Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
18. máj 2015

@diska no ty si uz aspon skoro v 34tt...to ja len 27+2tt a citim sa rovnako😤😦😨...ale dufam, ze to uz dotiahneme kam treba a citim sa presne ako ty....a ked si predstavis, ze sa mi neda ani lezat, tak fuuuu je to o drzku...raz sa jedno zaprie na jednej strane, druhe na druhej...takze lezat sa mi neda ani na jednom boku..?na chrbte odpadavam, tak casto v noci presedim pri okne a predychavam.....a mozno som len rozmaznana a to som si myslela, ze ja znesiem strasne vela...no aj doteraz to tak bolo..?len teraz sa to volajako kazi....ruky mam ako pampuchy, nohy taktiez....ruky si ani necitim, lebo ich mam strpnute, sprchovanie je kalvaria no a o strihani nechtov na nohach ani nehovorim...no a holenie (vies kde)....tak ja neviem ako to robia ostatne....ale cista katastrofa...nic nevidim, tak idem len po pamati 😀 ....a obliekanie..take ponozky, alebo pancusky....no... Nevyjadrujem sa...troska zavidim tym, ktore sa citia super fajn...ale ja toto vsetko kvoli mojim chlapcom vydrziiiiim..len ked si pomyslim, ze mam teraz oddychovat, lebo potom uz nebudem, tak je mi do placu...ved ja uz teraz po nociach a ani cez den nespim....takze si to uz nacvicujem, tu permanentnu unavu uz odteraz 😀 😀 😀 😀
Ale uz prvy pohlad a usmev od mojich chlapcov mi da ovela viac a ja si ani nespomeniem na taketo hluposti.....

lienka_1
18. máj 2015

@speranza1 Speri, hlavne sa drzte dohromady co najdlhsie! 😉 Obdivujem Vas, baby! Za to, ze tolko zvladnete. Ja som na PN iba tyzden a dnes mi uz riadne preskakovalo.

mircalla
18. máj 2015

@sona_fit ak preventivne, staci od ET

saldiv
18. máj 2015

@lienka_1 a bral ti lekár aj krv? Ci si len na sono kontroloval veľkosť.
My ideme v piatok novému lekárovi/nove centrum. Som zvedava co povie (majú na stránke ze robia aj soft aj natural). Dúfam, ze nebudem mat problem a cyklus nabehne a nebudem mat žiadne cysty. A idem ďalej. Tie neúspechy su hrozne. Ty sa ako citis?

lienka_1
18. máj 2015

@saldiv Dnes velmi nervo 😀 Nebolo mi zle, prsia neboleli, tak som panikarila, nech je trocha vzruchu 😀 bola som iba na jeden ultrazvuk, na 8. DC a tak som volala do Brna a dohodli sme dalsi postup. Ja som mavala hladiny hormonov vzdy relativne dobre. Jediny velky vykyv bol v novembri minuleho roka. Este som rychlo pichala cetrotide po sone potom pregnyl a na 12. DC bolo opu.

lienka_1
18. máj 2015

@saldiv A kam sa chystate do centra?

santeema
18. máj 2015

@diska s toho si nic nerob, ja som ani velmi nepribrala, brusko nemam velke, ale z nejakého dovodu nemozem dlhsie chodit a ani po schodoch a o cviceni ani nevravim. dlhsie myslim aj 10 minut, ten maly sa mi tam zacne prehadzovat, zacne mi tvrdnut brucho a presne ako ty si musim sadnut a oddychovat a fucim ako vykrmena kacka🙂. doma je to lespie, lebo tam ak treba si posedim, daco urobim, potom polezim a da sa. ale ked potrebujem ist von, alebo na nakup, alebo do mesta, tak si vzdy zaparkujem auto, aby som to nemala daleko🙂. ale podobne som to mala aj pri prvom tehotenstve. ani to neries🙂..proste to tak je, ved mas v sebe co nosit, tak telo ti reaguje takto. hlavne, ze si ako tak v pohode a malicky tiez. vsak po porode si dokupis veci, ved tie male babatka vacsinou spinkaju a papaju, tak ho vezmes zo sebou a a dobehnes to v obchodoch🙂. tusim budeme rodit tak podobne spolu, lebo som priblizne rovnako ako ty🙂

crazybabenka
18. máj 2015

Baby koľko ste platili za Ket?

saldiv
18. máj 2015

@lienka_1 no tieto stavy "nervové" ta asi nikdy uz neopustia 🙂
Ja som v 2013 otehotnela prirodzene 2x a odvtedy nic. Ja zijem v Italy. Ale uvažujem aj o Brne. Ak to tu nepojde tak skúsim tam. Vzdy treba mat viacero plánov...

lienka_1
18. máj 2015

@saldiv Presne tak. My sme mali v plane dovolenku, ktoru sme odkladali 5 rokov, lebo co ak sa zadari. Tesne pred opu ju muz zaplatil. Teraz pojde sam. Ale nevadi, rada ju ozeliem.

bergalm
18. máj 2015

@speranza1 tak vidim ze nie som sama nechty na nohach-čista katastrofa,holenie dole ani nehovorim s malym zrkadielkom a trva to dlhooo az mam nohy strpnute...Straasne sa potim ale aspon sa vyspim sice len na chrbte ale da sa.A to mam 1 drobceka co potom ty s dvomi fuha.Inak mna neskutocne boli chrbat na gauci neusedim a to som pribrala 12kg nie az taj strasne moc,ale ako pises pre tie vytuzene deturence vydrzime aj nemožne baby držme sa 😉

diska
18. máj 2015

@bergalm
@lienka_1
@santeema
@mircalla
@speranza1
Jaj baby dakujem za rekacie a povzbudenie,je to take super ,ze Vas mam 🙂 Ja nechapem preco sa tak citim ale mna to busko fakt boli ked chodim,pripadam si ako slon aj brusko mam velke ale ja som nepribrala ani 1kg je to zahada vzhladom na to velke brusko 😀
To holenie baby ani nehovorte,dnes som sa nato odhodlala no a tak som si super zarezala tam dole,ze este stale mi tecie krv. 😝

mircalla
19. máj 2015

@crazybabenka 7000 czk

mircalla
19. máj 2015

@bambulka2015 ja som bola nafuktnuta ako som zacalabrat lieky.....este som ani nebola tehotna....teraz to vysadzam uz postupne, a veru sledujem, ze sa to lepsi....tolko plavas? to si macher....a kde v DE zijes? manzel je nemec, si slovak?

diska
19. máj 2015

baby ,tehulky od ktoreho tt sa chodi na to CTG vysetrenie? a ono sa do robit aj ultrazvukom? alebo len ten pas musi ist na brusko? 😕

bergalm
19. máj 2015

@diska auuu to musi boliet..Mna obcas tiez pobolieva a to nemam az tak obrovske brusko tak ale uvidime vo Stvrtok poradna snad je vsetko ok juuj bude nam merat a vazit ddobecka sa tesim ale aj bojim ci je to tak ako ma byt,ale ako vzdy pred poradnou...blby pocit

lemoni86
19. máj 2015

@monicka79 dakujem za povzbudenie, verim ze to nejak zvladnem .. musim 😕 :-P .

lemoni86
19. máj 2015

@diska ja mam s tym fucanim a bruchom tiez nieco podobne .. mne staci ze sa prejdem 10 minut z bodu a do bodu b a uz sa mi toci hlava, je mi zle a tak... musim mat flasu s vodou po ruke, ako spravna tehula :D este sa snazim uzit si posledne tyzdne, v noci je to tiez uz celkom brutal, rozne bolesti a tak.. a niekedy maly zacne ckat :D chudatko, tak pri tom rytme zaspavam :D 😝

lemoni86
19. máj 2015

@speranza1 @bergalm @santeema @diska haha baby, je mi z toho trosku smiesne, ked si predstavim este ako sme po tomto vsetkom tuzili :D sa tu stazujeme teraz 🙂 ale ono to nie je az take zle predsa... haha vsetko co citam od vas, to akoby som citala o sebe :D .. speri a ty nebud smutna, ved len nedavno to bolo co si si zelala byt aspon v 16 tt .. jak to zbehloooo, uz si v 28tt sak to je jaka pecka :D za chvilocku uz to pride...baby ono to fakt zletelo jak voda, babatka nam klopu na dvere uz 🙂

saldiv
19. máj 2015

@lienka_1 vieš co, ja si myslím ze dobre ze ju zaplatil lebo aj kvoli tomu vsetko dobre vyšlo 🙂 este vas caka vela dovoleniek spolu ako rodina 🙂 to je hlavne. Dám ti vediet ako som v piatok dopadla 🙂 co mi novy lekár navrhne.

majkulik
19. máj 2015

@renitr my sme si boli oddychnut na silvestra do egypta. bolo fajn vdaka ludom, kt sme tam spoznali. ale teraz mam dobre vysledky, a maternica uz teoreticky vie, na co je, ked sa jedno uhniezdilo.

lienka_1
19. máj 2015

@saldiv Na klasicke dovolenky sme chodili, ale my sme tak trochu dobrodruhovia a tuto poslednu by som fakt nezvladla 😀 Budem drzat palce na piatok a potom aj na dalsi pokus! 😉

majkulik
19. máj 2015

Kocky, aky mate nazor na Dr. Pastorcakovu?

tinka9075
19. máj 2015

@diska ja som bola prvý krát v 25tt keď som mala vysoký tlak tak ma kontrolovali stále 🙂 🙂 ultrazvukom nie na bruško ti dajú pásy trvá to asi 10 minút 😉 😉

saldiv
19. máj 2015

@lienka_1 aaaaa chapem. A kam sa taky dobrodružný par vyberá na dovolenku napr? 🙂) a dakujem moc 🙂

lienkae
19. máj 2015

@majkulik Ahoooj, dakujem pekne za radu. Pochopila som to spravne, zavolam do RF pre termin, vyberiem si doktora, pojdem do RF a potom mi on vypise ziadost a ta sa posle do poistovne? A potom je to uz od poistovne ci mi ju schvalia alebo nie, vsak? Nuz, ano, to som sa docitala uz, ze vsetko si budeme najskôr hradit sami. A vedela by si mi aj odporucit niektorého lekara prosim? Ty si uz po ivf?

lienka_1
19. máj 2015

@saldiv Jachting. Tentokrat okolo Peloponezu. Nemyslim, ze celodenne nevolnosti by sa dobre znasali s morskou chorobou 😀 😀 😀

majkulik
19. máj 2015

@lienkae presne tak. niektorym kockam, kt nemali jedno kolo na SR neschvali poistovna ziadost. ale to uvidis. JJ vsetko uhradis a potom si podas ziadost o refundaciu. Ktoreho? no na tom sme rovnako, lebo moj doki odisiel . . .takze rozmyslam nad Dr. Pastorcakovou, ale inak vsetci su mili, neviem si vybrat.

lienkae
19. máj 2015

@majkulik Nuz, ja som uz mala jedno ivf schvalene na SR. Este by som sa rada spytala, injekcie, kotre v RF predpisu, tie sa kupuju potom v cechach asi, vsak? nie na slovensku..

lienkae
19. máj 2015

@majkulik ak sa smiem spytat, ty teraz uz ides na druhe ivf? ja tiez uvazujem, ktorého dr si vybrat, ale mozno to necham na nahodu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre