Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
11. máj 2011

@miminkad
@cecil36
@martini
@ninockaskv diky baby za podporu, bez kona a takejto podpory by som to asi daleko nedotiahla, ale tu vzdy tak pozitivne naladim ze aj zacnem verit ze sa nam to podari, viem ze ste si tym vsetky presli... je to tazke ☹ v pondelok ideme k urologovi riesit tie mrchy, cez tyzden si urobim tie predoperacne a ten dalsi tyzden by som chcela mat za sebou tu hysteroskopiu, dufam ze vsetko vyjde podla planu 😕

miminkad
11. máj 2011

@lulu10 vyjde,neboj,budem drzat palce. 😉

lulu10
11. máj 2011

baby videli ste vcera v spravach to bolo, ako sa v Tatrách narodili trojičky a vraj 6 rokov na ne cakali, tak mi srdco podskocilo radostou 😵

leamax
11. máj 2011

ahojte babule,
mozem sa vam tu aj ja trosku vyplakat? prave mi pisali z RF, ze ani jedno z nasich embryjok sa nedalo zamrazit ☹ ☹ ☹ som hned pisala naspat, ze preco, tak som zvedava, co mi odpisu

leamax
11. máj 2011

@lulu10 presne viem ako sa citis...

martini
11. máj 2011

@leamax napíšu ti, že pre zmrazenie sa vyžaduje nejaké vývojové štádium a kvalita embryjka a vaše také neboli. Pokiaľ ja viem, tak oni morule nezmrazujú a väčšinou ani včasné blastocysty, lebo tie vraj ešte majú problém pri rozmrazení. A asi sa tie vaše morulky nedostali až do štádia blastocysty alebo až expandovanej blastocysty... Viem ako ti je, ja som mala presne také isté nervy a hovorila som si, že predsa sa dá otehu aj s horšími. Ale mne Koudelka hovoril, že otehotnenie so slabšími rozmrazenými embryjkami je veľmi málo pravdepodobné a stresovať nás s KETkom a napchávať zasa liekmi pre takú malú šancu nemá zmysel. Tak mu asi musíme veriť. Ale neboj, načo by ti boli teraz zmrazené, keď máš dve nádhery v brušku a z toho bude minimálne jedno bábätko 🙂 Tak hlavu hore a hladkaj bruško, aby nepociťovali tvoj stres 🙂

leamax
11. máj 2011

@martini dakujem, toto som asi potrebovala pocut 🙂 tak odteraz hladkam brusko pravidelne 🙂

cecil36
11. máj 2011

@leamax neboj, ani nas bojovnik nebhol vhodny na mrazenie, ale mala som dve v brusku a jedno sa uchatilo, tak neboj, o chvilu nam zamavas pozitivnym tehu testikom 😵

callex
11. máj 2011

@martini kasli na pocit zodpovednosti..vidis ze podaktore kolegyne s tym nemaju problem.mysli na toho drobceka kvoli ktoremu si si uz presla vselicim a nebola to lahka cesta.tento cloviecik bude s tebou cely zivot..kolegovia zrejme nie..a ani ti nedaju tolko radosti,stastia a lasky ako tvoje babetko.ta ked plne hradenu PN tak nie je o com.pekne bud doma a skus sa pracovat z domu..najst si taky rezim aby si aj co to porobila a aj oddychla.
@leamax je to presne tak ako pise martini.oni zmrazuju len vysoko kvalitne embryjka..co mi pride ako vysoko profesionalne i ked na druhej strane to boli.si zober ze v takom GF by ti zamrazili..len aby mali peniazky za mrazenie plus rocne poplatky a podobne.co ich do toho ze sanca je miziva.mozno im krivdim ale z mojich GF cias to tak vyzeralo.
@lulu10 zatial to vyzera ze to ide podla planu..tak hlavu hore.

leamax
11. máj 2011

@cecil36 dakujem, budem sa toho drzat
akurat mi volali z roboty, ze si mam prist pre papiere a robit to doma. no nekaslem ich? a pritom to je len jedna veta podopisovat na ne a to mozu kludne aj oni, tak nech to spravia, no nie?

martini
11. máj 2011

@leamax och joj tie naše roboty...

leamax
11. máj 2011

@martini veru. ale kaslem ich, nech to urobia, ved to je minimum roboty, ja som kolkokrat urobila a viac za nich...

leamax
11. máj 2011

@callex z tohto hladiska mas pravdu a veru je to vysoko profesionalne. len mi to prislo strasne luto ako sme sa tesili kolko ich mame, ze budu aj mrazacikovia ☹ co uz narobim, musim to prijat tak ako to je...
ale budem verit tymto nasim dvom bojovnickom a budem ich stale hladkat aby to citili 😵

ninockaskv
11. máj 2011

@leamax to je skoda, ale nebude ti ich treba 😉
ja tomu celkom nerozumiem, ja som v GF otehotnela 2x po kete.. a to urcite neboli super tip top mrazaciky.. na druhej strane rozmyslam, ze ci zase to nemohlo sposobit mimomaternicove.. no .. radsej nad tym nerozmyslat 😅

leamax
11. máj 2011

@ninockaskv dakujem 🙂
no veru, radsej nad tym nerozmyslat, aj tak to nevyriesime. no ono ked som bola na ET, tak mi kurecova hovorila, ze su 12-bunkaci, ze su trosku pomalsi. tak zrejme sa nestihli dostt do to stadia, ktore v RF zamrazuju ☹ chudiatka mojunke, je mi smutno za nimi ☹

rienok
11. máj 2011

@martini Ty sa pekne šetri a odpočívaj, pamätaj robota ktorá sa do týždňa nespraví sama nie je dôležitá 😀
naozaj musíš brať ohľad na seba a na drobca
@ninockaskv bola som na kontrole a nič moc 😒 tak ako vždy 3 pekné folikuly a 2 malé takže vyhodnotili že je jedno koľko a akých hormónov do seba tlačím, viac zo mňa nedostanú... vraj ich môže byť viac lebo na ultrazvuku nemusi byť vidno všetky, ale u mňa dosť pochybujem. no čo vyplakala som sa a v sobotu idem na OPU čo je 11 dc čo je podľa mňa veľmi skoro, ja som normálne už prestala veriť že sa to môže na dobré obrátiť.
No asi sa pojdem predsa len do toho kostola pomodliť.
@leamax viem presne ako Ti je, no nevadí máš 2 drobcov v brušku to je dôležité, Pekne sa o nich staraj 😉
@callex a niekde v dosahu 30 km nemáš iného dokyho? Ja by som stoj čo stoj išla k inému.... treba odísť od tých ktorí sa nám nevenujú. A ak si ten nový doktor nenašiel ani len čas na rozhovor s tebou tak je to obyčajný chrapúň a máš šťastie že si sa k nemu nedostala.... uff ma to normálne rozčúlilo

leamax
11. máj 2011

@rienok budem sa starat o nich najlepsie ako viem 😵 dakujem
a viem ako sa teraz citis ty. ale nevesaj hlavu - zvysili ti davku a na utz nemuselo byt vidiet vsetko 😉 nepamatas sa uz ako som ja plakala, ze mam len jeden folik? a kolko som mala nakoniec vajicok? tak nevesaj hlavu, pokial nebolo OPU, tak nadej je 😉 drz sa, moja a hlavne pohodu 😉
@callex presne ako pise rienok - ked sa s tebou ten novy doktor ani len nerozpraval, tak mozes byt rada, ze si sa k nemu nakoniec nedostala. podla toho by sa ti zrejme tiez nevenoval, takze sa aj dobre stalo 😉

miminkad
11. máj 2011

@leamax a to preco? ☹ som zvedava,co ti odpisu.ale ved mas dve babulka v brusku,tak teraz sa venuj im a hladne klud 🙂

miminkad
11. máj 2011

@rienok moja,neboj,z folikov budu riadny bojovnici od soboty 😉 ty si neskusala soju?ja som zvedava po clostille,ake budu foliky,mozno soja by ti lepsie zaberala a nemusela si sa trapit s pichanim.ale to je jedno,lebo tie 3 krasne dorastu a aj tie 2 ich dobehnu a bude to ok 😉

leamax
11. máj 2011

@miminkad no to som aj ja zvedava, co odpisu. ale myslim, ze jednoducho nestihli dorast do potrebneho stadia 😔
a ty ako moja? ako reagujes na clostyl? neboli ta pri nom hlava?

rienok
11. máj 2011

@miminkad , @leamax ďakujem veľmi pekne za podporu 🙂 veď hej viem, že stačia 2 -3 ale keď mne to je vždy tak ľúto, niektoré baby majú 1 IVF a ktomu 1-2 KET a ja mam furt len IVF okrem toho že to ide do peňazí (nie že by na tom záležalo ale nie je to najlacnejšia záležitosť) tak musím začať brať do úvahy aj ďalšie riziká spojené so stimuláciou ...
neviem ako by som reagovala na sóju ale zrejme sa tiež nedajú zázraky očakávať inak po tom clostile som na tom dobre so sliznicou mám ju 8 mm dnes ale je pravda že každý večer si dávam 2 dc červeného vínka 😉

miminkad
11. máj 2011

@leamax ale tieto dve v tebe sa stihli 😵
ja problemy s ramenami a z toho ma boli hlava.myslim,ze clostill zatial nejak extra nevnimam.snazim sa viac pit.to je ako pri soji.len sem tam citim podbrusok pobolievanie.ale inak v pohode.uvidime v piatok

miminkad
11. máj 2011

@rienok to vinko popijam aj ja.len dnes som uz mala doobeda,lebo idem do nocnej.ja som bola zo soje prekvapena.tak v piatok to porovnam,ako to vyzera a poviem ti. 😉

leamax
11. máj 2011

@rienok nic neboj, tentoraz ti to isto vyjde 😉 sliznicu mas krasnu, si zrejme z tych stastnych, ktorym clostyl sliznicu neznizuje. to je dobre. aby si si z toho vinka neuhnala alkoholizmus 😀 😀 😀

@miminkad no tito dvaja bojovnickovia su z nich najsikovnejsi 😵
ja som tiez pri clostyle vela pila, ale aj tak ma z neho bolela hlava. a este mi aj sliznicu znizoval 😠

miminkad
11. máj 2011

@leamax tej sliznice sa bojim aj ja,ale pijem alchemilku a este skusim potom ananas.

leamax
11. máj 2011

@miminkad aj ananas? to som este nepocula 😨 hlavne vela zeleniny, hlavne listovej a rajciny 😉

miminkad
11. máj 2011

@leamax mal by byt tiez dobry na sliznicu,tak budem kazat drahemu kupit zajtra.papam kapustovu polievku.rajciny?to som zas ja nepocula 😨

leamax
11. máj 2011

@miminkad no rajciny maju vsebe najviac antioxidantov zo vsetkej zeleniny+vitaminy. z listovej zeleniny by bol lepsi salat a hlavne v surovom stave. a vsetka zelenina je dobra, ved je jar, tak mas kopec moznosti 😉

miminkad
11. máj 2011

@leamax len ja mozem so zeleninou len v obmedzenom mnozstve.mam alergiu

leamax
11. máj 2011

@miminkad aha, no tak to jasne, tak to je ina vec. ale tie, co mozes, papaj, papaj 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre