Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
20. okt 2014

@haimi jasnacka 😉 medirexe vsetko vysetruju 😀
@ingrid0105 super moja a ake dečko bereis? naj je od swansonu 5000 najlepsie zabera..

ingrid0105
20. okt 2014

@zibi od GENERICI ale ak vravis ze to druhe je lepsie zmenim, necham si poradit 🙂

fantinka
20. okt 2014

@ingrid0105 a to robia na základe podnetu z Brna, či to si mám sama domyslieť, že mi to treba? 😀

fantinka
20. okt 2014

@zibi ja som už bola na imunológii a aj štítnej, všetko ok...

zibi
20. okt 2014

@ingrid0105 nechcem robit reklamu 😀 ale swanson je americka stara a kvalitna firma .. netvrdim ze nase dečko nie je dobre ale tazko sa vstrebava..to uz radsej vigantol ..ked mas velky deficit tak 800 jednotiek ti nepomoze .to je nekutocne podprahova davka a pri takom mnozstve a sposobe ako sa to vstrebava ti bude velmi dlho trvat kym sa ti vyrovna aspon na normu - ta je 30
swanson ma 5000 jednotiek ja som radila babam jest 3x5000 denne po dobu jedneho mesiaca potm 2x5000 dalsi a dlhodobo 1 tabletku
nepredavkujes sa dečkom a je vseobecne prospesnejsie ked sa ti deficit upravi rychlejsie ako zostavat v deficite .dečko prospieva aj amh , aj dokaze znizit dokonca fsh ako mi niektore baby povedali, je dobry na maternicu, nasiel sa dokonca vo folikuloch cize naozaj na plodnost to naj ..nehovoriac o tom ze dobre robi nk bunkam, cytokynom a dokonca aj tnf 😀
ja som si objednavala ale z mimibazaru tu 5000 😉

zibi
20. okt 2014

@fantinka a tsh mas v norme? aj nk bunky uplne vsetko? tak potom super 🙂 bud rada ze mas vsetko v norme ako sa trapit nad zvysenymi hodnotami 😖

ingrid0105
20. okt 2014

@fantinka ja si to vsetko robim sama na vlastnu past a nikde ma neodmietli 🙂 chodila som do GF tam nerobia nic, len zakladny hor.profil a az potom po x-negativnych vysledkoch to riesia, ani to nie vzdy 😒 a nebudem necinne cakat 😀

ingrid0105
20. okt 2014

@zibi tak prave objednane, zase som o krok vpred k babenku 🙂

zibi
20. okt 2014

@ingrid0105 jej tak super a si objednavala odkial? urcite ano verim ze do noveho roka pojdeme uz ako tehule vsetky co sme tu 😝 😀

haimi
20. okt 2014

@zibi ja si davam 800iu/den 😝 no asi mi to moc nepomoze. Decko este zmerane nemam, ale pri mojej belobe a navsteve slnka to asi bude nic moc 😀

zibi
20. okt 2014

@haimi moja lepsie ako nic aj ked je to asi na dlho predlho pri takej davke 😀 skus zvysit aspon na 3 denne
ale zasa ake mas tabletky take zlte olejove albo klasicke biele? 🙂

zibi
20. okt 2014

baby jamieson ma aj kvapky novinka nejaka asi ..nieco ako vigantol len na volno .. a 400 iu jedna kvapka...cize date 10 kvapiek mate cca 4000 mozeste davat 3x do dna a mate za chvilu vyrovnany deficit 😅 ale skusenosti s tymto dečkom nemam
http://www.pilulka24.sk/jamieson-baby-d-kvapky-...

haimi
20. okt 2014

@zibi zltoolejovo gumene 🙂

freyahope
20. okt 2014

Vitamín D si naozaj treba dať zmerať. Ak deficit nemáte, 800 IU úplne stačí ako udržiavacia dávka. Mne na deficit endokrinologička predpísala Vigantol 1500 IU, ja som si to zvýšila na 2000 IU. Keďže mám štítnu žľazu zdravú, už som k nej nešla, kontrolný odber som si po pol roku doslova vydupala u iného lekára a deficit mám stále, i keď to trochu išlo hore. V lete som Vigantol nebrala, lebo som sa bála predávkovania. Momentálne som si sama naordinovala 3000 IU, po dvoch mesiacoch chcem kontrolný odber, myslím, že to bude dobré a potom chcem ostať na 800-1000 IU.

zibi
20. okt 2014

@haimi super to sa lepsie vstrebava aj ked nic moc no ..radsej prejdi na nieco kvalitnejsie ten swanson je super

zibi
20. okt 2014

@freyahope aj ja suhlasim
ked nemate deficit tak staci aj ta udrziavacia davka..jedine ked mate defiit treba rychlo doplnit..ono je aj pritorakovinovy chrani pred rakovinou prostaty, maternice, prsnika a hrubeho creva preto je dobre mat dostatok dečko ..ale radsej olejove zlte kapsule ako klasicke biele ..a jest to s mliekom alebo olejom aby sa to dobre rozpustilo...

ingrid0105
20. okt 2014

@zibi z ich stranky 250 kapsul za 12,50 🙂

ingrid0105
20. okt 2014

@zibi no ja budem tehu az po vas v novom roku lebo si pockam na to imuno 🙂

zibi
20. okt 2014

@ingrid0105 ale budeme to je hlavne 🙂 😵

zibi
20. okt 2014

baby tu je zaujimava stranka ohladne vitaminiv, diagnoz a vsetkeho mozneho aj podora muzskej plodnosti vsetko podlozene studiami a tak velmi zaujimave kto chce nech studuje

a tu mate aj nieco ohladne dečka hned cela stranka je super 🙂

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

dolezite je ze pisu az 4000 jednotiek denne odporucaju tehu zenam

ingrid0105
20. okt 2014

@zibi budeme krasne gulate 😀

sona_fit
20. okt 2014

@tinkatinulka Ja som jej písala pre 2 týždňami a žiadna reakcia. Potom som teda volala a sme sa dohodli.

lemoni86
20. okt 2014

Ahojte, tak dnes hlasenie z embryologie..1x10, 5x8,1x7,1x6 a 2x4 bunkove..velmi sa s mm tesime...akurat sa trosku bojim ze bude nizka sliznolica..snazim sa pit vinko cervene a jest chili..alchemilku som od opu uz nepila...tak snad bude vsetko ok...drzim place ostatnym babam ;)

tinkatinulka
20. okt 2014

@lemoni86 super takže ta 10tka bude o 2 dni FHB1..a 7 na mrazenie 🙂

evadek
20. okt 2014

@lemoni86 skveleee ..len tak dalej..tesiiim sa s tebou 🙂pekne si zareagovala...ake lieky si mala na stimulke?...a aky mas problem okrem imuno?

rebeka33
20. okt 2014

Nechcem mudrovat, ale d vit berte len podkontrolou doktora a pravidelnej kontrole krv. Je to kumulativny vit. v peceni a tele a reguluje hlavne vapnik. Dlhe roky sa pouzival na travenie potkanov.sposobil zvapenatenie obliciek a nasledne smrt potkana. Potom to zakazali lebo sa casto otravili ine zvierata a ludia. Len tak na okraj. 😉

lemoni86
20. okt 2014

@tinkatinulka ahoj dakujem pekne...tak verim ze dojde k et hlavne koli sliznici...gynekologicka ked ma na 9 dc pozerala,tak vravela ze je nizka...daco ze 0,... ;(...pisala som to aj stelclovi ale nic nato nepovedal, aj som mu vravela ze je nizka...snad chili aj vinko pomozu....ak nie tak na ket za mesiac...ja ale so sliznicou nemam nikdy problem, neverim aj zeby az tak sa koli clostiku znizila na nulu :( ostava mi len verit...

tinkatinulka
20. okt 2014

@lemoni86 možno to bolo zlé meranie..nestresuj oni ti pre ET spravia sono ako si natom..potrebujes min 7mm

lemoni86
20. okt 2014

@evadek dakujem 🙂 mala som clostik 1-1-1 5dni a sucasne do 9 dna puregon 150j...no a mam este endometriozu 1.st na podbrusnici...to mi zistili pred rokom..

lemoni86
20. okt 2014

@tinkatinulka nj ...dufam ze zle merala ...idem si dat vinko nech sa ukludnim 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre