Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
6. jún 2011

@jada1 ja som bola 14. ale je to na nervy, že výsledok až v stredu, neviem čo sa v tomto zdravotníctve deje, že nemôžu urobiť jeden rozbor, uvidím čo povie zajtra môj gyn, musím sa tam zastaviť, inak už mi z toho aj šibe

luly3
6. jún 2011

@jada1 krásne HCG gratulujeeeeem a určite to budú dvojky 😉

lenka_21
6. jún 2011

@leamax Ja uz ani neviem co napisat ... ja som z toho na prasky a neviem ako sa mozes citit ty ☹ Tie tety v labaku ma ani neprekvapuju, hovorila som ti, ze musis na ne asertivne 🙂 Zajtra tu budem cakat na tvoj vysledok ... verim, ze ked si uz tolko bojovala tak HCG bude vysoke a nakoniec z toho bude krasne tehu 🙂 😉

@miminkad No, ale tu sliznicu mas vysoku ... aby si aj ty nemala prekvapko z toho hcg zajtra 😉

@jada1 Krasne hcg - blahozelaaaaaaaaam 🙂 😉 🙂

@kajka39 Kajka ty si zaslusis za vcerajsok medailu ... tolko km si za nami cestovala, ale nakoniec taketo problemy ... to ma mrzi a dufam, ze vegetis 😀 🙂 😀

@dandy914 Ahoj, AMH (prepac napisala som to opacne) je vysetrenie anti-mulerovho hormónu, vysetruje sa funkcia vajecnikov a vajecnikova rezerva. Toto vysetrenie pomaha pri nastaveni stimulacii ... ako ta maju stimulovat, aby sa ti vytvoril dostatocny pocet vajicok.

@luly3 Supeer zazitok, aspon vies, ze budete mat hyperaktivne babetko 🙂 😉 🙂

@rebeka33 Ten pesar asi nie je velka vyhra, ale ako tu niekto pisal vzdy lepsie ako by ta mali zasivat ...

@callex Tak dnes si vtipna ty ... ze vraj nervozna a stekas po vsetkych ... tak to by som rada videla 🙂 😉 🙂 A na ten plyn som sa bala dupnut, kedze som mala zodpovednost za tie zivoty a tak som radsej chytila tu mrsku 😉

miminkad
6. jún 2011

@lulu10 hej,v to
@leamax veru,neviem,ci uz po dnesku nad tym neuvazuje 😀
@martini cysty to nie su,lebo mam slabunko pozit ovu test.mozno aj skusime keksovat,az sme to uz nezabudli 😀

miminkad
6. jún 2011

@lenka_21 tiez ma ta sliznica matie,sme sa na tom dnes smiali,aku dvojku tam mal 😀

gabinkaa
6. jún 2011

@luly3 nechcelo sa mi v piatok utekať k Havlíkovi, ale zajtra mám cestu tak sa tam zastavím, chcela by som, aby mi zobral tiež krv a potom to porovnám
hlavne, že je u Teba všetko v poriadku, nech len dieťatko pekne rastie

lenka_21
6. jún 2011

@naduska teba som uz aktualizovala 🙂 😉 a tak pridavam dalsiu aktualizaciu - @mima263

Vychod:
kajka39 - PP
rebeka33 - KE
martini - KE
vrabcek24 - MI
mima263 - KE

Zapad:
lenka_21 - NZ
ninockaskv - BA
rienok - BA
leamax - TO
miminkad PE
jada1 BB
pikha - NR
maticap - TN
luly3 - SE
callex - NR
cecil36- BA
mircalla - BA
tinna13 - NR

naduska - Brno (TT)
gabinkaa
bayley
mia_15

jada1
6. jún 2011

@gabinkaa to ti verím, že sú to nervy. Ak máš zajtra cestu na gyn. , tak si daj nabrať krv, možnože budeš mať po obede výsledok.
@luly3
@lenka_21 ďakujem kočky 🙂

leamax
6. jún 2011

@lenka_21 dakujem. mne uz asi ani prasky nepomozu, ja uz mam nervy v kybli, zas ma boli hlava

lenka_21
6. jún 2011

Aktualizacia uz aj s @dandy914 , prosim ta este mi napis z kt.si mesta - mame tu 2 tabulky 😉

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6. pozitívny HCG test
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6., odber krvy 6.6.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6. pozitívny HCG test
jada1, ET 21.5 2xHB, 31.5 pozitívny HCG test
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.

TEHULKY:
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
leamax - 1 (2?)x MA, 2x IUI, 2x IVF RF,
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt

ninockaskv
6. jún 2011

@leamax.. ja dufam, ze ma potom nakopes, ze som bola len neveriaci tomas.. ale zavisi aj od hcg a ktory to je den/tyzden.. pri tom druhom mmt som s krvacanim isla do gf, nic tam nevidela, akurat tekutinu, tak ma poslala domov a o par dni na to som isla na pohotovost s krvacanim a bolestami a uz bola vidno dutinka vo vajcovode 😒
pri tom prvom to uz bol pokrocily tt a to bola vidno akcia srdiecka len nie v maternici, ale vo vajcovode.. to ma nic nebolelo.. len som spinila cely cas

lenka_21
6. jún 2011

@gabinkaa @bayley @mia_15 @lianka7 - kocky, ak chcete tak mi mozete napisat info o Vas do tabulky ... z kt.mesta ste, aby sme Vas vedeli v pripade stretka kontaktovat 🙂 😉

a v druhej tabulke mi chybaju informacie o tom co ste absolvovali - samozrejme poskytnutie informacii je na dobrovolnej baze 🙂 😉
@ninockaskv @gabinkaa @miminkad @bayley @jada1 @mia_15 @maticap @ callex @mircalla




leamax
6. jún 2011

@ninockaskv no ved preto musim mat uz zajtra hcg a podla toho sa uvidi

lenka_21
6. jún 2011

@leamax Tak ta hlava boli aj mna ☹

@ninockaskv podla mna ti je @leamax vdacna za vsetky informacie co jej poskytujes, lebo keby som bola na jej mieste tiez by som chcela vediet vsetko, hlavne ked mi hrozi mmt a neviem ako sa to prejavuje ... A co ty mas noveho, ako sa maju embrijka?

miminkad
6. jún 2011

@lenka_21 aj mna boli hlava

ninockaskv
6. jún 2011

@lenka_21 ja som z toho nervozna, ked to viidm tak cierne na bielom.. takze si to tam momentalne nechcem vpisat 😒 ale BA plati 🙂
@leamax velmi velmi dufam, ze to cele dobre skonci 😉 len ja uz po tych vsetkych pruseroch mam tendenciu byt velkym pesijistom 😀

ninockaskv
6. jún 2011

@lenka_21 ani neviem.. niekto mi aj pisal, ked som tak dost spinila, z e by to mohlo byt mmt .. a bola som v prisernom strese.. takze @leamax ak mam drzat pusu, tak mi len daj vediet 😉
embryjka .. no bojuju, jedno je 5bunakc a dva su 4bunkace.. tak uvidime

leamax
6. jún 2011

@lenka_21
@ninockaskv jasne, ze som vdacna za vsetky informacie 😵

leamax
6. jún 2011

@ninockaskv ja sa citim uplne rovnako

leamax
6. jún 2011

@ninockaskv nie, mne praveze nikto poriadne nepovedal ako sa moze mmt prejavovat, tak som rada, ze si mi to povedala. len nestiham odpisovat - hadajte, co robim 😀 vyberam dovolenku z katalogu, @rienok sa potesi 😀 😀 😀 aspon na to nemyslim

lenka_21
6. jún 2011

Baby, tak ja som sa dnes rano prehnala do toho Iscaru v MT ... rozhodli sme sa s mm, ze absolvujeme vsetky tie vysetrenia a skusime mozno jeden-dva softy tam a ked sa nepodari tak z vysledkami skusime este RP a tak dufam, ze ma z tohto fora nevyhodite 😀 😝 😀

Brali mi dost vela krvi, vraj na HP a nejake este dalsie vysetrenia (tusim aj ta zrazanlivost a pod), ked budem mat vysledky tak Vam dam vediet. Na ten AMH ma poslali do BA (v stredu alebo stvrtok idem), lebo vraj im to este nevysetruju v MT a tak by posielali moju krv do BA, co je zbytocne kedze tam robim 🙂 😉 🙂 Pytali sa ci som si davala robit tie myko, urea, chlamydie ...atd), tak som si spomenula, ze mala a zavolala som moje gynekologicke, kt.ma nepotesila a vraj urea a kvasinky mam pozitivne a tak zajtra musim ist k nej 😢 ☹ 😢 Neviete ako sa ta urea lieci a si ako dlho???

15.6. mame dalsiu konzultaciu, mm budu robit SPG - maju tam taku zlatu embryologicku a tam nam pekne vysvetlila rozdiel ako a kde vysetruju SPG a preco morfologiu maju niekde za chvilku hotovu a inde to trva niekolko dni a rozoberali sme aj tu fragmentaciu DNA, PISCI, PIGD a soft a tak ak by Vas zaujimalo co povedala dajte mi vediet, mozem Vam napisat ak cez IP, aby som tu nenudila ostatne ... ale bola velmi rozumna a dobre to vysvetlila ... pacilo sa mi, ze sme konecne poculi aj moznosti ... 🙂 😉 🙂

martini
6. jún 2011

@miminkad to žeby boli nejaké oneskorené folikuly, čo zostali po OPU? či ty ovuluješ 2x mesačne 🙂

leamax
6. jún 2011

@lenka_21 mna by to zaujimalo a myslim, ze nie som jedina. a stymu ureami neviem, ale je dobre, ze ti na to prisli. vyliecite, date soft a si tehulka 😵

lenka_21
6. jún 2011

@ninockaskv Joooj tesim sa z embryjok a drzim ti palceky 🙂 😉 🙂 .... No podla mna sa tu dozvieme viac ako od tych lekarov a aj ked to mozno sposobuje stres, ale aspon vies na co si mas davat pozor 😉 🙂

ninockaskv
6. jún 2011

@lenka_21 .. fu urea su riadne svine.. kvasinky by mohli byt ok, ale urea.. na to su antibiotika, najlepsie poslat aj chlapa na ster.. to je svinstvo ☹
a je pravda, ze v lekari v nemocke mi moc vela nepovedali.. aj som sa ich pytala, ze ci vajcovod prec, tak vraj hej.. je to lepsie ako liecit liekmi, ze ked to je raz tak to moze byt aj druhykrat .. len mne nenapadlo, ze aj na druhej strane xixixi

mna by zaujimali veci okolo spg a morfologie ako a kde to robia, aky je rozdiel

@leamax dovolenku vyber, bud tam pojdes ako tehu, alebo sa zregenerujes dusevne 😉

miminkad
6. jún 2011

@leamax odporucam crikvenicu a lopar
@lenka_21 aj ja chcem vediet vsetkooooo 😉
@martini ja som asi ako potkan,mozno vela ovulujem,ale vysledok nie je 😉 no neviem,som z toho zmatena,co to bolo.neviem,ci zbytky po OPU,alebo som dobre vystimulovana,netusim

leamax
6. jún 2011

@ninockaskv no ako tehu by som asi nesla, by som sa bala.
@miminkad dakujem pozriem 😉

zlatanka30
6. jún 2011

@lenka_21.iscare mt je dobra volba,ale nam tam nedokazali pomoct.ja zvazujem uz brno.

miminkad
6. jún 2011

@leamax mozem ti doniest fotky z crikvenice

gabinkaa
6. jún 2011

aktualizovala som tabulečku 😀
Vychod:
kajka39 - PP
rebeka33 - KE
martini - KE
vrabcek24 - MI
mima263 - KE

Zapad:
lenka_21 - NZ
ninockaskv - BA
rienok - BA
leamax - TO
miminkad PE
jada1 BB
pikha - NR
maticap - TN
luly3 - SE
callex - NR
cecil36- BA
mircalla - BA
tinna13 - NR

naduska - Brno (TT)
gabinkaa - Se
bayley
mia_15

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre