Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

naduska
12. máj 2011

@lulu10 ja som 5x potratila ,,tak som isla z nadejou do R. a tam som ani raz neotehotnela a idem posledny x.
mam 38 rokov ,tak niekto povie ze preto a spg je zevraj podla dr.pouzitelny . piacham si aj fraxac mam MTHFR hetero [tak ze je to podchytene] a ze treba skuuusat....ale uz to nedam ☹

lulu10
12. máj 2011

@naduska tak sme na tom podobne, sice mam o 10 rokov menej ale mam za sebou 3potraty, spg. velmi zly ale otehotneli sme, a tiez MTHFR od oboch rodicov a tiez som pichala fraxik, nepremyslali ste nad tym nieco vymenit-spermiu alebo vajko? my skusime tuto moznost v pripade ak to inak nepojde 😠

naduska
12. máj 2011

@lulu10 navrhovali sme spermijky ale dr.hovoril ze neni treba a vajicka ee,lebo vzdy mame krasne blastule tak.......ale cakame na adopciu a sme 2-hy v poradiii ,tak nejako sa pripravujem uz na tuto variantu...

luly3
12. máj 2011

@lulu10 @naduska aj ja som 3 krat potratila v 4 tt hlávku hore ona sa to podarí 😉
tiež bolo toto moje 5 IVF a v RF som tiež dvakrát ani netukla a vidíte do tretice všetko
dobré 😉 tiež pichám fraxík
nevzdavajte to ono sa to podarí 😉 veľa štastíčka to ale chce 🙂

leamax
12. máj 2011

ahojte dievcata 🙂
tak aka je nalada dnes? dufam, ze uz je tu viac optimizmu ako vcera 😉

lulu10
12. máj 2011

@luly3 to vazne tiez si 3x potratila??? a teraz si uz v 10tt jupíííííí boze taketo spravy ma vzdy moc moc potesia 😵 a tie 3x si otehu prirodzene alebo tiez IVF? a mali ste dovod? ake ste mali spermosky? diky za pozitivnu spravicku hned mi je veselsie 😵

lulu10
12. máj 2011

@naduska wáááw uz ste v adopcii tak blizko, to je skvele, tes sa z toho a cakaj na telefonat a mimi 😵 😵 😵 mna adopcia velmi laka aj keby som mala vlastne dietatko ...

naduska
12. máj 2011

@lulu10 aj mna aj som to tak vzdy citila ,zaujimave ze////??????

lulu10
12. máj 2011

@naduska veru zaujimave 😉 ja byt tak blizko v adopcii tak by som sa asi na tvojom mieste uz viac netyrala a netrapila s IVF, uzivala by som si zivota s dietatkom ktore by k nam prislo a okolo doktora by som ani nepachla 😅 moc drzim palce nech to hlavne rychlo ubehne a nech ten spravny telefon zazvoni 😵 😵 😵 a potom si zmenis na status "som velmi stastná"

ninockaskv
12. máj 2011

ahojte zeny, absolutne vas nestiham citat, mam audit v praci a poobede zase dalsie skolenie, zajtra mam dovolenku lebo ideme do slovenskeho raja (neviem ako bude chlap chodit, nieco sa mu stalo s kolenom.. no chuda moje sportove), takze dnes driem o dusu

a coze to tu za depky???? v klude klude, vsetko bude .. (sa mi keca co? ma homeopatka nadopovala homeopatikami, tak som vysmiata ako leco)
@rienok neboj, vsetko bude, len to treba pustit (bla bla ja viem) nechciet tak strasne.. dobre bude, dievca zlate neboj sa 😉 som zvedava co ti odpise stelcl..
@gabinkaa no jo, budete moc mimcu hovorit, ked bude v puberte, ze vas stalo cely majetok a este nebolo na svete

@mircalla parada nove auto a chuda male ... z coho to chytil? hadam nebude nic vazne.. a hned to prejde

baby, ja som sa na to pytala stelcla hned ako som tam bola prvykrat, ci mozem chodi len k nemu, on povedal, ze sa zastupuje s vitouskovou (takze vsetky, ktore mate jeho s najvacsou pravdepodobnostou narazite aj na nu) a ze to asbolutne nestihaju.. a ze keby som velmi chcela, treba to nejak dopredu povedat a vyziadat si ho 😅

inak ja som taka nevyspata .. komu sa to tu snivali tie hnusne vestecke sny? predvcerom sa mi snivalo o bielej farbe, behali mi v sne ludia zafarbeni na bielo, obleivali sa kyblami bielej farby.. dnes v noci som sa s kolegynou a kamoskou nasla v nemocnici, vsetky tri sme cakali na laparku, kanyly v ruke.. fuj.. dufam,z e to sa len podvedomie precistuje a nic to neznamena

neviem ako stiham nakuknut, tak prajem krasny den.. a lovu zdar tej, ktora si precita cely moj prispevok xixixi 😀 😀 😀 😀

ninockaskv
12. máj 2011

@naduska jooj.. dufam, ze sa vam zadari aj vlastne.. moj chlap mi teraz adopciu zatrhol do odvolania 😕

naduska
12. máj 2011

@ninockaskv my s adopciou nemame ziadny problem ...skor manzel uz nechce aby som sa trapila ivf kom .....ale tak budem verit ze sa to podaryyy 😉

gabinkaa
12. máj 2011

@rienok ja som dnes bola na kontrole, Štelcl tam bol, ale smola, bol na sále, takže kontrolu robila Kuřecová, uvidím ako teraz dopadneme

naduska
12. máj 2011

@gabinkaa a ako si dopadla? dr. bola ok?

miminkad
12. máj 2011

@rienok tak uvidim zajtra.ale si ma upokojila.lebo v utorok idu vsetky skoro,co nerobia strajkovat do Ba.ma sa odovzdat nejaka peticia na urade vlady kvoli platom a nizsiemu odchodu do dochodku
@kajka39 dakujem,zajtra ideme na sono,tak som zvedava na urodu 😔

gabinkaa
12. máj 2011

@naduska tak povedala, že pravý vaječník 4 - 5 folikulov, ľavý 2 tam je menej, sliznica 5 mm, ale vraj ešte dorastie, OPU nám naordinovala na stredu, tak uvidím ako dopadneme, dúfam, že už dobre

ninockaskv
12. máj 2011

@naduska no, on s tym nema primarne problem,pripusa to ako moznost, ale povedal,ze to teraz nechce riesit, ze na to mame cas.. ze este chce vyskusat, co sa da 😒

ninockaskv
12. máj 2011

@gabinkaa ? ako?

miminkad
12. máj 2011

@gabinkaa ako si dopadla?myslela som na teba

rienok
12. máj 2011

@mircalla, @lulu10, @naduska, @ninockaskv, @callex, @leamax, @martini ďakujem vám všetkým za podporu. Obávam sa že sa mi že včera minul optimizmus takže to nejak vydržím tento cyklus a uvdím ako ďalej. Zatiaľ sa majte krásne

miminkad
12. máj 2011

@rienok neboj,vsetko bude ok,v sobotu moooooc na teba myslim. 😉

rienok
12. máj 2011

@gabinkaa pekne, takže to vyzerá na takých 7 , blahoželám 😵

naduska
12. máj 2011

🙂 @rienok nic sa neboj bude tam Stelcl v sobotu a ten z teba vydoluje vsetucko.aby si nebola prekvapena potom 🙂

gabinkaa
12. máj 2011

@ninockaskv
@miminkad v stredu bud. týždeň mám OPU, tak uvidím, problém, že mm je na služobke, nejako to musíme vyriešiť, folikuli tam sú, sliznica je 5 mm, sa mi zdala málo, musím kúpiť červené vínko

rienok
12. máj 2011

@naduska nebude robiť OPU bude ho robiť Pospíšilová, napísal mi že to bohužiaľ nestihne takže nič nevychádza ☹

naduska
12. máj 2011

@rienok co mam ja hovorit zajtra opu 13 den,13-teho piatok a este aj bez svojho doktora ☹

rienok
12. máj 2011

@naduska nahodou piatok 13. mám rada, vtedy mávam šťastie, pošlem Ti ho 😉

naduska
12. máj 2011

@rienok jeeee to ozaj ?volako to flakaju to ma sere ....potom ma to pekne rozhodi a hlavne ak to je zena 😉 ale bodaj by ma teraz prekvapila 😉 a dr.Posp......caka babo ,sa cudujem ze robi odbery... 😠

lulu10
12. máj 2011

@naduska hlavu hore, ja som sa s mojim manzelom spoznala v piatok 13 a teda štastný to bol veru den, lebo odvtedy som štastná aj ja 😵

naduska
12. máj 2011

@rienok tak sem s nim 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre