Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
5. nov 2013

@vlasatica dúfam, že to u teba dobre dopadne. So mnou to bude horšie, to moje špinenie naberá na intenzite a určite začnem krvácať... 😠 ☹

kako23
5. nov 2013

Baby našla som tento článok: http://spuntik.zoznam.sk/cl/1000711/1367059/S-n...
Som zvedavá kedy to budú takto prezentovať aj v slovenských centrách...?!

nelly3
5. nov 2013

@tlucka
moja pokial nie je test negativny je stale nadej, kedy mas testovat? a keby nahodou nie, KET maju velku uspesnost v RF a ty mas aj mrazaciky 😉

tlucka
5. nov 2013

@nelly3 test si mám robiť až v nedeľu, ale intenzita špinenia sa zvyšuje, takže tomu nádej nedávam... Ja viem, že máme aj mrazáčikov, ale nejako som tomuto "pokusu" verila, že sa to podarí. Všetko bolo bez problémov, všetko sa vyvíjalo dobre, ale výsledok je na h...

nelly3
5. nov 2013

@tlucka
moja a ja som ako dopadla??? ziadne vajicko, na slucku 😔 ale ved raz vyjde aj nam slniecko a ty to este urcite nevzdavaj.

melisska
5. nov 2013

@miscok máš pravdu 😉

buba08
5. nov 2013

@melisska ako vam to s Janickom ide? zvykate si na seba? kedy vas pustia domov? je nadherny 🙂

nelly3
5. nov 2013

Zoznam zdravotných výkonov cezhraničnej zdravotnej starostlivosti, ktoré podliehajú predchádzajúcemu súhlasu príslušnej zdravotnej poisťovne na účely jej preplatenia

Medicínske odbory

Zdravotné výkony

I.

Gynekológia a pôrodníctvo

I.1 Zdravotné výkony asistovanej reprodukcie

I.2 Zdravotný výkon asistovanej reprodukcie jeden cyklus pred

odberom oocytov

I.3 Zdravotný výkon asistovanej reprodukcie s odberom oocytov k

in vitro fertilizácii, bez prenosu embryí,

I.4 Zdravotný výkon asistovanej reprodukcie komplexný cyklus s

prenosom embryí

I.5 Vykonanie interupcie zo zdravotných dôvodov

I.6 Odber krvi z hlavičky plodu transabdominálnou kordocentézou

I.7 Fetoskópia s odberom tkaniva plodu

I.8 Transfúzia intrauterinná fetálna

I.9 Infúzia intrauterinná fetálna

I.10 Intrauterinná laserová liečba plodu

I.11 Výmena plodovej vody

I.12 Vysokofrekvenčná ablácia nádorových buniek a/alebo ciev

placenty

I.13 Zavedenie shuntu u plodu intrauterinne

I.14 Vnútromaternicová liečba plodu

I.15 Liečebná amniocentéza

I.16 Segmentálna resekcia polycystických pľúc plodu

I.17 Operácia plodu postihnutého vývojovou chybou intrauterinná

I.18 Všetky roboticky asistované operácie

nelly3
5. nov 2013

to som len nieco skopcila, blizsie info je aj na stranke www.cas.sk

daska32
5. nov 2013

@melisska este raz srdecne gratulujem🙂krasna rodinka🙂 malinkemu hlavne vela zdravia 🙂

tlucka
5. nov 2013

@nelly3 ja viem, každá z nás si toho už prežila dosť, ale ja fakt nevládzem už takto trpieť. ☹
Tento rok bol mimoriadne zlý, som nahnevaná na všetko a všetkých. "Ten hore" nám všetkých najbližších len berie a nedopraje nám tešiť sa z nového života. Čo sme urobili, keď musíme takto trpieť?

bergalm
5. nov 2013

@kako23 ahoj ano je len ta 88 je problemova dnes som si vybrala 75 ale ja to musim kombinovat 3dni 75 a 4 dni 88 ma picne neviem co mam spravit kedze nik mi nevie povedat kedy pride do lekarni 😖

monikak1
5. nov 2013

@tlucka je mi tak smutno z toho celeho:( ani neviem co mam napisat 😢 tento mesiac je fakt totalne nahovno ☹

lusipe
5. nov 2013

@tlucka
@monikak1 dievcata ani nehovorte,cely rok zly.mne 2 tyzdne pred svadbou jeden hajzel zabil sesternicu na prechode a mala mesiac pred osemnastkou....8 dni bojovala o zivot na kramaroch ale nezvladla taky naraz,letela 10 metrov....strasne stale sme z toho hotovi vsetci.tak jej maminka ktora je moja teta a ma 38 rokov stale mi vola ci uz som tehotna,lebo si mysli ze ona bude zit v babatku....a tak som aj ja verila...tak vas uplne chapem babulky..... ☹

tlucka
5. nov 2013

@monikak1 Nebuď smutná, veď tebe sa to podarí 😉 Strašne ti držím palčeky 😉

tlucka
5. nov 2013

@lusipe tak to je strašné...
My sme na tom podobne, ale tých anjelov v nebi máme dvoch. A stále čakáme, že sa nám vrátia.... ☹

lusipe
5. nov 2013

@tlucka to mi je luto. Uz by boh mohol dat a nielen brat.mne aj otec a aj dedko. ☹

leluskaaa
5. nov 2013

@lusipe tak to mi je velmi luto a zaroven sa cudujem kedze si mi pisala ze ste nemali az taky velmi velky problem, iba tie spermie nie?? to my sme boli natom horsie, bol problem aj u mna aj u partnera. No hlavne sa netreba vzdavat, viem lahko sa mi to uz teraz hovori ale aj cez to viem o tom svoje ved ako som pisala nam sa to podarilo az po 4 rokoch...
mas pravdu treba sa trosku odreagovat a tie lyze su dobry napad... tak si to uzite...ja ako som ti pisala ze nic mi neni tak behom tohto tyzdna sa to rapidne zmenilo... kazdy den mi je zle...a cely den nie iba rano...skoro nic nemozem jest, zijem na suchych rohlikoch lebo so vsetkeho mi je zle.. ☹ ☹ ☹

mirkakn1
5. nov 2013

@bradik zajtra drzim prsty, aby bolo co najviac vajicok ;)

monikak1
5. nov 2013

@lusipe @tlucka boze moj to je strasne 😢 dievcata moje, drzkajte sa! A som smutna a budem smutna lebo Vas mam rada aj ked na dialku! Tiez to nemam vyhrate, citim sa ako pred menzesom. Verim, ze toto obdobie prejde a opat nam vsetkym vyjde slniecko s dobrymi spravami!!!

mirkakn1
5. nov 2013

@tlucka neboj, este nic nie je stratene, ale ak to nevyjde, ten dalsi pokus bude urcite uspesny, ak mas mraziacikov, tak je to super, ja dufam, ze bude aspon jedno na vlozenie dobre 🙂 nezufaj, ale ja by som este pockala a testla neskor 😉

mirkakn1
5. nov 2013

@miscok poprosim na stvrtok jednu grcku, aby to vyslo, meliska uz nemoze 🙂 , tak dufam, ze tvoje budu rovnako zazracne 😵

kako23
5. nov 2013

@bergalm napadla ma jedna vec, ked by si mala 50 tak by sa to dalo skombinovat,aby to vychadzalo na tych 88. Asi cca. 1 tableta a 3/4 z druhej. Polovica z 50 je 25 teda mas 75 a stvrtka potom vychadza na 12,5 a to mas 87,5.znie to asi poriadne cudne ale pokial sa to nevyriesi s tou 88 mozno by to bolo ok.

tlucka
5. nov 2013

@monikak1
@mirkakn1 baby díky za podporu. Dnes som preplakala celý deň... Ale moje nádeje tento mesiac asi fakt zhasli.. Mrcha sa pomaly rozbieha, už je to isté. ☹ Nemám síl bojovať ďalej, potrebujem pauzu od všetkého.
No verím, že sa raz opäť nakopnem a raz bábätko budeme mať.

bradik
5. nov 2013

@mirkakn1 Dakujem moc 😉

tlucka
5. nov 2013

@monikak1 Moni, niekedy sú "virtuálne" kamošky viac ako tie ozajstné, živé. A hlavne vtedy, ak neprežili to isté ako my a nedokážu pochopiť tú bolesť z neúspechu... Najlepšia kamoška dokáže spolu s tebou smútiť, plakať, dokáže ťa povzbudiť, ale nevie sa vcítiť do tej bolesti, keď nezažila ten strach z injekcií, odberov, smútok nad negatívnymi testami...
Ja som rada, že existuje takého fórum a môžem si vylievať srdce pred babami, ktoré prežívajú to isté. ..

mirkakn1
5. nov 2013

@tlucka este by som skusila ketko a ked uz dalej nevladzes, potom si daj pauzu, nenechavaj mrazacika cakat 😉 ale ako chces, mozno to chce trosku cas, viem, ze mne sa to dobre pise, mozno zajtra budem plakat tiez 😖

tlucka
5. nov 2013

@mirkakn1 neboj, plakať nebudeš, budeš mať krásne vajíčka 😉

melisska
5. nov 2013

@daska32 Dakujeme 🙂

kako23
5. nov 2013

@lusipe
@tlucka
@monikak1 baby normalne mi je do placu co pisete...aj mne pred skoro rokom zomrela starka a tiez sme verili ze sa nam vrati v podobe maleho drobceka ale nestalo sa. Strasne Vam drzim palce, aby ste uz nemuseli bojovat a trapit sa a Vasi anjeli zhora nech Vam poslu tie vysnivane drobatka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre