Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
17. máj 2011

@gabinkaa neboj sa, to bude dobre, myslime na teba 😵
@miminkad vidis, to moze byt 😉

miminkad
17. máj 2011

@leamax este pozriem na zajtra az to pojde

leamax
17. máj 2011

@miminkad no skus. hento som aj ja nasla, takze vlastne je dnes ten spln 😵

miminkad
17. máj 2011

@gabinkaa mojko kukaj toto
LUNÁRNY KALENDÁR NA 18. 5. 2011

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 3. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a zároveň ubúda do poslednej štvrti
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu) Strelec detail...
Živel: oheň detail...
Časť rastliny: plod detail...
Výživová akosť: bielkoviny/plod detail...
Sila Mesiaca: neutrálna detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížová kosť a pohyblivosť Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom približovania sa Mesiaca k Zemi nastáva proces od rozšírenia k stiahnutiu na najjemnejších úrovniach nášho tela. Organizmus prežíva najväčší stres. Energia a tekutiny sa koncentrujú v hĺbke organizmu, prejavujú sa u nás nové sily, máme chuť športovať, dobre znášame telesnú záťaž. Ovplyvnená je energia tekutín v panvovej oblasti a nohách, aktivizuje sa oblasť obličiek, pohlavných orgánov, prostaty, močového mechúra a tenkého čreva.

miminkad
17. máj 2011

@leamax veru,aj na zajtra to vyzera dobre

miminkad
17. máj 2011

@leamax a to co na zajtra plati aj na sobotu a pondelok

gabinkaa
17. máj 2011

@rienok mala si džbánik s vodou? to má nejaký význam? nepočula som o takom niečom

gabinkaa
17. máj 2011

@miminkad že by nám aj hviezdy a mesiac priali? mohli by veru

leamax
17. máj 2011

@miminkad no tak som zvedava 😵

miminkad
17. máj 2011

@gabinkaa inak aj na predpokladany den vkladu nam praju
Nastáva proces od rozšírenia k stiahnutiu na najjemnejších úrovniach nášho tela. Energia a tekutiny sa koncentrujú v hĺbke organizmu, prejavujú sa u nás nové sily, máme chuť športovať, dobre znášame. telesnú záťaž. Dochádza k aktivizácii obličiek, pohlavných orgánov, prostaty, močového mechúra a tenkého čreva.
to je aj na sobotu aj na pondelok
@leamax no to aj ja.hlavne jedobre tie nove sily.mozno niekoho niekam poslem 😠

leamax
17. máj 2011

@miminkad 😀 😀 😀

gabinkaa
17. máj 2011

@miminkad a toto si kde našla? ja mám doma lunárny kalendár, idem pozrieť čo píšu

leamax
17. máj 2011

@gabinkaa no to som zvedava, co bude pisat ten tvoj. snad sa budu zhodovat. a mozes mi, prosim, pozriet, co bolo na 9.5.?

bayley
17. máj 2011

@leamax veľmi dúfam, že ho budem musieť presviedčať, teda že budú aspoň dve kvalitné embryjná na vklad 🙂

@vrabcek24 @rienok ďakujem 🙂

@ofinka držím palce, aby boli na vklad nakoniec dve krásne embryjká a aby zabojovali 🙂

@gabinkaa neboj, dobre to dopadne, bolesti sú určite len kvôli tomu, že folikuly už ťa tlačia. Verím, že zajtra prinesieš pozitívne správy - z celého srdca ti to želám 🙂

leamax
17. máj 2011

@bayley neboj, urcite budu 😵

jada1
17. máj 2011

Ahojte kočky, tak my sme mali 10 vajíčok, 7bolo zrelých a tie sa aj oplodnili.

bayley
17. máj 2011

baby, správne som pochopila, že pri stimulácii by nemal byť sex? To kvôli tomu, aby bolo dosť spermií, alebo aby náhodou práve vtedy nevhodne nevystrelila motyka? Ja som nejako mimo.. 😉

A ešte sa chcem opýtať, na pláne stimulácie som mala aj Estrofem, ale dnes mi do papierov napísali len utrogestan. Znamená to, že sliznica je OK? Ja som sa pri kontrole, aj dnes pri OPU zabudla opýtať 😝

bayley
17. máj 2011

@jada1 krásny výsledok, držím palce, nech sa krásne delia 🙂

leamax
17. máj 2011

@jada1 gratulujem, krasny vysledok, nech dalej aj tak krasne pokracuju 😵
@bayley ved na sprave o OPU mas napisanu vysku sliznice. kolko tam mas?

jada1
17. máj 2011

@bayley ja beriem estrofem aj naďalej od OPU, aj ke´d mám sliznicu dobrú. My máme ale darované oocyty, takže ja som iný prípad ako ty. Ale keď ti to nenapísali do papierov, tak ho už asi nemusíš brať.Pre istotu si tam zajtra zavolaj. So sexíkom,to veru neviem poradiť. My sme len vždy pred odberom 3 dni dali pôst 🙂.
@leamax ďakujem, dúfam, že do soboty zostanú aspoň dve v štádiu blastocysty 🙂 . Dárkyňa bola mladunká, 20 ročná, tak hádam budú kvalitné.

bayley
17. máj 2011

@leamax ja som asi slepá, ja to tam nevidím 😨 kde by to malo byť?

leamax
17. máj 2011

@jada1 urcite budu 😵 tomu verim

leamax
17. máj 2011

@bayley no mne to tam vzdy pisali...pocet ziskanych oocytu...sliznice...a ved ked ti ho nekazali brat, tak ho uz asi nemusis. ale veru - pre istotu si tam zajtra zavolaj

leamax
17. máj 2011

@miminkad
@gabinkaa zajtra drzim silno paste aby ste mali krasnu urodicku 😵 ked budete vladat, dajte vediet 😉 drzte sa

lenka_21
17. máj 2011

@lulu10 ahoj, nemas sa coho bat... Vela ludi rozprava po narkoze smiesne veci a tak su na tom v CAR zvyknuti...tusim kocka co lezala vedla mna riesila ako ta mozu lieky a drogy ovplyvnit ... Ona robila zdravotnu sestru 🙂 🙂 Mne robil zakrok Krajkovic, takze ten isty ako tebe... Vysledky som mala po zakroku, predtym ako ma prepustili som isla ku Krajkovi kde mi vysvetlil co a ako dopadlo a dohodli sme si dalsi postup. Vysledku sa nemusis bat, aj ked by ti zistili nepriechodnost vajcovodov stale je tu IVF a tam to nevadi ... Prepac, ale neviem aky mate problem a preco ti Krajko navrhol hysteroskopiu... Ak este nieco chces vediet tak sa kludne pytaj a co sa tyka infekcie, tak to sa ti moze prihodit kedykolvek a preto by som to neriesila...

lenka_21
17. máj 2011

@miminkad ... Teraz este musim zistit co je OPU a som v obraze 😀
@leamax ... No tak to by som este pockala, 8 je malo, ale mozno budu dvojky a tak by tam nejake HCG mohlo byt 😝 😀
@martini Suhlasim, je sympos 🙂... Aj som mm povedala, ze ak by bol volny tak mam zaujem aj ja 🙂 MM sa na tom bavil a potom si ma doberal, ze sa ma konecne zbavi 🙂.... Jediny problem bol, ze na mna hovoril rychlo a tak som mu cast nerozumela....ale domyslela som si 🙂

lenka_21
17. máj 2011

@rebeka33 Podla tvojich udajov to vyzera, ze nastavil uspesne a tak dufam, ze tak isto dopadnem aj ja 🙂.

Tak nas dnesny vysledok znie, ze ak buduc.cyklus zachytia ovu tak skusime IVF Native, kedze teraz som uz v strede cyklu a podla UTZ ovu uz asi prebehla ☹ Zaciatkom buduceho cyklu si musim dat spravit HP a na zaklade vysledkov mi nastavi stimulku na Soft a po tom dalsom cykle ideme na to 🙂 Zatial by videl stimulku na kombinaciu Closti a Menopur/Merional .... Vzhladom na moje zdravotne problemy po klasickej stimulke - dlhy protokol by bol nerad keby sme to prehnali a aj tak napriek dlhemu protokolu som mala nakoniec len 6 vajok a z toho 3 prazdne tak vraj budu uplne stacit aj 2-3 a dozrete. No a jasne, ze ideme ISCI kedze manzel ma problem s morfologiou, ale to sme vedeli ... Takze asi tolko 🙂 Pozdravujem vsetky a do OPLODNENIA 😀 😝 😎

callex
18. máj 2011

@bayley s tym sexom tri dni pred OPU urcite nie a potom takisto po transfere tiez nie.mozno na zaciatku by sa dalo al evecsinou aj tak bolia vajecniky takze zazitok by to nebol zrejme prijemny.ak uz nemas estrofem napisany v sprave staci utrogestan aj ten je na sliznicu.
@lenka_21 OPU je punkcia cize odber oocytov cize folikov v ktorych su vajicka.bojovy plan mate vyborny takze smelo dotoho.a do oplodnenia je fajn pozdrav.. 🙂
@jada1 super vysledok takze bude zrejme aj PK amozno aj nejaki snehuliacikovia.
@rienok no takych 80% dna mi je zle..ale nevraciam lebo moj daviaci reflex funguje trosku inak ako u inych.ale tak vraj komu byva zle tak je mensia riziko potratu..tot nedavne studie.a za dalsie aj genetika hra svoju ulohu a ked som sa pytala mami ze hej pri mne jej byvalo hrozne zle..takze tu mam odplatu. 😀

lulu10
18. máj 2011

@lenka_21 ahoj dakujem ze infosky, to som rada ze sa pred prepustenim budem moct porozpravat s Krajkom-inak mam ho rada, posobi na mna veeeeelmi ukludnujuco a pokojne a aj ako lekar je myslim dost dobry. Ja mam vajcovody priechodne, uz 3x som bezproblemov prirodzene otehu ale vzdy sa to zle skoncilo 😢 Krajko sa pozriet ci nemam v maternici nejake vyrastky alebo take nieco co by branilo poriadnemu uhniezdeniu a vyvoju plodu 😕 ja som este v CAR nabola na ziadnom zakroku tak neviem ako to funguje-mam si zobrat aj pyzamo-teda koselu a papuce? 😕

leamax
18. máj 2011

dobre ranicko
@lenka_21 neboj, ja nejako vydrzim 😀 aj ked ma straaaasne palia prsty, ale sa aj straaaaaaasne bojim...plan mate vyborny, tak uz nech skonci cyklus a sup na tu uspesnu stimulku 😵
@callex neboj, nevolnosti prejdu a budes si uzivat krasne tehotenstvo 😵
@lulu10 ja som bola v CARe sice "len" na OPU a ET, ale asi by som si na tvojom mieste zobrala aj nejaku tu nocnu kosielku a papuce - ako na OPU, inak ti asi oblecu to erarne a neviem ako ty, ale ja by som to nechcela 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre