Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
22. jún 2011

@naveen kurecova povedala vraj kazdy cyklus je iny...hned sme konzultovali vitouskovu,tiez bola prekvapena,ked som dobre reagovala predtym,ale ze asi telo bolo unavene.navrhla 2-3mesiace pauzu,ked som sa jej pytala,ci to znamena,ze v oktobri mozeme,tak povedala,ze mozme aj v septembri...tak to musime teraz vsetko dosiesit co a ako.teraz mam inu stimulku.tak uvidime.

cecil36
22. jún 2011

@miminkad jemime, to hadam nie je mozne 😒 Je mi to strasne luto ☹ A aj ti povedali preco? Ved tam mali byt dva?!

miminkad
22. jún 2011

@cecil36 tie dva aj napichla,ale ze tam bol hlien,tak vraj to mohla byt aj cysta...tak neviem,co je dobre na cysty?no a lave,ze boli male,tak sa tam ani nechcela zbytocne vrtat

gabinkaa
22. jún 2011

@miminkad to je mi ľúto, čakala som na dobré správičky, to sa ako mohlo stať, foliky boli prázdne? ☹

naveen
22. jún 2011

@miminkad no, vsak ono to nie je ziadna sranda tieto hormony 😒 tak nic, dajte pauzu a na jesen na to vhupneme s vami

cecil36
22. jún 2011

@miminkad cysty mohli byt aj po predchadzajucej stimulke alebo inych hormonoch, preto asi navrhla tu pauzicku na par mesiacov. Skus sa skor zamerat na podporu vajok. Na to je super zensenovy cajik, taky sypany, dostanes v predajniach s bylinkovymi cajmi. Potom este zinok a selen a materska kasicka (byva aj med s vcelou kasickou, ten je super ak si das jednu kavovu lyzicku rano nalacno). Ta materska kasicka vsak len ak nie si alergicka 😉 Tak snad nieco z toho pomoze 🙂 A september je tu ani sa nenazdas 😉

miminkad
22. jún 2011

@gabinkaa tak to veru netusim....
@naveen dobre moja,tak v septembri ideme do toho spolu 😉
@cecil36 beriem vapnik horcik zinok.este skusim ten zensenovy caj.na jeden druh materskej kasicky som alergicka,lebo je tam pomaranc

cecil36
22. jún 2011

@miminkad ja som mala matersku kasicku od med pharmy ( ta mi nerobila zle, ja mam sennu nadchu) a tu s medom mi dala svokruska 😉

callex
22. jún 2011

@miminkad no tak toto veru necakal nikto...to ma mrzi..takze teraz povinne klud..skus poriesit aj chrbticu..mojzisku.
@naveen ked uz si mm naordinovala rezim..neviem ake nosi pradlo..ale mal by nosit klasicke bavlnene volne trenirky.ziadne slipy ani boxerky.to spravi velmi vela.
@rienok tuk tuk na drevo nevolnosti ustupuju.mozes prist na fresch koktejl. 😉 to s tym AMH je mrzute ale este tam je rezerva a to je dobre.skus poriesit ten mm spg.a ked pojdes do KE daj vediet..pridam sa. 😀

rienok
22. jún 2011

@callex super, uvidim aky program vymyslel mm na tento vikend a ak nemame nic tak by som možno aj pribehla. nevieš níhodou aké sú čakačky v KE? no aj tak sa chce mm dať najprv aj on do poriadku tak uvidime kedy to bude 😝

callex
22. jún 2011

@rienok ake ze mozno...urcite. 🙂 a ako sa chce dat mm do poriadku?ake su tam cakacky netusim..ved zavolaj a uvidis..ide obdobie dovoleniek takze mozno budu aj dlhe a dovtedy sa moze dat mm do poriadku.

miminkad
22. jún 2011

@cecil36 skusim to pozriet.dakujjem za rady
@callex hned zajtra sa objednavam k rehabilitacnej kvoli mojziske.v auguste budem musiet asi ist do roboty.som sa pytala,co by bolo dobre vysetrit,tak ze len trombofilne mutacie,mthwr a volaco na le,presne si to uz nepamatam.ale nabuduce mi ze prida anopyrin a prednison

cecil36
22. jún 2011

@rienok my sme dostali v KE termin o tyzden 😉
@miminkad mojzisku odporucam u mna zabrala okamzite 😀 stihla som len uvodu hodinu a bola som tehu. Tu druhu mutaciu myslis asi leidna, ci? A aku ti da stimulku nabuduce, ci este ste sa nebavili?

miminkad
22. jún 2011

@cecil36 no objednam sa na tu mojzisku,aj dvd mam doma a skusim cvicit.hej,leidna.uz mam aj protokol na dalsiu,od druheho dna clostil a merional si budem pichat.ze 2-3mesiace pauza,reku v oktobri teda mozme,a ona ze aj v septembri,reku tak nas tu v septembri mate.uz mam aj lieky doma

cecil36
22. jún 2011

@miminkad jeeeeeeej moja stimulka, taku som mala aj ja. Tak to uz musi vyjst 😵

miminkad
22. jún 2011

@cecil36 uz to snad vyjde...ved aj mojziska,tvoja stimulka...tak to musi vyjst.inak kurecova tiez navrhovala navysit stimulku,len namiesto merionalu chcela bravelle.ale takto to mozno bude lepsie.este musim vsetko ostatne domysliet,co budem do septembra,ci ist do roboty...

naveen
22. jún 2011

tak baby, ja som dnes spravila vazny krok, zacala som si zistovat kamenarstva... potrebujem urnicku, poriesit minulost ☹ riadna depka

naveen
22. jún 2011

a este jedna vec, do tych KE sa mam pytat na imunologiu pre seba aj chlapa a chlapovi v ramci toho spravia fragmentaciu a pod? 😉

rienok
22. jún 2011

@naveen no to teda 😒 ale akonahle poriešiš minulosť tak by sa Ti malo vo všeobecnosti uľaviť ... tak aspoň píšu v múdrych knižkách

callex
22. jún 2011

@naveen pytaj sa len na chlapa..ty to mas zbytocne..ako sme ti uz mnohe pisali a aj sam Stelc...a gratulujem k tomu kroku a rozhodnutiu...spravna volba a ano urobi to vela.drzim palce.moc moc moc.

miminkad
22. jún 2011

@naveen drz sa moja,caka ta tazky krok,ale zas ber to tak,ze potom sa mozno lahsie odrazis dalej.budem moc na teba mysliet 😔
@callex napadlo ma,ze u koho si bola u hematologa?bola si v nr?lebo v pe je jedna doktorka,ale neviem,ci mi spravi tie mutacie a leidna

callex
22. jún 2011

@miminkad ja som bola v nemocnici na hematologii..myslim ze Mudr Simek sa vola.ale myslim ze on mi tieto mutacie nerobil ale geneticka.

miminkad
22. jún 2011

@callex tak musim zistit,kde mi to spravia,lebo asi hematologicka nie.

rebeka33
22. jún 2011

@miminkad to je fakt smutná sprava. Je mi ľúto. 😢 Ale september to istí aj ja som mala presne takú stimulku a som tehu 🙂
@naveen viem ako je to ťažko, ja som tak mala mamku, trocha to pomôže, ked budete mať každý svoje miesto,
A k čisteniu hlavy mi kedysi pomáhali meditácie v zenovej škole kwan -um .sú aj v blave,ked si to dáš do googla. Nie je to žiadna sekta a mohli by ti pomôcť.
@rienok v Ke ťa objednajú behom pár dní,len výsledky sú po pár týždnoch.
K spermiogramu. z liekov nezaberá skoro nič, len z vás ťahajú peniaze,ale nejaký ten vitámín môže. Naj je zlepšiť životosprávu a zrelaxovať. tak 2 mesiace pred očakávaným ivf ísť na dlhšiu dovolenku a tie spermošky potom použiť 😉 my sme liečili 3 roky a toto pomohlo. No a PICS je tiež dobrá voľba. 😉 🙂

modra
22. jún 2011

@callex celkom dobre az na tie vecerne koliky ale inak su baby uzasne 🙂 Drzim palce..

miminkad
22. jún 2011

@rebeka33 no ja dufam,ze september to isti,by sme mali darcek k narodeninam

gabinkaa
22. jún 2011

@naveen je to fakt vážny krok, chápem Ťa, ale treba sa vysporiadať s minulosťou a dať ju do poriadku, lebo veľmi ovplyvňuje aj našu prítomnosti, tak držím palečky na riešenie, určite to prinesie úľavu

callex
23. jún 2011

ahojte babulky...
idem vas z rana trosku potesit:toto je nase kozlicatko 😀

callex
23. jún 2011

a pre tie ktore este uvazuju o pupocnikovej krv:

Termín: 26. jún 2011
Čas: 14.00 – 16.00
Miesto: Aupark BA

Program:
Prednáška o pupočníkovej krvi
Čo nezabudnúť do pôrodnice
Fit tato
Tehotenstvo v lete
Vytvorenie šnúry života
Tombola

Sprievodné akcie:
Poradňa gynekológa
Psychologická poradňa pre tehotné

Poradňa pupočníkovej krvi
Každá budúca mamička, ktorá sa zaregistruje na odber pupočníkovej krvi na tomto podujatí, získa zľavu na jej odber, vyšetrenie a spracovanie vo výške 42 EUR (ak ešte nie je registrovaná na odber). Aj už zaregistrované tehuľky majú možnosť získať zľavu - budúci otecko alebo iná sprievodná osoba ju môžu vyskákať na fitlopte. Túto zľavu je možne pripočítať aj k iným už predtým poskytnutým zľavám.

kajka39
23. jún 2011

dobre rano vsetkym zelam, 🙂 🙂 🙂
@callex - nadherna fotecka, drzkajte sa. Co ti vravi intuicia, co to bude? dievcatko, chlapcek? 🙂 😉
Co tvoje nevolnosti, uz su prec ,alebo ta stale trapia, dlhsie som tu nebola tak nic neviem..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre