Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sussah
18. okt 2017
duda223
18. okt 2017

@ingrid0105 uz som sa dopatrala čo ta skratka znamená. 🙂 Chceli sme dať vyšetriť 3 embrya pri softe ale žiadne nebolo na pgd vhodné. Teraz chceme skúsiť klasické ivf. Ak som to pochopila v cenníku správne tak pri klasickom ivf to vyšetrenie pgd hradí poisťovňa?

luz5
18. okt 2017

@sussah nemozem to ani pozerat... na papiere cakame nekonecne dlho a zbytocne...

ingrid0105
19. okt 2017

@duda223 to je geneticke vysetrenie embryi

ingrid0105
19. okt 2017

@duda223
Nie nehradi to si treba doplatit bohuzial

kubik12
19. okt 2017

@diska nevieš náhodou či sa fraxiparin podáva aj s tou vzduchovou bublinou?? Mam si ju dnes pichnúť 😨 a neviem... Ďakujem ti 😘

sussah
19. okt 2017

@kubik12 predtym som ju pichala s tou bublinou. Teraz si ju stale odstranim.

kubik12
19. okt 2017

@sussah Ďakujem a prečo ju teraz odstranujes?

sussah
19. okt 2017

@kubik12 ja som sa o tom s nikym neradila, ale nechcela som si pichat s tou bublinou pre istotu. Ale ked niekto poradi, ze co je spravne tak budem rada

kubik12
19. okt 2017

@sussah aj ja mam z toho zvláštny pocit 😀 no to aj ja by som bola rada 😀 ak by niekto poradil...

sussah
19. okt 2017

@kubik12 ked vypustis vzduchovu bublinu tak tym nic nepokazis si myslim..lepsie ako ju davat do tela...len poriadne poklep aby tekutina spadla dole

kubik12
19. okt 2017

@sussah Ďakujem ti pekne moja ❤ tiež to takto urobím 😉

argenti
19. okt 2017

@kubik12 @sussah Ja pichám tiež fraxík ale s tou bublinou. Podľa mňa má zabezpečiť, aby sa do tela dostala komplet tekutina a tá vzduchová bublina zostane v ihle. Keď vytlačite ten vzduch(bublinu), tak trochu látky zostane v ihle. Aspoň ja si to tak vysvetlujem.

sussah
19. okt 2017

@argenti tak to si potom picham mensiu davku 😨

babusik85
19. okt 2017

Ja tak viem ze tu bublinu treba vytlacit. My sme stale vytlacili.
Nie je dobre do tela davat vzduch.

sussah
19. okt 2017

@babusik85 no ved toto, nemala som z tho dobry pocit ked som najprv pichala s bublinou

zuzankaa88
19. okt 2017

Z fraxiku ci clexanu netreba, normslne pichnut bez vytlacania, v nemocnici ani taz nebytlacali, rozbalili a pichli, no ja si aj tak vytlacam z clexanu :D

lakukaa
19. okt 2017

Ahoj dievcata.Potrebujem radu.Dnes som obdrzala papiere z Brna a neviem ako dalej stym doktorom Petrenkom.Treba tam ist osobne alebo sa to posiela knim na ambulanciu.da sa tam objenat? Dakujem za info.

babusik85
19. okt 2017

@lakukaa len mu posli postou. Zbytocne tam pojdes osobne,nevybavi Ta.ale najprv treba aby tvoj gynekolog podpisal papiere

lakukaa
19. okt 2017

@babusik85 dakujem za radu prajem vsetko dobre 🙂

babusik85
19. okt 2017

@lakukaa neni zac 🙂
Dakujem,aj podobne!
Ak budes mat nejaku otazku,kludne napis

janula12345
19. okt 2017

@babusik85 ahoj vsimla som si tvoj prispevok ohladne podpisania ziadosti. Preco musi najprv podpisat papiere moj gyn? Ja som ich poslala petrenkovi hned ako dosli, nech mam to nazdlhavesie za sebou. Cakam uz cez mesiac a nic. Teraz po tvojom prispevku som ostala zarazena...ci mi to neposlali lebo to nemam podpisane od mojej gyn?

babusik85
19. okt 2017

@janula12345 lebo to pozaduju. V Rf Ti poznacili kde-co treba podpisat,nie?
Niekto Ta musi poslat do Ciech,musis mat odporucenie od gyn.
Petrenko Ti isto posle naspat,ale mozno s tym,ze musis doplnit podpis od gyn.
Ja tiez som cakala mesiac.

argenti
19. okt 2017

@sussah Ja mám fraxiparín skladovaný ihlou dolu a tá vzduchová bublina je pri pieste, takže najprv vytláčam fraxík a potom ide vzduch do ihly. Ale asi je to jedno či máš o 1-2 kvapky v sebe menej alebo viac. A kedy si začala pichať a do kedy Ti kázali? Až do konca šestonedelia?

sussah
19. okt 2017

@argenti začala som pichať pred ET a picham stále...8 nov mám kontrolu na hematologii že či treba ďalej do konca tehu. Dali mi ho preventívne a na poslednom odbere na hematologii mi povedala že mám hraničné výsledky že mi ho radšej ponechá a mám prísť na kontrolu.

cistomilka
19. okt 2017

@janula12345 ja som nemusela mat potvrdene papiere od gynekologa,nebola taka požiadavka.Stacilo centrum a Petrenko a šup do poistovne 👍🏾

janula12345
19. okt 2017

@cistomilka mme uz dokonca povedali vo vszp ze nepotrebujem petrenka- staci aj iba moja gyn. Lenzr ja mam uz cez mesiac papiere - ziadost z brna u petrenka praveze. A posta stale nechodi.
Uz realne zvazujem ze este tretie ivf dam na sk a nie v brne. Ved v juni som bola u mudr. Vranu a odvtedy iba cakaaam a cakam. Na sk by som mala uz aj 3 vklady... :(

mimiqa
20. okt 2017

@janula12345 ahoj...mne revizny z Unionu dokonca sam volal ze naco Petrenko ja rozhodujem..tak nahodila mily hlas aaa este v ten den mi poslal schvalenu ziadost....xixi....drzim palec😘

cistomilka
20. okt 2017

@janula12345 ked tak skus zavolat Petrenkovi a vyzistit od sestricky nech sa na to pozrie v akom stave je žiadost ;) ked ju milo poprosis tak by ti mohla pomoct.Držim ✊🏾Brno je 👍🏾

argenti
20. okt 2017

@sussah Tak ja som na tom rovnako. Tiež mám hraničné hodnoty a dali mi ho preventívne, vraj mi to môže len pomôcť. Mne nakázal hematolog začať pichať mesiac pred ET.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre