Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
6. jún 2011

@luly- tak ja som po tom nasom spolocnom mala hned druhy den ET 3bunkove - negativne, na dalsi pokus sme isli hned v decembri, to skoncilo tiez neg. , a tak som to vzdala, ze uz viac nejdem.
Nakoniec v marci som mala pozitivny tt, podarilo sa nam prirodzene, ale nevydrzalo to. Tak ma to znova nastartovalo, o par dni cakam menzes a ideme do klas.IVF opat s klasickou stimulkou ... 😵

kajka39
6. jún 2011

@luly - to je super, ze vam to konecne vyslo, asi to netreba vzdavat kym je sanca 🙂 🙂 🙂 vela stasticka zelam. 🙂
.... byby, vy ste takym hnacim motorom pre tie ostatne ktorym sa to zatial nepodarilo, a motivaciou preco to nevzdat.....
dakujem, ze ste!!!!! 😵 😵

luly3
6. jún 2011

@kajka39 😉 moja netreba to vzdávať ja mám veľa za sebou a už som nedúfala
že ja niekedy budem mať bábo myslela som si že mne nieje dopriane mať dieťa 😖
a tak som povedala že budem skúšať dovtedy dokiaľ nás to nezruinuje 😀 a ono buuum
teba si ja pametám aj ako si zostala prirodzene tehula pevne verím že teraz zostaneš tehulka 🙂

jada1
6. jún 2011

@rebeka33 31.5 keď som mala ráno pozitívny test, tak som napísala Dr.Štelclovi a on mi odpísal, že za cca 10 dní na ultrazvuk. Aj gabinke tak napísal. Ja viem, že ešte srdiečko nebude, ale dutinku by už malo byť vidieť, ak je teda všetko ok. 🙂

leamax
6. jún 2011

tss, clovek si tu na chvilku schrupne a uz musi citat dve strany 😀
@kajka39 veru je to na nervy, ti poviem.
@miminkad samozrejme, ked budes chciet, tak ti chorvatsko poziciam 😀

joj baby, keby ste videli aky je mm z tohto vsetkeho nestastny. sme spolu prave volali cez skype. inokeda ked ma zbada, tak usmev od ucha k uchu a teraz smutna tvar. chuda moje, ma ten so mnou trapenie ☹ 😖

mima263
6. jún 2011

@leamax držím palce nech je to OK. To čakanie je na nervy fakt.
pozdravujem všetky a som rada, že tu vládne dobrá nálada

rebeka33
6. jún 2011

@jada1 Ja nič, len sa mi ztdalo skoro ,že už vo štvrtok. Mne robili vo všetkých centách 2 týždne po krvi, ale je to 26 deň,tak mne jednoducho matika nikdy nešla 😀 😀 😀
@cecil 36 ako? už sa začínam báť.

leamax
6. jún 2011

@mima263 dakujem, nervy su to teda poriadne

miminkad
6. jún 2011

@leamax kedy dame ten pohar,co sme dnes nestihli? 😉

leamax
6. jún 2011

@miminkad no moja podla toho, co mi zajtra povie mino. co ja teraz mozem planovat? musis vydrzat - ta honi mlsna 😀

miminkad
6. jún 2011

@leamax skor ma mrzi,ze sme dnes nestihli,keby som vedela,ze ten ortoped ma dovolenku,tak sa ani neponahlam.no ja dufam,ze to zajtra dopadne dobre.

lenka_21
6. jún 2011

Caute kocky,

takze sa budem snazit popisat vsetko co mi tetuska povedala i ked nie vsetko som si zapamatala na 100%, lebo kecala s nami straaaaasne dlho 😉

Morfologia - pytala som sa jej ako je to mozne, ze v niektorom CAR mas vysledky hned a v niektorom musis cakat niekolko dni. Vraj v niektorych centrach to robia hned pod mikroskopom a vyhodnocuju tu vzorku opticky. V niektorych centrach pouzivaju nejaku latku (hovorila nieco o farbach...atd) a vraj tam potom mozu analyzovat tu morfologiu az neskorsie a preto to trva dlhsie. Toto druhe meranie je presnejsie, ale potvrdila, ze az taka velka odlisnost to nie je a opat matematika a tabulky su krasne, ale su pary, kt.maju mofologiu 99,5% patologickych a zena bezproblemov otehotnie.
Ona tvrdila, ze je uprednostnuju, ak ma mm zly SPG tak navrhuju vysetrenia u urologa a neviem kde este, aby sa vylucil zdravotny problem, kt.zhoruje SPG a ak sa nic nepotvrdi tak potom IUI alebo IVF.

DNA fragmentacia - vraj ak vyjde pri genetickych testoch nejaky problem tak je dobre dovysetrovat aj fragmentaciu, alebo urobit PIGD, aby sa vylucili embrijka, kt.maju toto poskodenie. Dokonca nam hovorila ako sa vola poskodenie, kt.casto vyvolava potrat do 12t, len som si nezapamatala nazov. Pri zhorsenej morfologii je dobre si dat spravit aj DNA fragmentaciu, ale podla nej az mozno po neuspesnom IVF (resp.ked nepride k transferu, lebo embrijka sa prestanu vyvyjat) a potom po opakovanom MA. Ked nie je zdravotny problem u mm, tak zla DNA fragmentacia ti len potvrdi aky velky problem je zo SPG, ale ak vraj nie ste rozhodnuty pouzit darcovske spermije v pripade ak by bol vysledok velmi zly tak to az taky vyznam nema. Zla fragmentacia sa neda liecit, ale vraj opat matematika a tabulky su krasne, ale maju pripady kde fragmentacia bola velmi zla, pary trvali na na pouzitie vlastnych spermiji a maju krasne deticky. Vacsinou pri zlej fragmentacii potom stale navrhuju skusit IVF s partnerovymi spermijami a az po 2-3 neuspesnych pokusoch navrhuju alternativne riesia... napr. ak je vacsi pocet vajicok tak sa oplodnia partnerovymi spermijami a cast z nich darcovskymi a tie ktore su lepsie sa potom vkladaju...samozrejme vsetky informacie o tom, kt.navrhuju pouzit s Vami konzultuju.

PIGD - nam povedala, ze ak by sme o nieco uvazovali, tak by mozno radsej odporucala PIGD (v pripade zlych genetickych testov a s prihliadnutim na morfologiu), ale tiez nie je rada ak sa robi, lebo aj PIGD je zasah do embrijok a ak ich je malo tak aj tou manipulaciou sa mozu poskodit. Preto povedala, ze by toto posudzovala az ked by sme mali uz odber a vedeli kolko mame vajicok.

PK - jasne, pokial sa da a je uz nejaky opakovany problem tak je lepsie ak embrijka idu do PK.

PISCI - povedala, ze jednotlive centra medzi sebou komunikuju (aj s CZ) a vraj zatial nevedia na 100% potvrdit ci a % vyhodnotit nakolko tato metoda zvysuje sance na uspesnejsie IVF. Vraj maju aj pripady, kde pri PISCI sa vyberu poskodene spermije.

AMH - ak su problemy, je dobre toto vysetrenie absolvovat a vraj to napomaha aj pri nastaveni stimulky.

IVF Soft - opat je to novsia metoda a tak centra este nemaju vysledky uspesnosti, ale urcite ak sa pri mensej davke hormonov daju dosiahnut dobre vysledky tak to uprednostnuju. Je pravda, ze ak som si porovnavala kratky protokol so softom tak je to skoro to iste ... podla mna rozdiel je iba v tom, ze pri ozajstnom softe nepichate tie injekcie proti praskaniu folikulov (neviem ako sa to vola) a stimuluje closti plus dopichavate menorial, menoputr, bravelle... atd. Pri kratkom protokole vo vacsine centrach pichate iba injekcie (menorial, menopur, gonal...atd) plus injekcie proti praskaniu folikulov prip.sliznicu.

Skonstatovala, to co uz davno asi vsetky vieme, ze kazdy pripad je individualny a tak je potrebny individualny pristup. 🙂 😉 🙂

leamax
6. jún 2011

@miminkad nevadi moja, ved pojdeme nabuduce. budeme spolu chodit na mojzisku a po cviceni mozme ist na pohar 😀

miminkad
6. jún 2011

@leamax jasne a este si najdeme nejaku cinnost 😉

lenka_21
6. jún 2011

@leamax Baby, kde chcete chodit na tu mojzisku?? Ja som pocula, ze ak sa cvici tak by sa tehu nemalo skusat...

lenka_21
6. jún 2011

Jaaaj baby, ak chcete tak sa kludne pytajte k tomu co som napisala ... toto vsetko som si ako tak zapamatala, ale bolo toho viac a tak ked sa opytate mozno ma to napadne .... 🙂 😉 🙂

miminkad
6. jún 2011

@lenka_21 do to.to ona sa hned pytala,ci sme tehu.tusim ani cez stimulku sa nemoze

leamax
6. jún 2011

@lenka_21 sa mi paci ako tam k tomu pristupuju. super, osobne uz nemam nad cim rozmyslat a po pauze idem do MT. to si bola v iscare, ze?
neboj, ved ja budem tu mojzisku cvicit pocas tej nasej pauzy, takze to je akurat

bayley
6. jún 2011

baby, vy ste toho zase popísali.... idem si vás prečítať a hlásim moje dnešné HCG..... 14. deň po ET 2165 🙂

bayley
6. jún 2011

@leamax u teba sa to riadne zamotáva 😲 veľmi ti želám, aby to nebolo mmt.....

lenka_21
6. jún 2011

@leamax Ano v Iscare ... dokonca sme ani neboli dohodnuti na konzultaciu, ale na recepcii sme si dohadovali SPG a tak sme sa pytali na tu DNA fragmentaciu... ci ju musime nahlasit dopredu a kolko sa plati. Recepcna nam zavolala tutu pani (ona sa sice predstavila, len si nepamatam si meno ☹ ) ale podla toho co sme sa bavili tak som pochopila, ze je embryologicka ... bola zlata a povedala, ze samozrejme ak je malo vajicok tak ich chovaju ako v bavlnke a zartovala, ze pri nich ani nedychaju, aby im neublizili 🙂 😉 🙂

callex
6. jún 2011

@bayley nadherne HCG gratulujem..

leamax
6. jún 2011

@bayley dakujem. uz s tym viac-menej pocitam, ze to asi bude mmt. co uz narobim. ale tak ci tak - nech uz viem na com som, lebo sa zblaznim
gratulujeeeeemmmmm, to je krasne hcg, tiez by som povedala na dvojky 😵 ci nie?

lenka_21
6. jún 2011

Tusim nam este vysvetlovala, ako robia ISCI ... vraj to nie je uplne klasicke ISCI ale neviem co .... bolo toho fakt vela ....

lenka_21
6. jún 2011

@bayley Jeeej Blahozelaaaaaaam, super vysledok 🙂 😉 🙂

leamax
6. jún 2011

@lenka_21 no tak ja som uz rozhodnuta, pojdem do iscaru v MT. aj muzik suhlasi

lenka_21
6. jún 2011

@leamax Aha, ako dlho sa to cvici? To budete asi chodit v TO?

leamax
6. jún 2011

@lenka_21 to ti neviem povedat. ja ked som jej povedala, kolko sa snazime, tak len vzdychla - asi budem aj pre nu tazky pripad. ja kazdemu len problemy tusim vytvaram, som to ja "uzasny" clovek 😖
a povedala mi, ze ja mam dojst az ked sa toto ukaze, ze co a ako. ano, v TO budeme chodit

jada1
6. jún 2011

@bayley gratulujem ku krásnemu číselku 😵 😵 😵 . Kedy ideš na sono?

bayley
6. jún 2011

@miminkad kde sa Ti tam vzali už 2 cm folikuly? to je nejaké čudné 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre