Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
21. jún 2011

@cecil36 1500 kc

rebeka33
21. jún 2011

@naveen je toho dosť.Pred nedávnom tu v MT tak poctivo vyšetrili, že som dala klobuk dole. určite si daj aj hematologiu, a poriadne vyšetriť mm. pre imunologiu a mm doporučujem tkanivovú banku v Ke. podla tvojho veku aj amh, aby si vedela či máš ešte dosť rezerv vajíčok. a potom už len veriť. ty už pokusy na sk nemáš?

martini
21. jún 2011

@cecil36 spýtaj sa ho či to ani z časti neprepláca poisťovna. v KE u Dankovčíka kombinovaný test stál v mojom prípade (poisťovnňa Dôvera) asi 29 €, lebo zbytok doplatila poisťovňa. Ale to musíš mať výmenný lístok. skús sa na to čunderlíka opýtať.

cecil36
21. jún 2011

@tinna13 ty jo, tak to je o polovicu menej 😠
@martini ja mam tiez doveru, len cundo je skromnik, tak ak nema zmluvu s poistovnou...ale jasne, ze sa na to spytam 🙂 Inak chcem zmenit gyndosa, tak neviem ci to v tehu nebude problem hmmm...

martini
21. jún 2011

@rebeka33 môj gynekolog to tiež odporúča (a to z toho určite nič nemá) a aj môj porodník povedal, že na 100% by to si to dal uskladniť, že veda rýchlo napreduje a že o pár rokov sa to nebude spájať len s onkologickými ochoreniami, ale napr. s vytváraním kože pri vážnych popáleninách. No ja som tak na 98% tiež rozhodnutá, aj keď stále vo mne drieme kúsoček pochybností...ale človek minie nemalé peniaze aj na väčšie hlúposti, tak som si povedala, že nás to nezabije a nežijeme na pokraji finančnej biedy, aby sa to nedalo zvladnuť.
@cecil36 Aj ten Dankovčík je čisto súkromník, ale asi fakt záleží či má podpísané zmluvy či nie. Ale v konečnom dôsledku je to jedno, zaplatíme čo pýtajú...náš osud. a oni všetci to vedia, tak čo by nepýtali... to nie je teraz o čunderlíkovi, ale všeobecne (počnúc CAR, končiac pôrodníkom).

cecil36
21. jún 2011

@martini presne tak, ved ked si predstavim co sme uz dali za ivf-ka, tak tychto 95 eciek za pokoj duse obetujem, i ked zlava by bodla 😀

naveen
21. jún 2011

@rebeka33 mam - dva..
a co maju v KE take speci? nevedia mi imuno spravit aj v BA? a na hematologiu ma tiez moze poslat gyndoska?
viem, lenka21 mala takeho poctiveho.. len ta je teraz na dovci, ak si dobre pamatam 😉

naveen
21. jún 2011

no, odpisal mi stelcl, ze vysetreni sme takmer kompletne akurat nemame imunologiu, ale ze vysledky su rozporuplne a moznosti liecby obmedzene 😒

DNA fragmentacia je to iste ako morfologia spermosiek? ked sme mali na papieri cca 17% to je ok?

no mala som vas poriadnejsie citat, teraz neviem 😀

callex
21. jún 2011

@naveen preco dalsie IVF..nemate mrazacikov? imuno povazujem za stratu casu nakolko ak je problem davaju len prednison..a ten si v RF mozes vypytat aj bez vysetrenia. z vysetreni odporucam genetika,hematologia a endokrinologia.mnohe z nas si dali urobit mobilizaciu chrbtice kvoli blokom v panvovej oblasti, potom mojzisovej cviky..ja som este chodila k homeopatovi ktory mi dal nejake lieciky.
@gabinkaa podla mojej babky smrt blizkeho cloveka znamena narodenie dietata..takze to mas v suchu.viem ze je to neprijemne take zive sny..ale skus ho vypustit z hlavy.
@martini aha tak uz viem preco sa mi dva dni sniva o mm nevere..a este k tomu s nasou sefkou. 😠 aj si stihla uz kupit nieco ruzove?predtym ako ste sa dozvedeli o fesacikovi 🙂
@rebeka33 tak sa tesim ze ste ok..a ze mozes byt stale doma.
k tomu vyskumu kmenovych buniek....osobne si myslim ze na sk take nikto nic nedovoli..toto je nabozensky zalozena krajina a presadit nove pokrokove veci je dost velky problem.
@luly3..aj ja som sa sama objednala na kombinovany screening.

pikha
21. jún 2011

Ahojte zienky 🙂
@tinna13 ja som plne za s tym kocikovanim 🙂 ku komu chodis? Ja k Obertovi, spokojnost maximalna.
@callex ziadna svokra, este to 😝 😀 s tebou budeme kocikovat uz pekne obidve s tinnou13 🙂 a budeme RF komando 😀 Co sa tyka toho, ci dievcatka beru krasu.. to je podla mna mytus, takisto ako gulate brusko do stran a chut na sladke. Ja mam cely cas peknucku plet aj pokozku, brusko spicate a dopredu, sladke nemusim, a bude to dievcatko. Aj starsie panie sa na mna kuknu premudrelym vestecko-znaleckym okom a prehodia, vy cakate chlapceka, ze? A ja ze dievcatko.. a bavim sa 😀 A poznam dve baby, co sa pravidelne stretavame v poradni a su na tom presne tak isto. Skratka nic nie je zarukou nicoho a nic okrem UTZ ti nenapovie, co cakate.
Vidim, ze ste rozoberali kremiky prosti striam, ja som cely cas pouzivala toto http://www.gsklub.sk/products/9712-gs-mamastrie... a nemam ani jednu, pekne hladke brusko-a podotykam, ze nabeh na strie mam dost slusny. Vrele odporucam 🙂
@naveen mrzi ma vysledok 😖 ale nevadi, mrazena zasoba to isti 😉 ale vopred by to rozhodne chcelo nejaku dusevnu ocistu 🙂
@leamax toto su najsamhorsie veci.. falosna nadej 😒 😖 😔 clovek by sa uz ako tak zmieril s tym, ze to nevyslo, ale ked ta okolnosti natahuju ako zuvacku dalsi tyzden-a aj tak je to nakoniec naprd-to su hnusne stavy 🙄 Drz sa a z celej duse zelam, nech sa z toho co najskor pozbieras a zabudnes.. moc dobre tieto natahovacky poznam 😔 Kup si nieco pekne na seba 🙂 uzite si s drahym pekne blaznive leto 🙂 a ked zacitis, ze je cas, pojdete do toho znovu.. a raz to vyjde 🙂
@mircalla diky diky 🙂 ach ani nehovor tie tepla.. ale nastastie sa to strieda teraz. Ja este dva tyzdne.. chodim a vyzeram ako tucniak patagonsky, ale uz to so ctou dobojujeme .. ty si kedy rodila? A sla si sekciou ci normalne?

cecil36
21. jún 2011

@naveen fragmentacia a morfologia su dve rozlicne veci 😉 Co ste mali 17% fragmentacia ci morfologia? Ak fragmentacia je to trosku nad normu, ale nic drasticke 😉 Na hematologiu mi dal papier moj gyndos. Imuno sa v BA nerobi, ale @callex ma pravdu liecba je len jedna - prednisonom. Ibaze nestaci len pred ivf, ale treba ho brat min. 3 mesiace a mat keksik len s kondomom.
@pikha ahijky, ja som rodila malu 20.7. a brutal horucavy, tak verim ako sa v tychto teplach citis. 😒

pikha
21. jún 2011

@cecil36 no je to take na milu kedves 😖 ale toto je moje prve a posledne tehu, tak si ho nenecham znechutit a basta 😀 A pozeram, ze ty budes mat jedno letne a jedno zimne babo 🙂 a dokonca silvestrovske 😉 😎 😀 Ako sa citis 🙂 uz nevolnosti ustupuju?

cecil36
21. jún 2011

@pikha ja som tie posledne tyzdne funela ako medved, mne sa v tom teple strasne blbo dychalo 😒 Hej teraz to bude pre mna novinka- zimne babätko 😵 Ale zas aspon viem, co budem tento rok robit na silvestra 😀 No, nevolnosti uz su fuc, iba ak pozabudnem a dam si nieco ovocne, tak citim zahu. Ale to je oproti tym nevolnostiam uplna pohoda. Uz som vysadila aj utros a ako som ho vysadila, prestala som aj spinit. (tuk, tuk tuk). Mozno to bola, ale nahoda... neviem, ale konecne neprespim cele dni 😀

cecil36
21. jún 2011

@pikha a ozaj kedy si zacala kupovat vecicky pre Domcu? Ja este nic nekupujem... zo strachu..., ale zas nechcem vsetko nechat na posledne mesiace.

miminkad
21. jún 2011

@lulu10 mozme dat potom rande aj v bosanoch.to mame tak jednu cestu.som zvedava,ci tam zajtra nejake vajuchy budu a kto ich bude hladat.... 😔

pikha
21. jún 2011

@naveen ale ved ty babeno mat mozes.. mozno to bol len nespravny pokus. Ak sa smiem spytat, co su to rozporuplne vysledky? A s tym imuno je to ako hovori callex a cecil36.

pikha
21. jún 2011

@cecil36 tak, to zalezi od potreby kupovat-poznam baby, co zacali kupovat hned ako dostali knizku 😀 ale podla mna uplne staci ku koncu. Ja som zacala cca v 7 mesiaci po troske.. ked uz som vedela, ze sme kvazi "za vodou" Tie spave stavy bol urcite utros a tuk tuk ti tiez klopem nez uz je len dobre 🙂

pikha
21. jún 2011

@miminkad a ty mas OPU zajtra? drzim paprce 😵

miminkad
21. jún 2011

@pikha ano,dakujem.dufam,ze tam cosi najdu...este ti nezacali kontrakcie?

pikha
21. jún 2011

@miminkad ale hadam len najdu 🙂 ako to vyzeralo na UZV? Kontrakcie.. fuha 😕 vo stvrtok idem na prietoky a doki mi da termin sekcie.. ale kontrakcie v priamom zmysle myslim ze nemam, akurat sem tam mi tvrdne brusko.

naveen
21. jún 2011

no zlaty je, tiez som sa ho pytala na rozporuplne vysledky: Imunologie – platí pravidlo, že zdravý pacient je pouze špatně vyšetření pacient – skoro každému alespoň něco najdeme, pokud bychom vyšetřili vše, co se vyšetřit v současné době dá. Jediné, co lze pak k léčbě přidat je Prednison a Anopyrin (event. injekce nízkomolekulárního heparinu). Takže se můžeme domluvit, abych Vám to dal rovnou a ušetříme Vám spoustu času, který by jste strávila vyšetřováním.

@pikha .. hej mozno to bol len nespravny pokus, len je to na nervy a ide to do penazi a mna uz prestava bavit setrit stale na ivf namiesto dovolenky a riesity cykly namiesto rocnych obdobi 😒

@callex genetiku mame, taku zakladnu, musim sa na nu pozriet, ci v nej su aj trombovilne mutacie, na bloky v panve som chodila teraz pred IVF ku Pracharovej do Ruzinova .. mojzisku som necvcila, nemala som kde, homeopatika som tiez brala .. este by som sa asi mohla vystrelit na mesiac 😉

@cecil36 tusim to bola morfologia

no nic,uz som si dala cokoladu a napisala som stelclovi kedy si mozme ist po mrazacika a ze som do brna prisla otehotniet a ze tam otehotniem aj keby som mala pohnut nebom a zemou 😉

tinna13
21. jún 2011

@pikha Obert je vyborny a mas vyhodu, ze u nho mozes aj rodit. ja chodim ku Gilanovi. zatial som spokojna.
budes rodit prirodzene?a ak sa smiem spytat preco posledne tehu?

miminkad
21. jún 2011

@pikha na jednom boli tri,vravel tak mm,ale do spravy pisal 10mm a na druhom boli dva 18+19mm a este dva.tak dufam,ze aspon tie dva velke nepraskli.tak stvrtok na teba myslim 😉 mozno uz coskoro zacnu tie prve kontrakcie,co ta maju pripravit na tie prave

gabinkaa
21. jún 2011

@cecil36 ale mám strach o malú bublinku a dnes sa mi zdá že som do obeda trocha špinila, videla som to na spodnom prádle a bolí ma intenzívne podbruško, mám veľké obavy, neviem či je to aj tým stresom zo včera ☹

callex
21. jún 2011

@naveen dobre ti napisal o tom inune...strata casu.a ako tak pozeram tam endokrinologiu nemas.skus este to..

callex
21. jún 2011

@gabinkaa namala by si teraz mat menzes?to moze byt aj z toho..ak mozes normalne si chod lahnut..vyloz nohy hore a relaxuj.

gabinkaa
21. jún 2011

@callex trocha si ma upokojila, ale to špinenie ma dosť nastrašilo, aj bolesť podbruška, to všetko ma ľaká, aj som volala dokimu, hovoril, že treba kľud a prísť sa ukázať ☹

naveen
21. jún 2011

@callex endo nemam, kto ma posle gynekolog? bude vediet co mi ma napisat na listok?

gabinkaa
21. jún 2011

@callex teraz nie, som nejak v medziobdobí, zle som sa cítila po tej včerajšej návšteve, aj by som si ľahla, len musím ešte do práce ☹

callex
21. jún 2011

@gabinkaa tak ked prides z prace okamzite kludovy rezim a zajtra pre istotu zajdi k dokymu.ja viem ze ta teraz vsetko vylaka...ale prosim ta skus sa tak nestresovat vecami okolo teba..a navstevu mamicky skus odlozit na cas ked budes aspon v 12tt...nie je ti to teraz treba a predpokladam ze mamicka uz ani nevie kto zanou vobec prisiel. ☹
@naveen myslim ze aj gyn ti moze dat doporucenku.ale zase podla upravy vlady uz doporucenku nepotrebujes.normalne sa objednaj na endokrinologiu a ked budes volat spytaj sa ci potrebujes doporucenku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre