Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
21. máj 2011

@lenka_21 budem sa snazit 😉 😀

idem uz off, prajem vam krasny vecer a peknu slnieckovu nedelu
papa

miminkad
21. máj 2011
kajka39
21. máj 2011

@callex- tesim sa z tvojho vysledku, urcite su to riadne nervy, kazdy by chcel po utz aj srdiecko pocut, ty musis este par dni vydrzat, vela vela trpezlivosti zelam 🙂 🙂
@lenka_21- ja som si to s mojou stitnou zl. tiez uzila pred niekolkymi rokmi, takze velmi dobre viem o com to je... staci jeden priznak, ze sa nieco deje a zacinam mat z toho paniku.... Vtedy sa mi ju podarilo stabilizovat radikalnou dietou, v mojom pripade mozem hovorit o malom zazraku.. 😵
@rienok- ako, kolko dni si po ET? Nestresuj prosim, aj bez PK budes tehulka a maminka uvidis.... ved mas v brusku vsetkych bojovnickov a nikde im veru lepsie nebude.

lenka_21
22. máj 2011

@miminkad Tak potom som tu asi zle citala, ale mne sa zdalo, ze si mala viac ako jedno vajko ...

cecil36
22. máj 2011

Dobre ranko 🙂
@miminkad urcite si nemala nativ, ked si mala clostil 😉
@lenka_21 jasne zajtra volam a dam vediet ci ma objednal 🙂

miminkad
22. máj 2011

@cecil36 ja som z toho jelen 😀

cecil36
22. máj 2011

@miminkad nativ- prirodzeny cyklus, mas to uplne bez hormonov 😉 . Minimalka s minimom hormonov- cize clostil, a/alebo male davky merional, menopur, bravelle atd 😉

miminkad
22. máj 2011

@cecil36 dakujem za vysvetlenie,esteze ta mam,moooc si mi pomohla 😉

lenka_21
22. máj 2011

@miminkad No ved prave, lebo si tu domotala uz aj mna 😀 😀 ... ja som vedela, ze si bola na IVF Soft 😉

Viem, ze sa tu casto myli ten Nativ so Softom, ale ako pise Cecil, pri native neberies ziadne lieky a zoberu ti tvoje vajicko, kt.by sa standardne pri cykle malo tvorit (preto dufam, ze tam to moje bude buduci mesiac 🙂 😉 ) Pri softe beries minimalnu stimulku (ci uz tabletky a dopichavas male davky hormonov). Pri klasickom IVF mas 2 protokoly: dlhy a kratky a tu su uz davky, kt.pichas podstatne vyssie 🙂 😉 a nestimulujes tabletkami.

modra
22. máj 2011

Baby dakujem za gratulacie a verim ze sa to v Brne podari kazdej jednej 🙂 🙂

miminkad
22. máj 2011

@lenka_21 z toho si nic nerob,ja som komplet polepetko 😀

rienok
22. máj 2011

ahojte dievčatá aký ste mali víkend? ja som včerajšok strávila na balkóne s knihou no a dnes sme boli u kamošky grilovať 🙂 taký milý pohodový 😎
@kajka39 dnes som 5.deň po ET 🙂

miminkad
22. máj 2011

@rienok ahoj 🙂 vcera som cely den upratovala,nech mozem teraz uz len oddychovat.vecer sme s neterou a synovcom grilovali,bolo super vidiet detsku radost 🙂 no a dnes oddychujeme a lenosime so psami 🙂

callex
22. máj 2011

@rienok ty si mala supik vikend...my sme vcera s mm prehadzovali zimne osatenie za letne..uz mi z toho po 3hodinach hrabalo...a dnes som ozehlila asi tak 4pracky. 😝 a odvtedy pozeram tv,spim,grcam..takze paradicka.

gabinkaa
22. máj 2011

ahojte dievčatá, ďakujem všetkým za držanie palcov, ET bol v piatok, zasa 2 embryjká, teraz jednotkovej kvality, mala som rozhovor so Štelclom, bol fakt super, teraz už len aby bojovali a bojovali, v piatok sme boli na chate partia, veľmi pomohlo to vypnutie, zmena prostredia, dobrá spoločnosť snáď dobre vplývalo na embryjká, takže krásny víkendík sme teraz mali po dlhej dobe

bayley
22. máj 2011

@gabinkaa to znie výborne, držím silno palce 🙂

@miminkad my máme ET zajtra o 10-tej, už sa veľmi tešííím 🙂 nepýtala som sa, kto ma bude robiť, ale teda rátam tiež s Vitouškovou, keď ju dali aj tebe. 🙂 Tak nech má šťastnú ruku 😉

@callex keď si teraz taká zbehutá v tom prehadzovaní zimného a letného šatstva, neskočíš aj k nám? Môžeš medzi tým kľudne grckať 😀

gabinkaa
22. máj 2011

@bayley ďakujem, snáď to bude dobré, ale Tebe držím zajtra palce, aby mali šťastnú ruku a aby bola ďaľšia RF tehulka 😵 😵 😵

rienok
22. máj 2011

@bayley tak budem držať palčeky 😵 😵 😵
@callex tak teda aj mne treba prehodiť oblečenie a vyžehliť, prídeš? 😀 Ozaj potrebujem tip na nejakú ságu alebo poriadny román kde je všetko - láska až za hrob, nebezpečenstvo a sila priateľstva... toto je môj absolútny odpútavač myšlienok .... asi začnem s Twilight odznova 😀
@gabinkaa tak určite 😀 to bude všetko OK a naozaj rozptýlenie je úplne super
@mimíkad palečky zajtra držím aj tebe 😵 😵

lenka_21
23. máj 2011

Ahojte kcoky,

takze som dostala vysledky zo SPG z RP a teraz som z toho jelen ja. 😉 V ich CAR manzelova diagnoza znie Asthenozoospermia a doteraz sme mali Teratozoospermia 😕 😕

Celkovy pohyb je 64 (norma 40), progresivne 24 (norma 32)
Morfologicke abnormality: hlavicka 91, krcok a stredna cast 3, bicik 1

Zname na to, ze ta morfologia je OK? V tomto pripade mi nenapisali referencne hodnoty a tak to nemam s cim porovnat.

Dakujem za pomoc.

cecil36
23. máj 2011

@lenka_21 cau a celkova hodnota morfologie je aka?

callex
23. máj 2011

@gabinkaa juj tak verim ze jednotkova kvalita spolu s oddychom budu mat uspech.teraz si doma ci chodis do prace?
@rienok @bayley keby mi nebolo zle..tak vam mile rada pridem pomoct ale takto som nejako nepouzitelna.vy betarky jedny.
@rienok skus si zohnat toto:http://www.romantika.estranky.sk/clanky/najkrajsie-kni...
je to fakt super..ale skus pozhanat romany z cias marie terezie a habsburgovcov to je tiez dobre citanie.
@lenka_21 astenozoospermia je len problem s pohyblivostou podla toho co som nasla na nete..takze niet dovod na paniku..ICSI bude postacujuce.

cecil36
23. máj 2011

@callex ahooj ako sa citis tehulka?

miminkad
23. máj 2011

@gabinkaa ahoj moja,to som rada,ze vikend dopadol dobre.budem na teba mysliet,aby aj to ostatne dopadlo dobre
@bayley drzim palce a tesim sa na vymenu dnesnych dojmov.verim tomu,ze bude mat stastnu ruku 🙂
@rienok dakujem.inak od sandry brown som citala cosi dobre,malo to tri diely alebo styri,rodinna saga,napatie,laska .mozem v kniznici pozriet ako sa to vola.inak ja sa dobre odreagujem aj pri slovenskych autorkach.ked potrebujem vypnut,tak tie su najlepsie

callex
23. máj 2011

no na vypnutie je aj dobra sladka daniel steelova. 😀

miminkad
23. máj 2011

@callex no len steelova ma v celej knihe tri postavy 😀 ale citala som od nej jednu dobru,darcek od svokrovcov,volalo sa to nejak bozie milosti alebo pozehnane milosti,neviem presne,ale mala vcelku dobru myslienku.

callex
23. máj 2011

@cecil36 myslim ze tento smajlik dostatoce vyjadruje moj stav: 😝 😝 😝 ..a ty ako?co ta najblizsie caka?cim sa krmis lebo ja toho akosi do seba vela nedam..a vcera sme nase dieta pomenovali zemiacik..lebo varene zemiaky tvoria tak 80%mojho prijmu potravy.a potom ze ma clovek v prvych 3mesiacoch zdravo jest..ale ako ked to nejde?

callex
23. máj 2011

@miminkad tak ja som na steelke splapala pocas studentskych cias a neexistovala knizka ktoru by som nemala od nej precitanu..dalej som citala ako drak vsetky harlequinky a lovestory. 🙂 v duchu ked lasku nemam tak si aspon o nej precitam.a veru ti chlapi tam stali za hriech. 🙂

ale tak este ma napadlo z tych sag...Angelika a Winettou 😀 😀

jada1
23. máj 2011

@bayley
@miminkad kočky, tak veľa šťastia vám prajem, nech vám vyberú tie správne embryjká 😉 .
@gabinkaa a tvoji drobci nech sa pekne zahryzkajú a nepustia 😉

miminkad
23. máj 2011

@callex no ja tiez som citala lovestory a harlequinky.este mam rada historicke knihy,habsburgovcov,historiu anglicka.precitam si aj maxima matkina,teda vsetko okrem leninovych spisov,co by tiez mohla byt skoro saga 😀 a poezie

cecil36
23. máj 2011

@callex aspon vies, ze si tehu 😝 Ale vazne, ono to prejde. Ja zas nejem nic ovocne a sladke, nejako mi to nejde. Ale okrem toho mi vymizli vsetky priznaky tehu, negrcam, prestali ma boliet prsia, tak ma chyta panika, ci je vsetko ok 😠 . K dr. mam ist az 13.6. do prvej poradne, tak stresy su riadne dovtedy 😀 A zo zdravmy stravovanim si nic nerob, nas krpec ma rad len mäsko, snicle, zapravane, grilovane, gulas- vsetko jedno, len nech su kusy mäsa. Co z toho dietata vyrastie? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre