Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luthy22
13. jan 2012

Ahojky,
chcem sa spýtať, ako to je s liečením sloveniek na neplodnosť v Brne. Včera som dostala od lekárky výsledky a podklady a poslala ma do Ružinova, aby som sa tam prihlásila na klinike. No budúci týždeň sa sťahujem do Brna a rada by som sa liečila tam. Najbližšie máme kliniku na Obylnom trhu. Mám zatiaľ len Európsky zdravotný preukaz. No nakoľko poberám invalidný dôchodok mám možnosť cez formulár E121 preniesť zdravotnú starostlivosť zo Slovenska do Čiech. Na Slovensku mám trvalý pobyt a v Brne zatiaľ prechodný. Neviete ako to je s poisťovňami a tak? Čo si budem hradiť sama a čo by hradila poisťovňa na európsky preukaz? Potrebujem nutne českú kartičku, aby mi liečbu hradila poisťovňa, alebo sa poisťovne dokážu dohodnúť medzi sebou? Som ešte len na začiatku, nepodstúpila som žiadnu liečbu. Dostala som len odporúčanie a výsledky od lekárky aby som sa prihlásila v ambulancii na liečbu neplodnosti. Ďakujem za každú radu.

leamax
13. jan 2012

ahojte dievcata 🙂
takze OPU mame vo stvrtok 😵 uz nech to je. dostala som este plus orgalutran na tri dni aby boli vsetky rovnako zrele 😵

a pytala som sa na pregnyl, tak mi povedali, ze tak ako aj pri stimulke - pod kozu 🙂

zarabono
13. jan 2012

@leamax tak super,a ake boli vajka?

leamax
13. jan 2012

@zarabono dakujem 😵 pekne, mne sa pacia 😀 presne ako som cakala - je ich cca 5 - teda 5 ich bolo dobre vidiet, ktovie, mozno nas zase prekvapia ako naposledy

bettypo
13. jan 2012

@luthy22 ja osobne si myslím, že musíš byť v českom poistení. Najlepšie bude informovať sa v zdravotnej poisťovni

zarabono
13. jan 2012

@leamax 5je akurat.pozri co mame my z tolkych 😵

leamax
13. jan 2012

@zarabono vy ste mali 5? super 😵 ja sa tiez vytesujem, ze ich je tolko, tiez si myslim, ze je to akurat 😵

zarabono
13. jan 2012

@leamax na sone tusim 4alebo 5,odobralo sa 6,oplodnilo 5 a 4krasne rastli.tak tfuj tfuj na malych prckov vo vajicku 😵 lepsie menej ako moc 😉 dolezity je vysledok.pozri na @gabinkaa,ak sa dobre pamatam,tak mala len jedno a aha,uz sa bude pytat na svet 😵

leamax
13. jan 2012

@zarabono dakujeeeeeeeeemmmmm 😵 😵 😵 tiez si myslim, ze to je uplne idealny pocet, ja som isla odtial uplne potesena, ze kolko ich je 😵

zarabono
13. jan 2012

@leamax a kto ti robil sono?vies aj kto bude na OPU?

leamax
13. jan 2012

@zarabono sono robil KOudelka, som si ho pytala hned ako som dosla 😀 chcela som sa s nim dohodnut, nech robi aj OPU, ale zabudla som na to, tak som sa pytala sestricky a ze stvrtok ma sluzbu na sale Kozumplik. ale ze ked dojdem skor, tak nebude problem si vypytat Koudelku a on sa pripravi 😵

zarabono
13. jan 2012

@leamax no tak sup tam skor.predsa len koudy je koudy,i ked ma pocit,ze v poslednej dobe ma najvacsie stastie marcel,vid mna,mia,gabinkaa ...

zarabono
13. jan 2012

@leamax inak ked tak skus teraz este koudymu napisat

leamax
13. jan 2012

@zarabono jasne, na tom sme sa uz s muzikom dohodli, ze prideme skor, ak by bolo zle pocko, tak by sme isli uz aj stredu a prespali tam. aj sestricka vravela, ze to by asi aj bolo najlepsie, mali by sme to aj bez stresu a unavy z csety. ved sa dohodneme este s muzikom.
inak - do utorka nepustim nikoho mimo mna a muzika do chladnicky - mam tam pomaly viac injekcii ako jedla 😀

zarabono
13. jan 2012

@leamax fraxik v chladnicke byt nemusi.ja som volaka ko dnes.no chodte o den skor,aspon si spravite vylet

leamax
13. jan 2012

@zarabono viem, fraxik tam ani nemam.to by uz bola ozaj plna chladnicka injekcii😀 mam tam orgalutran a pregnyl 😀

zarabono
13. jan 2012

@leamax tak toho neni moc.alebo mate malu chladnicku 😀

leamax
13. jan 2012

@zarabono to su 4 injekcie, to som obrazne povedala 😀 ale v zivote tam nebolo tolko injekcii 😀

zarabono
13. jan 2012

@leamax no teraz budes mat krabickove obdobie,vsade krabicky utrosu 😀

leamax
13. jan 2012

@zarabono uz teraz mam doma 22 injekcii fraxiku 😵

eviq
13. jan 2012

@leamax
@lulu10 ahojte 🙂 , dakujem za rady, tak si to zobral u nas na starost manzel a volal on Bočkovej noa povedala mu uplne inak ako Madar tebe lulu, povedala, ze ak sa 8 cykloov nezadari, tak na 4-6 tyzdnov prerusit liecbu a potom zase zacat ale uz ostat na 2,5 mg...a ozvat sa im....tak ja neviem...teraz comu verit....

leamax
13. jan 2012

@eviq ahoj. tak podla toho, co pises, je dost mozne, ze aj mne by na ten anopyrin odpovedala mozno inak ako Madar. no a zas mam dilemu 😠 ja jej asi este predsa len pondelok zavolam, nech mam istotu.

gabinkaa
13. jan 2012

@zarabono troška Ťa opravím, mala som 3 vajíčka, z toho 2 embryjká sa vkladali a veru jedno sa už bude pýtať na svet za chvíľočku
Ty sa ako držíš, dúfam, že žiadne bolesti, nevoľnosti, ale v pohodičke si užívaš tehu 😉

zarabono
13. jan 2012

@gabinkaa ja som popleta.len viem,ze ich moc nebolo.ale hlavne,ze boli take ciperne. 😵
ja sa citim dobre.bolieva ma niekedy chribtica,krize,bedrove klby a sem tam slabo trosku podbrusok.inak nic.nevolnosti ziadne.ja som ani nemala.skor nechutenstvo.skor mi nic neni,az sa toho kolkokrat lakam,ci je vsetko ok.uz len striehnem na prve pohyby 😕 a co ty moja,mala este poslucha?inak nakoniec ides rodit prirodzene a mna caka sekcia

gabinkaa
13. jan 2012

@zarabono máš pravdu, že ich veľa nebolo, ale nevadí, stačilo aj jedno 😵
pohyby už za chvíľočku môžeš pociťovať, a som začala tak v 18.tt, to je dobre, že Ti v podstate nič nie je, aspoň nie si v strese a určite je všetko OK, nemusíš mať obavy
malá zatiaľ poslúcha, vraj je ešte vysoko, hovoria odborníčky, ale už sme sa dostali do 9. mesiaca, doktor je z toho v pohode, jeho katastrofické vízie sa nepotvrdili, našťastie, takže vraj zvládneme aj prirodzene, ale vraj uvidí či sa bude aj krčok otvárať, ak nie alebo budú nejaké problémy tak v zálohe je sekcia
prečo Ty budeš sekciou?

zarabono
13. jan 2012

@gabinkaa praveze som v strese aj ked mi nic neni.lebo sa bojim,ci je vsetko ok.este aj ohybnejsia som ako v 2.mesiaci.no som zvedava,kedy ich budem citit.podla sona som 17tt,tak mozno uz coskoro.
tak malinka nech este aspon dva tyzdne vydrzi.a prirodzene to bude urcite 😉
sekciou budem lebo som rizikova.som krvacala a aj placenta je inak postavena ako ma byt kvoli tomu hematomu.musim sa ho spytat,v akej polohe je.lebo ked mi robil sono,tak sa tak vazne tvaril,ze ma vyplasil a potom som sa zabudla aj vsetko opytat.som sa zamerala len na to,ze je ok.a pojdeme k tomu brestanskemu.ze po dalsej poradni staci,ked sa objednam

gabinkaa
13. jan 2012

@zarabono ja tomu nejako nerozumiem a keď mi niečo hovorí, tak dávam pozor, ale po čase sa strácam, vraj mám výhodu, že mám širokú panvu, tak je to ľahšie na pôrod a placentu mám v predu, tak neviem čo je dobre, snáď ešte vydržíme, len tento týždeň som mala katastrofálny, bola som strašne unavená, takúto únavu som ešte necítila a tak ma začali bolieť priedušky, asi oslabený organizmus ľahko chytil vírus, dávam si homeopatiká, ale neviem neviem, nechcela by som ochorieť, neviem čo by to urobilo s nami ☹

zarabono
13. jan 2012

@gabinkaa neboj,uz by to bolo v pohode.pokial nemas vysoke teploty.inak aj ja som posledne dni nejak viac unavena,to asi to pocasie

gerdusha
14. jan 2012

ahojte baby, toto mi napisala jedna holka o navstevu u mudr. madara:

Co se tyče MUDr. Madara, tak vám můžu říct, že mi jejich přístup přišel trošku neprofesionální. Po odběru krve mě i manžela jsme čekali několik týdnů, poté jsme si přišli pro výsledky, kde jsem měla naordinovaný Prednison a pohlavní styk bez kondomu 3měsíce. Poté jsme měli přijít na kontrolní testy. Nikdo nám však neřekl, co nám je. Brát prednison a kondom styk - hotovo dvacet. To jsme si však s mm dupli a že chceme s nějakým doktorem mluvit, aby nám vysvětlil, kde je vůbec problém. Tak dlouho jsme si stěžovali, až nás k někomu přiřadili, aby nám vše vysvětlil. Kdybych to tak shrnula, tak můj názor je takový, že všem pacientkám, předepisuje stejnou léčbu. Zatímco u Dr. Malíčkové je to řešeno o dost víc podrobněji. Vše vám vysvětlí a vyšetření z krve je o dost rozsáhlejší.
Kdybych měla poradit, šla bych rovnou k ní

gerdusha
14. jan 2012

no....hmm...dobre sa to necitalo...kurnik....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre