Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sonag
6. nov 2014

Ahojte Baby, chcela by som sa opýtať či si v Brne musíme všetko platiť samy (a koľko vás to asi vyšlo, viem že je to individuálne) ... lebo ja má za sebou 2 neúspešné pokusy v BA a počula som na Brno samé chvály, len neviem či mám ešte vyskúšať na slovensku, tu mi ešte jeden pokus hradí poisťovňa a v Čechách asi nie aspoň čo som tu čítala... určite je to tu niekde napísané, ale keď v tejto téme je toľko strán že neviem kedy by som to prečítala ... A ak na Slovensku čo by ste poradila ja som chodila do Iscer BA a nemôžem povedať nič zlé... len ozaj to tam majú ako na bežiacom páse ...

skaredekacatko
6. nov 2014

@sonag vszp preplaca dovera union nie. V brne ides na soft a stoji do 1300 eur aj s liekami. Ale tie zozenies la nejsie tu na konovi. Ja som v brne spokojna. Nemenila by som A v com boli pokusy neuspesne ? Mas aj hemato genetiku a imuno porobene?

silvik1
6. nov 2014

@tinkatinulka neradi to miešajú, transfér + genetiku, ale my sme sa tak dohodli s lekárom, že keď bude dostatok embryí tak dáme vložiť a zbytok na genetiku, preto som aj začala pred mesiacom brať medrol.
mne vyhovuje, že sme sa dohodli a pristúpili vlastne na náš návrh.

bergalm
6. nov 2014

@lemoni86 dnes som 7po Ket ked ratam aj den vkladu

bergalm
6. nov 2014

@skaredekacatko testovat 12.11.

tinkatinulka
6. nov 2014

@silvik1 no oni vzdy vypocuju tvoj nazor..poznam to, ked sme nieco chceli takmer všetko sa dalo..tak len držim palce aby bolo aspon na nklad a 3 na rozbor..možno ten pravý sa vloží 😉

bergalm
6. nov 2014

@gagirl dik no pri prvom tehu som tiez nevedela,len ma boleli prsia co mna nikdy predtym neboleli,ale uvidime ked nic,pojdeme dalej a ak ano tak budeme veeelmi radi 🙂

lemoni86
6. nov 2014

@bergalm aha, tak potom si asi 6den... ja ten den vkladu neratam...

skaredekacatko
6. nov 2014

@bergalm uvidim mozno uz 11 budem ja mam len ten jeden test z rf a neplanujem kupit dalsi. Tak v pondelok uvidim ci pride mrcha

bergalm
6. nov 2014

@skaredekacatko a kedy mas oficialne testnut?ty si po KET?

skaredekacatko
6. nov 2014

Po et 11

sonag
6. nov 2014

skaredekacatko ďakujem za odpoveď... ja mám vszp tak by mi to asi mali preplatiť (teda časť)... pozerám že ty si teraz akurát po ET tak nech ti to vide... prvý pokus sme mali len z 3 - 1 oplodnené vajíčko ale neuchytilo sa a druhý pokus sme mali zo 4 - 2 obe sa vložili ale opäť bezvýsledne... prečo to tak dopadlo to neviem ☹ ... teraz zvažujem tretí pokus len neviem kde mám ísť ... to hemato a imuno genetika ani neviem čo je ...

gagirl
6. nov 2014

@bergalm verim ze vam to vyjde..a takisto nam..kollo tam mate este mrazacikov?mi uz nemame..mali sme lwn jedno zamrazene..

skaredekacatko
6. nov 2014

@sonag baby vedia viac hlavne ziby . Ale pred tretim pokusom by som sla na reprodukcnu genetiku je aj v blave tam preklepnu ci je z genami vsetko oka u teba a partnera na zaklade krvnych testov. Na hemato ti zistia hematologicke veci ako zrazanie krvi atd. A bna munologii protilatky na spermie atd tebe zoberu krv muzovi spermie . Ak chces vediet presne co sa da zistit z tych vysetreni pis zibi. Hematologia je dobra v blave dr. Draculova . A imuno robia v blave v nitre asi najlepsie hned po prahe ale dlho sa caka. Na zaklade tochto sa da zustit preco neostane v maternici. Ja som bola len na genetike. Preventivne pucham fraxik a beriem medrol ak sa nepodari idem aj ja na imuno atd. Lebo pri niektorych veciach co zistia nestaci brat len.medrol ale postupuje sa liecba a az tak ivf. Tym padom vies na com si A este dolezite su hodnoty stitnej zlazy. Tieto vysetrenia ti pomozu usetrit peniaze za nepodarene ivf. V centrach tam posielaju az po xy nepodarenych pokusoch. 😠

ria191
6. nov 2014

@sonag tak s tou poisťovňou je to zložitejšie 😠 😠 😠 😠 😠 😠 . Ak budeš chcieť ísť cez poisťovňu, tak ti v Brne dajú iba klasické IVF nie soft kvôli češkám, aby neboli diskriminované a to ťa výjde tuším okolo alebo cez 2000 € a poisťovňa ti z toho preplatí možno polovicu treba myslieť že si to najskôr musíš zaplatiť celé a až potom ti niečo preplatí poisťovňa preto veľa kočiek "serie" na poisťovňu a idú iba na soft čo nás výjde max. 1000 - 1500 € teda aspoň ja som to takto pochopila keďže sa ma to už netýka a našťastie som stihla staré refundovanie v plnej výške 😀 😀 😀. Inak aj na SK aj keď ideš cez poisťovňu a nie si vo Ferticentre, tak doplácaš sakriš dosť vždy nás to vyšlo okolo alebo aj cez 1 000€. Kočky ak som popísala bludy, tak ma prosím opravte inak tie ceny sú len približne to je jasné 😀 😀 😀

gagirl
6. nov 2014

Dievcata po transfere kolko dni este je dobre pot cervene vino?uz sa mi minulo ..ci mam kupit..🙂som dnes 3den po ket..

bambulka2015
6. nov 2014

@gagirl to akoze naco vino? Ja som den po ET a mne dokina vcera, ze alkoholu a fajceniu sa treba vyhybat. Aj ked vedia, ze ja ako sportovec nic z toho "neberiem", musia vsetkych upozornit. No ja co nepijem, keby som mala kazdy den co len pohar vypit, tak v office pri pocitaci asi zaspim 😀 😀 😀 😀

ria191
6. nov 2014

@bambulka2015 no aby si malé zvykalo hneď od začiatku 😀 😀 😀 ale nie to bol fór decko červeného vínka na prekrvenie sliznice maternice 😀 😀 😀

gagirl
6. nov 2014

@bambulka2015 v centre tiez lekari vravia ze par dni po transfere je dobre si dat trocha cerveneho..na prekrvenie maternice..jasne ze nie tvrdy alkohol ani cigarety..ale trocha vinka moze pomoct..uskodit urcite nie..🙂

haimi
6. nov 2014

@gagirl a ananas si papala? 😉

skaredekacatko
6. nov 2014

@haimi odkedy si tehotna si nas nevsimas nieak 😀 uz nas nepotrevujes. 😝 ja mam z utrosu prsia citlive a z medrolu mi je zle kazdy vecer 😢

haimi
6. nov 2014

@skaredekacatko tomu ver, ze vsetko sledujem a vsetko ma zaujima, co sa s vami deje 🙂 prave cakam na sono, takze stresik dost velky. Ja som napr z crinonu nemala prsia citlive, tak to je mozno dobre znamenie 😉 tak cakas az do pondelka? Skoda, som dufala ze skor. Ja som napr dostala mrchu cca 14 dni po opu, tak by si mohla skusit testnut aj skor 😉

bambulka2015
6. nov 2014

@ria191
@haimi 😀 😀 😀 😀 tak to by som skor pifko muserla chlastat. Tu je pivna kultura 😀
No ja radsej nejdem experimentovat, ja som na mol uz z jedneho pohara 😀
Ja len na uhniezdenie vraj mlieko nalacno je dobre, tak kazdy den jeden pohar, a ten ananas este. Inak si ja nejak extra tazku hlavu z nicoho nerobim 😉

ria191
6. nov 2014

@bambulka2015 tak z pivka by ti jedine bruško narástlo 😀 😀 😀 ale ako vidím tvoj prístup, tak ti teraz narastie bruško z niečoho iného 😀 😀 😀

bambulka2015
6. nov 2014

@ria191 ze vraj pivne brucho. Ani mi nervrav. Ved ho mam stale ako balon. Uz splasuva ale posledne tri dni to bola hroza. Po PU som mala tri dni taku zapchu, som myslela, ze skapen. Az dnes som koncecne dala velku 😉 trosku som bola prestimulovana, dali mi aj nejake vaginalne pilulky aby sa tie tucne vajecniky dali rychlejsie do poriadku. Kazdy krok som citila. Na nejaky sport nebolo ani pomyslenie. Minuly stvrtok som bola behat, fakt ze pomaly, ale po 5 km som to musela vzdat, lebo fakt ze, normalne som citila ako sa mi tam nieco nadhadzuje 😀 😀 😀 😀
Inak ja som srandistka, beriem tuto ICSI akciu sportovo, zufala este nie som, ak ked ten nas vek uz sam o sebe je zufaly a muzovi vojacikovia uz od zufalstva propaguju pstrosiu politiku ale aj tak je to vsetko vo hviezdach a ovplyvnit nic nemozem, jedno co robime. Mne napr. aj dokina aj doc vcera vraveli aj mi to dali pisomne, robili internu statistiku zo vsetkych ich umelacov, tak prave tie zeny, co sa do toho zazrali a a stresovali, testovali dobre ze nie uz v den transferu, neostali tehotne. A tie co to brali sportovo, tak minimalne na druhy krat bum a bolo to tam. Ja by som samozrejme bola tiez najstastnejsia aby to bolo hned teraz, stimulka ma strasne obmedzovala, to pichanie to speku bol kazdy den stres a musela som sa vzdat behu koli tym velkym vajecnikom. Potom som bola len nervozna, lebo nijaky pohyb. Islo ma porazit. Ale ak nevyjde, mame 4 Eskimakov, tak na druhy krat to urcite vyjde. Aj ked teraz by to bolo fakt super. Letne babo, podla vypoctov teoreticky datum porodu presne na muzove narodeniny. Aj ked samozrejme, nebolo by to, kedze cisarak, ale aspon teoreticky, co potesi. 😉

zoji79
6. nov 2014

Baby s tym vinkom len tak opatrne. Ja som pred tym nepijkavala vino, ale Vitouskova mi odporucala deci vinka po veceroch po vklade. Pila som len pol decii denne a predsa som dostala alergiu na histamin, co mi vino vivolalo. Dostala som anafilakticky sok a babo odislo. Tak len ked ste si isti ze nemate problem s histamínom a pili ste vino aj pred tym normalne, davajte si kludne 😉, ale ked je to nova vec pre telo, tak len opatrne 😕

bambulka2015
6. nov 2014

@zoji79 to fakt? Ohje, no to nie je dobre. Ja s vinom problem nemam, ale neviem ako by bolo, keby som ho pila kazdy den. Moj muz nepije vobec, len pivo bez alkoholu, on ako sportovec berie vsetok alkohol ako prazdne kalorie. Takze aj ja pijem fakt len raz za cas, lebo samej mi nechuti a nejake oslavy a podobne, tych v roku az tak vela nie je. Takze ja si mysli, ze mne by tolko alkoholu asi skor len uskodilo.

ria191
6. nov 2014

@bambulka2015 tak vitaj v klube srandistiek niektorých už aj zúfalých 😝 😝 😝 😀 😀 😀 . Tak ty máš najlepšie vyhliadky, aby sa to podarilo mierny hyperstimuláčik k tomu tvoj pozitívny prístup ale ani sa nečudujem pri 4 nanučikoch. Držím ti veľmi palce 😀 😀 😀

bambulka2015
6. nov 2014

@ria191 inak este zazitok zo vcerajska. Zajtra si mam este pichnut Brevactid, posledna injekcia za tento cyklus a zabudla som si v centre vypytat ihlu. Tak som zbehla k mojmu gyncarovi a ten uuz sa vytesuje. Najskor soknuty, ze tak rychlo, ved mi len koncom septembra posielal vysledky co este on testy robil a o mesiac na to som uz aj po ET. Tak mi vravi, ze uz sa tesi ako mu brusko bude hladkat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ria191
6. nov 2014

@bambulka2015 fúúúha a čo ešte iné ti robí gynďák okrem toho hladkania bruška ? 😕 😕 😕 😝 😝 😝 . A to kde takého nájdem, lebo ten môj ma iba po rici čápe 😠 😠 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre