Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
4. júl 2009

dakujem za nazory, no ved ja uz cosi vymyslim🙂)

mahul, vitaj v uspesnom reprofitackom klube...

julietka
4. júl 2009

avuska UTZ mi robil Stelcl, ako vzdy bol velmi mily a ked som prekvapena polozila otazku ze "oni su tam naozaj dve"?? tak sa zasmial, no ved.. ja jsem vam to řikal 😅 bolo to naozaj krasne videt tie dve trepotajuce srdiecka..a ked ich budeme neskor aj pocut to bude krasa..
avka no ja som bola na ET 06.06. a UTZ som mala presne o tri tyzdne a to bolo vlastne 5+0tt a bolo vidiet len tie zarodocne struktury v jednej dutinke, ta druha sa velmi nechcela ukazat

ahojte ostatne babenky, prajem krasny slnecny dnik vsetkym 😵

lahhel
autor
4. júl 2009

Ahojte cakatelky, stimulantky (teraz neviem ci niekto vlastne stimuluje??) a tehulky nase 🙂 ....prajem krasny slnecny dnicek...

Mam jednu otazku, menopur treba dat do chladnicky?.....inac ja som dnes prvy den cyklu, dnes konecne zacinam brat HAK..tak nech tych 27 dni rychlo ubehne a mozem stimulkovat...tesim sa....

avaka
4. júl 2009

Ahoj Lahhel 🙂
Ako sa Ti to pekne krati...
Nasla som krabicku z menopuru a tam je uchovavat do +25 C,takze netreba...Myslim,ze hlavne pregnyl treba,choragon a take.. 😉

Juli,a Stelcl nema dovolenku?Ja som myslela,ze tam nie je..Musim mu napisat,len som ho nechcela otravovat,ked som myslela,ze tam nie je...Chcela som zaplatit za to mrazenie,tak mi uz poslal c.utu,ale nenapisal sumu 😅 Mne sa zda,ze nam vraveli vtedy 40000czk,ale neviem isto.Neviete niektora,kocky?

julietka
4. júl 2009

ahoj lahhelik, menopur nemusis davat do chladnicky, ma sa drzat pri teplote do 25 stupnov 😉
nebojkaj ten cas tak nenormalne rychlo leti ani sa nenazdas a budes mat mimiskov v brusku 😉 😵

julietka
4. júl 2009

aha vlastne avka ti uz napisala to iste, som si nepozorne precitala 😕

julietka
4. júl 2009

Avuska Stelcl ma dovolenku ale len teraz v piatok prisiel a neviem ci buduci tyzden tam nebude a potom ma zasa dovolenku

avaka
4. júl 2009

Juli,ake krasne dve bublinky 🙂

Dik,tak mu napisem..

julietka
4. júl 2009

dakujem avuska 😉
skus mu napisat ale teraz cez vikend tam nebude, tak ti odpovie asi az cez tyzden, ale vobec sa nestresuj, ved oni nerobia dusno kvoli platbam ako v iscare

lahhel
autor
4. júl 2009

Julietka, az teraz som kukla tvoj pas...tak 25. 2...krasny datum....aj fotecka je nadherna...dve male bublinky a v nich tvoje dve deticky 🙂 nadhera...

lenka20
4. júl 2009

julietka zlaticko gratulujem k dvom bambulkam v brusku 😵 😵 😵 tak si to odbudnete naraz, ale myslim, ze po tolkom cakani to ziadnej z nas nevadi ze budu dve deticky namiesto jedneho 😵 😵 😵 tak ked je to takto - ze su napokon dve - tak vestim parik 😵 😉 a vela oddychuj, polihuj, papaj... lebo mas dvojnasobnu zataz...tak si davaj na seba pozor..
mircalla - ja by som sla na PN, aspon do ukonceneho 1.trimestra.. potom uvidis ako sa budes citit..
ahojte ostatne kocky, prajem krasny vikendik, vecer zas nakuknem co ma nove mirindik 😉

avaka
4. júl 2009

Noo,Miri,uz volaj.. 🙂

adra17
4. júl 2009

Ahojte, dievčatá. V apríli som sem nakukla a prosila vás o radu a od dnes už začínam stimuláciu. Takže ak vám to nebude vadiť, rada sa k vám občas pripojím. Pekný deň 🙂

lenka20
4. júl 2009

adrik jasne, a drzim palce 😵 😵

julietka
4. júl 2009

jeej lenik ty by si mi takto dopriala? 😅 to by bolo naozaj krasne keby to bol parik, ale co si vsimam babenky s dvojkami vacsinou maju chlapcov, tusim len dve babenky som si vsimla ze mali parik, je to fakt ojedinele 🙂

ahoj adri vitame ta medzi nami 😵 a drzime palce na uspesnu stimulku s este uspesnejsim koncom 😉

brnanda
4. júl 2009

Ahoj holky,
s manželem se skoro rok snažíme a po prázdninách chceme už jít asi do nějakého caru.
Jenže nevíme kam.. Už jednou jsem byla v repromedě,ale já nevím proč,ale tam bych s enechtěla vrátit,ikdyž to mám skoro tady za rohem ,-)
No a helios a obilňák nepřipadá v úvahu.. takže zbyl reprofit 🙂
Mohli by jste prosím mi aspoň ve zkratce říct jaký to tam je,co personál a +-ceny z vaší zkušenosti??
jsem moc vděčná za každou radu .Děkuji moc 😵

mirinda10
4. júl 2009

cau babulky, takze som mala dobry odhad juli moc gratulujem k dvojkam to je uspech tak teraz si to pekne uzivaj
ja som dnes volala bol tam Machacek a pytal sa ma ci viem kolko maju mat buniek na 3ti den a ja, ze 8 a on spravna odpoved tak mame 3-8bunkove jednotkovej kvality a 3-5 bunkove a 1-4bunkove takze mi povedal nech zacnem rozmyslat ci dame jedno alebo dve a ja, ze ked mam 40 rokov a on no tak to mozeme rozmyslat dve alebo tri

inak juli keby ti naozaj dali 3 tak mas trojicky boze to by som asi nezvladla ale pytala som sa muzika a povedal, ze si dame tri jedno musi prezit tak to povedal "musi prezit aspon jedno "

inak robila som v zahrade a nejak som to podcenila a mam spaleny chrbat

idem robit langose babulky tak sa tesim opat sa dobre napapkam zje dva a budem plna ale domace su domace

adri vitaj medzi nami

lahhelik gratulujem k mrske 27 dni ujde rychlo a uz budem stimulovat

julietka
4. júl 2009

mirindik ja sa taak tesim ze mas take krasne vysledky, to je uplne uzasna sprava 😅 takze v pondelok bude ET a date si vlozit 3? som zvedava ci aj vam bude hovorit o redukcii ak by sa uchytili vsetky tri

tiez som inak rozmyslala ako tvoj muzik ze ked si dam 3 urcite jedno prezije, neverila som ze by sa uchytili 2 uz nie vobec 3, ale teraz verim ze asi by sa uchytili vsetky 3, lebo sme sa pytalo ako to vyzera s tym tretim tak nam povedali ze ono sa pekne delilo a vydrzalo este ten tyzden, ale vraj keby ho uz zmrazili tak sa nerozmrazi, ze jednoducho len nebolo vhodne na mrazenie...takze po tejto vete som bola rada ze sme sa naozaj rozhodli pre dve, lebo ja by som na redukciu nesla a Machac povedal ze sanca donosit trojcata je miziva..

ahojki brnanda vitame ta u nas 😉 ak chces vediet nazory su len a len pozitivne, maximalna profesionalita, vsetci su strasne mili, ustretovi, kamaratski a velki fesaci 😀 a samozrejme velki odbornici..ale bude lepsie ak si precitas nase diskusie od zaciatku temy...co sa tyka cien..my vsetky co sme tu chodime ako samoplatcovia na soft IVF a vyjde nas 10tis.korun, + platis icsi za kazde jedno vajko, ale len zrele!takze nevytahuju peniaze za to co sa neda pouzit a od 1.6. je u vas novy zakon co sa tyka centier asist.reprod. pred kazdym OPU sa robia odbery a zistuju sa vsetky infekcne choroby a tak podobne, s tym ze my si to platime, ale ceskam to vsetkym preplaca poistovna, aj tym co idu na IVF ako samoplatcovia
Ty si samoplatca?

tanitta
4. júl 2009

ahojky...
miri.. takze nas je viac prislahnutych 😀 od slnka ...ale co.. hlavne ze drobci sa maju dobre 😉 pekne sa delia.. o pocte na vklad uvidis naposlednu chvilu...
brnanda... cennik je aj na ich stranke...urcite toto car nie je uplne najlacnejsie.. ale je na nezaplatenie 😉 ...pristup, prostredie, profesionalita...
adra... tak vitaj a dufam ze rozsiris rad nasich R tehuliek 😉
...pozdravujem zvysok osadenstva 😉 ....

adra17
4. júl 2009

Dievčatá, ste zlaté, ďakujem za privítanie. Ja už v modrom koníkovi blúdim skoro dva roky, ale vždy som si povedala, že sa pridám, až keď budem tehuľka, aby som dodala nádej aj ostatným , že sa to raz podarí. Ale zatiaľ sa to nepodarilo ani mne 😠 , takže sa zapájam ako snažilka, bodaj by už konečne s úspešným koncom 😉 .

lahhel
autor
5. júl 2009

Ahojte babulky 🙂

Mirindik, tesim sa s tebou, ze bojovnici sa tak krasne vyvijaju a drzia sa....takze v pondelok mas ET? bozinku, ako rychlo to uteka...este si spominam, ako si pisala ze zacinas pichat a ty uz ides na prenos...ale tentokrat to urcite vyjde, citim to a velmi ti to zelam mirindik 🙂

Babulky, ja som vcera zjedla prvu pirulku HAK a celu noc som prevracala...citim sa este aj teraz hrozne. Myslite, ze to moze byt z tej antikoncepcie? Ja som totizto nikdy neuzivala antiko, tak neviem...ale tych vedlajsich ucinkov je tam pozehnane, az mi bolo zle len z toho ☹

Prajem vsetkym krasny slnecny dnik..vsetky sa opatrujte a oddychujte 🙂

lenka20
5. júl 2009

ahojte kocky dobre ranko 😵
mirindik - gratulujem ku krasnym embrijkam, naozaj super a na zajtra drzim palciaky, ci uz vlozite 3 alebo 2...
lahhelik - no co ja viem, z HAK prevracat celu noc, ked nikdy si na lieky tato nereagovala, ved aj tie co uzivame su poriadne hormony, tak sa mi nejak nezda, ze by prave ATK ti robila tak zle.. ja by som skusila este 1 tabletu dnes dat a ak nic, tak to bolo z niecoho ineho, ak budes zas vracat tak zajtra volaj dokimu...
brnanka - mas IP, ale vlastne vsetko kocky uz napisali, ja mozem len a len odporucit Reprofit, aj ked pravda, ze inde v CR som nebola.. len v Prahe v Podoli a tam su tiez zlati... vlastne vsade v CR boli k nam zatial velmi zlatucki, ci v CAR alebo na dovolenkach...ja CR milujem 😵 😵 😵
adra - no tak dufajme, ze za par dni sa to ,, snz ,, zmeni na,, tt ,, 😉 aj ja budem mat coskoro 2.vyrocie konikovske 😝 😝 ostatne vyrocia radsej nespominam 😝
tanicka pooslavovali ste poriadne? co maly hovori na kratasky? ja som este malej neobjednala, chystam sa v piatok do bb tak mrknem tam urcite nieco pekne budu mat 😉
julietka nieze ti prajem parik, ale ti ho vestim 😵 😵 😵 aj ked teda tie dvojicky mi nevysli, ale ked vyjde pohlavie tak snad sa to bude brat, ze teodora ma zase uspech 😀 😀 😀 a veru dost bab ma pariky - renuska, fedra, kvetka... krasne kociky maju pre dvojicky parik - phil & tedds myslim tak sa vola ta znacka...
krasny zvysok nedele babulky 😵 😵 😵

avaka
5. júl 2009

Ahojte 🙂
Miri no vcera som sa Ta nedockala...ale vidim,ze v zajtra sa vracias domov minimalne s dvoma babenkami v brusku.. 🙂
Leni,aj majster tesar sa niekedy utne.. 😀 jedno nepresne vestenie Ti predsa schopnosti nevezme 😉
Juli,vidi,uz mas aj kocik odporuceny,aj ked viem,ze uz si mala vybrany,ale vyberat teraz dvojkovy,to bude radost... 🙂
Lahhel,tiez som nikdy nebrala antiku,tak nemam skusenost..skus,ako Ti Lenka poradila..Dufam,ze to nebude z toho a budes v pohodke pokracovat.. 🙂
Adra,ahoj 😉 nech Ti stimilka pekne ubieha,a o chvilu ides pre drobcov ako Mirinda..
Ostatne kocky,ahojte 🙂

zuzla80
5. júl 2009

Ahoooooojte, pozdravujem už z domu 🙂 😵
Poviem vám, takto som si to predstavovala - že keď sa vrátim budem čítam len tie najkrajšie správičky 🙂 Super baby, veľmi sa teším, že sa tu to takto krásne zpozitívnevia, už bolo na čase.

Miriček nádherna úroda - gratulujem a ešte viac gratulujem ku krásnym embryjkam - vidíš tvoj mužík sa trafil, síce nie do počtu odobratých vajok ale do počtu oplodnených 😉 Tak zajtra ti prajem krásny zážitok z transferu a o 14dni ešte krásnejší zážitok z D1tiek 🙂

Juli - ja som to vedel, ja som to vedela 😀 že budú dvojočky - juchúúú dvojnásobný zásah, perfektné. Tak sa pekne šetri a staraj sa o nich. A ak ti Lenka veští a praje párik, tak ja sa pripájam tiež 😉

Miracla gratulujem ku krásne vycikaným // - vidíš, aj napriek stresu to nakoniec vyšlo.
Renysek a aj tebe úprimne gratulujem k dutinke - nádherný pocit však, a hlavne po toľkom snažení.

Lahelik ja som brala atk a mne z nej nikdy zle nebolo - možno mierne závrate, ale nie, že by som prezvracala celú noc. Nemohla si niečo zjesť???

Mahu tak si sa rozhodla pre Reprák - myslím, že lepšie si ani urobiť nemohla. Uvidíš budete spokojný a čo viac, určite odtiaľ odíjdete s tehuľkovským bruškom 😉

Avuška tehuľka naša zdravím a tých 9tt ti nádherne svieti pri nicku. Ako sa máš?

Tánička, Lenuľka pozdravujem vás srdečne. A čo vy to za kraťasky kupujete 🙂

Vítam nové reprofiťácke adeptky a Adri držím palce, nech nasleduješ naše tehuľky 😉

No a my sme si aspoň trošku oddýchli - aj keď priamo oddychom by som to nenazvala. Pobrázdili sme Hrebienok a dlhé vodopády a ešte aj Popradské pleso padlo za obeť - no samozrejme, že pešo, ako inak. Domov sme si doniesli riadnu svalovku - ale ten tatranský vzduch robí také čaro, že nám ani únava ani svalovka nevadila. Niekto sa pýtal na búrky, tak v prvý deň nás zastihla a riadna s krupami - to sme chceli ísť pôvodne na to pleso, ale keďže bolo také úbúrkované počasie tak sme si to rozmysleli, ale pokiaľ sme došli do Smokovca, slniečko tak nádherne vykuklo, že sme sa nakoniec rozhodli pre Hrebienok. A po dobrej "prechádzke" sme sa trošku posaunovali - mali sme v cene ubytovania 2hod. v aqua relaxe 😉
Ale už sme doma a zajtra do práce 😝 no hrozný pocit, čo vám budem hovoriť. Ale aj tie pár dni oddychu stáli za to.

Prajem krásny zvyšok nedele pááááčko

julietka
5. júl 2009

ahojte babulky 🙂

jeej zuzlik uz ste doma 😵 vidim ze ste prisli uzasne zrelaxovani, to velmi pomoze ked mozete vypadnut z domu, aj ked to nebolo dlho, ale mali ste sa velmi dobre a uzivali ste si plnymi duskami 😵

lahhelik tiez si myslim ze si mohla chytit nejaku virozu, prip. si nieco zjedla, ale nezda sa mi ze by si az takto reagovala na ATK 😕 naozaj si skus dat dnes tabletku tak ako ti radi lenik a uvidis co sa bude diat, tu jednu noc este obetuj 😉

lenik dakujem za tip na kociare 😉 zatial sa bojim este vyberat take veci ani neviem vlastne kedy je vhodny cas na taketo veci, ale ak nam naozaj ostanu dvojky tak tie sa vacsinou narodia skor takze asi by som si to potom nemala nechavat na posledne mesiace..

avuska ako sa citis, nevolnosti stale neprichadzaju? vraj pri chlapcoch zenam nebyva zle, tak uvidime 😉

ostatne babenky zelam krasny slnecny dnik 🙂

mirinda10
5. júl 2009

zuzlik vitaj domka, som rada, ze ste si to pekne uzili, zasluzili ste si vsetko okolo mimiskov je stres a teraz tak pekne zrelaxovana to je najlepsie pre snehuliacikov
inak ja som stale na terase a obdivujem nasu fenku steniatko a a 2 kocurikov co vedia povyvadzat uz spolu aj spia a jedia z jednej misky ani TV nepotrebujem nasmejem sa na nich dost
no som na chrbte cervena ako prasiatko tak dufam, ze zajtra to uz bude lepsie na stare kolena ani rozum nemam ale tak som bola zabrata do trhania buriny, ze som si neuvedomila, ze sa mam ist natriet mliekom no tak vecer som nehla spat na chrbte ale uz je to lepsie
lahhelim ked si das tableku tak nieco zjedz nedavaj si to na prazdny zaludok ale mozno mas aj nejaku crevnu virozu ved dnes uvidis ako zaucunkuje druha tabletka verim, ze to bude ok
avaka no moc sa tesim, verim ze traja bojovnici to dotiahnu na blastocysty a pockaju si na mna v pondelok
peknu nedelu prajem a ak sa opalujete treba mazat 🙂 aby ste neboli cervene ako ja 😉

lahhel
autor
5. júl 2009

Zuzlik, ahojky....tak uz ste sa vratili...Tak ste sa mali dobre, ako citam...ja som tiez bola na Hrebienku, aj na tých vodopádoch a je tam nadherne..Teraz sa uz len propravit na KET-ko a uspesne zo zavrsit 😉
Zuzlik, ty si brala tusim tiez pred softom 1 mesiac HAK, vsak? A chcem sa spytat, potom na dalsi mesiac ti prisla mrcha normalne?..nemala si nejake problemy s meskanim, alebo spinenie? Lebo co vsetko som sa tam docitala zle, tak neviem...

No uvidim, este dnes si dam tabletku a dufam, ze mi nebude zle, ze som to mala z nejakej virozy, lebo ked si na to spomeniem, ani nechcem aby prisla noc 😒

avaka
5. júl 2009

Zuzlinecka,no vitaj doma 😵 Ze aj taka kratucka dovolenka robi zazraky... 😵
Ja tiez idem zajtra do prace,moc sa mi nechce..ale narobit sa nenarobim...
Mne ozaj kocky nie je zle,ja sa toho niekedy az obavam...Rano sa citim taka otrestena,ale to o chvilku prejde...
Dufam,ze sa drobcekovi dari...Inak tiez si myslim,ze to bude chlapec,lebo som mala vlozene tie najrychlejsie sa deliace embryjka,ale ktovie,co povie Lenka.... 😕 .
Juli,ja tiez este nekukam kocarky,ale musim sa priznat,ze jednym ockom som uz kukla,aby som vedela aspon aka je ponuka...
Miri,no Ty mas doma dobry zverinec.. 😀 aspon Ti rychlo ubehne cakanie,ked mas doma takych maznakov.. 🙂

mirinda10
5. júl 2009

avak aj ja si myslim, ze budes mat chlapca inak ja som vypozorovala pri mojich sestrach a sesterniciach ak cakali dievku tak grckali o sto sest a ked chlapca tak bude vobec nic alebo len trosku inak to platilo ak ma pamat neklame aj na moju kolegynu z prace
No zverinec mam vsetko je to este malicke a neohrabane takze salta, zvalenie na bok to je normalne dost sa na nich smejem ale rychlo podrastu a uz nebude taka zabava ako teraz

tanitta
5. júl 2009

ahoojky...
Leni.. kratase sme este nezabehli 😉 .. len opalovacky 😵 .. kuk album 😎
zuzla.. vyoddychovana na vsetky strany 🙂 ... duracelky dobite ide sa pracovat 😵
Lahel.. toto si mala aj pri chilli 😕 spomen si ci nieco si "nespravila" to iste ked ti vtedy bolo zle...no ja neviem ale nemyslim si ze by atk mala az take vedlajsie ucinnky.. 😨
mirinda,julie... noo tak ja asi som vynimka kedy som cakala chlapca a bolo mi zle dobre dlho 😅 podla mna su to nahody 😎 ... skor by som brala na povery typu ze ked caka dieva krasu berie a chlapec dava.. 😉
...no ideme niekam vybehnut ... paa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre