Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
12. máj 2015

@zabka1124 Vo stvrtok idem na kontrolné sono a hcg, tak snáď bude dobré.

sona_fit
12. máj 2015

@tlucka Ahojček, ako tu čítam príspevky, je to rôzne... Ja si myslim kedže si začala sama krvácať a teda sa čistiť, že si telo s tým poradí samo. Iba ako tu nižšie písali, ak by sa pridružila teplota a pod. tak utekať do nemocnice. Ja som mala napr. MA v 8 tt ,zistili až podľa sona v 10 tt podľa veľkosti plodu, tzv. zamlknuty potrat. Mne a podobným prípadom museli urobiť kyret práve kvôli tej otrave. Ale keby to nie je nutne, určite si ho robiť nedám. Je to predsa len zásah do maternice a riziko infekcie, ktorú som aj dostala po zákroku, potom 2 týždne 2-je silne antibiotika naraz. Si este v skorom štádiu, ale ked môžeš určite prekonzultuj a sa sleduj. Drzá sa moja!

tlucka
12. máj 2015

@sona_fit Soni ďakujem. Ja som tiez toho nazoru, ze to bolo este velmi malinke a odislo to samo. Presne ako pises, ine je, ked je to neskor. Gestacny vak mal 7 mm, takze to bolo fakt malicke.Podla doc. to velkostne zodpovedalo len 5. tyzdnu. Neviem... Bola som upozornena na rizika, takze viem, ze keby bol akykolvek problem, tak mam letiet spat. Ešte vcera mozno o kyrete doktorka uvazovala, lebo mi nedovolila preistotu jest, ale na vizite to zamietli, ze radsej pockaju. A keby bol fakt dovod na kyret, tak ma dnes asi domov nepustia. Dufam, ze to dobre skonci, lebo radsej ani kufor nevybalim a idem do Zaluzia. Budes to mat blizko, dufam ze prides za mnou na navstevu 🙂 Sorry za pravopis

santeema
12. máj 2015

@majkulik mrzi ma to☹..zelam ti, aby sa to podarilo nabudúce do stastneho konca...aj ked teraz je to tazke

elienocka
12. máj 2015

@haimi gratulujem dvojky mali krasnu vahu aj centimetre 🙂 prajem vam vela stasticka,zdravicka a lasky 🙂

silvia545
12. máj 2015

@tlucka moja len ty sa nikam nepoberaj a hlavne nieee do Zálužia 😉 inak ja by som to mala najbližšie ťa navštíviť,lebo som priamo odtiaľ 😀 pekne sa dáš do poriadku a podme do dalšieho boja a možno pojdeme do toho spolu 🙂

tlucka
12. máj 2015

@silvia545 To fakt si zo Zálužia? Tak si tam môžeme kávičku dávať 🙂 Inak svokrovci sú z Jarku a Bábu, takže to tam budú mať blízko 🙂 Aj si bola v tom Martine? Ako si dopadla? Ja sa tak skoro na dalsie IVF nechystam.. Ale možno sama seba prekvapím 🙂 A zostávaš teda v RF alebo ideš za Marcelom?

silvia545
12. máj 2015

@tlucka áno moja,naozaj som zo Zálužia 🙂 ty si priamo z Trnavy ? no škoda,že nemáš rodinu aj tu 😒 len naokolo nás 😖 na druhý týždeň v utorok idem 😉 ved aj ja si dám teraz pauzu a niekedy na jeseň skúsime,,musíme aj peniaze našetriť,,dcéra si ide auto kupovať,dalšia investícia 😖 neviem moja čo fakt spraviť či zostať alebo ísť 😖 už som bola rozhodnutá aj ísť za Marcelom a neviem ako keby mi srdce hovorilo zostaň v RF 😖 takže som na bode mrazu 😒

zuzanka05
12. máj 2015

@haimi Gratulujem 🙂 prajem vsetko dobre a hlavne vela zdravia 🙂 🙂

gagirl
12. máj 2015

@majkulik :(drz sa..

gagirl
12. máj 2015

@tlucka neviem co je v tvojom pripade najlepsie..ci samovolne cistenie alebo kyretaz..ja som bola iny pripad takze naozaj neviem kedy spravia a kedy nie..drzim ti palce nech to mas cele cim skor za sebou..drz sa moja 😔

lemoni86
12. máj 2015

@tlucka ja som potratila v 6tt a nechali ma vycistit sa samu. Nic mi nepredpisali, iba potom kontrolovali po tyzdnoch ci mi klesa hcg..vsetko krasne kleslo a bolo ok..
@haimi tak maminka gratulujem ku princeznam, krasne miery fakt 🙂 prajem skore zotavenie a hlavne priberanie na vahe pre princezny 🙂 taktiez pre teba veeela sily a trpezlivosti 🙂
@majkulik mrzi ma to velmi, ze vam to nevyslo ☹ tu asi uz potratila kazda min. Raz ☹ drzim palce do dalsiehop boja

vernazza
12. máj 2015

@majkulik je mi to ľúto, mne sa to stalo úplne rovnako na jeseň, zo srdiečka sme sa tešili len kratucko..:( toto sú žiaľ práve tie veci ktoré nevieme ovplyvniť, len musíme nájsť silu sa s nimi zmieriť a nestratiť chuť do ďalšieho boja. tak veľa síl aj tebe želám...

vernazza
12. máj 2015

@tlucka u mňa takisto odporučili pri MA kyret, u Kocha aj v RPF.ale ja som nemala ani náznak krvácania a bol to 8tt. a po zakrokui museli dopichnut aj oxitocin, kým odišlo úplne všetko. možno poriadnyultrazvuk by ukázal, či tam ešte niečo je a bol by potrebný aj kyret?

saldiv
12. máj 2015

@vernazza Ahoj, ako ide stimulka? Mna zajtra Zase caka sono. Drzim si palce. Aj tebe 🙂

lenka54321happy
12. máj 2015

@haimi
Jeeeeeej kolegyna moja 😘
Zo ❤️ Ti gratulujem a pevne verim, ze vsetko bude ok! Nie verim, ale viem!!
Presne ako baby pisu, tvoje dve male su bojovnicky ako ty a o chvilu budu v novom kociku na ceste domov 😘👌👌👌 drz sa!!! Papapa

dorotka66
13. máj 2015

@haimi graaaaatulujem. Všetko je tak ako má byť haimi 😉 držte sa a dávaj správy.

vernazza
13. máj 2015

@saldiv no stimulka je zatiaľ v tej lepšej fáze, čiže bez injekcii 🙂 tie začínam v piatok. len nám teraz menia strechu, takže doma vládne všeobecný chaos, si to tu budem pichať za zvukov kladív a píly, super 🙂 dnes idem ešte hematologicke pre istotu, že kedy mám začať s fraxikom... tak držím palce, nech je dobrá úroda 🙂

majkulik
13. máj 2015

dakujem vam.

majkulik
13. máj 2015

@tlucka ja som mala v bruchu velky hematom, preto ma cistili, keby praskol, tak by to nemuselo dobre dopadnut a potom by to bolo este horsie, takto ho zo mna vyseli aj s malickym, a poslali ho na hystologiu. drzim palceky, aby si bola v poriadku.

majkulik
13. máj 2015

je tu niekto, kto odisiel z RF za dokim Stelclom do RG?

saldiv
13. máj 2015

@vernazza mate veselo. 🙂
Ja budem stastna aj ked budu Len 3-4. Ale aby mi nevyskocili hladiny hormonov . Lebo ja mam s tym problem.

diska
13. máj 2015

@silvia545 ahoj,citam tu o tvojom rozhodovani 🙂 Ak mozem tak moj nazor je aby si ostala v RF,stale si myslim ze najdolezitejsia je celkova uspesnost kliniky a aj roky praxe ,embryologovia a tak vsetko ako to tam funguje asi nieje naj riesenie utekat za doktorom aj ked Marcel bol fajn .Drzim palce pri rozhodovani.

diska
13. máj 2015

@haimi Blahozelam maminka,zelam Vam vsetkym to najdolezitejsie,vela ,vela zdravia 🙂

lienka_1
13. máj 2015

Dievcata, tak hcg stuplo a podla dokiho je to ok. Aby som moc nespekulovala, pre istotu mi nenapisal na kolko to stuplo. Mam mu este volat a dohodneme dalsi postup. Pravdupovediac sa snazim na nete vobec necitat a nehladat dalsie info. Radsej budem v klude.
Ozaj, pili ste kavu? Mam pocit, ze mam nizky tlak, nejako ma moce a neviem ci kavu ano alebo radsej nie.

buba08
13. máj 2015

@lienka_1 super spravicky, držte sa 🙂, ja som pila, ale iba bezkofeinovu 😉, ale myslím, ze 1 dobrá kavicka denne nemôže uškodiť, usg ti doky robil, ci nie?

diska
13. máj 2015

@lienka_1 kavu v pohode mozes ak mas nizzsi tlak 🙂 ja mam vyssi a obcas si dam v pohode latte a aj colu ak mi je zle od zaludka,pytala som sa nato doktora a ze v pohode. 😉

tinkatinulka
13. máj 2015

@lienka_1 vie ten tvoj dokto rco robi.ziadne cisla..tak nech takto pekne pokracujes min este 30tyzdnov

speranza1
13. máj 2015

@lienka_1 tesiiiiim sa velmi....kavu som pila a aj pijem inak by ma hodilo o zem...mam nizky tlak.... 🙂

lienka_1
13. máj 2015

@buba08
@diska
@tinkatinulka
@speranza1 Dnes mi je asi ozaj 1x zle. Nepomohli ani ranajky. Ale nestazujem sa! Tichucko s radostou trpim. A asi si tu kavu spravim. Aj ked som si tlak kusok dvihla tak, ze som rozliala litrovy krcah vody po celej linke. Musela som to povytierat a hned mi bolo lepsie, ked som sa kustik rozhybala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre