Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
13. máj 2011

@leamax no ja zas nejak som sa rozjedla,inak tiez moc sladke teraz nie.a ja tiez ani nefajcim,nepijem,len to sladke....

sussy
13. máj 2011

@ninockaskv no vidis da sa to 😒 . prve mi odstranili laparposkopicky a vzali mi len polovicu vajcovodua dalsie 3 mimomaternicove mi odstranovali metotrexatom.To bolo v Irsku a nejako zvlast ich nezaujima preco sa to deje.S poslednym tehu som prisla na SK a moje tusenie sa potvrdilo 😠 .Lavy vajcovod mi praskol a museli ma operovat a aj mi ten vajcovod vzali.Takze mam uz len polovicku praveho vajcovodu, no ten je uzavrety.moja lekar mi ponukol moznost ho otvorit a mozno bude funkcny.Ale zda sa mi ze tych sklamani uz bolo dost tak radsej skusim IVF.Dufam ze to uz mimomaternicove nebude 🙂 A ak to nevijde tak potom skusim ten nezbedny vajcovod otvorit. 😀

sussy
13. máj 2011

@miminkad to som rada ze je ok.Pretoze na lekarov dobre spomienky nemam.Dakujem

callex
13. máj 2011

@leamax som rada ze nemas neresti..ze existuju taki ludia..uz si som si pripadala miestami cudna..nepijem alkohol,kavu,nefajcim,nepouzivam vulgarne slova,nehresim,nekricim,nejem sladke...ja som velmi vdacna nasteva. 😀
@ninockaskv relaxuj,uzivaj si krasy slovenska a nemlat chlapa 🙂 budes ho este potrebovat. 😀 tesim sa ze do toho ides koncom maja.to ta uz urcite budem moct oplut tehu virusikom. 😎
@sussy bohuzial to zdravotnictvo vo svete je katastrofa a ty si si to vyzrala uplne.dobre robis ze im uz neveris a radsej to vsetko ries na slovensku.a s reprofitom samozrejme.mimomaternicove nehrozi takze uz len vnutromaternicove.

leamax
13. máj 2011

@callex no presne. ja okrem toho sladkeho som v tomto na tom uplne rovnako ako ty. tak sme cudne dve 😀 😀 😀
@sussy samozrejme, ze v RF to uz vyjde a ziadne mimomaternicove ale pekne v maternici a bude sa tam drzat pekne 9 mesiacov 😵

rienok
13. máj 2011

@ninockaskv tak pozdravuj tam na východem , tam to mám rada, tam som sa narodila 🙂
@callex aj krásna 😉

babule ja sa teraz vypnem a doma sa opäť pripnem 🙂

rienok
13. máj 2011

@callex tiež by som všetkých čo na SK frflú na zdravotníctvo poslala niekam von, nech si ho užijú 😅 ale do švajcu nechoďte tam to je iná káva ... samozrejme aj finančná 😀

sussy
13. máj 2011

@leamax uz len nech je tam a nech vydrzi tych9 mesiacov.Musi. Velmi sa drobceka tesime. 😵

sussy
13. máj 2011

@callex fakt je to tu strasne. A to na Slovensku su ludia s lekarmi nespokojny.To ete neboli v Irsku 😀 ALe verim ze teraz to uz dobre dopadne 😎

leamax
13. máj 2011

@rienok to chces povedat, ze si bola doteraz v robote 😨 ty si iny pracant teda 😉
@sussy ano vydrzi, urcite 😵 uz si objednana v RF? som zvedava, co ti tam povedia.

callex
13. máj 2011

@rienok a zevraj v turecku je pobyt v nemocnici ako pobyt all inclusive.moja teta mala tu cest pocas dovolenky ked dostali hnacky a nevedela si tamtu nemocnicu a pristup vynachvalit.
@sussy ja som mala cest vyskusat zdravotnictvo v UK..takze si viem velmi dobre predstavit cim si presla

leamax
13. máj 2011

@callex a clovek by si pomyslel, ze take turecko bude asi to co rumunsko. to mal zas tu cest moj spoluziak byvaly - ze mal pocit, ze ho operuju na chodbe 😀

gabinkaa
13. máj 2011

@leamax ako vidím, máme novú fotečku

leamax
13. máj 2011

@gabinkaa mame, mame, snad vydrzi 😀

miminkad
13. máj 2011

@gabinkaa tusim sa v stredu niekde na chodbe stretneme.ako si to doriesila s manzelom?

gabinkaa
13. máj 2011

@miminkad aj Ty ideš na OPU budúcu stredu? ja tam mám byť na 8. hodinu, tak sa možno uvidíme, bude musieť ísť zo služobky v utorok večer a vlakom, tak budem musieť ísť pre neho autom

miminkad
13. máj 2011

@gabinkaa ano ,aj ja idem,ideme na 9hod.tak sa tam niekde uvidime.aspon,ze ste to vyriesili.som dnes na teba myslelA

gabinkaa
13. máj 2011

@miminkad možno sa uvidíme 😉 alebo budeme aj spolu na izbe, budeme si držať navzájom palce

miminkad
13. máj 2011

@gabinkaa tak to by bolo super 😉 a nasich chlapcov posleme na pivo 😉 nealko

gabinkaa
13. máj 2011

@miminkad to môžeme ale len nealko 😀

miminkad
13. máj 2011

@gabinkaa alebo potom pojdeme vsetci 😀 no som zvedava,ako na anestezu zareagujem,ale asi viem,ako uspavaju.pamatam si taketo rychle uspavania zo psychiatrie,ked sme robili elektrosoky

gabinkaa
13. máj 2011

@miminkad toto je Tvoje prvé IVF?

miminkad
13. máj 2011

@gabinkaa ano.citim sa ako skolkar medzi vysokoskolakmi 😅

gabinkaa
13. máj 2011

@miminkad neboj všetko bude OK, aj tak tam vždy usmerňujú, nemusíš mať obavy, aj tak je najlepšie nič nevedieť, ako to už mať viackrát za sebou

miminkad
13. máj 2011

@gabinkaa ja len dufam,ze raz a dost.i ked ratam v duchu so vsetkym..beriem to tak ,ako to je.

gabinkaa
13. máj 2011

@miminkad budem držať palce, aby to tak bolo, ja som si to tiež myslela a bola som presvedčená, že to vyjde na prvýkrát a vidíš už som 4. krát, ale teraz cítim veľkú únavu

bayley
13. máj 2011

@miminkad bola som dnes o 11-tej. Robila ma takisto K., mala som presne tie isté pocity ako ty 😒 Mám 4+5 folikulov, len sa jej zdali už nejaké veľké na to, že som 8.DC, vraj som tak o dva dni popredu. Tak OPU naplánovala na 12.DC, teda na utorok. A dala mi pichať 3x orgalutran. Musím povedať, že mám dosť veľké obavy, ako to dopadne. Pri minulej stimulácii som mala na sone nejakých 10 pekných folikulov + nejaké malé, ktoré vraj ešte môžu dorásť, ale pri OPU vydolovali len 5 oocytov, oplodnili sa 4, mala som PK, ale na vklad neostalo nič 😖 Tak Koudelka vtedy zhodnotil, že by trošku potiahol stimuláciu, aby sme dostali kvalitnejšie vajíčka. A to som mala vtedy OPU 13.DC, tentokrát to bude 12.DC. Tak mám obavy 😔 Bola by som určite kľudnejšia, keby som vedela, že to bude Kuřecová ešte konzultovať s Koudelkom, ale je jasné, že nebude. Ale čo sa dá robiť, stresovanie sa mi určite nepomôže, tak musím len veriť, že rozhodla správne. Každopádne, ak pôjdem do ďaľšej stimulky, určite sa budem pri objednávaní pýtať, či tam bude môj lekár. Ak nie, odložím stimulku o ďaľší mesiac 😎

rienok
13. máj 2011

@miminkad ja idem 6-ty krát a stále sa cítim ako škôlkár 😉 no idem do hajan tak mi zajtra držte palčeky ....ďakujeeeeeeeeem 😵

bayley
13. máj 2011

baby, k tým profilovým fotkám - ja by som tiež uvítala, keby sme tu boli fotkami nejako rozlíšené, aj keby tam bola nejaká kvetinka, ale pokiaľ viem, na MK sa to nesmie 😖 Nechápem to, prečo sú tu také pravidlá, myslím, že je dosť pochopiteľné, že keď diskutujeme v téme neplodnosť, väčšine z nás asi nie je príjemná predstava, že by nás tu niekto mohol spoznať 😨
Je pravda, že je tu niekoľko luly, ale @luly3 , nečerti sa, ty nemusíš mať žiadnu fotku 😀 ja sem až tak moc nechodím, ale teba určite viem rozlíšiť od ostatných luly, aj keby ich sem prispievalo ďaľších 20, lebo tvoja záhoráčtina mi neraz vyčarí úsmev na tvári - teraz nič v zlom, je to milé 😵 😵 😵
@callex gratulujem k //, držím palce na ultrazvuk 😵 tvoja fotka sa mi moc páči, pamätám si ťa vďaka nej už z nejakej inej diskusie. Pripomínaš mi tam Janu Kirschner 😅

nadej112
13. máj 2011

Ahojte začne niektorá stimuláciu budúci týždeň?Ja začínam 20.05. a mám z toho kúsok strach,lebo teraz som brala antikoncepciu a prvé 3 dni mi bolo veľmi zle-riaaaadne nežiaduce účinky-a potom všetko ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre