Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
28. apr 2011

@ninockaskv
@martini no pokial viem, tak mala ziadost na poistovni, normalne vsetko podstupila, zaplatila a potom jej 75% poistovna vratila.
teraz si pripadam ako yeti ja - ani v brne tomu nechceli verit 😀

rienok
28. apr 2011

@gerdusha ahoj ja som mala len 1 injekciu orgalutranu a to práve v deň keď pregnyl ale orgalutran mi vlastne pichli v RF pri kontrole no a večer som si pichla pregnyl 😉

gerdusha
28. apr 2011

@rienok ,

hmmm...baby a kto vam ten 1 orgalutran nastavil? dr. kurecova?

rienok
28. apr 2011

@gerdusha ano u mna kurecova u nej som bola na poslednom ultrazvuku pred OPU

leamax
28. apr 2011

@rienok a na co je ten orgalutran? ja chodim ku kurecovej a nic take mi nedala

gerdusha
28. apr 2011

@rienok ,

vidim v tom 1 ks jej rukopis 🙂

gerdusha
28. apr 2011

@leamax ,

aj ked sa nepytas mna...🙂...orgalutran alebo cetrotide je na to, aby ti nepraskli prilis skoro folikuly...keby praskli prilis skoro pred punkciou, uz by ti nemuselo pri punkcii nic zostat

cecil36
28. apr 2011

@gerdusha aj mne ho nasadila kurecova 😅

leamax
28. apr 2011

@gerdusha dakujem za odpoved. to som ani nevedela, ze nieco take existuje. a to preco mi nedala? ved na sone mi vravela, ze tam vidi cca 8folikov a na OPU uz boli len dva. tak je mozne, ze aj popraskali? a este som sa pytala, ci sa nemoze stat, ze popraskaju skor 😠 sa jej hned v sobotu na to opytam

gerdusha
28. apr 2011

@leamax ,

mas protokol z RF? tam je napisany...dava sa az 2-3 dni pred opu...ako poistka...dalsia vec. ja som mala v minulom cykle tiez vraj dostatok folikov a na OPU uz len 1...a to som orgalutran pichala...

ale vraj chyba bola v tom, ze som mala este aspon 2 dni merionalovat...uponahlali mi opu

gerdusha
28. apr 2011

@cecil36

a tiez iba 1 ks?

leamax
28. apr 2011

@gerdusha no mam, ale vobec mi ani nespomenula nieco take. pichla som len stvrtok vecer pregnyl a v sobotu rano som mala OPU. a s bravelle som skoncila stvrtok rano, OPU mi robili na 13DC. tebe kedy robili OPU?

ale - co bolo, bolo. nevyslo to, teraz ideme do dalsieho pokusu a urcite sa na to opytam 😉

cecil36
28. apr 2011

@gerdusha ano iba jeden a vysiel ma 1500czk, ale ja som sa spytala, ze ci nepopraskaju do OPu a ona, ze radsej pichneme aj orgalutran 🙂
Inak baby, tie foliky nemusia prasknut, ale sa vstrebu, lebo ich "prevalcuju" tie silnejsie foliky. Mne sa to stalo pri prvom ivf.

gerdusha
28. apr 2011

@leamax ,

hm..mozno by bolo dobre zistit, ci su viacere baby, ktore orgalutran alebo cetrotide nepotrebovali...mozno nie vsetky ho potrebuju.

ja ho picham zajtra a opu mam v nedelu

gerdusha
28. apr 2011

@cecil36 ,

ja som si tu na mk pozhanala lacnejsi cetrotide za 8,50 €...ich drahy orgalutran som nebrala...

a ano, s tym vstrebavanim mas pravdu

leamax
28. apr 2011

@gerdusha opytam sa kurecovej, ci mi neda nieco aby nepopraskali skor a uvidim, co mi povie. ved uz jedna injekcia navyse je nic, nie 😉
@cecil36 to fakt? tak mozno sa to stalo aj u mna, ktovie. sranda ake je to cele zlozite. tie baby, co nemaju problem otehotniet to ani len netusia.

gerdusha
28. apr 2011

mne mudr hned pri prvej konzultacii povedal, ze "pozhanejte si nekde na netu cetrotide nebo orgalutran, u vas na slovensku je to brnkacka " 😀

tak som si ho niekolko ks tu na mk zohnala...aj do zasoby...len dufam, ze toto bude fakt uz posledna stimulacia..tfuj tfuj tfuj

leamax
28. apr 2011

@gerdusha tfuj, tfuj, tfuj aby to bola ozaj posledna stimulacia
to ku komu chodis, ze ti to takto pekne povedal 😀 😀 😀

gerdusha
28. apr 2011

@leamax ,

neviem, ci je jeho rada legalna, tak radsej ip 😀

leamax
28. apr 2011

@gerdusha aha 😀 som sa cudovala, ze preco ip 😀 😀 😀 takze vlastne on ti to len poradil, nenaordinoval? aj tak pekne od neho, ze sa takto od teba stara 😉

gerdusha
28. apr 2011

@leamax ,

nuz, ked sa na mna pozrel, vedel, ze zaplatim vela vela penazi za injekcie na stimulaciu...tak aspon na tomto mi nechal usetrit 🙂

ja na stimulaciu potrebujem 22-24-26 ks injekcii...plus clostyl, cetrotide, pregnyl...cize mozno nase dieta bude vazne "dite za vsechny prachy" 😀

leamax
28. apr 2011

@gerdusha no tak to ano, to pichas toho teda neurekom

martini
28. apr 2011

@gerdusha mne jeden kus orgalutranu dal koudelka 🙂
A inač si toho teda fakt dosť pichaš. Ja som pri poslednej stimulke pichla 4 injekcie menopuru, jeden orgalutran a jeden pregnyl...teda 4x menej ako ty...normálne ti vzdavam hold...

leamax
28. apr 2011

ozaj - som vam zabudla - aj ten merional som musela u nas v lekarni objednavat a 10ks stoji 96€

rienok
28. apr 2011

@gerdusha a prečo musíš toľko pichať? ja viem naposledy si mala len jedno vajko. Al divné je že ja bojujem 1-3 a mne ešte nikdy nedali vyššiu dávku ako 150 j denne (bravelle) predtým mi dávali gonal 150 a keď som dopichávala pergoveris tak som mala najviac 5 vajok aj to pripisujem hlavne faktu že som tesne pred stimulkou bola na relaxačnom pobyte .... sama bez telefónu len masáže, sauny, bazén a prechádzky 🙂

leamax
28. apr 2011

@rienok aj ja som mala len jedno vajko po tej prvej stimulke a teraz picham 225IU bravelle denne. tak ale vzdy je to menej ako ma gerdusha

gerdusha
28. apr 2011

@rienok,

no ja mam tiez 150 j denne...ale zacinam hned 2. den....a taham do 11-12-13. dna...ako kedy..cize denne 2 injekcie..

gerdusha
28. apr 2011

@leamax , 225 j denne? to su moje 3 injekcie denne...hmm...ked si to spocitate, mozno zistite, ze sme na tom aj trochu podobne... 🙂

leamax
28. apr 2011

@gerdusha denne dve injekcie? ja tiez zacinam 2DC a picham do toho 11-12 DC, ale mam denne len jednu injekciu. ty s tym nieco este kombinujes asi, nie?

gerdusha
28. apr 2011

@leamax ,

nie nie nie...beriem 2-6 DC clostil 3x1 a od 2. DC picham 2 injekcie merionalu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre