Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
7. feb 2012

@gerdusha asi hormony, dostala som aj kramy o dva dni skor... rozmyslam co vsetko ma este caka pokial dojdem do ciela... viem ze tam raz dojdem ale co este budem musiet preluskať z toho mam strach 😔 a pokazilo mi naladu aj par ludi, ludska zavist nepozna hranice... 😔

gerdusha
7. feb 2012

@lulu10 ,

ked pojdes z prace, hybaj do Lidlu a kup si tam tulipany...mne VZDY pomozu!

potrebujeme jar, slnko, energiu...toto obdobie nam snazilkam nepomaha

gerdusha
7. feb 2012

ticho tu je...

leamax
7. feb 2012

ahojteeeee
to co toto tu? ze splin? ksss, vas budem musiet zobrat pod patronat asi 😀
@lulu10 mne sa tiez dnes pustila mrcha a ze teda riadna, sliznica musela byt uplne uzasna, som skoro vykrvacala cestou do blavy 😀
inak - odovzdali sme doktorke vzorku, zaplatili a isli sme kade lahsie 😀 do konca tohto tyzdna ze nam posle vysledky. a nas nahovarala aby sme isli do nejakeho SK CARu, ze ved nas to uz stalo dost penazi urcite. srandistka 😀 inak - mudri sme my - v NR nas napadlo, ze sme zabudli doma navigaciu. no co, si nepobludite blavou 😀 😀 😀

gerdusha
8. feb 2012

@leamax ,

a na akom vysetku si bola? som akosi prehliadla....

lenka_21
8. feb 2012

Caute baby, tak Vam rychlo pisem ... som este v nemocke, ale dufam, ze nas coskoro pustia 🙂 😉 🙂 Nastastie dalsie podrobnejsie testy odtok uz nepreukazali a tak sa nesmierne tesim ... padol mi balvan zo srdca. Ak by ma pustili budem este brat antibiotika a moja Dr. si uz zaobstarala ten specialny test co mi robili v nemocke (nie Temesvari, ale nejaky Prom test 😕 ) a budem mi ho kazdy tyzden robit. Vysvetlili mi, ze pri odtoku plodovej vody je najvacsi problem infekcia, kt.mozem dostat a ta by bola nebezpecna hlavne pre babetko, potom mna jasne, ze krpcek je este malicky a s infekcoiu by nedokazal bojovat. Bohuzial odtok sa neda zastavit, jedine co vedia urobit je snazit sa predist infekcii a podrobne to monitorovat. Preto som aj na porodnych salach a drzia ma v sterilnom prostredi ... Ale kazda z Vas to pozna alebo si to predstavit, je jedno kde ste, hlavne nech je drobcek v poriadku 🙂 😉 🙂

Dakujem za vsetky pozitivne pismenka ... je to supeeer podpora a citala som to dookola ked som sa snazila ako tak ukludnit!!!!
V nedelu to bola totalna panika ked mi ten vlozkovy test vysiel pozitivne, uz to nechcem nikdy viac zazit, kazdy okolo mna behal, riesil porod a ked som videla drobca na sone takeho malickeho tak mi trhalo srdce ked som si predstavila, ze by ho teraz vybrali 😖 😒 😖

lulu10
8. feb 2012

@lenka_21 ahoj drzte sa moja, myslim na vas, hlavne ze ste v poriadku, radsej byt v nemocke ako nieco zanedbat 😉

v555
8. feb 2012

kočky prosím Vás vysvetlí mi niekto výraz,vitrifikované oocyty???? 🙂

gerdusha
8. feb 2012

@lenka_21 ,

takisto sa pripajam k lulu, drzim palce a zelam vsetko dobre! 🙂

gerdusha
8. feb 2012

@v555

vitrifikacia je isty sposob zmrazenia...aspon tak som to pochopila z clankov na nete

gerdusha
8. feb 2012

@v555

Vitrification is a specialized freezing technique, which freezes the egg so quickly, ice crystals don't have time to form.

vitrifikacia je specialna metoda zmrazovania, kedy vajicko zamrazia tak rychlo, ze sa nestihnu vytvorit ladove krystaliky
/krystalik alebo kristalik? 😀 /

v555
8. feb 2012

@gerdusha ešte raz vďaka 😉 😀 😀 😀 😀

gerdusha
8. feb 2012

@v555

robia to v niektorom svk alebo cz CARe?

leamax
8. feb 2012

@gerdusha na fragmentacii DNA spermii
@lenka_21 ahoj moja, super, som rada, ze ste v poriadku 😵 drzte sa

gerdusha
8. feb 2012

@leamax
ano? a kde ste boli?v tom reprogene? mozes aj ip, ak nechces sem...za ako dlho budete mat vysledky?

leamax
8. feb 2012

@gerdusha ano, v tom reprogene sme boli. vsade ticho, nikde nikoho, len my a doktorka 😀 ze ake intimco 😀 porozpravali sme sa, pozistovala si hlavne kolko sme mali embryjok a ako dopadli, odovzdali sme vzorku, zaplatili a do konca tyzdna nam posle vysledok

gerdusha
8. feb 2012

@leamax

aha...to vyzera velmi "komfortne" 🙂

leamax
8. feb 2012

@gerdusha nooo, ti poviem 😀 ale aspon mal muzik klud na odber vzorky 😉 😀
a ona nas asi zo tri krat prehovarala aby sme isli na SK do nejakeho CARu, ze ved nam to poistovna preplati 😀

gerdusha
8. feb 2012

@leamax ,

ale soft ivf nepreplacaju ani ked to robia na svk, ci? .. 🙂

leamax
8. feb 2012

@gerdusha neviem. no vidis, tak by mi to bolo prd platne, kedze nepreplacaju ani ICSI, tak k comu by mi to bolo? by sme vlastne museli zacinat od zaciatku, v RF nas uz poznaju, vedia co a ako.

naveen
8. feb 2012

ahojte .. ja urcite hlasujem za to, aby @leamax ostala v brne 😀 u nas so softami nemaju skusenost a pri kompletnom ivf aj tak zaplatite kopu veci a vyjde to rovnako ako v brne ☹
inak jedna kamoska teraz bola na ivf tusim v gynfe alebo v iscare, dlhy protokol 4 vajka vydolovali a 1 sa oplodnilo 😖 a som jej aj spominala brno, ze baby lepsie reaguju na tie softy... ani pocut 😕

ono to je asi skuska nervov, ved brite sa zadarilo az na 9x (tusim) 😵

gerdusha
8. feb 2012

@naveen ,

ja uz idem na 8. pokus...tak sa brite blizim...

leamax
8. feb 2012

@naveen a to sa tu kedy spustilo hlasovanie? 😀
ved prave, ze ked si to clovek vsetko zrata, tak to vyjde rovnako. a zas ked tu nemaju skusenosti a nerobia softy, do dlheho protokolu teda by som nemala chut ist. mne tento soft vyhovuje. ved neni potrebne vydolovat x vajicok, ale aspon 2-3 a kvalitne aby z nich boli krasne silne embryjka 😵
@gerdusha idem kuk 😉

leamax
8. feb 2012

@gerdusha kokso, ved to co ta poistovna vlastne plati? len ICSI. ved to vyjde nie, ze rovnako ako v RF, ale aj drahsie. ved ked si zoberiete, ze za soft sa tam plati 550 a za OPU 800€, to co su za palky? ved my sme teraz za komplet dali nejakych 800€. eee, dame si my pekne urobit marekovi babatinko, ten uz vie ako na mna 😀 😵

gerdusha
8. feb 2012

@leamax

no sak to sak to...ludia si klopu na celo, ze chodim do brna, ked tu na svk to mozem mat preplatene...figu borovu...ale to nedokazes vsetkym vysvetlit

leamax
8. feb 2012

@gerdusha presne. som to prave hovorila muzikovi a ten vravi, ze by nam mueslo inak trieskat aby sme odisli z brna. nech si ostatni hovoria, co chcu, ved to my platime, nie oni. a ocovidne to vychadza v brne menej ako tu

gerdusha
8. feb 2012

@leamax

a tam nam nikto nepovie nieco take, ako povedali gabike...

leamax
8. feb 2012

@gerdusha presne tak, jednoznacne RF vyhrava

lulu10
8. feb 2012

@leamax
@gerdusha ja som tiez len za RF!!! a fertig! 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre