Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
30. máj 2011

@pikha hmmm. asi mas pravdu ☹ si asi este poplacem za tymto drobcom ☹ ☹ ☹ od zaciatku same prekazky malo a tak krasne bojovalo... ☹ teraz mam dilemu, ci dat ten utros este teraz vecer alebo nie
@lenka_21 no inak v poslednej dobe ani ja som nenasla v kazdej lekarni, v NR v tescu ich napr.nemali. nejaky velky dopyt je po nich. tie digitalne su vraj dobre, ten by mal uz v 5tt ukazat

miminkad
30. máj 2011

@lenka_21 😀 😀 a neponukla ti aj test na urcenie pohlavia? 😀 ti lekarnici su biznismeni 😀

mircalla
30. máj 2011

caute babule

@martini tak skoro to uz vidia? super, tak dalsie baba do partie
@rienok je mi velmi luto, ale mozem sa opytat, ze preco nechces dalej bojovat? ak ti to nevadi, mozes mi napisat, kolko si mala IVf a ci su bola uz tehu?
@rikuska21 drzim palceky, nech to je co najskor
@callex no super parada jupi
@ninockasvk tebe specialne drzim palce, som zvedava velmi
@leamax mna tiez napadlo mimomat, ale dufam, ze to nebude tento pripad. aj sa som mala prve tehu take pomaly rastuce HCG? otazka: spinis? z imuno maju zmysel najma trofoblastove protilatky, ale ono je to cele take....na imnulo totiz moze byt vela vec a to by sa muselo vysetrit x veci, tak sa to riesi prednisonom. brala si ho pri ivf?

maticap.
30. máj 2011

Tak som tie smutne spravy docitala do konca... 😢 😔
@rienok, je mi to velmi luto. Ale na tu krv by som sla aj tak. Ak sa teda nespusti mrcha... predsa vies ako som testovala ja - sice 25-jednotkovy test (a iba jeden), cista negativita a belost a sme v 17.tt...
@leamax suhlasim s @pikha - nepredlzuj trapenie. Pre Tvoj klud by som mozno vyskusala este jedneho lekara. Neviem ako je to s kyret - nastastie nemam skusenost. V TN som bola na laparke a bolo to v pohode.
@martini - ak som sa nepomylila, tak vraj budes mat dceru? Gratulujem! Ja idem do poradne v stredu, no moja gynekologicka nema prave najlepsie sono, takze asi neuvidime cim nas priroda prekvapi.
@callex - gratulujem k srdiecku!
@tonytony najpozitivnejsie nakoniec! Krasne hcg a urcite bude aj pekny vysledok zo sona 😉 .

lenka_21
30. máj 2011

@miminkad Joooj, tak to je dobry napad...mozno tam este zbehnem 🙂 😉 🙂 a vypytam si ten .... no chuda teta narazila na nespravnu osobu, ja mam problem si kupit zakladny test a nie super moderny 😀 😝 😀
Pocuvaj, nahodou si nestretla moju mrsku???

leamax
30. máj 2011

@mircalla neviem, ci som dobre pochopila - ty si mala prve tehu tiez taketo pomale hcg, ci? nie, uz ani nespinim, absolutne nic. a prednison mi nedali vobec, este aj ten orgalutran, aj fragmin som si musela vypytat 😠
@maticap. ja teraz neviem, ci mam alebo nemam dat dnes vecer este ten utros. ked chcem ist zajtra este k tomu inemu dokymu. aby som si potom nic nemusela vycitat. stale vo mne hloda ten cervik - co ak?

miminkad
30. máj 2011

@lenka_21 daj pokoj,utekala aj s mojou smerom na antarktidu a tam zamrzli 😉

rebeka33
30. máj 2011

Bože tu toho pribudlo.
@rienok teraz to bolí, ale potom ak by sa nechal ,viac by som vyšetrila mm. Až za 65% neplodnosti v našom regione sú zodpovedný muži. A normospermiogram je málo. V Ke na imunológii, robia kvalitný spermiogram ,veľmi podrobný.Tak možno. och ,ako je mi to lúto.
@tonytony gratulujuemmmmmm. Zrovnávaš zlé skóre. Krásne HCG, nedá sa určiť koľko ich je ,ale je to tam. Odteraz len začneš čakať 😀
@leamax ak ideš ešte zajtra na dalšie vyšetrennie tak utroš nevysadzuj. Stúpa to pomaly ,ale vidíš , existuje cecil a tej to vyšlo. mne ked to nevyšlo tak som mala hcg 0 . Tu skôr hrozí mimomaternicové. *Ináč aké to mali jednoduché naše mami. Testy boli citlivé až po ...tta usg žiadne tak nemali problém a čakali. A 20 dní po otehotnení nič ani netušili. Sladká nevedomosť.Imunológiu ti urobia aj tu v Ke ,môžem dať kontakty. Nerobia 1 z vyšetrení, ale robia ich dosť. Výsledok je aj tak prednison. Takže ak sa ti to nechce absolvovať môžes po ďalšom Et nasadiť prednison a je to.
@mia_15 no sú malé, ale snáď do zajtra podrastú. Budem držať palce. 3.deň je norma bez PK
@martini gratulácia k dievčatku. To si bola už na morfologickom ,alebo len v poradni. Tak budeme vyberať kočíky spolu podľa farby 😀
@callex super,ano mala blikajúca bobka ,ale ako poteší. No šetri sa ,cesta ešte ´daleká. Nestresovať, hladkať a tešiť sa pomaly. Bábo to zachvíľu začne vnímať. 😵
Dúfam, že som nikoho nezabudla. Jáj , k tej tabuľke ,ja to tam neviem vložiť, tak ak sa niekomu chce. 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží 😵 .

😀

rebeka33
30. máj 2011

kým som to ja naťukala pribudla celá strana 😀

leamax
30. máj 2011

@rebeka33 no ja tomu popravde uz ani moc neverim, ze by to mohlo byt v poriadku. vravim si - ze ak mam o babo prist, tak radsej teraz ako neskor, aj tak to dost boli ☹ ale teda este dnes ten utros dam, rano uz nie. neviem, ci od nas neni praha to iste ako KE, co do vzdialenosti. je sice fakt, ze asi by sme to v KE nemuseli platit, sice neviem, kolko z toho preplaca positovna. a ked je to len tych 6000KC, tak to je v poho. ked sme dali 1600€ za toto IVF, tak 6000KC je bagatel proti tomu

lenka_21
30. máj 2011

@rebeka33 tak specialne pre teba 😉

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6.
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
leamax ET 9.5. hcg test 30.5.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6.

TEHULKY:
rebeka33 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží 🙂
pikha- 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21
rienok
naduska spolu :5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite

tonytony
30. máj 2011

@callex MOc gratuluju k srdíčku!!!

lenka_21
30. máj 2011

@miminkad jaj tak uz viem kde je ta moja, ja som tusila, ze sa flaka s tvojou, ale mohla byt taka mila a oznamit mi to 😉 🙂 😉 ... ta tvoja je aspon slusna a pekne ta informuje 😀 😀 😀

rienok
30. máj 2011

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6.
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
leamax ET 9.5. hcg test 30.5.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6.

TEHULKY:
rebeka33 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha- 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21
rienok 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska spolu :5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite

leamax
30. máj 2011

kokos, tie scitacie formulare su teda brutalne anonymne, len co je pravda. na jednej strane mate napisat datum narodenia, funkciu v zamestnani a na druhej strane cely nazov, sidlo zamestnavatela. to fakt ohromne tazke si to dat dokopy a zistit si vsetko ostatne, ze 😠

maticap.
30. máj 2011

@leamax lea, utros daj, nic tym nepokazis (ani nepredlzis) a ostatne za Teba rozhodol niekto iny - niekto hore - ine lieky uz nemas a je to vyriesene. utros Ti mrchu neoddiali - aj ked niektore kocky s tym maju taku skusenost, ale u mna to bolo raz tak, a raz opacne. Okrem toho, ak to odchadza, tak ci rano das alebo nie utros, uz to nezastavis. Nechcem byt hnusna, prepac 😔 . A pre lepsi pocit skus rano este jedneho lekara - ak mas taku moznost. Ak nie, urobila si vsetko co sa dalo. Dokonca viac ako sa dalo a nemozes si nic vycitat. Beztak , ja mat take stresy ako Ty za posledne dni, tak ma zlozi prvy virus, ktory stretnem. Takze, na odlahcenie: sanka dolu sefe! Zvladas to dobre, len este chvilocku vydrz. Neistota je najhorsia, no aj ta sa skonci a bude dobre - skor ci neskor bude urcite dobre. 😉

leamax
30. máj 2011

babulky, pozeram na tu nasu tabulku - teda tehulky nase, klobuk dolu, kazda mate toho za sebou dost a nevzdali ste to 😵 ani ja to NEVZDAAAAAAAAAAAAMMMMMM!!!!!!!!!!!!nikomu sme doma nic nehovorili a teraz ako sa mamina dozvedela, ze som bola u dokyho a aky je vysledok, volala hned segre a ta hned mne a vravi mi: zmen lekara...neboj, do tretice vsetko dobre a budes mat hned dve naraz a ja ich budem rozmaznavat 😀 a a neposluchnite 😀 aj ked teraz to fest boli, ale urcite idem dalej

rebeka33
30. máj 2011

@lenka_21 dakujem aj tebe @rienok

leamax
30. máj 2011

@maticap. dakujem, ja sa tak necitim sice, mozno sa to nezda, ale vravim - aj cestou domov som rumazgala cely cas. a myslim, ze si este poplacem. je fakt, ze to aj hormony tomu asi napomahaju, lebo zastavit sa to teda neda. no minule som uzivala utros 22 a az 4.den po vysadeni dosla mrcha, teraz som krvacala aj s nim, takze asi ako kedy. nie si hnusna, mas pravdu a ani si to nepovedala nejak surovo. skusim zajtra este toho dokyho. inak - lahsie by sa mi to urcite znasalo, keby mam muzika doma ☹

maticap.
30. máj 2011

@leamax mojka, byt sama je skratka na prd.... 😠 tiez to poznam. 😒

leamax
30. máj 2011

@maticap. hmmm. si to budem musiet odrtpiet dva tyzdne sama, co uz ☹ preto som rada, ze vas mam, ze sa vam tu mozem vyplakat na rameni. normalne rozmyslam, ze hodim PN u psychologicky, nech mam volnost a by som isla za muzikom. aj by som dosla asi na ine myslienky.

dokelu, akurat rozmyslam, ze ved to bude normalne nebezpecne napisat do tych papierov muzove zamestanie, ze "tunelar" 😀 aby mi ho nahodou nedosli zabasnut 😀

rienok
30. máj 2011

@mircalla nie žeby som nechcela bojovať, skôr len už neverím v úspech. Mám za sebou 6 x IVF bohužiaľ vždy mám málo vajíčok takže mám tak 1-3 na vklad, ale to najhoršie je že sa nikdy nič neuchytilo...mám spravenú genetiku, hematológiu, imunilógiu (trofoblasty a spermie), diabetológiu, hysteroskopiu, dokonca mi moj gyndo robil aj vyšetrenie zvlášť na prolaktín a homocysteín.... okrem toho že nemám vajcovody som zdravá. Vôbec neviem, ako ďalej a najhoršie je že mm to znáša možno horšie ako ja, lebo on neznáša keď som nešťastná 😒
on tentokrát strašne veril, pred tým to bral tak pohodovejšie ...

martini
30. máj 2011

@mircalla ano, dalšia baba do partie, aby mal z čoho Filipko vyberať 🙂)) Tiež som myslela, že až v 21 tt mi povedia, ked pojdem na morfologicky ultrazvuk, ale dnes som šla, lebo ma moj buduci porodnik chcel vidieť a videl, tak mi ukazal... a vraj má dlhšiu ako priemernu stehennu kosť, takže bude vysoká 🙂
@maticap. @pikha @lenka_21 @leamax @rienok @miminkad dakujem baby...
@rienok no mená v úžšom výbere nateraz: agata, alica, vilma, hana...
@gabinkaa Aj tebe dakujem. a ešte raz prepáč za to zrušenie z tabuľky..ale to asi preto, že už si máš urobiť test a šup do kategorie tehuliek 🙂)))))
@callex no už bolo načase uveriť 🙂 a zmeniť si v pase, že už si tehulka 🙂)))) blahoželám....krásny pocit, že?
@rebeka33 dakujem... neviem či toľko ružových kočíkov nájdeme 🙂 nebola som na morfologocikom ultrazvuku, ten až 20.6., ale zaobstarala som si porodnika a ten ma chcel vidieť, tak som dnes bola v novej nemocnici a povedal, že už to pekne vidno...ale mm povedal, že uverí, až ked to potvrdi aj ten morfologicky... (asi chce chlapca...hihi).

martini
30. máj 2011

@rienok škoda, že máte teraz v práci toho veľa, šikla by sa vám dovolenka na vypnutie... tvoj mm musí byť užasný človek, tak mu utekaj dať pusinu 😉

leamax
30. máj 2011

@rienok a endokrinologiu mas tiez? stitku mas ok? toxoplazmozu si si nedala zsitovat? chlamydie, ureaplazmy, mykoplazmy?
@martini ako vam zavidim...ale zasluzite si to kazda jedna, uprimne vam to prajem

martini
30. máj 2011

@leamax aj ty sa dočkáš....cesta trnistá, ale treba prežiť a vydržať. teraz ste mali jednu rannu blastocystu a jednu morula a pri predošlých ivfkach?

rienok
30. máj 2011

@leamax z hematologie mam komplet vysledky... robila mi aj toxoplazmozu a aj dalsie take vyšetrenia .... vraj výsledky máte dokonalé 😝 , chlamydie a ureaplazmy mi robili tiež. endokrinologičke som teraz písala kedy mi dá termín, ale keď mi robili HP naposledy tak som bola v poriadku.
@callex blahoželám k srdiečku a aj ku knižke 😵 😵 😵

leamax
30. máj 2011

@martini ano, teraz sme mali take embryjka ako pises. predtym sme mali jedneho 8-bunkaca v brusku.
@rienok ja viem, ze si teraz nestastna, viem to pochopit, mne tiez teraz neni najlepsie. ale nevzdavame to, aj muzik hned suhlasil, ze ideme este raz. ked ta prejde najvacsi smutok a hnev, mozno budes chciet ist este do jedneho pokusu 😉 drz sa dievca

rienok
30. máj 2011

@leamax ďakujem, ja si ani len neviem predstaviť ako ťažko je tebe a ešte ma vieš aj povzbudiť ... si obrovský človiečik 🙂 možno keď to mm prejde tak pojdeme ďalej ...
@martini teraz som nad tým rozmýšľala že sa poobzerám po nejakej peknej ponuke a odletím do teplých krajín aspoň na týždeň, veď to snáď robota prežije 😎

leamax
30. máj 2011

@rienok dakujem, ja si tak nepripadam, snazim sa ta len povzbudit tak ako som len teraz schopna. ani jedna z nas to tu nema lahke, uz len to, ze musime ist na IVF. fyzicky je to podla mna brnkacka, psychicky riadny zaberak. tvoj muzik ta musi strasne lubit, ked nechce ist do dalsieho pokusu len z obavy aby si sa znova netrapila. mas pri sebe poklad.ked som ja dnes mamine vyplakavala ake mam v zivote vsetko tazke, tak mi okrem ineho povedala: mas zlateho usmiateho muzika a to je najdolezitejsie. a ma pravdu. bez neho by to bolo strasne tazke a nemyslim tym len to, ze by nebol biologicky material 😀
dovolenka by vam isto dobre padla, preto aj ja rozmyslam, ze by som poletela za muzikom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre