Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
30. máj 2011

@mia_15 neboj..vecsinou ked takto dopadnu odbery tak tie co zostanu su veeelki bojovnici.tak bude aj v tvojom pripade.Marsik bol kapacita kedysi..asi mu to stuplo do hlavy.
@miminkad nestresuj baba jedna prsia su velmi pozitivny znak.takze klud a hladkat brusko.
@bayley uvidime len jedno srdiecko...to ze mam len jeden vacok viem uz od sona z RF..to by musel byt velmi dobre zamaskovani aby tam teraz bol.
@luly3 tak fajn ze vracanie pomaly mizne.

ninockaskv
30. máj 2011

@callex .. kolegyna zistila az vo 4 mesiaci, ze cakaju 2jicky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tonytony
30. máj 2011

Holky, děkuju, vy mi teda dodáváte nadějí, až se bojím si na krev odpoledne zavolat, aby se mnou ev. negativní výsledek fakt nešvihl☹ Dnes byly ale čárky- testovací a kontrolní prakticky stejné, tak snad tam nějaké HCG najdou... Uf, ale nervíky pracují na plný obrátky...
Marně vyhlížím Rienok??? Jak dopadla s testíkem, jestli teda dělala a nikde ji nevidím???

tonytony
30. máj 2011

@callex Tak se taky přidávám k držení palečků na UZ🙂 Takže taky jdeš pro překvápko, zda jsou 1 nebo 2? Jé, tak to musí být napětí o to větší🙂 Jaké jsi měla HCG? Myslíš, že by 2 mohli teda být??? Moc moc se drž, holka a napiš! Budu nakukovat😨)

cherry1981
30. máj 2011

Baby ste tu aj nejake samoplatitelky? Co ste si to cele platili sami? ide o to, ze my keby sme sa rozhodli s mm by sme si to cele museli hradit sami, boli sme v MT, no tak tam by nas to vyslo strasne vela, citam tu strasne vela pozitivny ohlasov na Reprofit, tak velmi zvazujeme s mm, preto by ma zaujimalo, ci ste tam uz boli aj ako samoplatitelia, a kolko Vas to vyslo. 😕

rebeka33
30. máj 2011

@mia_15 no snažíme sa 6tym rokom, 4ivfkom a toto tehu je z Rf. 😉

cecil36
30. máj 2011

@cherry1981 iba ako samoplatitel mozes ist do CZ 😉 Nas to vyslo aj s liekmi, picsi, testami do 1200 eur 😉

rienok
30. máj 2011

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
leamax ET 9.5. hcg test 30.5.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6.

TEHULKY:
rebeka33
pikha
tinna13
martini
maticap
luly3
callex
cecil36

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21
rienok

rienok
30. máj 2011

ahojte ja som negatívna, prajem vám všetkým veľa šťastia...vyzerá to že ma už všetka nádej opustila a nie som si istá či bude pokračovanie

cherry1981
30. máj 2011

@cecil36 Dakujem to som netusila 🙂 a to uz cakate babatko? Na kolky pokus sa Vas to v Reprofite podarilo? Nam sa nedari uz rok 😒

rebeka33
30. máj 2011

@cherry1981 mi sme tu všetky samoplatcovia. Naše poisťovne ti zahraničie nepreplatia aj keby vlastne mali. Ale to je diskusia inam. Väčšina z nás bola na softe a ten ťa bude stáť okolo 800-1200 e. Je tam veľa odlišností. Použité lieky, počet embryí, ICSC a iné metody. Za prvú konzultáciu neplatíš a tam ti navrhnú čo s tebou a kolko by to stálo. Tak ak môžte tak tam zájdite a uvidíte. 😵

cecil36
30. máj 2011

@rienok jezisi reni, nie je tam ani duch? To ma fakt moc mrzi ☹
@cherry1981 nam sa zadarilo na treti krat, z toho druhy v RF a prve sme mali v unice. Predtym sme sa snazili dva roky.

ninockaskv
30. máj 2011

@rienok.. od rana chodim vyzerat .. neviem, co mam povedat 😨 😨 😨 😨 nie je ani plan B?neviem,pozbierat sily, skusit darcovske?? 😕 alebo pauza a skusit na jesen?

cherry1981
30. máj 2011

@rebeka33 Dakujem velmi pekne, a Vam sa na kolky krat zadarilo v Reprofite? Urcite si tam zavolam este raz vdaka baby 🙂

tonytony
30. máj 2011

@rienok Beru, tak to mi je moc líto☹ Já čekala že přijdeš s // ☹ Vím, jaký to je zklamání a bolest... Možnost Ketu není? Mrazáčky nemáte? To by byla alespoň malá záplata a za pár dní...

miminkad
30. máj 2011

@callex len mna nebolia,len rastu.uz som cela nejaka zmatena,som sa rozhodla piect svokrovi tortu na 60tku,aby som bola aaspon trochu v klude

@rienok to mi je moc luto ☹

cherry1981
30. máj 2011

@cecil36 Super, gratulujem. Tak nech to dotiahnete do uspesneho konca 🙂

rebeka33
30. máj 2011

@rienok až neviem čo napísať.Nie je tam ani duch, zájdeš pre istotu na krv? čo ked je to len nízke a preto to nevidno.Alebo bol vadný test
Strašne ma to mrzí. No napíš to Štelcovi a uvidíš. Rozlíšiť to s čim sa musíme zmieriť a čo môžeme zmeniť je dosť ťažké, ale dúfam,že ti nájdeš silu a Štelc metódu ako to dokázať.
Teraz sa asi musíš vyplakať, vyzúriť, ale dúfam,že nás čoskoro prídeš pozrieť,

rikuska21
30. máj 2011

Ahojte babule,
ozyvam sa vam po velmi dlhom case, Po neuspesnom ivf a dalsich pokusoch , ked sa nam neutvorili ziadne vajka, sme to s manzelom vzdali. Nakolko pri klasickom som mala OHSS a nikdy to uz nechcem zazit i ked som otehotnela so smutnym koncom.
V januari sme zacali vybavovat adopciu a teraz sme uz stastni cakatelia na nas zazrak. Bude to trvat dlho, mozno rok a pol ale nam to za to cakanie stoji. Pomaly 8 rokov snazenia, sexovania na povel a brania samych hormonov sme si uvedolmili, ze nas zivot uz nie je normalny.Odtedy ako sme sa uvolnili a neratali dni sme uplne iny ludia, a hlavne zijeme naplno.
necitala som vsetko za ten cas ale nesmierne ma tesi ze su tu nove tehulky a hlavne @callex , ani neviem po ako case si sa konecne dockala, no uzasne, @rebecca gratulujem z celeho srdca , je to uzasne ze si uz tak daleho,
tak len tolko prajem vela sil a stastia, z celeho srdca

vrabcek24
30. máj 2011

@rienok veľmi veľmi veľmi som držala palce, naozaj veľmi, a to je definitivo, alebo je ešte šanca, možno sa zahryzkali neskôr ...

ninockaskv
30. máj 2011

@rikuska21 😵 😵 prajem vela stastia, nech sa rychlo docakte toho vaseho zazraku 😅 😅 😅

rienok
30. máj 2011

@cecil, @ninockaskv, @rebeka33, @tonytony nie nič tam nebolo ani duch ani nič. mrazačikov som nemala ani raz, alternativu nemam... ani oddych ani nič, mm už nechce že sa na to nemoze pozerat. Vraj spravi ako ja budem chcieť ale že radšej bude žiť život bez detí ako totok. Zúriť nemám silu... Štelcl už nevie nič vymyslieť už mi to minule povedal že možno pomodliť, štatistická smola... Neviem či pozbieram odvahu, asi sa budem venovať práci.
Ďakujem vám šetkým za podporu a prajem veľa šťastia, nech sa vám splni sen

bayley
30. máj 2011

@rienok je mi to strašne ľúto 😔 😔 😔 😔 😔 😔 veľmi som ti to želala...... neskúsiš pre istotu ešte HCG z krvi?

tonytony
30. máj 2011

@rienok Je mi to tak líto- už jen proto, že u nás by byl stejný scénář, stejné pocity beznaděje a manžel úpllně stejný řeči- že se na to už nemlže koukat a žít v tom☹ Ach jo, tak ráa bych Ti nějak pomohla, něco řekla, co by pomohlo... ale nějak nevím co... Je pravda, že u nás dr. taky řekl, že nám zbývá jen se modlit a věřit, že to jednou prostě dopadne, že to uchodíme... Jinak mrazáčky jsme taky nikdy neměli a o to víc to bolí☹
Nevím, teda Tvůj příběh, ale zkoušeli jste i věci jako PGD, PICSI atd. si připlatit nebo kde je problém u Vás největší?

A krev určitě ještě udělej než vysadíš- i to se stává!

bayley
30. máj 2011

@miminkad podľa mňa tie tvoje zväčšujúce sa prsia sú pozitívnym znamkom 🙂 Mňa už nejako opustila pozitívna nálada, cítim sa už na prichádzajúcu MS, už aj prsia ma nejako prestali bolieť... neviem, kedy budem testovať, chcela som vydržať do soboty, ale to sa mi asi nepodarí... mám pokušenie na štvrtok...

@callex aby si nebola s 2 srdiečkami prekvapená 😉

pikha
30. máj 2011

@rienok jezisi to ma mrzi 😔 😒 😒 a verim, ze mas toho dost. Neuvazovala si darcovske embryjko? Adopciu? Si velmi mily a pozitivny clovek a bola by z teba skvela mamina 🙂 a ked to nejde s vlastnym matrosom, nemusi to predsa nutne znamenat koniec cesty..

ninockaskv
30. máj 2011

@rienok suhlasim s @pikha .. co takto dat pauzu, vrhnut sa na darcovske a popri tom zacat vybavovat adopciu??
ty si taky cinorody a energicky clovek,urcite nieco vymyslis 😅

cecil36
30. máj 2011

@rienok neviem co povedat 😒 Nevzdavaj to, aj ked je to tazke, a skuste este nieco ine, mozno darcovske vajka, embryjka,picsi alebo aj adopciu ak s tym obaja suhlasite. Suhlasim s @pikha bola by z teba skvela mamina 🙂 Drzim palce, nech sa spravne rozhodnete co dalej 😉

pikha
30. máj 2011

@ninockaskv no a ty ako? 😉 ako sa mas, secko ok? A GEU nech ta uz ani nenapadne, zvlast nie vo vlastnom pripade lebo si to mimi odplasis 😀 a pevne verim, ze aj leamax pride v najhorsom pripade len s nejakou biochemickou kravinkou.

miminkad
30. máj 2011

@bayley ale pocity na mrchu su aj pocity tehu,tak este nehadz flintu do zita.musime to spolu nejak dobojovat 😉
@rienok @pikha ma pravdu,si zlaty cloviecik a bola by s teba super mamina,este vzdy nejaka sanca je,alebo sa pojdeme spolu postavit pri hniezdo zachrany 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre