Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
26. máj 2011

@miminkad no tak to poznam. to je zas ta ina stranka a toto sa ti kludne moze diat v akomkolvek odbore

miminkad
26. máj 2011

@leamax ja viem,len mna to vie neskutocne znechutit a este ked si stale v sluzbach...

leamax
26. máj 2011

@miminkad no ved si ides oddychnut na matersku, tak co ake znechucovanie 😉

miminkad
26. máj 2011

@leamax 😀 😀 😀 som sa zasmiala 😀

leamax
26. máj 2011

@miminkad 😀 no vidis 😉 😀

miminkad
26. máj 2011

@leamax jaj,co s nacatym vecerom.asi sa osprchujem a idem zas spat.to mam novy konicek 🙂

maticap.
26. máj 2011

@leamax @miminkad No caute zdravotnicky! 😀 Tak sa teda do tretice hlasim aj ja 😎 .Ja som si pri vybere strednej zdravotnickej skoly povedala, ze ludia budu chori vzdy a vzdy bude treba niekoho, kto ich bude osetrovat, robit v labaku atd. atd. Mno a skoncila som sice v zdravotnictve, ale robim nieco ine... prevenciu aj to odkedy som tehotna. Pred tym to bolo meranie hluku... ciste zdravotnictvo... Ale pssst, nechajte si to pre seba 😀 !

maticap.
26. máj 2011

@leamax s tymi vysledkami to mas teda pestre.... konecne som docitala posledne tri strany... nuz, je to blbe, ale zase musis iba cakat a dufat. A popri tom Ti niektory dobrak povie, ze mas mysliet pozitivne - resp. nesmies na to mysliet. Takych by som najradsej nakopala vies kam. 😝 . Takze odporucam zahajit obdobie vegetovania, lezkania, krmenia, spinkania a vobec - nech Ta mm poriadne rozmaznava! Ty si to nielen zasluzis, ale to aj potrebujes. A basta! 😀

leamax
26. máj 2011

@maticap. dakujem, odkazem mu. skoda, ze uz v nedelu mi ide zas prec ☹ no ano, aj to uz mi niekto radil - nemysliet na to. ako keby sa to dalo, ze 😖 a vies, ze vcera som vecer zalomila a dnes sa mi chce zas 😀
dokelu, musim pichnut fragmin a nemam nic na dezinfekciu koze - treba to?

callex
26. máj 2011

@leamax staci aj pletova voda..moja svokra picha ludi doma na dochodku a ked nema nic pouziva vonavku.. 😀

maticap.
26. máj 2011

@leamax ale no tak - dezinfekcia... kam to davas? Do brucha? Ja som teraz likvidovala staru autolekarnicku a v nej som nasla jod, ktory bol este pred expiraciou. Ale taka dobra slivovica, alebo vodka, nemozu uskodit 😉 . Lne skoda, ze ako tehotne si nemozeme dat jedneho aj peroralne 😉 .

leamax
26. máj 2011

@callex
@maticap. tak si zoberte, ze ja zaostala humusacka nemam doma ani pletovu vodu 😀 pouzila som len namoceny vatovy tampon - jak to lahko islo 😀 inak - to ma nenapadlo, pozriet tu staru autolekarnicku. a mame doma len marhulovicu - ved by ma naplo, keby to otvorim 😀 peroralne ani nehovorim, si pomyslim na to a sa mi dviha zaludok, bleeee
a ano, do brucha picham. si neuzijes, ked mozes 😀

jaaaj, mne ta hlava asi streli - nekupite 😀

miminkad
26. máj 2011

@maticap. vitaj medzi nami 😉
@leamax kludne pouzi alpu alebo pletovu vodu.

maticap.
26. máj 2011

@miminkad dik! 😉
@leamax pri bolesti hlavy sa odporuca kopnut bosou nohou napr. do radiatora. Okamzita bolest nohy prehlusi bolest hlavy a telo vraj nedokaze fungovat s dvoma zdrojmi bolesti a ta noha bude urcite boliet viac ako hlava, takze ju mas poriesenu. Ale vazne - to bol len vtip. V tehotenstve sa napr. paralen moze. Takze skus ten. A pijes dostatocne vela tekutin?

Asi vas dievcata opustim a pojdem sa vykvasit pred televizor a budem prepinat stanice dokola.... 😅 snad nieco najdem. Sedim tu uz strasne dlho - uz ma oci pobolievaju... 😔

leamax
26. máj 2011

@maticap. dnes som asi pila malo, to je fakt. inak s tym nemam problem, ale obcas sa mi stane, ze jednoducho vypijem menej ako obvykle a potom to tak vyzera. ze by som skusila tu nohu a radiator 😀 a kto sa bude trepat na poschodie. nohu som si preventivne treskla vcera o stol a teda - stalo to za to 😀

tak krasny vecer ti prajem, oddychujte s drobcom

leamax
26. máj 2011

tak toto je ta vcerajsia kytka. asi to budem ale musiet vyniest hore do izby, strasne mi to tu vonia

gabinkaa
26. máj 2011

@leamax tak mužík určite dodá odvahu, potrebuješ to, je to fakt situácia na nervy, horšie ako čakať na prvý testík, len treba veriť, že to do pondelka porastie a potom uvidíš, HCG tabuľkové by malo byť vyššie, len nie všetko sa dá brať podľa tabuliek 😉

gabinkaa
26. máj 2011

@rienok mne tiež hovoril, že je to metóda vybrať najlepšie embryjká, ale ak je z čoho vyberať, inak je vraj embryjkám lepšie u maminy ako v skúmavke a roztoku, toto mi povedal, len som sa nespýtala že aká je úspešnoť bez PK a aká s PK, na túto otázku som nejako zabudla

gabinkaa
26. máj 2011

@miminkad skúsim aj ja zajtra kúpiť zdravie, dúfam, že na to nezabudnem, lebo sa mi zdá, že nejako veľmi zabúdam ☹

gabinkaa
26. máj 2011

@leamax no ja už sa akosi ňou zaoberám, lebo im kazím všetky štatistiky keďže už som pri štvrtom IVFku

leamax
26. máj 2011

@gabinkaa no ved to. blbe tabulky...inak - ja som bola vzdy proti tabulkam, si pamatam ako detska doktorka moju maminu riadne vyhresila, ze ci mi dava nejake vitaminy alebo co, lebo som narastla za rok 12cm ako 10-rocna 😀 chudiatko mamina, si so mnou zakazdym uzila, aj cele tehu so mnou prelezala v nemocke. ja som fakt nejaky divny pripad 😀
@gabinkaa a vies ty o tom, dievca, ze toto mas uz posledne? tak uz klud 😵

leamax
26. máj 2011

tak idem aj ja vypnut, povenovat sa muzikovi 😉
dobruuu

gabinkaa
26. máj 2011

@leamax ja tiež tabuľky nemusím, ale s tým narástnutím to máme asi nejaké rovnaké, len ja som to narástla za 2 mesiace prázdnin
ani neviem čo by som urobila ak budeme úspešní, ale rada by som ten pocit zažila 😵

mircalla
26. máj 2011

@leamax https://www.modrykonik.sk/forum/tema/je-tu-nekt...

hadam ti to pomoze....precitaj prispevok od mmmk mala podobne hcg na ten den po ET, dokonca menej a.....je tam takych viac

rebeka33
26. máj 2011

@leamax ja by som brala dalej utroš. tých pár dní horedole, pri tom kolko berieme hormonov,že to je jedno,

callex
27. máj 2011

ahojte babule...tak ako to tu dnes vyzera?prazdno?ja budem za par hodin slamenou vdovou a netusim co si zacnem.mm ide splavovat Hron a vrati sa ak sa neutopi alebo ho netreskne blesk alebo ina katastrofa v nedelu. 😢

leamax
27. máj 2011

dobre ranko 🙂
@gabinkaa tak ty si potom este lepsi pripad ako ja 😀 neboj, urcite to teraz vyjde a ty budes najstastnejsia 😵
@mircalla dakujem, idem to prestudovat
@rebeka33 ano, beriem dalej utros a budem verit
@callex neboj, nic sa mu nestane a nedelu tu ma co nevidiet. ved to su len nejake dva dni, mne chodi prec na dva tyzdne. to vydrzis 😉

lenka_21
27. máj 2011

@leamax Ahoj Leamax, pisem neskor... no to stupanie hcg je zaujimave ... ja by som chcela vediet co na to hovori Kurecova, ak to vidi negativne? Ja by som sa jej opytala, ze preco ti stupa hcg? Nerozumiem ako je mozne ked je to odchadzajuce tehu, ze ti stupa??? Ja by som opat isla na krv v pondelok a uvidis aky bude vysledok... to budu 3 dni od odberu a opat by ti to malo stupnut ak je vsetko OK. Inac tym testom a hrubkou ciarky by som sa neriadila ... ako som ti uz pisala, u mna testy boli nanic napriek vysokemu hcg .... Mas to tazke, ale ako sme tu pisali predtym, smutit mozes aj neskor, teraz sa skus dostak ako tak do pohodicky a pozdravuj babetko 😉

Inac, este nerozumiem tej spojitosti medzi utrosom a kyretom? Preco tvrdi, ze ho mas vysadit inac ti hrozi kyret, lebo podla mna ak je to odchadzajuce tehu tak aj ked beries utros, tak aj tak uz nic neovplyvni... No neviem v kazdom pripade by som mala na nu vela otazok, daj mi cislo a ja jej zavolam 🙂 😉 🙂 A preco sa tak bojis kyretu ... ja som pocula, ze po kyrete je vraj otehotnenie lahsie ...

leamax
27. máj 2011

@mircalla tak som to pozrela - u niektorych to dopadlo dobre u niektorych nie...vsetko zalezi od toho aka bude hodnota pondelok, ci a ako bude stupat, to je dolezite. modlim sa aby to do pondelka riadne stuplo a vsetko bolo ok 🙂

lenka_21
27. máj 2011

@maticap. @leamax Caute kocky, tak nad tym, ze na to nemysliet som sa dobre zabavila 🙂 😉 🙂 Raz mi sesterka, kt.tiez patri do zdravotnicke sfery (len tak mimochodom) povedala, ze by dala tomu cloveku co jej odporucil, aby na to nemyslela Nobelovu cenu, keby jej povedal ako sa to da docielit 😀 😀 😀 Im sa tiez dlho nedarilo a bola z toho nestastna ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre