Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
2. máj 2011

@rienok dobré ránko.....a myslíš, že menopur je dobrý? ja som ho mala, síce výsledok pri OPU bol dobrý, ani som nečakala, len neboli všetky zrelé, to neviem či nebola skoro ukončená stimulka alebo čo to ovplyvňuje, musím sa ho v stredu spýtať, Ty ideš kedy na konzultáciu?

pikha
2. máj 2011

ahojte babulky 🙂 nemam sancu docitat vsetko dozadu 😀 😅 ale dufam, ze sa mate OK a ze jarne mesiace spravia svoje 🙂 Srdecne pozdravujem vsetky sucasne i buduce tehulky 🙂 😎 a s Domcou vam drzime palce!

cecil36
2. máj 2011

Ahojte, tak srdiecko este nemame 😒

gerdusha
2. máj 2011

@leamax
@gabinkaa ,

tak tu je slubena fundovana odpoved na otazku, co sme sa tu vcera bavili:

Dobrý den,

Nemusíte mít obavu, dříve se nechávala mezi cykly přestávka 3 měsíce, což do značné míry stále platí u klasických cyklů IVF. U nativních cyklů nebo u minimálních stimulací tuto dobu není nutné až tak zásadně dodržovat, protože se nejedná o tak zásadní zásah do organismu a blížíme se spíše přirozenému cyklu, který také probíhá každý měsíc.

tinna13
2. máj 2011

@cecil36 ahoj, to nevadi, ja som v 6tt+6 srdiecko tiez este nemala, bolo az v 7tt+3. kedy mas dalsi ult?

cecil36
2. máj 2011

@tinna13 ahooj, ja som 6+0 podla PM, ale bola len dutinka ani zltkovy vak, i ked dutinka a oproti minulemu tyzdnu radikalne zväcsila. Dnes mi este nebral krv, vraj nech vie, ze ako stupa hcg a o tyzden v pondelok mam prist na kontrolu. Utesujem sa tym, ze hadam by dutinka nerastla len tak, ci? Ale si ma ukludnila, ze si mala srdiecko az 7+3 😉

tinna13
2. máj 2011

@cecil36 ked som bola na sone 6tt+6 tak mi doktor povedal, ze vidi len gestacny vacok a nevidi ani plod, ziadne srdiecko, ani zltkovy vacok nespominal. a o 5 dni uz bolo vsetko. v tychto pociatocnych dnoch sa to rychlo meni, napreduje. ked vacok rastie tak je urcite vsetko ok. o tyzden srdiecko urcite bude 🙂 v tyzdni 6+0 je na srdiecko naozaj skoro.

leamax
2. máj 2011

ahojte 🙂
@gerdusha, @rienok no super. tak som aj dobre urobila, ked som dala len jeden cyklus pauzu 🙂
@cecil36 neboj, na buducom utz urcite uz srdiecko bude 😉 ked dutinka rastie, tak bude isto vsetko ok. silno drzim prsty

martini
2. máj 2011

@callex máme niečo nové? nejaké // by sa hodili....🙂
@gabinkaa aj ja čakám, že ťa pripíšeme do májových stimulantiek, kedy to s MS asi vychádza?
@leamax no teda...super správa z posledného ultrazvuku...zasa sme mali pravdu 😀 😀 , že ich bude viac 🙂 a tá sliznica, no učebnicová...super, tak nech sú zrelé a neskôr oplodnené 🙂
@cecil36 ako ultrazvuk. to by bolo super keby už bolo srdiečko vidieť či počuť 🙂 ja som také šťastie v tomto týždni nemala. daj vediet, netrpezlivo čakáme 🙂
@gerdusha no super, tak chceme počuť že sú štyri oplodnené 🙂 alebo aspoň tri a tie budú super rastúce a veľkí bojovníci 🙂

cecil36
2. máj 2011

@martini ahooj este nemame srdiecko, ja som cakala, ze aspon cosi uvidi, ale iba zväcsujucu sa dutinku, jasne aj z toho sa tesim, len sa trosku bojim 😉 A ty si mala kedy srdiecko?

cecil36
2. máj 2011

@tinna13 @leamax dakujem moc 😵

martini
2. máj 2011

@cecil36 napísala som ti skôr ako som dočítala poslednú stranu...fakt to neva, že srdiečko nebolo. ani ja som ho nemala, ale to som ti už písala. a povedala ti aký si tt podľa veľkosti gestačného vačku? podľa mňa vidno embryjko v 6tt len na superskom ultrazvuku, nie na takých tých bežných. hlavne, že vačok rasti.

cecil36
2. máj 2011

@martini nehovoril gyndos na ktory tyzden to vyzera, len podla tehotenskej kalkulacky by som mala byt 6+0. Inak ten vacok ma tesi, o tyzden sa zväcsil podla mojho odhadu trojnasobne. Zajtra budeme vediet ako stupa hcg. Dnes mam taku divnu chut v puse, akoby som mala kyselinu alebo co, tak radsej zas nieco zjem 😀

martini
2. máj 2011

@cecil36 presne viem ako sa cítiš. Ja som tým rovnako prešla, bola som happy, že to nie je mimomaternicové a že je vačok tak kde má a že má pekný prstenec...ale keď na nete prečítaš, že by mohlo byť aj srdiečko a ty ani embryjko nevidíš, tak si súčasne sklamaná trošku...ale fakt mi lekár povedal, že skoro nikomu nevidno v takomto týždni na bežnom ultrazvuku s 5MHz sondou ani embryjko. A tiež mi povedal, že ani žltkový vačok nevidí, ale potom to tam hľadal a hľadal a našiel. takže je to aj o tom aký má prístroj a ako dobre hľadá. Ja som na ďalší ultrazvuk šla až za 2 týždne a už sme videli všetko, malé embryjko so srdiečkom 🙂 tak sa teš, že to tam je, že pekne rastie vačok a o chvílu nám napíšeš ďalšiu pozitívnu správu. .)

leamax
2. máj 2011

@martini dakujem. no ano - bosorky ste tu tusim 😀 😀 😀 dnes som pichla posledny merional + orgalutran, vecer bude pregnyl 🙂
@cecil36 tak mozno podla velkosti budes 5+nieco. moja svagrina, ked bola tehulka, tiez nebolo v tom tt nic vidiet a maly uz ma rok a pol.hlavne klud 😉

martini
2. máj 2011

@cecil36 no v tehotenstve je v ústach kyslejšie prostredie... ale to bude asi tehu príznak, podľa mňa, niečo zjedz. a ani nevieš aký veľký bol ten gestačný vak?

cecil36
2. máj 2011

@martini si velmi zlata, presne toto som potrebovala pocut, take ukludnenie, ze je vsetko ok 🙂 A ozaj tebe kedy zacalo rast brusko? Mne pri "malej" az v piatom mesiaci a teraz ma uz normal zacinaju tlacit rifle na brusku a pritom som nepribrala ani gram.

cecil36
2. máj 2011

@martini prave zajedam pribinacka s rozkom 😀 Ten gestacny vacok bol 8mm a dr. povedal, ze pri tejto velkosti este mimi nemoze vidiet.

cecil36
2. máj 2011

@leamax 😵 😵 😵 tiez si myslim, ze mimi sa uhniezdovalo neskor, tak mozno preto je este o trochu mensie.

martini
2. máj 2011

@cecil36 ja som bola na ultrazvuku, kde už bola akcia srdca až 8+3. A podľa veľkosti gestačného vačku sa možno embryjko nejskôr uhniezdilo, veď aj HCG tomu trošku nasvedčovalo, ak si dobre pamätám... takže nič ti neostáva, len ešte počkať. Inač ja som pribrala, teda skôr mi bruško narástlo veľmi rýchlo (asi to bude aj tými po sebe nasledujúci stimulkami, teda hormonmi), už v 8 tt som sa nezmestila ani do jedných mojich nohavic a musela som si od segry požičať 🙂 teraz som 13+2 a som normálne taka tehu, že to neutajím, už aj voľným okom je to vidno a to som minule bola s babou čo je o 10 dní menej tehu a na nej nič nevidno... ale ja to fakt pripisujem tým hormonom zo stimuliek (v podstate od novembra v jednom kuse na niečom fičím..hihi) a plus ja som dosť štíhla, tak to na mne asi hned vidno 🙂 Chodíš na ultrazvuk každý týžden? či kedy ti kázal zasa prísť?

leamax
2. máj 2011

@cecil36 presne tak 😉 tak pri velkosti 8mm ozaj este nemohlo byt nic vidiet. kedy ides na dalsi utz?
a dobru chut k pribinackovi 😀

cecil36
2. máj 2011

@martini ja budem na tom podobne v 8tt s tymi nohavicami, uz teraz je to len tak tak 😀 Ale asi to fakt bude stimulkami, lebo ja s prestavkami tiez stale nieco do seba davam. Mne kazal prist zas o tyzden, prvy krat om bola po velkej noci, druhy krat teraz a buduci tyzden tiez. Musim uznat, ze sa fakt velmi dobre dr. o mna stara, dokonca mi dal aj svoj sukromny mobil, ze keby nieco, tak minimalne odkonzultujeme 🙂

cecil36
2. máj 2011

@leamax dakujem 🙂 na uzv v pondelok bud. tyzden 😅

leamax
2. máj 2011

@cecil36 tak to uz isto bude vidiet mimko 🙂 sa tesiiiimmmm z vas 😵

martini
2. máj 2011

@cecil36 môj sa tiež pekne stará, tiež mi kázal nech prídem každý týždeň, že pozrieme či je všetko ok, ale ja som sa mu trošku bránila...lebo som niekde čítala, že ani tak veľa ultrazvukov nie je dobre...tak som mu odolávala tak, že v priemere chodím každých 10 dní 🙂 takže som bola na ultrazvuku 4x a plus na 3D jedenkrát kvoli kombinovaným testom.

gabinkaa
2. máj 2011

@gerdusha takže sa nemusíme obávať pustiť sa znova do boja, jeden mesiac bola pauzička
@martini vychádza okolo 10. ale nejakým spôsobom by som chcela, aby to prišlo neskorej, vždy mi trval cyklus 30 - 31 dní, ale po stimulkách sa upravil presne alebo o deň skorej, len víkend 20 - 22, mája chceme ísť na chatu, taký malý čurbez a myslím, že by mi to v tomto termíne nejako vyšlo ísť do RF

martini
2. máj 2011

@gabinkaa takže robíte oneskorený majáles 🙂 No uvidíš ako to vyjde...

gabinkaa
2. máj 2011

@martini majáles nie, ale ideme oslavovať narodeniny a meniny dokopy, konečne, len trafiť voľný termín pre viac ľudí je umenie a zrovna to takto vyšlo, 15. mája krstiny a potom oslavy a ja so stimulkou 😀

gerdusha
2. máj 2011

caute baby,

takze nasi 4 bojovnici boli sice oplodneni, "ale nevypada to dobre, zkuste si jeste zitra zavolat. mrzi nas to"

no jo no...

leamax
2. máj 2011

@gerdusha a to akoze ako? preco? co tym chcu povedat? nechapem 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre