Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
12. máj 2011

tak dakujem babulky vsetkym za povzbudenie, idem ja uz off 😉
zahodte vsetok pesimizmus, naladte sa radostne a pohodovo 😉 vsetkym zelam krasny vecer
@miminkad zajtra drzim paste, nech je vela folikov. daj vediet potom 😉
pa-paaaaa

miminkad
12. máj 2011

@leamax jasne,ozvem sa 😉 dobru noc 😉

gabinkaa
12. máj 2011

@miminkad tak to bol dobrý kňaz keď Vám vínko daroval, tak snád pomôže, kedy ideš na OPU?

miminkad
12. máj 2011

@gabinkaa len je biele a nepomohlo ☹ zajtra sono a potom uvidime

rienok
12. máj 2011

@kajka39 hej tentokrát ma to nejako prepadlo, ale asi som si to mala aj ja vychutnať 😎 bolo to neprirodzené že som bola stále optimista...vieš ako sa hovorí optimista ´je len zle informovaný pesimista 😀
požičiavam, mňa to už prechádza ale zobralo mi to všetku nastrádanú energiu... no snáď to bude k užitku 😵
@leamax dobru nôcku
@gabinkaa no ja poznám asi len 2 kňazov s ktorými by som o tom mohla hovoriť so všetkými ostatnými by som sa určite pohádala 🙂 nič si z toho nerob... mňa RKC presvedčila že už nechcem byť ich ovečkou takže v sčítaní ľudu mňa mať nebudú 😝

rienok
12. máj 2011

@miminkad a modlila si sa alebo keksikovala keď si ho pila? 😀

taawewe
12. máj 2011

ahoj,skusali ste detoxikovat?

miminkad
12. máj 2011

@rienok jasne,ze keksikovala 😀 to ti je take vino,ze po pol deci sa rehnis ako po litri 😀 takze este tristvrte flase chlacnicke,co sa ho aj pit bojime 😀

gabinkaa
12. máj 2011

@kajka39 tak kašli na depku a venuj sa pokusom, mala si to šťastie, že sa to podarilo prirodzene, v našom prípade to nie je možné, možno ja aj ano, len nemáme spermijky a bez nich to bohužiaľ nejde ☹

kajka39
12. máj 2011

@leamax - jéééjjj , prepac mne to uslo, ze ty mas dve mimiska v brusku, to je dvojnasobna sanca!!! Ja som akosi mimo, nefunguje u mna dobre ani obraz ani zvuk, este som neprepla po takom dlhom vypadku 😀

gabinkaa
12. máj 2011

@rienok ja som to hovorila pri spovedi k Veľk. sviatkom, tento kňaz to ťažko strávil, minule som to preberala s takým mladým, dalo sa s ním o tom hovoriť a nebol ani za ani proti, nevedia sa vžiť do našej kože, myslím, že tu treba veľkú dávku ľudskosti, len málo z nás je jej schopný

bayley
12. máj 2011

Ahoj baby, pripájam sa k stimulantkám v RF - ako som čítala, je nás teraz celkom dosť 🙂
@rienok tebe tie hormóny tentokrát tuším veľmi ubrali na tvojom super optimizme 😕 Ty si tu vždy také slniečko a teraz 😲 Ja som tiež trochu sklamaná z toho striedanie lekárov. Zajtra idem na kontrolu, tento krát som si chcela vyžiadať svojho lekára, ale dočítala som sa tu, že zajtra tam nie je 😒 Mne by asi bolo jedno, kto mi bude robiť OPU, alebo ET (keby som sa k nemu tentokrát dostala), mám pocit, že tam je to vcelku jedno, kto to robí.... Myslím, že to najdôležitejšie sa deje na kontrole - aby MUDr. všetko správne načasoval 😕 Držím palce na OPU a hlavne sa vráť k svojmu super optimizmu 😎
@gabinkaa ja sa už radšej nepokúšam hovoriť o IVF s kňazom. Naposledy mi bola naznačená cesta adopcie, to je žiaľ pre mňa stále akosi nepredstaviteľné 😔
@miminkad myslím, že sme rovnaký DC... aj ja mám zajtra kontrolné sono... mám nejaké obavy, lebo tentokrát skoro vôbec necítim vaječníky 😒

rienok
12. máj 2011

@taawewe skúšali ale ak si tesne pred stimulkou tak sa neodporúča, ak máš čas 2-3 mesiace tak šup do toho ... bude Ti oveľa lepšie aj psychicky 😉

rienok
12. máj 2011

@bayley ja si tiež myslím, že to má na svedomí menopur... tento stav som mala prvý krát. Ale už je dobre, verím že to bude v poriadku a nejaké tie vajká zo mňa vydolujú a že sa oplodnia a tentokrát uchytia a budú z toho drobci 😵 😵 😵 no ja som zatiaľ NIKDY nevychytala kontrolu u môjho doktora 😝

sussy
12. máj 2011

@cecil36.ahoj Prave dnes som sa objednala. Ano myslela som nativ.Mam tam ist 21/06.Ja mam 35 dnove cykly.Mam problem s vajcovodmi. jeden mam skrateny a uzavrety po mimomaternicovom a druhy je odstraneny po mimomaternicovom tehu.tych mimomaternicovych som mala dokopy 5 ☹ Ovu mam v poriadku preto chceme ist na nativ. Este sa chcem opytat ake vysetrenia si mam so sebou vziat. A podarilo sa ti otehotniet hned na prvy krat?Dakujem

pikha
13. máj 2011

ahojte zienky 🙂 pekny dnicek prajem. Citala som si vas troska dozadu a to, ze cloveka po neuspechu chytaju depky a rezignacia je myslim uplne normalne a pochopitelne. Aj ta najpohodovejsia povaha potrebuje ventil od napatia, potrebuje sa niekedy vyplakat, vyzalovat, tresnut niecim o zem a vykricat do celeho sveta ku*va preco prave ja! A urcite je lepsie nedrzat to v sebe a nehrat pohodovy ksicht, treba sa uvolnit, treba si porevat, lebo neventilovane negativne veci dokazu narobit strasne skody na dusi aj na tele. A potom zdvihneme hlavu a naberieme novu silu na novu cestu a novy sposob riesenia. Rienok, gabinka a dalsie kocky, strasne drzim palce aby to uz netrvalo dlho a aby sa nasla ta spravna cesta k cielu, posielame vam s Domcou silnu virtualnu podporu a velku pusinu a dve velke tucne kolajnice na testiku 🙂
@rebeka33 ahoj tehula 🙂 no ako? krcok drzi dufam, bol treba aj ten pesar? my chvalabohu pohodicka, secko oka, len uz som odo dnes doma, lebo doki ma vyrazne zhamoval v aktivite 😝 😀 tak radsej posluchnem.
@ninockaskv tehu sadielko na bruchu po porode veru nemam sajnu ako sa chudne, niektore baby s tym mali problem, niektore vobec 😨 no sama som zvedava 😀 A ty, kedy ides na to?
@rienok je celkom dobre mozne, ze aj ty budes mat letne babo 😉 🙂
@shandy G*R*A*T*U*L*U*J*EEEE*M 😵 😵 😵

cecil36
13. máj 2011

@miminkad @gabinkaa @rienok @kajka39 baby moc dakujem 🙂

cecil36
13. máj 2011

@sussy urcite podla mna ak mas HP, pripadne ine co ti robili, napriklad genetiku, spermiogram a tak. Mne sa podarilo otehu az na treti krat. Prvy krat som mala soft (clostil), druhy krat nativ a treti kras soft (soft+ merional). U nas bol len zly spg.
@pikha ahooj, ako sa mate?

pikha
13. máj 2011

jo a este k tym vykonom OPU a ET.. tak ako mircalla pisala, ono je to v podstate jedno, kto vam ich robi, ja neviem, myslite ze ten clovek ma na to nejaky dosah? Vsak tam su v hre uplne ine veci 🙂 nacasovanie vykonu, to je druha vec, ale kto ho urobi.. co ja viem 😅 Napriklad nam robila tento posledny ET Dr.Pospisilova. Tu si asi bude shandy pamatat, lebo jej kedysi pri ET zabudla v katetri jedno embryjko 😝 😀 tusim shandy je to, dufam ze netrepem. Ked som ju uvidela ze mi ide robit ET, vsetky chlpy na tele sa mi postavili a chcela som ujst 😀 no a nakoniec aha. Proste nic nie je zarukou nicoho 🙂 a ked to ma vyjst, moze byt pri vas aj Dr.Lecter a bude to oka.
@cecil36 gratulacia velka k srdiecku 🙂 😵 😵 super!!
@sussy 5 mimomaternicovych? a preco ti ten vajcovod proste nevzali preboha 😖 takto nechat cloveka trapit.. A vysetrenia si zober asi vsetky, to mas najistejsie 😀 Ale hlavne asi take ze genetiku, spermiogram.

pikha
13. máj 2011

@cecil36 ahojko 😎 🙂 dakujem, velmi dobre.. oddychujeme uz doma, mam dva tyzdne dovolenku a potom nastupujem na matersku. A ty, ako sa citis 🙂 vsetko oka?

lulu10
13. máj 2011

@luly3 aj my mame zly spermiogram, co manzel uzival ked sa mu zlepsili spermosky? a ten fraxik si pichala aj predtym pri IVF a aj tak si potratila? alebo ste teraz prvy krat skusili fraxik? a vyslo to 😉

lulu10
13. máj 2011

@cecil36 wááááááw moc gratulujem a tesim sa, je to vyborna správička 😵 😵 😵

cecil36
13. máj 2011

@pikha jej ty uz ides na matersku 🙂 Ja sa citim ok, len obcas strajkuje zaludok, hlavne po ovocnom caji, tak ten so vynechala a spim ako batola- cez den 😀 A dr. ma chce vidiet kazdy tyzden, lebo srdiecko pocul zatial len slabucko. Ja si myslim, ze drobcek je jednoducho neskor zahniezdeny a preto mame trochu sklz. Teraz by som mala byt 7+3 podla PM, podla mojich vypoctov 6+4 😅

cecil36
13. máj 2011

@lulu10 ahooj dakujem 🙂 Ono s tymi vitaminkami je to asi indi vindi, nam nezabralo nic alebo len na chvilu. Najlepsie vysledky boli po vylieceni zapalu, ale co z toho ked sa vsetky potvorky hybali len na mieste. Ale u nas je to skor geneticka zalezitost, na mojho mm jeho rodicia cakali 5 rokov a stari rodicia na otca detto.

pikha
13. máj 2011

@cecil36 spim ako batola-cez den 😀 😀 😀 A vsak co, len si oddychni pekne, treba dat telu co si ziada. A chodis aj do prace ci si doma?

lulu10
13. máj 2011

@cecil36 myslim ze aj u nas by tie vitaminy zabrali len na chvilu a potom by to bolo rovnake, s tou nasou fragmentaciou21% je to asi tiez geneticka zalezitost nie? inak mojho mm mali jeho rodicia myslim hned ale na jeho brata cakali 9rokov takze asi tam tiez bolo 😕

cecil36
13. máj 2011

@pikha ved si tak hovorim, ziada si tak mu nedam? 😀 Ja pracujem z domu, iba obcas odbieham, ak treba nieco spravit mimo. Nastastie v mojej profesii to nie je problem a teraz mi to naozaj velmi vyhovuje, lebo o 12-tej ma chyta brutal unava a musim do postele 😉
@lulu10 no je to mozne, ze tiez to moze byt genetika. My sme mali 23% fragmentaciu, co tiez nie je terno. 😒

luly3
13. máj 2011

dobre ranko
@lulu10 on neužíval nič na spg bral pred tým než sme išli na OPU ant. 😕
nie brala som fraxík aj predtým ked som bola na IVF ale to bolo neuspešne 😉
@cecil36 😉 na druhý tt bude srdiečko ako zvon 😅 a on nemá to čím by si ho počula????
potom by ste nemuseli tápať či bije alebo nie 😉

cecil36
13. máj 2011

@luly3 ahoj, no snad uz bude riadne byt. Moj dr. ma dobry uzv, ale nijaky pristroj na pocuvanie nemal, iba pozeral sondou a povedal, ze pssst zda s mi, ze ho pocujem.

leamax
13. máj 2011

dobre ranko 🙂
@kajka39 v pohode 😉 to ti tvoje mimko v brusku robi 😵 ty si uz kolky den po ET? aj sa chystas testovat? ako sa citis?
@cecil36 a to uz v takomto tt je pocut srdiecko? ja som myslela, ze len vidiet. no esteze som sem zacala chodit, odtialto ide clovek vzdy o nieco mudrejsi 😉
@pikha jeeeej, ty uz pomaly na matersku. supeeeerrrr, co nevidiet je domca tu 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre