Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
2. jan 2012

@leamax no ja som dost zostala z neho chlpata.skor HAK ti ho mohla tlmit v tomto smere

leamax
2. jan 2012

@zarabono ee, na pribalovom letaku je napisane, ze HAK posilnuje ucinok prednisonu. ved asi aj za to si pripadam ako keby na mna nacapali😀

zarabono
2. jan 2012

@leamax no to je mozne.aj prednison aj hak zadrziavaju vodu.ja som ako tulen

leamax
2. jan 2012

@zarabono no vy dve sa mozte pekne tulenit 🙂 ja mam normalne pocit, ze mi aj sliznica v nose napuchla - tu funim jak nosorozec 😀 pripravujem muzika na to ako budem funiet v tehu 😵

13nika13
2. jan 2012

Ahojte baby... mala by som niekoľko otázok, ak neruším 🙂

zarabono
2. jan 2012

@leamax no ja som funela dlho,aj teraz mam kolkokrat pocit upchateho nosa.inak asi to bude nakoniec chalan

leamax
2. jan 2012

@zarabono ako si na to prisla, ze to bude chlapcek?

zarabono
2. jan 2012

@leamax ja uz ani neviem,ale minule sa mi uz brucho nezdalo take roztiahnute.a tusim aj ked ti nechuti sladke.a uz to aj viacery vraveli,ze vyzeram skor na chalana

13nika13
2. jan 2012

Halo... neruším? 😀

13nika13
2. jan 2012

Ja by som sa len chcela v krátkosti spýtať, ako to chodí v RF?

leamax
2. jan 2012

@zarabono ved hod foto bruska, ja som tu aj tak najvacsia bosorka, tak ver mne 😀
@13nika13 jasne, ze nerusis

zarabono
2. jan 2012

@leamax co si,toto neni stranka pre velryby 😀 ked tak ti na skype poslem.ale neviem,kedy sa odfotim.no jasne bosorka.inak od vcera som nonstop hladna.

13nika13
2. jan 2012

@leamax Jej... Ďakujem... Ty asi chodíš do RF, však? Ja som tu nová, prepáč, ak sa Ti budú moje otázky zdať priblblé 😀 Ako to chodí v tom RF? Je to podobné ako u nás? Bola som 1x v Heliose MT, prvý a posledný x...... Chcela by som skúsiť RF...

zarabono
2. jan 2012

@13nika13 ahoj,ak si bola v heliose,odtial utekaj,brno je milion krat lepsie.hned prvy dojem aj z konzultacie budes mat uplne super.my sme z heliosu odisli v tazkej depresii.

13nika13
2. jan 2012

@zarabono Však preto som písala prvý a posledný x... Čítala som o RF, samé chvály 🙂... Ako to tam funguje? V krátkosti...

leamax
2. jan 2012

@zarabono no tak zajtra uz aj fot, nech ti to mozem povedat 😉 sa tesim na foto, hned ako rozlepim kukuc, zapinam skype a cakam na foto
@13nika13 v pohode, pytaj sa na vsetko, co chces. no my sme tu neboli v ziadnom centre, iba v PN, ale to rychlo zavreli, lebo poistovne odmietli podporovat dlasie CAR. inak tam bolo super, doky prefektny, pristup, odbornost - vsetko super. len tie blbe poistovne 😠 a na RF som pocula same chvaly, tak sme isli rovno tam

13nika13
2. jan 2012

@leamax Aha... a koľko tam trvá celá tá príprava? Ja som chodila do Heliosu od apríla, koncom júla ET... neúspešné.... Celé to tam je divné, zbytočné vyhodenie peňazí... Chcem skúsiť v tom Brne, asi môj posledný pokus...

13nika13
2. jan 2012

@leamax Už viem, prečo si mi bola známa 🙂... Raz mi tu na MK jedna baba písala, že si mala podobný problém, ako ja, dala mi link a Tvoj nick, aby som si prečítala 🙂

leamax
2. jan 2012

@13nika13 tak to sa nemusis bat. tam pojdes na konzultaciu a ak nebudu potrebovat ziadne doplnujuce vysetrenia, tak mozte hned dalsi cyklus stimulovat 😉

leamax
2. jan 2012

@13nika13 to fakt? a co to bolo za problem? lebo ja som ich mala dost 😀

13nika13
2. jan 2012

@leamax Hm... to som tu na MK len písala, že som krvácala, teh. test po ET som mala pozit., tak mi jedna baba písala, že ty si tiež krvácala, a bola si tehotná... tak som si zopár Tvojich príspevkov prečítala... neviem, čo sa potom stalo... No, ja mám tiež dosť problémov... Nemám jeden vajíčkovod, druhý mám nepriechodný, a ešte mi aj zistili, že som alergická na spermie.. S priateľom sa snažíme 3r., a nič... Tak preto sme šli na IVF... V MT to však chodí ako na bežiacom páse, žiadne moje choroby ich nezaujímali, nič nevadilo, ani kartu nepozreli... V čase IVF som mala aj dyspláziu krčka maternice CIN I....

rebeka33
2. jan 2012

@13nika13 dobrá voľba.prvá konzultácia je zadarmo ,treba sa objednať telefonicky ,zobrať HP z prvých troch dní a vyšetrenia ktoré máš ,ale nemusíš ani to a uvidíš ako na teba zapôsobia a či budeš spokojná z tým čo ti navrhnú. Kludne sa pítaj všetky sme nejak začínali, ked mi malá dovolí odpíšem.

13nika13
2. jan 2012

@leamax V tom Heliose toho bolo viac, radšej na to nechcem ani len spomínať... Ty sa ešte len chystáš stimulovať? Koľký x si na IVF? Neviem sa nejako rozhodnúť, bojím sa toho, že zase to bude negatívne...

13nika13
2. jan 2012

@rebeka33 Čo je to HP? 😀 Nejak tie skratky neovládam 🙂

zarabono
2. jan 2012

@leamax no to take jednoduche nebude.budem rada,ked sa zajtra dostanem k pc.mame tu svagra.

leamax
2. jan 2012

@13nika13 aha, jasne, to bolo pred pol rokom. a kedze sa chystas teraz na dalsie IVF, tak to zrejme dopadlo u nas oboch rovnako...
jasne, nevracaj sa k heliosu, k nicomu negativnemu, nepomoze to. treba sa pozitivne naladit, isto to vyjde 😵 psychika dokaze strasne vela
neviem, ci je az take podstatne pri IVF, ze si alergicka na spermie, urcite budu chciet pouzit ICSI a isto ti daju prednison na utlmenie tej alergickej reakcie. ja mam zas protilatky na trofoblast, preto uzivam prednison uz dva mesiace pred IVF.
ja cakam momentalne na mrchu aby som mohla zacat stimulovat. uz sa neviem dockat, sa tesiiiiiimmmmm jak narkoman 😀
HP je hormonalny profil

leamax
2. jan 2012

@zarabono tak ho vyhod, ze mas dolezitejsiu osobu na drate 😀 😀 😀 ale nie, sak mozes aj mms poslat 😉

13nika13
2. jan 2012

@leamax Hej, to bolo dávnejšie... Pri IVF nie je vraj podstatné, že som alergická na spermie... To Ti verím, že sa tešíš 🙂 Koľký x absolvuješ IVF? Skúsim sa teda nejako pozitívne naladiť 🙂 Keď sa objednám, koľko trvá, kým ma objednajú? Čo je najlepšie zobrať so sebou? Aj kartu od gynekológa? ICSI nám robili aj v Heliose... A ten trofoblast je čo? Asi sa spýtam googela 😉 Cca koľko stojí IVF v Brne?

13nika13
2. jan 2012

@leamax Aha... trofoblast - bunka slúžiaca na výživu zárodku... zase som o niečo múdrejšia 😉

leamax
2. jan 2012

@13nika13 toto je tretie a verime, ze posledne 😵
no, to kolko trva kym ta zoberu, zalezi od toho, ku komu sa objednas. ak budes chciet ist napr. ku koudelkovi alebo machacovi, ci stelclovi, tak pocitaj, ze to trosku potrva, ale su to zas kapacity. napr. ku vitouskovej (s tou maju baby tiez dobre skusenosti), kurecovej sa asi bude dat dostat aj skor. je tam teraz aj nejaky novy, neviem presne ako sa vola, ale k tomu ti tu asi nikto neodporuci ist. najlepsie urobis, ak si tam zavolas co najskor, aj hned zajtra.ja som so sebou brala vsetky vysledky vysetreni, kartu od gyndosa netreba, teda aspon ja som nebrala, moj gyndo ani nevedel, ze tam idem 😀 a cena zalezi od toho, kolko budete mat embryjok. pre porovnanie - pri prvom sme mali jedno embryjko, minimalna stimulka a cena bola okolo 800€, takze to je asi minimum, si dovolim tvrdit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre