Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kukulik30
24. mar 2012

baby, mam otazku, vam ratali ceny v eurach? lebo teraz sa stala kamoske taka vec, ze tie ceny, co jej napisal v ceskych korunach, bol nakoniec iny, lebo im dal ine ceny a to v eurach a tym padom v eurach bolo o hodne viac...to je cennik napr , ktory je na anglickej verzii 😕 😕 😕
http://www.reprofitinternational.com/upload/132... atk ale to je uplne iny cennik

gerdusha
24. mar 2012

@kukulik30 ,

fakturu vzdy vystavia v CZK a v pripade, ze chces platit EUR , tak to prepocitavaju aktualnym kurzom v dany den

kukulik30
24. mar 2012

@gerdusha a preco im dala cenu z cennika, vobec nie preratane sumy?

kukulik30
24. mar 2012

@gerdusha im to vobec nepreratavala aktualnym kurzom, ale nalistovala cennik v EUr a zuctovala

gerdusha
24. mar 2012

@kukulik30 ,

hmmm...neviem, ja uz som u nich platila za velmi vela zakrokov a vzdy to bolo tak, ako som pisala hore...tak neviem...

kukulik30
24. mar 2012

@gerdusha a teda ako je najlepsie, bank. kartou, alebo zmenit si peniaze a priamo ceskymi korunami?

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebeka33
24. mar 2012

@kukulik30 no to som rada, pre mňa to po Ke bol veľmi prijemná zmena 😉 hlavne žiiadne preháňanie hormónou a ja som z takej istej stimulky stim ulky mala raz 7 a Raz až 10 vajíčok. Tak zachvíľu ideš do toho. Držím palce a skúsim sem tam nakuknúť. Ja si pamätám ako si mi pomáhala ešte v splne , teraz ti budem držať palce ja. 🙂 oni robia aj cez víkend 🙂 aj cez sviatky 🙂 to nie Ke.. Tam je tvoje embryo dôležité a každý deň ťa budú informovať ako rastú a ako sa majú. To bola tiež pekná zmena 😵 A budú sa zaujmať a snažiť pomôcť až kým sa nenarodí.Im môžeš hocikedy napísať a ked vedia odpovedia 😀
@svetlana77 môžu ti dať lieky v RF a potom ti to pripočítajú k účtu. Ja som tak mala.
@takyna presunul sa nám sem spln. ale som rada. 😵 budú v lepších rukách.

gerdusha
24. mar 2012

@kukulik30

aj my sme platili vzdy kartou

svetlana77
24. mar 2012

@rebeka33, @bettypo, @kukulik30 Ďakujem za odpoveď, budem musieľ aj ja tak vyriešiť...

fafinkka
25. mar 2012

Ahojte baby, bola som veľmi prekvapená, že majú dva rozdielne cenníky. Pričom ten v eurách je oveľa vyšší a nechápem, prečo je nekorektne prepočítaný.... Dosť ma to zarazilo.....
@bettypo nás ešte čaká asi jedno mrazenie, takže mám sa pripraviť na to, že tá cena bude vyššia, nie tá, čo je v českom cenníku? fúha..... ☹
Naozaj ste niktorá neplatili v hotovosti v českých korunách?

janula18
25. mar 2012

@fafinkka my sme platili v hotovosti v EUR, ale známa platila v českých korunách a čo im nevydalo tak doplatili v eur

fafinkka
25. mar 2012

@gerdusha nám sa stalo, že faktúru nám vystavila v eurách (podľa cenníka z anglickej verzie stránky) a potom to prepočítala na české koruny podľa aktuálneho kurzu a bolo to o 1200 českých korún viac ako sme mali platiť.

fafinkka
25. mar 2012

Ten cenník na anglickej verzii stránky je platný od 1.2. 2012, tak možno je takto na vyššie ceny upravený len odnedávna... neviem....
@janula18 a ty si si nevšimla žiaden rozdiel v sume eurovej a tej o ktorej ste sa bavili na konzultácii?

lulu10
26. mar 2012

@fafinkka ja platim v hotovosti v českych korunach

fafinkka
26. mar 2012

@lulu10 asi aj ja to tak spravím, nerada by som tam s nejakou tetuškou z finančného mala problémy kvôli tomu 🙂

janula18
26. mar 2012

@fafinkka no ja som na konzultácii nebola. Ja som prišla až na kontrolné sono po stimullácii a potom na odber a potom vklad. Po vklade sme šli to šli vyplatiť, povedala som že chcem platiť v eur tak mi to prepočítala a zaplatila som. Ja som nejak neriešila že koľko to presne bude. Približne som vedela ceny, že ako to bude, ale tam sa ta cena odvíla od veľa vecí, my sme mali veľa vajíčok tak nám to navýšlo to icsi.
Inak keby že si mám zamienať peniaze, zaplatíš v zmenárni a potom máš problém čo zo zbytkom alebo ti to aj tak nemusí stačiť. Tak to je asi zajedno.

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka20
26. mar 2012

ahojte babule - teda neviem ako je to teraz aktualne, ci sa nieco menilo alebo nie, ale z predchadzajucich skusenosti - vzdy sme platili tolko ako sme sa dohodli s dr., nejaku kalkulaciu nam dal vzdy uz na zaciatku a tak to skutocne aj bolo... pani na financnom uz vzdy dopredu vedela kolko ide uctovat.. spytala sa nas len ako budeme platit a v akej mene..
najlepsie sa na cenu spytat hned na zaciatku a oni vam presne povedia kolko to bude..
a myslim, ze keby ste platili v ceskych korunach tak by aj ceny boli podla ceskeho cenniku, neni to asi o tom, ze delit klientov na ceskych a inych... skor mozno s euro platbami maju vacsie manipulacne naklady, co je pochopitelne... takze skor otvorene o financiach diskutovat hned na zaciatku s osetrujucim lekarom...

bibi24
26. mar 2012

@lenka20 Lenka, dakujeme za tip, asi je fakt najlepsie dohodnut sa vopred s lekarom.
A tiez si myslim, ze ked niekto plati rovno u nich platobnou kartou, tak mu fakturu mozu kludne vystavit v ceskych korunach a nasledne sa to automaticky prepocita. Cize asi si je lepsie pytat fakturu vystavit v ceskych korunach a potom realizovat platbu v hotovosti, alebo kartou. Si ja myslim.

dalida
26. mar 2012

@takyna dakujem, moja. 🙂 Na stimulku si este pockam... 😒 Dufam, ze vysledky z endokrinologie dopadnu dobre, od toho zavisi ako budeme pokracovat...

takyna
26. mar 2012

@dalida dobre dopadnu neboj 🙂 , ja som pred IVFkom v Brne mala hrozne zle..., a mame Bibinku 🙂

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka20
26. mar 2012

no budem si musiet mrknut ten cennik, zatial som nikdy nepozerala, vzdy nam dr. povedal cenu 🙂 aj teraz viem dopredu kolko budem platit v juni....betty mas pravdu, je to divne, mozno len financna fakt nevedela kolko ma nauctovat tak sla na to takto... tak aby ste sa tomu vyhli tak si vzdy preratajte aktualnym kurzom co vas vyjde lacnejsie a podla toho platte... neviem, ta pani financna bola vzdy velmi ochotna a tiez sme to kadejako kombinovali cast kartou cast v hotovosti v eur cast v hotovosti v ceskych
😝 niekedy sa zadarilo 😝 ten pripad fakinkka - asi iba nahoda tipujem...

adra17
26. mar 2012

Ahojte, ja k tým cenám pridávam moju skúsenosť. Asi majú naozaj iný cenník pre zahraničných pacientov a "domácich". Pri poslednej fakturácii lekár poznamenal, že ved sme bratia... Vypočítal sumu v českých korunách a dva razy mi pripomenul, že mám v učtárni povedať, že nech na eurá prepočítajú konečnú sumu a nie jednotlivé úkony (chceli sme platiť v €).

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bayley
26. mar 2012

Ahojte, po dlhom čase sa hlásim, so správou o narodení našej maličkej reprofiťáčky 🙂 Sme obe zdravé a šťastné 😵
Držím palce všetkým snažilkám, v RF ste určite v tých najlepších rukách 😉 Celé to snažilkovské trápenie stojí za to. Raz to musí vyjsť každej 🙂

Nestíham čítať, len som trošku nakukla a nevidím tu nič od spolubojovníčiek @leamax @zarabono @lenka_21 @gabinkaa @jada1 @rienok @naveen ..... ako sa máte?

leamax
26. mar 2012

@bayley jeeej, no ahoj. z celeho srdiecka gratulujeeeeeeem k malinkej 😵 😵 😵 zelam vam obom hlavne vela zdravicka a krasnych spolocnych chvil
my ostatne sme v sukromke - snazilky, tehulky a mamicky z reprofitu, tak kuk za nami 😉

lenka_21
27. mar 2012

@bayley No supeeeer, uz sme ta tu par krat spominali 😅 😅 😅 U mna nic nove, cakam kedy sa rozpadnem a pride drobec na svet 😀

Naveen a Zarabono su uspesne tehulky, Gabinka s Jada uz mamicky ako ty 🙂 ... Leamax s Rienok to roztocia tento rok 😀 😀

Jaaj a ano sme v sukromke 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre