Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
1. sep 2009

avusik muzik ho zlozil naspat do krabice...takze ho uz neodfotim teraz..dost tazko sa vyberal kvoli kolieskam, ale je na tych malych kolieskach ako byvaju golface, comu sa ja vyhybam, ale darovanemu konovi na zuby nepozeraj a my sme chceli jeden kocik kupit aj tak z nejakeho bazaru co by som odniesla k nasim a nemusela ho nosit zakazdym v aute
no fusaky mozno vyuzijem ale v inom kociku,ak budu pasovat, lebo v tomto ked uz budu vediet sediet bude leto a dalsiu zimu budu mat pomaly rok takze uz ich tam nenasuniem 😉

mirinda10
2. sep 2009

cau babulky

juli na mne este to nevidiet nakolko ja nie som chuda tak to nemaju ako zbadat a ja som pribrala postupne za 2,5 roka 15kg takze stale som nejak priberala

no moc som si to uzila a dnes som opat v praci musim nieco surne urobit a pojdem domkov, vcera som si pekne oddychla tak som plna energie

lenik potrebujes klud ja si myslim, ze nam sa to podarilo ked som presla do kludoveho rezimu ja som mala v praci predtym strasny stres a robila som denne 12 hodin ale od aprila po danovovm sa to ukludnilo a uz je to v zabehnutych kolajach tak si to teraz uzivam iba ked mame uzavierku a je nejaky problem tak to riesim ale inak to ide nejak samo

no ja som este ani neskusala moje jesenne nohavice teraz beham v letnom ale asi by som mala zacat skusat ci nebudem musiet aj ja nieco prikupit 😀 skusim ist do Avionu ale Auparku hadam tam nieco budu mat pre tehu ale ked teraz pojdem buduci tyzden do Brna tak neviem ci sa tam niekde nestavim na nakup a pozriem nieco na seba

juli urcite kocik zuzitkujes a bud rada u nas siroko daleko nie su ziadne dvojky ale nevadi ved kocik kupime horsie je, ze musime kupovat nove auto to bude ina palka no co uz nejak sme sa s detmi prepocitali aj ked dom mame ako pre 4 deti ale kufor auta tak na jedno do VECTRY sa moc nezmesti no predame ho aj ked teraz je to tazke vobec nieco predat ale uvidime

uzime si posledny pekny den od zajtra ma prsat do nedele

pozdravujem vsetky babulky

maahuliena
2. sep 2009

ahojte babulky 🙂

potrebujem poradiť... dohodli sme sa s mm, že ešte jeden cyklus nebudem stimulovať(prerabame nový byt)... to som si však myslela, že zase bude problém, kedy mi príde ms..., ale ona potvora došla na 18DC ☹ ☹ takže dnes 1DC 😢 no a my sme naposledy boli v R. v juli... mám napísať maila Dr., že chcem odložiť ešte stimulku? či ani nemusím? Cítim sa dosť blbo, ved sme tam išli s tým, že budem hned stimulovať... a stale sa to odkladá ☹

všetky tehulky, mamulky, a snažilky pozdravujem 😉

dior
2. sep 2009

ahoj mahuliena- myslim, ze mu ani nemysis volat, staci ked mu zavolas, ked nozaj zacnes so stimulkou, nam povedali, ze hlavne mame byt v pohode, aj my sme mu hovorili, ze cheme hned zacat, som sa tam dusovala, ale asi to presunieme o mesiac- pojdeme spolu aj s takynkou 😉
on povedal, ze mu staci zavolat v ten den ked dostanes ,ze zacinas-takze pohoda 😉 , je to ozaj mrcha ta tvoja mrska - robi si co chce- nech uz poslucha 😵

mirinda10
2. sep 2009

presne tak ako pise dior iba zavolas ked ides na vec, ked dostanes mrchu inak je to na tebe kedy chces zacat klud a pohoda su najdolezitejsie

no my tu pockame na vas pokial nezacnete babulky asi sa to vsetkym nejak posuva a potom vypukne epidemia 😀

tadea
2. sep 2009

ahojte babule,tak čo je to dnes za deň-pondelok či čo? totál chaos 😉 ...ja dnes pomeliem to ľanové semeno a začnem robiť obklady 🙂 to budem pre mm príťažlivá...a ešte s harmančekovo navoňanou pipinou 😀 no kto by neodolal...ale vždy je to lepšie ako keď som chodila k dr.čo liečil rakovinu /bol aj v telke-ťahali ho pred súd,lebo jedna pacientka mu zomrela,neviem si spomenúť na meno/ no a on mi kázal pichať injekcie do zadku,z ktorých som mala vždy polku /pichnutého/ zadku opuchnutú a boľavú,prikladala som si alkoholové obklady-to bol zážitok,si ľudia na ulici mysleli,že som chronický alkáč,ktorému niet pomoci 😀 😀 ...a keď mi jedna polka zadku odpuchla pichal som si do druhej strany a zas celé dokola 😀 😀 ...keď si tak pospomínam čo všetko som už ja skúsila...už by som si zaslúžila nejaké bábenko-čo myslíte? veď toto bude môj 5.ET/KET....
takže tehuľky ako dorrka hovorí pekne držte plody-julietka,mirindík,avaka....a ostatné sa pekne na držanie pripravujte... 😉
chcem sa vás opýtať akým spôsobom si zháňate lieky na stimulku-keby sa nepodarilo kúpiť od niekoho z netupredajú vám aj v R.?

tomka12
2. sep 2009

Ahojte kocky 🙂 , chcem sa opytat, ze kolko vas vyslo IVF v Brne? A naozaj robia aj tu minimalnu stimulaciu?

zuzla80
2. sep 2009

Čauky, čauky 🙂
Mahu ja napríklad ani nevolám, len napíšem email koudelkovi - hneď mi odpíše, nemusíš ani volať. A ani ja by som teraz nevolala, ak sa nechystáš na stimulku - úplne stačí, ak mu napíšeš alebo zavoláš, keď už budete rozhodnutý ísť na vec. Ja to tiež takto urobím - tiež som mala v pláne ísť teraz na stimulku - ale ani mrcha ešte nedošla a ani dokina neodporúča - a nebudem mu to písať - vlastne mi napísal, že rozhodnutie kedy necháva na nás, takže to aj takto chápem, že ozvať sa až to bude aktuálne 😉

Mirindik ty jeden workoholik 😀 - no len opatrne s tou prácou, dobre...

Tadeuš no servas - zase začínaš s tou pipinou, dnes som v práci, tak sa tu nemôžem vyrehlievať 😀 Veru už by si si zaslúžila bábänko - aj tak nemáš na mňa ja očkávam už v poradí 11ty transfer 😝
Inak mojko lieky sa dajú kúpiť aj v Repráku, len je to drahšie ako keď si pozháňaš cez net za doplatok v lekárni - čo si ja pamätám tak v R. stálo Menopur 75IU - 660Kč. Ja ešte musím niečo pozháňať do toho novembra, tvoj Gonal mi nepostačí 😒 - ešte dajakých 200 - 300IU mi bude chýbať - ale ak nezoženiem, tak R. to istí 😉

Lenik už som ti písala, ale ak výpoveď v práci považuješ za najlepšie riešenie - tak rob tak ako myslíš - určite to bude resp. je správne riešenie 😉

Juli už má kočiarik - no ja by som sa na neho tiež rada pokochala, tak ak sa rozhodnete, že ho z tej krabici vyberiete, tak nejakú fotečku poprosíme.
Avuška pozdravujem ťa - vravíš, že žiadny výber pre tehuľky, hmmm - inak sa dajú tehu veci kúpiť aj cez net 😉

zuzla80
2. sep 2009

Lenik chcela som napísať, že rob ako to cítiš, nie ako to myslíš 🙂

Tomka robia minimálnu stimuláciu - Soft - len niekto napr. stimuluje Clostilom+dopicháva zopár jednotiek napr. Menopur a niekto stimulej len čisto Gonalom alebo Menopurom.
Nás 1.Soft vyšiel 13tis a 2.soft 24tis Kč, ale to sme mali 24vajok oplodnený, samozrejme bez liekov. Teraz sa k tomu ešte priprátava cca 1200kč za vyšetrenia na HIV a neviem, čo ešte vyšetrujú a musí si to zaplatiť aj mužík, čiže 2x1200kč.
Chystáš sa do Brna?

tadea
2. sep 2009

zuzli nerozumiem keď ste mali oplodnených 24 vajok a vyšlo vás to na 24 000.--predtým som čítala ,že platíte 10 000.- paušál + 1 000 .- za každé oplodnené vajko...nejak mi tie počty nesedia...

tomka12
2. sep 2009

Dakujem Zuzla 🙂 No praveze neviem...tu na slovensku mam uz 2 IVF za sebou a nic...a neviem sa nejako rozhodnut, ze ako dalej...tak skumam, ze ake mam moznosti...

zuzla80
2. sep 2009

Tadei no to je záhada čo 😀 - za icsi platíš maximálne 8tis. aj keď vajok je viac - my aj napriek tomu, že sme mali 27 vajok (24oplodnených) sme za všetky ixované vajka platili len 8tis. My sme to nevedeli, tiež sme si vzali kopu peniažkou, ale keď na nás vyvalil K. tú sumu, tak sme ostali milo prekvapený - tu na SK by si zaplatila všetko do bodky
Tomka nemáš začo, ak niečo kľudne sa pýtaj, radi pomôžeme 🙂

zuzla80
2. sep 2009

Ale zase platili sme aj 5tis za PK, čo sa pri počte 3-4vajok normálne neplatí - aspoň pri tom prvom softe sme neplatili

tomka12
2. sep 2009

a co mi treba, ked tam pojdem prvy krat...plati sa aj za konzultacie? a za ktorym doktorom?

zuzla80
2. sep 2009

Tomka za konzultáciu sa neplatí nič - stačí ak sa objednáš a môžeš aj k lekárovi, ktorého by si chcela. Ja chodím napr. ku Koudelkovi, ale sú tu baby, ktoré chodia aj ku Štelclovi aj ku Macháčovi a dokonca je tam aj super doktorka Vitoušková - je jedno, ku ktorému pôjdeš, všetci sa správajú milo, ústretovo a s veľkým pochopením.
Inak na konzultáciu si môžeš doniesť vyšetrenia, ktoré máš urobené - oni sa ťa budú pýtať čo všetko máte za sebou, navrhnú čo by sa dalo, urobia utz a zvyknú aj krv - mne brali kvôli štítnej žľaze.
Skús pozrieť na ich stránke a prípadne si vybrať podľa fotky 🙂 Ja som s Koudelkom maximálne spokojná a čím ďalej tým viac som z neho unesená 😀 a to nielen kvôli jeho šarmu 😀 😀 .

tanitta
2. sep 2009

caute hviezdy 😉
Tomka... vsteky info ti uz kocky napisali;ň.. takze uz len to rozhodnutie a sup dotoho 🙂
Tadea.. kedysi sa lepsie zhanali ke sa dalo aj cez stranku helios.. ale su rozne diskusie musis len hladat...ja som skusala priamo aj v temach..roznych...a mala som stastie ze som mala dost znamych cez net 😵...inak by som kupila v R..je to poruke...

renysek77
2. sep 2009

Ahoj děvčátka!
Hlásím se po hoooodně dlouhé době a moc se omlouvám za svou absenci, ale prostě a jednoduše nestíhám 😒
Samá práce a zařizování....Zítra nám přivezou na chatu materiál na zateplení a v půlce září nám to firma udělá. Takže mi budeme bez práce, ale stejně to jsou starosti.....O víkendu se přesuneme z našeho letního bydlení na chatě domů a v průběhu září se musíme přestěhovat do nového bytu. Naštěstí je to ve stejném vchodě, jen o 2 patra níž, ale stejně musíme vymalovat, položit podlahy, koupit novou kuchyňskou linku, do toho moje mamka slaví 70. narozeniny, takže toho mám fakt požehnaně ☹
Jinak včera jsem byla na kontrole u svého gyndr. po porevizní menstruaci, byla jsem 13.DC a mooooc mě potěšil. Normálně nemívá spontánně ovulaci, ale včera jsem měla na pravým vaječníku jeden dominantní folikul 14,7 mm a sliznici 8,4 mm. Kdyby nás nečekalo teď to stěhování, tak normálně zavolám Machačovi, že zkusím jít na nativ v přizozeném cyklu, jestli by v tom folíku bylo vájo. Ale to bohužel nejde, takže se budeme s manžou aspoň doma tulit, co to půjde, kdyby se třeba chtěl stát zázrak! Ale opravdu jsem měla velkou radost, že se to moje tělíčko tím krátkým těhotenstvím nějak nastartovalo a já můžu bojovat dál. Teď počkám na další menstruaci a začnu stimulovat na KETík. Už jsem psala Machačovi, ale ještě čekám na odpověď.
Nestíhám vás ani dočítat, takže vůbec nejsem v obraze, jen vidím, jak Mirindě a Julietce krásně naskakují ty těhu týdny, to je radost pohledět!
Ostatní holčiny moc zdravím a doufám, že je u vás všechno v pořádku.
Mějte se krásně, já se zase ve volný chvilce, kterých je teď opravdu málo, pokusím ozvat.
Pa pa 🙂

dior
2. sep 2009

zuzla tak na teba ozaj nikto nema, ale odmena bude sladucka a vonavucka 😵 , mne sa stale nedari zohnat ten gonal + cetrotide- keby ste nieco videli-dajte mi prosim vediet- dakujem

zuzla80
2. sep 2009

Diorik ja viem, není sa čím chváliť 😒 snáď sa tej odmeny raz dočkám a nielen ja🙂
Skúšaj vyhľadávať lieky aj cez google, či nenatrafíš v nejakej inej diskusii - mne sa tak podarilo zohnať a časť sa mi podaril tu na MK tiež vďaka "známosti", však Miri, Tadei 🙂 .

lenka20
2. sep 2009

ahojte babulky, ste zlate ze ma podporujete v mojom rozhodnuti 😉
diorik zajtra pre teba prebrazdim net, ok 😉 vyhrabeme ten gonal aj keby co 😉
tomka - baby ti uz vsetko napisali, kazdpadne ak sa rozhodujes, skus tam ist na konzultaciu, uvidis aky dojem na tebe zanechaju a podla toho sa rozhodnes, konzultacia je zdarma a nezavazna, ak tam uz nikdy viac neprides nic sa nedeje... su strasne zlatucki a ustretovi.. ohladne ceny kazdu nas to vyslo inak, hlavna polozka je ten pausal 10t a potom lieky.. ak budes mat tak pocitaj do 20tisic za zvysok a to je uz s rezervou.. ak budes kupovat lieky od nich tak zalezi od davok - ja som mala vysoke davky a kupovala som si lieky od nich vsetko za 12-15tisic. takze ked sa pripravis na 35tisic tak viac to celkom isto nebude myslim, ze skor menej..
renysek tak thuj thuj thuj nech klapne tulkanie tento mesiac 😉 😵 😵
mahulik - naozaj ich zaujima len datum kedy zacinas.. ostatne je na tebe, ako kedy sa rozhodnes.. oni si ta napisu az ked sa im ohlasis.. takze klud a ked sa ti bude dat tak pojdes na vec..kedykolvek..
tanicka, mirindik, julie, avus, lahhelik, tadeus - ahojte 😵 dufam, ze som nikoho nevynechala 😵

julietka
2. sep 2009

ahojte vsetky babulky 🙂

lenik lepsie rozhodnutie si nemohla urobit, ako tento predmatersky relax 😉 uvidis pomoze ti to 😵

mahuli naozaj tak ako ti napisali babenky urcite ich nezatazuj zbytocne mailami typu ze teraz nejdes do stimulky, ved oni maju toho tak vela ze nedrzia v hlave s kym sa na kedy dohodli, ale fakt staci ked napises, alebo najlepsie zavolas v den ked dostanes MS a oni ti povedia co a ako mas davkovat a kedy je UTZ 😉

teeda renysek ty toho mas na zozname co zrealizovat 🙂 no urcite podporujem aj to domace snazenicko, ktovie mozno aj motyka vystreli 🙂

ja som dnes skoro cely den zavarala, som sa nechala inspirovat mirindikom a padlo mi vhod ze muzik si vcera vytkol noha a nemohol ist dnes do prace lebo vcera nevedel ani chodit, tak som ho posadila za stol s nozikom do ruky a pekne mi krajal papriky a rajcinky na leco, pred chvilou som ich vytahovovala z rury 😵 kedze mame novu este som v nej nesterilizovala, takze uvidim..dufam ze sa nepokazia..

a zdravim este raz vsetky babulienky zuzlik, tanitka, avusik, lahhelik, tadeusik a ospravedlnujem sa vsetkym ktore som zabudla vymenovat, lebo na pribuda comu som rada, ale mne zacina asi ta teu demencia tak akosi zabudam 😕

avaka
2. sep 2009

Ahojte 🙂
Mahu,Tomka,kocky Vam uz poradili,tak nie je co dodat.. 😉
Juli,to zavaranie ani nepripominaj...uz sa nato chystam neviem ako dlho,a nie a nie sa k tomu dostat.. 😖
Ty uz to mas aspon hotovo 🙂 A mile,ako Ti padlo vhod,ze si muzik dochramal nohu.. 😀 Ale nie,viem ako si to myslela. 😉
Byby,konecne mam tehu rifle 😵 Nasla som obchodik,super vyber,aj dobre ceny,este som aj ako bonus dostala mini - mini kosielocku nadhernu pre babatko. 🙂
Zuzli,ved na nete som si chcela objednat,vybrala by som si veru,ale nohavice som sa bala,ked nemam odskusane velkosti..a posielat to potom naspat...to by sa mi zase nechcelo,uz to vidim ako by mi zostali doma a by som ich nenosila..tak som poskusala,a konecne aj vybrala.. 🙂

Kocky,inak mam cetrotide,a uz mu bude koncit zaruka,tak ak,IP 🙂

avaka
2. sep 2009

Diorka,ty tusim nemas?Cakam najprv na Vas 😉

julietka
2. sep 2009

jeej avusik a porad ten obchodik ak by som este nieco potrebovala dokupovat 😵 a maju tam aj tehu spodne pradlo? ja asi budem musiet kupit nejake nohavicky, bo tie moje uzucke S, M su mi akosi uz tesne a pri chodzi sa mi suchaju dole z ritky 😀 a asi aj nejaku podprdu

julietka
2. sep 2009

ja som inak tiez takto dopadla ako pises avusik, objednala som si z netu tehu rifle a v podbrusku ma moc tlacili ked som si sadla, ale nastastie mi vysli v ustrety a mohla som si prist osobne vymenit do kamenneho obchodu a aj som si vybrala a kupila aj dalsie 🙂 aj predavacka mi vysvetlila ze pri tehu velkostiach som si mala objednat o cislo vacsie ako standardne nosim

avaka
2. sep 2009

Juli,veru,aj ja mam o cislo vacsie ako nosim bezne,ale keby som kupovala z netu,tak by som urcite kupila moje cislo a bolo by male...Sice som moje cislo obliekla,ale bola som v tom uplne nasukana a to by som mohla o mesiac kupovat dalsie.. Tehu pradlo som moc neobzerala,lebo uz zatvarali,ale ja mam zatial vyhliadnute jedno super tielko.Na zimu bude treba,nech je teplucko.. 😉 Urcite by sa nasli aj nohavicky...Len neviem,ci by sa Ti chcelo kvoli jednemu obchodiku trepat sem k nam..To je naozaj len maly obchodik..Ale ked sa rozhodnes,tak Ta nasmerujem 😉

tomka12
3. sep 2009

Dakujem vam kocky 😉 , uz sa musim len objednat...

mirinda10
3. sep 2009

no juli mas pochvalu ved ked nebudes mat cas varit ked sa drobci narodia uvidis ako muzikovi padne vhod leco

no ja som dnes doma a zajtra musim doprekladat nase procesy ale novy sefko nebol moc nadseny, tak asi to bude v buducnosti problem robit z domu, no ved uvidim co povie v poradni DR idem v stredu tak som zvedava

tomka tak teraz zobrat len tu odvahu a zavolat tam potom sa rozhodnes

no zatial som si na seba nic nekupovala ale dik za info, ze si mam tehu nohavice kupit o cislo vacsie ako mam teraz no neviem ci take velke vobec budu mat 😀

renysek pekne od teba, ze si nam dava vediet ako je to s tebou ale super vsetko krasne pripravite pre potomkov a potom si to spolocne budete uzivat

avaka takze uz ta drapla nakupna horucka aspon trosku ved uz mas cas, za chvilku si 18tt a treba zacat nakupovat schvalujem to ja na reci nedam

lahhelik ako uz pracujes ?

pekny den vsetkym prajem

dior
3. sep 2009

Lenka dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anty
3. sep 2009

Ahoj holky jdu vás jen pozdravit, psala jsem včera Koudymu ať mi pošle dotazník na darované vajíčka, protože už do dalšího pokusu s mými nechci jít. Jinak budu bez práce od nového roku, tak si říkám jak mi to dává ten na hoře pěkně všechno sežrat. Ale co nějak se s tím poperu, manža mi neustále opakuje ať jsem v klidu, tak se ho snažím poslechnout. pěkný den vám všem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre