Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka12
4. máj 2009

lahhel, skus im ten mail poslat. neviem, ale myslím, ze ked im ho posles po zajtrajsej kontrole, napises im tam vsetky vysledky, odpisu ti hned... ved oni do takej 18:00 podla mna maily kontroluju...
ja zacinam so stimulkou podla mrchy. uvidime, mala by dorazit zaciatkom bud. týzdna, teda okolo 13.5. 🙂

lahhel
autor
4. máj 2009

Tinus, to je nahoda, ja cakam mrchu tiez 12- alebo 13. 5, tak to by bolo uplne skvele, keby sme zacali so stimulkou uplne na rovnako a nebodaj sa tam aj stretli 😀 ..a ty budes mat ake lieky, teda davkovanie? stracam prehlad..

tinka12
4. máj 2009

zacinam clostilom, potom mi zostal z minulého IVF menopur (budem potrebovat vraj asi 3-4 ) a pridaju mi nejake lieky na to, aby foliky nepopraskali (asi 3 injekcie), no a potom pregnyl a na cca na 14 DC OPU 🙂 stimulka by mala trvat cca 12 dni vraj 🙂

tinka12
4. máj 2009

lahhel, to je super, snad nam vyjde nejake stretko na kafe 🙂

lahhel
autor
4. máj 2009

Tinka, aj zacinam clostilom - 1-1-1, potom nieco - puregon, fostimon alebo menopur - furt sa neviem rozhodnut ktory si mam kupit -ale ja nebudem mat ziadne lieky na to aby nepopraskali ☹ ...neviem preco, ani julietka ich nemala...
..alebo sa stretneme na izbe s cajikom a keksikom 😀

tinka12
4. máj 2009

keby si potrebovala menopur, mam ho dost 🙂 mam celé balenia 😉

lahhel
autor
4. máj 2009

Tinka, poslala som ti IP...a chcem sa spytat na tie injekcie na to aby nepopraskali vajka, tebe to predpisala doki? Lebo mi s julietkou sme sa pytali, ci budeme potrebovat nieco take a mne Machac odpisal, ze nie, ze pri tabletkach sa to neberie, tak preto sa pytam..

tinka12
4. máj 2009

no povedal mi, ze mi ho nasadia podla potreby a ze ked budu treba, tak ich nasadia... ak uvidia, ze je ich treba aj tebe, urcite ti ich pridaju tiez. Vsetko sa to odvija od toho, ako reagujes pri stimulke...dopredu to asi nemozu s istotou povedat ...

lahhel
autor
4. máj 2009

Tinka a ty si tusim pisala, ze ides na 7DC na UTZ do Brna...ty nepojdes k svojmu gynekologovi? Ja tiez rozmyslam, hlavne kvoli tej cyste, ze pojdem na UTZ priamo do Brna..

tinka12
4. máj 2009

no do stimulky k svojmu uz nechystam. Iba ak pre Agolutin (ked nepríde mrcha)

tinka12
4. máj 2009

lahhel, uvidis, co povedia zajtra na kontrole a co ti na to povedia aj v reprofite. MOzno ti aj sami navrhnu este jednu kontrolu u nich 🙂

lahhel
autor
4. máj 2009

Ano tinka, zajtra budem mudrejsia...idem uz hajat, zajtra ma caka tiez dolezity den - pohovor do prace...
Dobru nocku vsetkym 🙂

A julietka, zajtra drzim palceky 🙂 🙂

lenka20
5. máj 2009

ahojte 😵
tanicka no ja som vcera uz nestihala, tak pisnem dnes 😉 dufam, ze si to do rana prezila 😉
tinka12 - v brne sme mali 2 softy, z toho jedno tehu, ale nedopadlo dobre..teraz pojdeme na darcovske vajka do repraku...troska zmena 😉

mirinda10
5. máj 2009

lenka takze uz ste sa rozhodli na darcovske aj ja to beriem ako riesenie chcela by som skusit tak dva softy a ked to nepojde tak pojdem na darcovske aj kedy doki s FC ma uz teraz posiela po 2IVF na darcovske ale chcem to este skusit a az potom

budem ti drzat palce aby ta dali do programu co najskor ako citam tam na ich webe tak maju velku uspesnost 🙂
tak dnes mame kandidatku na tehu v Brne tak na nu budem silno mysliet nech si odnesie domkov mimuska v brusku

tinka12
5. máj 2009

😉 ahojte reprofitáčky

leni, mirinda, preco uvazujete nad darcovskými? vase folikulky to vzdali?

lahhel, tak ako dopadol pohovor do práce? a co kontrola u gynekologa?

julietka...drziiim palce 🙂 😵

lenka20
5. máj 2009

mirinda urcite este skus aj nejake softy, nezatazia ta tak moc a ani nebudes vediet ako -tak rychlo to ubehne 😉
tinka no vies, toto uz bude moje 6.IVF a vysetrene mame uz uplne vsetko, sme totalne zdravi az na par malickosti, tak som si vsugerovala, ze asi nie sme kompatibilni, tak chcem skusit, ci v inej kombinacii sa dockame miminka... a darcovske spermose ja nechcem..nam sa totiz aj vajka urodia, aj sa oplodnia, aj su krasne embrijka, ale uz som 3x mala vcasny potrat hned v zaciatkoch, takze to vyzera, ze v nejakom stadiu sa embrijka asi zdegeneruju, myslim, ze darcovske by to mohli poriesit... uz sme do toho celeho vrazili 170tisic a nechcem pokracovat vo vyhadzovani penazi z okna kedze zjavne je niekde problem a okrem toho uz som mala tych stimuliek dost, chcem troska nechat telo vydychnut..ale nevravim, ze surodenca si nevyrobime potom sami pomocou softu 😉

mirinda10
5. máj 2009

tinka no doki to navrhol z dovodu mojho veku 39 rokov ale ja chcem darcovske az po 40tke skor nie stale verim ked vidim kolko zien aj spontanne otehotnie budem skusat urcite a preto som sa rozhodla ist do Brna ked dojde k darcovstvu tak aspon budu mat moju historiu co som prekonala ale nadej umiera posledna

lenka20
5. máj 2009

mirinda urcite kym sa na to citis tak skusaj dalej, ked ta to jedneho dna omrzi tak na darcovske mas stale cas 😉
to je na tom dobre 😉 ze potom uz nezalezi kolko mas rokov ty, ale darkyna bude vzdy mlada baba 😉 a myslim, ze 2IVF to je este strasne malo, neznamena to, ze tretie nevyjde 😉 a tie softiky v brne su vazne super, uvidis, budes si pochvalovat 😉 ja lutujem, ze som namiesto klasickych IVFiek cez poistovnu neskusala rovno softy, ale kto to mohol vediet vtedy, vsak 😉

lahhel
autor
5. máj 2009

Ahojte kočky 🙂

Tinka, prave som sa vratila z pohovoru, no hruza 😒 Najprv bol taky test a potom ustny pohovor, ale na ten som sa uz ani nedostala, ale nevadi, aj tak som ta nechcela ist 🙂
Moj gynek. robi az poobede od 13.00 hod, ja som objednana na 16.30 hod...tak uvidime..

Lenka, tak drzim palceky, nech vas co najskor zaradia do darcovskeho 🙂

A Mirinda, len to skus, fakt to stoji za to a ked nie, potom uvidite...ale tie softy vyzeraju byt tiez uspesne... 🙂

zuzla80
5. máj 2009

Leniiiiik ahooooj - zdravím ťa a vítam ťa u tebe dobre známych Reprofiťáčkach 😀 😀

Julietka - prajem ti príjemný zážitok z dnešného transferu a hlavne nezabúdaj, že začínaš reprofiťácku tehu vlnu a my ostatné o chvíľku naskakujeme, však baby 😉

Lahhel držím palce dnes u dokiho - kiež by tam tá cysta naozaj nebola

mirinda10
5. máj 2009

lahhel to je jasne, ze pojdem do softu uz som rozhodnuta ja sa tak lahko nevzdam aj ked neuspech boli ale ja sa otrasiem a idem dalej som dost cielavedoma a stale ako lenka pise na darcovske mame cas baby tam maju mlade tak nie je potom problem s vajkami tak co nie ja sa tesim na nove vyzvy a Brno pre mna teraz je nova vyzva uz len 7 krat sa vyspim a ideme do Brna na vylet ako male dieta

uz som aj drahemu vcera oznamila vylet do Brna bol prekvaneny preco nejdem skusit FC ale nakoniec som ho presvedcila, ze je predsa lepsie to Brno

julietka uz by mala byt na ceste domkov a urcite si nesie moc drahe poklady aj ja uz chcem 🙂 🙂

tanitta
5. máj 2009

ahojky...kocky
Julietka...uzivaj si dnesny dnicek 😉 ...toto je uz ta prijemnejsia cast vsetkeho 😉 ...potom uz len prespat cakacie 2tyzdne a vycikat // 😵 ....
myslim ze julie ma et az o 13.30..... 😎 ....plazma sa uz stratujee 😉

kanhwa
5. máj 2009

Ahojte kocky - tak 26. maja ideme na pohovor k dr. Koudelkovi. Ja sa strasne tesim a som plna novej nadeje 🙂 ale to nehovorim, ze mi uz z toho skoro nesiblo 😒

zuzla80
5. máj 2009

Kanhwi - lepšie si si ani nemohla vybrať, aj my chodíme ku Koudelkovi - verím, že sa tešíš a je dobré, že si plná očakávania, verím, že nebudeš sklamaná. A vieš aký sympoš on je 😀

emka1
5. máj 2009

caute babule 🙂
uz druhy tyzden vas citam ... a normalne ste mi navrtali chrobaka do hlavy, neviem co mam teda dalej robit 😅
Som druhy tyzden po neuspesnom 1.IVF, ktore som mala vo Ferticente (FC), prekonala som aj stredny stupen OHSS a teraz v ramci pauzy po IVF rozmyslam, co dalej ....

Najblizsi mozny termin je 2.IVF vo FC je v polovici augusta a to este je otazne, ci nam poistovna schvali dalsi pokus, kedze aj doki v centre hovoril, ze poistovne skrtaju vydavky a az v juli bude vediet, ci bude mat preplacane dalsie IVF cykly 😖

No a teda hutam, ze co dalej .... ci by som vas nenasledovala, ak by sme mali problem so schvalenim ziadosti.
Podla vasich slov Reprak je ako z inej planety 🙂

A dalsia vec co riesim je ten moj hyperstimulak 😖 .... po ET som si polezala v nemocke 10 dni na infuzkach s plnym bruchom vody a pekne velkymi vajecnikmi ....
na webe RFT je uvedene, ze tie soft stimulky su setrnejsie a OHSS pri nich nevznika
Takze mam fakt velkeho chromaka navrtaneho v hlave 😀

labus
5. máj 2009

Emka ahoj a vítam ta ano pri softe OHSS nehrozí a REPROFIT je skvelá volba ja osobne vrelo odporučam 😉

emka1
5. máj 2009

ahoj labus - aj Ty si bola vo FC pamatam si Ta,
Vidim, ze viacero kociek odtialto odislo z FC ... aj ked FC je v Blave najlepsia volba.
Len ma fakt odradza ten hyperstimulak, doki povedal, ze ho budem mat aj nabuduce, ak som ho uz raz mala 😖

Aku dlhu pauzu potrebujem po IVF aby som mohla ist na soft ??

labus
5. máj 2009

Emka idealne je mat pauzu 3 mes. ale najlepšie by ti to povedal lekár ak chceš zavolaj do REPROFITU alebo mi napíš a pošlem ti v IP email na mojho lekára v Brne jemu v emaily opíšeš čo si absolvovala a on ti odpíše - ale len ak naozaj do REPROFITU chceš ist . ano aj ja som bola vo FC a nič proti nim vela kočiek je tam spokojných a vela aj otehotnie tam ved maju dobru uspešnost aj ja som si ich podla toho vyberala ale REPROFIT by som už nemenila nedá sa to porovnat

julietka
5. máj 2009

ahojte babenky tak ja sa hlasim 🙂 prave sme stastne doraznili z Brna. Som trosku smutna ze do dnes sa nam jedno embrijko prestalo vyvijat, ale zaroven som stastna ze mame jednu krasnu jednotkovu blastocystu v brusku. tak dufam ze sa bude dalej krasne hniezdit a delit ako sa ma. Vsetci tam boli uplne skveli 😵
prekvapilo ma ze pri ET nemusim mat na sebe koselu ako v isc. Bolo super ze manzel mohol byt tiez pritomny pri tom celom procese, ved nech ma pocit ze sme to "robili" spolu 😅

idem si vas docitat

julietka
5. máj 2009

emka to vobec nie je pravda s tym hypertimulakom. je tu vela kociek co ho mali jedenkrat a dalsi krat ho uz nemali a naopak ti co nemali ho mozu mat, ale to je vsetko uplne indi vindi 😉 predovsetkym treba dodrziavat pitny rezim cca 5litrov vody denne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre