Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
19. apr 2010

Ahojte kočky, ideme zajtra na ten cukor, to sa rozrába do 250ml ten sajrajt????

shandy
19. apr 2010

ahojte babulky po vikende 🙂
Maciatko neboj, dalsi pokus to isti. Rebeka, teba sa to uz blizi 🙂
Lahhelik veru robi sa to z krvi tie protilatky. akurat ze ide o to, ze ci ti to na nieco bude..lebo pokial viem, tak vacsinou akekolvek odchylky v reprodukncej imunologii aspon v Prahe uzavreli s tym, ze v pripade pozitivnych protilatok u zeny prednison a u muza IVF - ICSI, takze mozno by bolo dobre, keby si to skonzultovala v Repraku, ze co z toho ma zmysel davat robit, aby si zbytocne nevyhadzovala peniazky.
tak pozeram, ze sa tu este cez vikend riesili kociky 😀
mircallka uz mas vybraty?
Taky tak v tomto ti ja neporadim velmi, ale maminy urcite budu vediet...
vsetkym babulkam pekny tyzden, konecne slnecny, tak snad to vydrzi 😵 😵

zuzla80
19. apr 2010

Ahojte 🙂
Taky super cena za kočiarik a ozaj je peknučký, teraz sú také krásne farebné kombinácie, pekný ste vybrali, ozaj 😉 Inak ta glukóza sa rozrábala do 250 alebo 300ml, viac určite nie, už nepamätám, možno som to tu už aj predtým písala, ale akosi mi to vyfučalo z hlavy 😅 A musím sa priznať, že mne to chutilo a absolútne nerobilo žiadny problém, tak zajtra pekné sladké mlsanie 🙂

Mircalla s tým s tebou súhlasim, že v obchode majú len zopár kusov a výber možný len z katalógu, to rovno vybrať na nete. Inak my sme boli v Tegeli, u nás v KE a tam bol taký zlatý obchodník, že nám ho komplet poukazoval - presne ako v tom videu... Tak nech sa podarí kočiarik.

No a my sme dneska dopadli asi tak, že našťastie sa slovo nemocnica ani len nespomenula, ale krčok sa začal skracovať - neviem aká je normálna dĺžka, ale my máme 1cm - a tak nám zaviedli pesar, ako mi písala Zajko, tak na Rastislavke u nás v KE zrejme obľúbená vec 🙂 a o týždeň máme kontrolu. Mali by sme ho mať zavedený až do 36+6tt, vraj sa vtedy už vyberá. Takže tak sme dopadli, len nech maličká ešte zopár týždňov vydrží. Dnes máme prikázaný kľudový režim, tak sa vám ukážem zajtra.

Majte sa 😉

tanitta
19. apr 2010

ahojky...
zuzla.. neboj kriticka hranice je za vami 😉 to potiahnes az do terminu 😉 .. ked som ja potiahla uz na 4prsty otvorena 😝 ...inak k tomu pesaru ked som lezala v nemocke bola tam jedna baba co mala pesar...a vies co je doktori na to v BA povedali?ze ten sa nedava uz ani v kambodzi 😨 😕 ...ale asi prenieco sa dava ... 😨 ...
maciatko... tajne som dufala ze sa ta //este vydube o nieco neskorsie... 😔 ...
pozdravujeeem

mircalla
19. apr 2010

zuzli nevadi, aspon neni nemocka
shady vybrali sme - dala som link vcera
taky - mne povedali, ze si to mam doniest - oni to zarobia - ze mi zoberu krv a mam si tam 2 hodiny posediet a opat krv...aj moc mam doniest. som z toho trochu jelen, ale podstatne je, ze to nemam zarabat a ostatne mi tam zopakuju, lebo som si to nezapamatala sikulka

to je jedno, hlavne, ze to nezarabam ja. aj v lekarni mi tak povedali. inak sa mi trochu vysypalo do tasky, lebo sikula v lekarni to dobre nezavrela.....ked sa dari....
🙂 🙂

takyna
19. apr 2010

Ahojte kočany 🙂
Zuzik aj som si myslela, ze vam daju pesar, vzdy lepsie pre istotu nieco, ako lezat v nemocke, my ideme zajtra aj na kontrolu, tak potom sa ozvem ako sme my dopadli
Ja si tiez pametam, ze som si to rozrabala do 250ml, aj mi to tiez chutilo
Mircala mne tiez asi tak ako tebe vravela sestricka, ze to ona my rozrobi, ale pre istotu si to sama namiesam, ved ak bude problem, lekaren je hned dole, cize kupi sa nove
Cakam kuriera s vecickami tak snad dorazi, mal prist do obeda a uz je pomaly vecer 😉 😝

takyna
19. apr 2010

Ozaj uz sa vam tvori v prsiku nejaky biely maz?, lebo ja ked si stlacim bradavku tak mi ide z nej

dior
19. apr 2010

taky uz rozbaluju mercedes pre babiku-jaj to su take krasne okamihy 😅 a vy ste nakoniec ten zeleny kupili, ja ze ten ruzovy-to som jelen z toho .mne tieklo nieco z prska,uz sa asi pripravuju mliekarne 😅 😉

mircalla-ta farba bude super,taka neutralna,ze budes moct kombinovat vsetky farby 😉 ,esteze ti takynka poradila 🙂

zufalka
19. apr 2010

ahojky,takže mame prvú konzultáciu v RF za sebou.Úžasný prístup,naozaj super,doporučili nam darované embryjka,iná možnost u nas nieje,tak mame pár dni na rozmyslenie a ideme do toho.

mircalla
19. apr 2010

zuflaka super u koho si bolo?

lenka20
20. apr 2010

babulky ahojte, som vas zanedbavala a teraz som uz celkom mimo, neviem kto co ako kedy... len som zachytila maciatko ze to nevyslo - je mi to luto maci, ale treba skusit znovu, tentokrat chciet co najviac vajok aby bol lepsi vyber 😉 doky ti poradi co a ako, mozes ist na to aj hned, v brne nemusis pauzovat.. cavicek - gratulujem 😵 😵 😵 olympicek - teba som nejak nezachytila, tak si tehulka? 😵 😵 😵
baby, vy uz mate kociky vybrate, no to je super, no pri tych TTckach vasich najvyssi cas, ved uz sa vam to blizi 😵 😅 😵 idem kuknut tie vase nadherky 😉
zuzlicek super, ze si nemusela do nemocky, aj ked pesar? hmmm, nic prijemneho asi, ze? no hlavne ked pomoze 😉
tanitka no ale ved ty si bola extra special, teba asi zapisali do nemocnicnych analov ako zvlastny ukaz 😵 😵 😵 😵
vitam nove reprofitacky, musite mi ale dat par dni na konsolidaciu, lebo sa zatial vobec neorientujem 😝

takyna
20. apr 2010

Ahojte kočky

takže som spat, voda sa dala vypit uvidime na vysledky, ale krcok aj u nas drzi uz len steh, takze o tyzden kontrola ak bude zhorsenie, ideme si polezat do nemocnice az do porodu ☹ , ale babulka je zatial ok, musim sa tiez setrit, sice neviem ako da viac, ako sa aj setrim, mame asi zhruba 1300g, kocik je nadherny, a kolieska nie su az take male na nom, dufam, ze sa dame do kopy, toto bude asi pre mna najdlhsi tyzden, ak by sa nieco dialo mam ist na urgent

pozdravujem vas, idem realxovat

maciatko31
20. apr 2010

Ahojky, ja sa chystam na novu stimulku, len cakam, kym sa mi poriadne rozbehne mrcha.
Pozdravujem 🙂

olympia
20. apr 2010

ahojte,
Lenka, ano, zatial to vyzera, že som tehotná, aj dnes som testovala a ciarka vysla krásna a silnejsia ako minule. Na hcg som este nebola, ale tento tyzden sa chystam.
Zufalka, vsak uz nie si zufalka? 🙂 Ten prístup v RF robí strašne vela! 😵
Takynka, len pekne oddychuj. 🙂 Držím palce, nech nemusíš do nemocnice. Predsa len doma je doma.
Maciatko, super, si bojovník, veľa úspechov do novej stimulky! ;)
Pozdravujem vás všetky, v tejto debatke je vždy veľmi príjemná atmosfera! 😵

lenka20
20. apr 2010

olycek tak to je super, verim tomu, ze hcg bude krasne vysoke 😵 😵 😵
maciatko supis, treba kut zelezo za horuca 😉 vacsine bab tu vysla stimulka hned za prvou neuspesnou myslim v repraku 😵 😵
takynecka drzim palce a myslim na teba, nech nemusis do nemocky, no ked bude treba tak co narobis, vydrzis to predsa pre malu bibulku 😉 😵 uz je krasne velka, 1300g - paradicka 😉 aj kocik ste peknucky vybrali, paci sa mi, aj ten mircallkin link 😵

zuzla80
20. apr 2010

Taky tie naše krčky nešťastné, dosť to stresuje však, i keď ja si stále vravím, že ak by sa aj nedaj bože niečo zomlelo, tak už máme krásnu váhu a bambuľku určite zachránia a každý deň navyše - deň k dobru. Aj vy máte krásnu váhu, vidíš, si vravela, že aj ty chceš takú váhu a už nás dobiehate 😉 Tak len pekne oddychuj, nech tie stehy držia, a i keď nemocnica nič príjemné, ale aspoň budeš pod dozorom, blíži sa ti už 30tt a to je už tá najlepšia hranica, akú sme mohli dosiahnúť.
A som rada, že sa kočiarik páči, vidíš, som ti hovorila, že tie kolieska nie sú až také malé - Taky a vy ste nakoniec kúpili trojkolku alebo štvorku 😕 ? Lebo na obrázku je štvorkolka... A maz mi akosi nevyteká, ale mne sa ani veľmi prsníky nenaliali 😒 na to som sa tešila, že budem chodiť jak dajaká pamela anderson a oni sú len o pár milimetrikov väčšie - žeby sa zväčšili neskôr 😨

Lenik vitaj moja po dlhšom čas, veru tiež mám problém sa tu trošku zorientovať, ale som rada, že sa baby nehanbia a pridávajú sa k nám do fóra. A ten pesar snáď pomôže, len dúfam, že z neho ešte nejaká infekcia nevznikne...

Tanička, že v kambodži 😀 - ta ja nevie kde potom tote Košice 😀 Ty si fakt bola v takomto čase otvorená na 4palce a vydržali ste 4týždne - fúúú tak vy ste teda iný prípad, ale asi veľkú úlohu zohrala tá tvoja psychika, pamätám si ako si vravela, že si si vôbec nepripúšťala, že už máš rodiť 😉 Snažím sa brať príklad z tvojho optimizmu...

Maciatko choď do toho, uvidíš, že sa to tentokrát podarí - budeš nasledovať našu Julietku, ona išla zo jednej stimulky do druhej a dvojičky sú tu 😉

Oly krásne hcg prajeme a potom krásny zážitok z ultrazvuku 😉
Diorik tebe písnem ip 😉

lenka20
20. apr 2010

zuzlik ale co si to ty nechcela? ze pamela? 😎 😀 😝 prosim ta naco by ti boli take bomby, vies ako by ta bolel chrbat, ved staci ze mas vlacit to tazke brusko, keby ta este aj prsia tahali dopredu tak zbohom zdravy rozum 😝 by si chodila jak stara babka ohnuta 😀
zufalka a tebe preco navrhli darcovske embrijka, u vas aj SPG je zly, ci ako? tak ano, financne vyjdu lacnejsie embrijka, ale predsa pri darovanych vajkach je babo aspon spolovice aj biologicky vase... to som si az teraz vsimla...

zuzla80
20. apr 2010

Leni 😀 😀 ale aspoň o čísielko sa mohli zväčšiť 😅 , veď nosím tú istú veľkosť ako pred tehu...

zufalka
20. apr 2010

leni,my máme spg v poriadku,ideme len na darcovské vajíčka,ktoré oplodnia našimi spermiami ,a dr. nám povedal že oni vkladajú už embryjká.On nas vlastne opravil,že to sú embryjka,tak to reprodukujem dalej.Zaradil nas do poradovníka ,tak teraz budeme len čakat.

zufalka
20. apr 2010

mircalla bola som u dr. Štercla

lenka20
20. apr 2010

tak sme sa len nepochopili zufalka, tak potom mas to iste co ja 😉 ja idem v juni... tak potom daj vediet aky termin ste dostali 😉
som zvedava kolko sa teraz caka...
zuzlicek ty jedna! - aspon nebudes mat potom depku, ze sa ti po porode prsia zmensili, budes mat stale take iste 😉 no keby si mala nulky tak nepoviem, ale ved mas akurat, nie? 🤐

avaka
20. apr 2010

Caute koceny,
Tak ako sa mi tu mate? Ja VAs moc nestiham,ale co to som precitala 🙂 Tymto chcem Oly a Cavikovi pogratulovat 😵
Maciatko,tak drzim palce 😉
Zuzli,Taky ,pekne oddychujte,hlavne,ze su babulky o.k,uz to nejako vydrzte nejaky ten tyzden.. 😵
Som citala,ze ste riesili kociky,no veru nie je to sranda vybrat nejaky,aby vyhovoval.Je pravda,tusim Diorka spominala s drzanim v jednej ruke,tiez som rada,ze mozem obcas jednou rukov potlacit,niekedy,ked sa nestihnem najest,aspon po ceste nieco zhltnem.. 😅 alebo aj ten telefon.. No a kolesa su fakt velmi dolezite,my sme teda na konci zimy,ale poviem Vam aj ta trocha snehu na chodnikoch dala poriedne zabrat,a to nemame nejeke extra male koliecka..Dokonca,ked bol na jednom malom useku strk,tak aj tam som mala pekny problem pretlacit..Trojkolku som sa bala,ked nam v obchode ukazoval,ako sa moze prevratit,neviem,ci by som ju udrzala na obrubniku s uz vacsim babom..No a po terajsich skusenostiach by som mozno aj hladala kocik,co sa da hojdat.. 😅 ,lebo ked uz mam niekedy ruky po kolena,tak malu pichnem doma do kocika,no ale take hladke vozenie po podlahe teda ona vobec neuznava.. 😀 Teraz sme kupili manducu,ale nie je zvyknuta,tak musime trenovat,uz mi tam na pol hodku zaspinkala..A to sa cudujem,ze sa jej nepaci,ved sa rada nosi,aj vcera sme ju niesli domov celou cestou,co ani v kociku nechcela byt.. 😅
Vsetky Vas pozdravujem kocky 🙂

avaka
20. apr 2010

No este som chcela pochvalit Mircalinho chlapa maleho 😉

lenka20
20. apr 2010

avusik co je to manduca???

avaka
20. apr 2010
avaka
20. apr 2010

Este som chcela pozdravit Juli a Mirindu,ale ale asi musime ist von,tak viac nestiham,pa 😵

avaka
20. apr 2010

Leni,nasej malej sa tam asi nepacia tie nozicky nasiroko,ale prave to je na tom dobre...
No idem von zakial len dzavoce ,prave sa rozprava a natahuje si pri tom overal.. 😵

dior
20. apr 2010

Takynka-gratuljem ku krasnej vahy princeznicky,aj my uz chcemeee 😵 -to ako pekne narastla,ved uz idete na 1,5 a to uz je k 2kg naskok 😉 ,nech to bezi a ty pekne lezkaj,lepsie lezkat doma ako v nemocke...a aj si nieco citila zospodu,ze sa to zhorsuje,ja to neviem vobec -to az ulz zistia ...

mne vazne kazdy den povedia ine.dnes je hrozna nalada-jedna ide rodit mrtve babo, dalsia dostala kontrakcie-este nesmie rodit a dalsia placenta odtrhnuta 😔 -tak nas tu od rana strasia a chodia kontrolovat,ci lezime.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

dior
20. apr 2010

no nic zuzi ,taky-budete pekne somnou lezkat 🙂 vydrzime to ,tanitka je priklad-podla nej sa musime pekne drzat 😉

takyna
20. apr 2010

Babulky dakujem za slova povzbudenia 🙂
ja tiez nechcem este rodit 😠 , Bibula nie je este ani otocena ako by mala byt, je stale dole ritkou, áno Diorik citila som take ako pnutie dole aj ako keby mi stale bolo treba cikat, ako keby kopala do toho krcka mala, neviem proste som vedela, ze sa nieco deje, len aby steh este vydrzal, nad stehom sme este 2,5mm ale ak pusti tak to je otazka chvilky, viem to podla maleho, na hmat to bolo ok ten krcok, ale ultrazvuk potvrdil, ze sa to otvara pred stehom, a moj doky povedal, ze ak sa nam to zhorsi, ideme na lezacku, ale prevdu vam poviem , radsej si polezat v nemocke ako doma v strese...., este vydrzat tento tyzden a uvidime.

Zuzik velmi ti pekne dakujem za typ na kocik, my mame stvorkolku je fakt krasny, aj farba aj celkovo, 🙂 , moderny az tak , ze sme ho nevedeli poriadne zlozit ... 😉 🙂

Gratulujem tehulkam novym, pozravujem Lenusku, a vsetky nase maminky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre