Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
13. okt 2011

@cecil36 citas mi myslienky, tiez budem na tom trvat, bo reci lekarov o tom co vsetko urcite nevyjde mi nepomozu a co vyjde mi nikto nepovie... takze idem do toho a nech sa deje co sa ma a ja nejako neviem preco verim ze to raz vyjde, citim to v dusi, mam skveleho manzela, ja som fasa baba tak sakra musime tomuto svetu dalej odovzdat nasu super geneticku informaciu 😀 😀 😀 a ako som ti uz raz pisala zjem aj hovno z nutrie ak to ma pomoct 😀

cecil36
13. okt 2011

@lulu10 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to hovno z nutrie si pamätam 😀 Ale vazne, podla mna treba skusat nove veci, kombinacie a raz to proste vyjde. Napriklad ja som mala v zalohe, ze keby PICSI nevyslo, idem do IMSI, potom mozno do PIGD atd. Skusala som od najlajsej cesty, kedze ICSI u nas akosi nevychadzalo. A myslim, ze aj u teba to uz coskoro vyjde 😉

lenka_21
13. okt 2011

@lulu10 Neviem, ale nasla si fyzioterapeutku tu v nasom meste a chodila poctivo 2x do tyzdna ... cvicila pod ich dozorom a viem, ze pocas cvicenia mala zakazene pokusat sa otehotniet (podobne je to aj pri mojziske). Mne
@callex radila fyzioterapeuta v NR a tak sa skus skontaktovat s nim ak nikoho nepoznas vo Vasom meste.

Co sa tyka tomu vysetreniu protilatok, tak ked som sa okolo toho motala pre rokmi, tak mi kazdy napisal, ze to robia iba v Cechach (na spermije aj na Slovensku). Vedela som, ze s tym ma zacat Tkanivova banka v KE, ale viem, ze to este stale nerobia .... predpokladam, ze v tej Prahe (kedze su jedine pracovisko na reprodukcnu imunologiu by to mali vediet) a napisali mi, ze o ziadnom pracovisku na SK nevedia. Bettypo mi zaslala jej podrobne vysledky z imunologie co je robili na SK a poslala som to Doc.Madarovi ... som zvedava co mi odpise .. Dam ti potom vediet....

miminkad
13. okt 2011

@lenka_21 tak potom nechapem,preco to tak davaju...
@linda81 ahoj,som doma,dufam,ze je vsetko ok.no asi aspon na mesiac sa nahlas

naveen
13. okt 2011

ahojte.. no ani nehovorte, dalsie prusery do zasoby .. ☹

mne tiez stelcl dal prednison, ja som ho po debate s homeopatkou a lekarkou nebrala, vraj ked nie je vyslevene dokazany dovod, len tak to nemam brat, ze je to velke svinstvo .. takze ja chcem pevne verit, ze tento mrazacik sa rozhodne narodi, lebo uz sa vidim na ceste do prahy 😖
inak moj chlap vcera vravel, ze by uz straaasne chcel, aby sme boli tehu, lebo ze vidi aka to je depka a ze mu priserne odsavam energiu.. ze to zakazdym vyslovene citi, ako mu beriem a je z toho mimo 😒

a stelcl mne sa strasne rata .. na nic sa nehra, povie o com je presvedceny a stale pritom berie ohlad na ludi, teda ja mam taky pocit .. posledne mi povedal, ze ak ket nic, tak uz ma vymysleny zalozny plan.. to cloveka tak potesi 😝 ti idioti lekari u nas na SK, ked len cumakuju do monitoru, na cloveka sa ani nepozru, ked mate otazku a nebodaj spomeniete internet alebo znamu.. tak sa na vas pozeraju ako na najvacsiu chuderu .. a ten ich toooon.. pani magistra.. 😠 😠 😠 😠 ta nasa dr.,ku ktorej sme chodili v GF sa na mna za cely cas usmiala jeden jediny raz aj to s nou musel moj chlap koketovat .. mozem ich viete co ..

len tolko som chcela k tym lekarom... 😀 😀 😀 lebo ma rozculuju, dobre mi to padlo, takto zrana 😝

lenka_21
13. okt 2011

@lulu10 Tu je link na tu Prahu, su tam aj cisla a tusim potrebujes k tomu aj mm 😀 😀 😀

http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51

@miminkad Naozaj neviem ... nechapem to. Mala som v umysle ten mail ukazat v centre a opytat sa na to, lebo aj mne Koudelka povedal, ze mi to nasadia po OPU, ale nestihla som 😕 😕 😕 Nerozumiem vsak, ze preco by ma lekar, kt.sa reprodukcnej imunologii venuje tak dlho klamal .... Prekopirovala som Vam celu jeho spravu a da sa mu napisat cez forum www.neplodnost.org .... tam radi on a aj Machac z RP. Pomaly mam pocit, ze som mala studovat asi medicinu .... ako tu uz niekto navrhol, my si mozeme s nasimi vedomostami otvorit CAR, alebo poradnu 🙂 😉 🙂

miminkad
13. okt 2011

@lenka_21 skoda,ze som to nevedela o par tyzdnov skor.prednison by som si zohnala.len teraz neviem...asi skusim tam napisat

lulu10
13. okt 2011

@lenka_21 a bettypo robili kde tu imunologiu? vies napadlo ma ze ak mi na nieco pride Dr.Madar da mi Prednison a ten mi napisal Machac tak ci tak v dalsom tehu, takze ma neminie len akurat musim zatlacit aby mi ho dal skor teda aspon mesiac pred OPU-ci kolko odporuca Dr.Madar?

lulu10
13. okt 2011

@naveen no mne zatial v RF ziadne riesenie ani zalozny plan nenavrhli ☹ podla toho mailu by som to mala asi zbalit a zmierit sa s tym ze dieta mat nikdy nebudem bo som ani naznak nieco pozitivneho nevycitala a myslim ze ohlad na mna vobec nebral 😢

naveen
13. okt 2011

@lulu10 podla mna ti to predpise aj gynekolog, teda ja som si to dala predpisovat u mojej gynekologicky a pytala sa ma kolko toho potrebujem

lulu10
13. okt 2011

@naveen diky vidis to som sa tu chcela spytat a si ma predbehla 😀

naveen
13. okt 2011

@lulu10 ale ako povedala rienok, nepovedal, ze to nejde, len ze to bude obtiazne .. a ono cez mail si clovek aj inak vysvetluje, mozno keby ste konzultovali priamo s nim, tak ton hlasu by bol iny, hned by to inak padlo

pozri na lenka_21 mavali nad nou rukami, ze prirodzene nikdy v zivote a mozno po IVF a hen, tehu je 😝 a kolegyna otehotnela v cykle, kedy jej robili foliky, prisla k dokimu a ten ze nie, tento cyklus uz nic, pokracujeme nabuduce a ona uz nabuduce prisla s // na teste.. tvrdil jej, ze nebola ziadna ovulka a ona otehu ... 😝 😝

ked to ma byt, tak to bude.. a stelcl na tom nic nezmeni .. podla mna len pomoze

a to som chcela, to som pocula tak z druhej ruky, jedna znama chodi na endosku alebo k hematologicke a ked im zomrelo mimco, tak jej ta dokina vravela, ze tam mala pacientku, ktora potratila 8x a nevedeli preco a teraz ma dve deticky 😵
skus poriesit testy, co to da, zacni tu mojzisku .. ono to casom pride ..

sa mi tu rozprava, ako keby som cakala 3 dieta 😨

lenka_21
13. okt 2011

@naveen Moja no mas to tazke, ale musime verit ... cim ste si presli je naozaj velka zataz a to by zlomilo kazdeho .... Inac co sa tyka lekarov, ja mam osvedceny recept a len tak mimochodom sa ich spytam ci maju deti ... vacsina povie, ze ano a tak sa mimochodom opytam ake mali problem (vacsina ziadne) a tak im potom poviem, ze aj ked sa snazia tak ma nemozu pochopit 😝 😝 😝 a poviem ti, ze tato zaverecne hlaska dorazi vacsinu z nich a hned je retorika ina ... niekedy musi by clovek drzi 😉
A suhlasim, ze nema vyznam brat Prednison bez indikacie ... nie je to dobry liek i ked sa beru male davky....

@lulu10 Presne ako to napisala @rienok a aj @naveen ... mne povedali, ze vlastne deti nikdy pri mojich vysledok ani cez IVF (jedine tak darcovske) a ked som oznamila, ze som tehu tak Dr.mi povedal, aby som sa velmi netesila, lebo potrat je viac ako isty ... no a chod domov a tes sa 😕 😕 😕 Sice mam strach, obcas chytim paniku, ale stale VERIM, ze ja budem ten maly zazrak .... a aj ked by to nevyslo, bude ma to boliet ale zvladnem to a budem bojovat dalej ... raz to dietatko (vlastne, adoptovane a neviem ake BUDEM MAT A BASTA 😀 😀 😀 )
Bettypo robili trofoblast v Heliose v MT, ale Iscare MT a oni maju presne to iste laboratoriu .... Lulu, men odporucali brat Prednison inac ako Leamax a tak asi treba ist na to vysetrenie a potom ho uzivat ....

A mam kolegynu, IVF ime nevyslo (PIGD) dopadlo zle a ani jedno vajko nemala vhodne na transfer, potom sa trapila, lebo 6 mesiacov nemala mrsku ... zacalo jej byt zle od zaludka, isla ku gastrentrologovi - ten sa opytal ci nemoze byt tehu (tak sa mu vysmiala, ze nema ms uz 6 m) a nakoniec bola tehu v 9 tyzdni ked jej to zistili a mam zdraveho chlapceka ....

lulu10
13. okt 2011

@lenka_21 uz by sa taky jeden zazrak mohol nalepit aj mna 😀 😀 😀 som zvedava co odpise Madar na tie vysledky

lulu10
13. okt 2011

@lenka_21 V tej Prahe vysetruju aj chlapa ci len mna? musi aj "chalanov" odovzdat? 😉

lulu10
13. okt 2011

@bettypo
@lenka_21
@leamax od spolubojovnice som dostala tento link na lekarku, ktora sa tiez zaobera repodukcnou imunologiu,
vola sa dr. Ulčova Gallová z Plzne a vraj je absolutna spicka v repro imunologii je http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova/ urcite si pozrite tu stranku stoji za to 😉

leamax
13. okt 2011

@lulu10 dakujem, ja som sa rozhodovala medzi prahou a plznou, ale kedze praha je blizsie, mali sme tam kde prespat a co som citala, tak su porovnatelni, tak sme si vybrali prahu. u mna je to uz asi jedno, mozno by mala ona prisnejsie kriteria a zistila, ze tych protilatok mam viac. jednoducho - uz nema co dokazat, mam to potvrdene. ale ostatne babulky to mozu skusit 😉

lulu10
13. okt 2011

@leamax ako dlho si cakala na termin a na vysledky?

leamax
13. okt 2011

@lulu10 ja som si termin urcila 😀 😀 😀 v podstate som im vypisala, kedy mam muzika doma a teda kedy by sme mohli ist a hodila som tam najblizsi termin asi tak o mesiac a hned ten mi aj odsuhlasili. bolo sme tam 7.9., vysledky trvaju cca 3tyzdne az mesiac, nam to doslo tusim 10.10., takze mesiac
rozmyslas, ze by ste tam skocili? a ano - vysetruju aj spermie a od teba krv

lulu10
13. okt 2011

@leamax no asi ano, predebatujem dnes s mm a uvidime, sama uz neviem co robit

leamax
13. okt 2011

@lulu10 no skus, urcite aspon budes mat istotu. a mozno mas ten isty problem ako ja, co by ma - popravde - v tvojom pripade ani velmi neprekvapilo, kedze sme dost podobne pripady. a ozaj - bud pripravena, ze sa za to plati, cca 200€, tak aby si nebola potom prekvapena. silno drzim paste

leamax
13. okt 2011

ked si to tak spatne premietam - ako pise @lenka_21 ze imunita bojuje proti trofoblastu uplne na zaciatku a az do 14-15tt. som tusim uplne ucebnicovy pripad - vlozili mi dve embryjka, to prve imunita vypudila uz 11.den po ET tym krvacanim, to druhe sa snazilo este bojovat, ale imunita vyhrala zial aj nad nim. utrogestanom sa vacok vlastne este udrziaval a rastol ale mimko sa uz nevyvijalo a teda vznikla anembryomola ☹
vsetko to do seba zapada. len skoda, ze sa na to muselo prist az teraz. ale to dalsie nam uz vyjde a budeme mat zdrave babo uz coskoro🙂

lulu10
13. okt 2011

@rebeka33 ahoj prosim ta ako dlho si pred OPU brala Prednison?

mircalla
13. okt 2011

@lenka_21 citala som letmo...v MT vyslovene prednison neuznavaju, proste nedavaju ho...dovod? vraj su tohormony....kamoska mala x potratov, zistilo sa ze kvoli imunite, kym jej ho konecne dali......
ja som ho brala vzdy. nazory sa rozne, ja im verim v brne, ze ma zmysel....ze to je svinstvo...tvrdi niektori lekari....treba s nim opatrne,ale myslim, ze nazor, ze je svinstvo nie je spravny

mircalla
13. okt 2011

Prednison som inak brala od OPU

miminkad
13. okt 2011

@mircalla aspon malinke pozitivum do dnesneho dna...

lulu10
13. okt 2011

@miminkad preco malinke pozitivum? 😕 moja ty musis byt pozitivna cela do hlavy po paty a este krat 2 😀

mircalla
13. okt 2011

@miminkad tak mi naordinoval stelcl...dal mi to preventivne...imuno mam ok...ale v imuno je vraj milion veci, ktore sa nedaju ani vysetrit, mam len zakladne vysetrenia a antitrofoblastove protilatky

miminkad
13. okt 2011

@lulu10 nuz ked tu ten prednison rozoberate,tak mi neni vsetko jedno...som sa tak nad tym zamyslala...ja som od hlavy po paty jedine ospala 😀
@mircalla mne ho dala vitouskova tiez preventivne od OPU.ked som sa jej pytala,co dat vysetrit.lebo mam pocit,ze keby nam spravia imuno,tak by to bolo mooooc zaujimave...mam totiz dost zlu potravinovu alergiu,najnovsie podla vsetkeho pele a psy,co mi nemozu ani vysetrit,lebo bez liekov som na tom hrozne.tak v januari ma cakaju nejake krvne testy...

lenka_21
13. okt 2011

@mircalla Neviem ci svinstvo je spravny vyraz ... ono kazdy liek ma svoje pozitiva a negativa a to je aj v pripade Prednisonu.... ja ma okolo seba kopec Dr.a lekarnikov a tak som sa na tento liek pytala ... jedine odporucanie -ako pri kazdom lieku je, ze ak ho treba brat tak ho mam brat, ale ak nemam na to dovod tak je lepsie ak ho neuzivam, lebo vplyva na imunitu ...

@miminkad Podla mna netreba stresovat ... ak mas protilatky na spermije, tak to je v pripade IVF bezpredmetne, ak by to bolo na trofoblast (co nemas vysetrene) tak by mohlo mat vplyv, ale nemusi .... nemas za sebou ziadne negativne skusenosti a tak musime verit,ze je to v poriadku ... ja sa utesujem tym istym a to viem, ze mi zistili protilatky na trofoblast .... no, ale co mam robit ked som otehotnela skor ako som stihla dobehnut na testy 😕 😕 😕

@lulu10 Ano potrebujete ist obidvaja ... drzim palce 🙂 😉 🙂 Podla mna ak je Plzen lepsia, tak si zisti cenu za vysetrenie a ak by to bolo lacnejsie tak by som isla tam .... bohuzial v Cechach to preplaca poistovna, ale ak si z SK ides ako samoplatca a cena je taka ako pisala @leamax ☹ ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre