Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lemoni86
3. okt 2014

tak baby, lieky uz mam, utrogestan, pregnyl, metypred miesto medrolu, clostyl... platila som to ako poistenec, no 3x orgalutran uz ako samoplatca .. jeden za 33 eur slaka.. :/ co uz...platila som za to vsetko 130 eur och... este ze mali aj utrogestan, lebo miesto neho davaju Lutinus a ten je o dost drahsi :/ .. no a mrska by mala dojst za dva az tri dni.. dne som 28DC .. chodieva mi tak na 30-32 dc.. ideal by bol keby prisla trebarz v utorok vecer, keby mi meskala kus.. mohla by som potom tu stredu stihnut ist este na to hematologicke vysetrenie 🙂 takze tak

falin
3. okt 2014

@bergalm - je to to iste co fraxiparin, na riedenie krvi. Moze ti ich predpisat gynekolog alebo aj obvodny lekar, doplatok nie je velky
pozri link
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/kategoriza...

ingrid0105
3. okt 2014

@falin mne teraz predpisovala hemtologicka fraxik a platila som len za recept 17 centov 🙂

tinkatinulka
3. okt 2014

@bergalm a prednison tí nedal? Clexan je vraj lepsi ako fraxik..ten má tupé ihly..pekne modriny robi.

gagik
3. okt 2014

Vyzna sa niekto v hodnoteni kvality embryi?mne zamrazili na 6. Den vyhatchovanu blastocystu grade 2, hatchujucu blastocystu grade 2 a hatchujucu blastocytu grade 1. Tie dvojkove asi nie su velmi kvalitne, myslite ze sa da z nich otehotniet?

ludinka
3. okt 2014

@gagik HB1 je asi najlepsia, HB2, FHB2 su asi trosku horsie ale ja som napr. otehotnela aj s XB2 a to je asi najhorsia kvalita ktoru mrazia(ale neskoncilo to dobre 😒 )
najlepsiu kvalitu maju tie co su na 3. den 8 bunkove, u nas to iba tie dotiahli do HB1

gagik
3. okt 2014

@ludinka tak naco mi mrazia 2 embrya, ked som neotehotnela ani z jednotokoveho...to nechapem

ina7
3. okt 2014

@gagik Moja EB2 - čo je nižšie štádium a dvojková kvalita - začína 19 tt 😀

gagik
3. okt 2014

@ina7 a skusali ti davat aj jednotkove?

tinkatinulka
3. okt 2014

@gagik po rozmrazeni môže byt z 2 kludne 1.nemaj strach tu baby tehulkuju aj z CM..a pohode.

ludinka
3. okt 2014

@gagik presne ako pisu baby vyssie, oni vedia co robia
😉

ina7
3. okt 2014

@gagik Ja som jednotkové ani nemala a vidíš 😀

ludinka
3. okt 2014

@ina7 a nepametas si kolko buniek malo to tvoje embrio na 3 den?

diska
3. okt 2014

@gagik pomooomc to co to? 😀 Ved sa tes,ze ti mali co mrazit,mrazia len tie embryjka ktore su kvalitne aj HB/2 je vhodna na mrazenie a KET,niekto neutehu z HB/1 ale z HB/2.

ina7
3. okt 2014

@ludinka To neviem, lebo neviem ktoré z dvoch EB2 sa chytilo. Ale mala som 3 rôzne veľkosti pri 4 embryách.

ludinka
3. okt 2014

Inak rozmyslala som nad tym ci by adminovia na tejto stranke nevytvorili nejaku statistiku , do ktorej by sme my ivf-karky zadali centrum, pocet ivf, co sa vkladalo a ako to dopadlo...........myslim ze ja nas tu dost vela nato aby ta statistika bola vieruhodna a pomohlo by to ostatnym pri rozhodovani

ludinka
3. okt 2014

@ina7 skoda ze to nevies...a mala si niektore aj 8 bunkove?
ozaj ak sa smiem spytat kedy tebe zacalo rast brusko? ja som na zac. 14 tyzdna a mam ho uz dost velke....v praci som to este neoznamila ale pomaly budem musiet

evadek
3. okt 2014

@bergalm ja mam clexane...a lepsie som znasala fraxiparine..paradox...🙂))..ja som nejaka divnaaa.....ale po clexane sa mi orbia viac modriny ako po fraxiparine...

ina7
3. okt 2014

@ludinka Mala som myslím 6,7 a 8. bunkové. Na 5. deň boli 2 eb2 a 2 trochu horšie a tie sa nakoniec nemrazili.
Ja som mala brucho nafúknuté od stimulácie a potom progesteron to dorazil. Ja už som 7-8 tt nedopla rifle a pod. Myslím že až neskôr sa začínalo brucho vyfučávať a bábo rásť. Ja mám teraz už jasné bruško už od pŕs nadvihnuté a nezapnem už ani fest elastické nohavice čo mi boli voľné v páse. Ale pribrala som len 2 kg, z toho prvé kilo ešte počas tej stimulky.

crazybabenka
3. okt 2014

bože ten Marcel skúša moju trpezlivosť.....od včera obeda mi neodpísal.....dnes ráno som mu písala znovu....zase nič.....asi ma porazí....čo robiť? či predsa len zavolať na recepciu

ludinka
3. okt 2014

@ina7 z toho by sa dalo usudit ze aj u teba to vyhralo to 8 bunkove, ale dokaz nemame 😅
no mne narastlo brucho podla mna z utrogestanu, ale take prave skor tukove 😀
a teraz ako uz rastie aj babo tak sa mi to zacina dvihat dohora, a mam brucho ako niekto v siedmom mesiaci 😠

ludinka
3. okt 2014

@crazybabenka urcite tam zavolaj, aj on sam mi hovoril ze ked sa dlhsie neoziva tak treba volat, ak ti mozem poradit tak volaj uz teraz lebo piatky niekedy skonci skor

diska
3. okt 2014

@crazybabenka to je cudne,to sa na Marcela nepodoba,ked mu pisem v noci tak uz rano mam odpoved a potom si uz len bez "oficialit"vydiskutujeme probelm 😀 Aky email pouzivas? nemoze byt skor tam problem?

crazybabenka
3. okt 2014

@diska ten čo mi napísal na správu.... marcel.stelcl@reprofit.cz ....už mi odpísal....ale je nejaký trošku mimo.....tak akoby ani neodpísal....."nie som o nič múdrejšia" ....a ak mi príde mrcha....a nestihnem to....tak budem tak trochu vrrrr

diska
3. okt 2014

@crazybabenka ked niecomu nerozumiem pis mu zas a daj konkretnejsiu otazku 😀
ziadne omacky ale vecnu otazku napr.Kolko menopuru mam pichat od 2DC? 😀

demi2
3. okt 2014

Ahojte kocky, chcem sa spytat mam za sebou 3x Ivf. Zvazujem ci ist opat do toho. Nakolko som uz samoplatca chcem sa spytat, ci je pravda, ze v Reprofite Brno to vyjde financne menej ako na Slovensku a ake mate s Brnom skusenosti? Dakujem 🙂

crazybabenka
3. okt 2014

@diska no ved som mu to napisala ale on stale o inom :-P

bergalm
3. okt 2014

@tinkatinulka nie dal mi toto no teda este nedal to v pripade ze bude pozitivny test co je este vo hviezdach dievcata 🙂

bergalm
3. okt 2014

@evadek aha no uvidim najprv sa musi zadarit a kam sa to picha?

diska
3. okt 2014

@crazybabenka 😀 asi sa zle vyspal .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre