Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
25. apr 2010

Ahojte všetky.
cavik ako si si asi všimla, ja som tiež bývala splnáčka, mám ešte utroš ak potrebuješ a keď vôbec potrebuješ lieky viem zohnať. Tak síce tiež po funuse, ale aspoň do budúcna . Dúfam,že takto sa to smie. 🤐
A nepracuj toľko. Čakáme na USG:
Mačiatko ako stimulka ,kedy ideš do Brna?
Pozdravujem všetky tehule a čakateľky, idem trocha na slniečko. Peknú nedeľu.

dior
25. apr 2010

rebeka ahoj, ja som vkuse tiez riesila moju MS ,kedy zacat,ale vzdy aj ked prisla vecer,tak som uz na 2 den pichala a pocet vajo 16- 19 s jednym vajecnikom,takze si myslim,ze to je ok. a chces dvojicky 😅 - no ja ich cakam a poviem ti,ze neviem ako si mam uz lahnut- vsade mam deticky 😅 - tie kopance stoja za to 😅 😅 😅

cavik-setri sa nam trosicku -potom vypytaj fotku od dr-nezabudni , ja mam cely album 😎

mircala-ja som si kupila ten vankus,je to pohodlne spinkat a lezat na tom a na kojenie to planujem vyuzivat

cavik
25. apr 2010

Rebeka...ďakujem za ponuku....robíš v lekárni ? 😉

ja viem ženy.....budem si na seba dávať pozor a aj sa o to snažím aj keď som v práci....ale aj tak je to o dosť iné, ako to bolo pri prvom dieťati.....ja už si teraz vôbec neviem predstaviť, že by som mala obsedieť doma....... a v práci, aj keď som tam dlho, má tí moji počúvajú, mám tam 2 dievky, čo chodia do CAR a ako správna šéfka ich inšpirujem ako treba myslieť pozitívne 😉 a ony na mňa dávajú pozor 🙂
Pri Miškovi som bola doma od odberu až pokiaľ nešiel do škôlky 😅 ...vyše 3 rokov 😲

sukubka
25. apr 2010

holky pardon ž vám sem lezu.Rebeka nebyla jsi semnou a s Martinou na pokoji minulý měsíc u OPU?jsi to ty?OPu nám dělala Vitoušková!
pořád na tebe myslím a držím pěstičky 😉

mircalla
25. apr 2010

ahojte babenky
no tak moj si uz bali veci....nie je to lahke, ale musela som povedat, aby sa spakoval, ze takto sa to uz neda.
ani som vam to nepisala, ale kazdy den v tyzdni dosiel v noci alebo nadranom....do facto, mi 3 tyzdne dozadu uz povedal, ze o dieta sa postara (ale nic pre to neurobil) ale ze so mnou zit nechce.
neni mi to jedno, ale uz nevladzem. nemozem ho tu mat, len preto, ze mu vyhovuje z praktickych dovodov ostat v mojom byte. nemozem stresovat babo a znasat co mi robi.

na to vyhadzov ostal ticho...potom mi len povedal, ze sa to budem prekliata, ze ma v zivote nechce vidiet a budem na vsetko sama....ako keby som uz nebola. podotykam, ze on sa rozisiel so mnou, len s nejakej vypocitavosti ci pohodlnosti sa este neodstahoval. samozrejme, ze sa so mnou rozisel lebo som taka a onaka...v kazdom pripade je to moja chyba a bolo mi vyknute, ze kvoli mne prisiel na slovensko a teraz ho vyhodim....on si ale za 3 tyzdne nenasiel byt, kazdu noc sa flaka a nehorim ani o tom, ze mi nedava ani korunu (teda uz euro)

rebeka33
25. apr 2010

sukubka sorry, nie som to ja . Ja sa ešte len na 1 opu do Brna chystám.. Dúfam, že tú babu nájdeš. Vy ste dopadli ako?
mircalla- to je hrozne smutné. Typický otrasný chlap. Cudzinec. 😠 Zo všetkým čo odchádza sa uvolní miesto pre niečo nové. A často lepšie. 😵 Prajem, aby si to v čo najlepšej pohode prežila a potom sa už len šetrila a dávaj pozor na bábo. Drž sa. 🙂

mircalla
25. apr 2010

dakujem rebeka

sukubka
25. apr 2010

rebeka je to taky slověnka a říkala že chodí na tuto diskusi,tak jsem zvědavá jestli ji najdu!Nám se zadařilo,ale 2ivf pokusy jsme vybrali mimo Reprofit a pak jsme měli v Reprofitě 2x minimálku takže se dařilo na náš 4ET!!!!Holky držím pěstičky a bojujte stojí to za to ikdyž já ještě nemám ani potvrzenou srdeční akci tak se bojím!!!

zufalka
25. apr 2010

mircalla smutné,tak tomu sa povie chlap s charakterom! 😒 Na druhej strane dobré že sa to stalo teraz,stihol ukázat svoju pravú tvár ešte pred narodením babatka.Zariadiš sa pekne podla seba a budeš mat klud,ved malý ťa zabaví dost a nebudeš mat čas mysliet na neho .On ešte za tebou príde,uvidíš.Držkaj sa ,a myslí len na to pekné čo ťa čaka s malým. 🙂 🙂

lenka20
26. apr 2010

dobre ranko kocky, ako sa mame? mircallka - 😒 neprijemne... ale ty to rozchodis, uvidis, aj s malickym, taky clovek ti v zivote nebude vobec chybat...a casom pride niekto ovela ovela lepsi...
sukubka no tak pred cca mesiacom mali OPU maciatko a olympia, tak mozno niektora z nich?
pozdravujem vsetky vsetucky, prajem krasny slnecny dnicek, hlavne tie co ste v nemocke alebo povinne doma s vylozenymi nohami - dajte si aspon otvorit okno nech to krasne pocasicko k vam prejde 😵 😵 😵 😵 😵

lenka20
26. apr 2010

jej, mircali, kukam, ze uz si vybrala meno a kraaasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵

maciatko31
26. apr 2010

Ahojky, ja som pri OPU bola na izbe sama.

maciatko31
26. apr 2010

Mircalla, drzim palce!!!

olympia
26. apr 2010

ahojte, potrebujem poradiť, ale urýchlene, dúfam, že mi niektorá napíšete. Dnes ráno som začala krvácať, bola som aj u dr., spravil mi UZV, výsledok je, že čakám len jedno bábo a už bola vidno aj akcia srdiečka. Dal mi dalsie lieky a musim lezat, to je jasne, ale chcem spytat tých, čo brali Utrogestan a zároven krvacali, ci si ho vkladali alebo užívali orálne. Na príbelovom letáku je napísané, že v tehotenstve by sa mal len vkladať, no doktor mi ho odporučil užívať ústne, kým to neprejde.

Prepáčte, že nereagujem, čo ste napísali, ale som vyplašená veľmi.

tanitta
26. apr 2010

ahjoky.. docitam neskor.. takze olympia rychlostne...papaj oralne... pozor je dost tazky nazaludok..skus ho papat trosku najedena... lebo ja som si ho raz slahla nalacno ked sme sli dobrna a akoro sme nevycestovalui som bola jak po litri vina 😝 ...malatna ospala....mangel ma normalne musel podopierat.. drzte sa....

olympia
26. apr 2010

Tanitka, dakujem ti veľmi pekne. A ty si tiež krvácala? Ja viem, že je z toho ospalosť, už som to brala aj orálne, ale len medzi OPU a ET, už dávnejšie, pri inej stimulke.

takyna
26. apr 2010

Ahojte kočky
Oly ja som velmi krvaca pri malom, vacsina dievcat krvaca, vkladali ti dve, mozno jedno odchadza prec, len nestresuj, ked mate srdiecko a jedno tam je to sa uchyti, len klud, a ako Tanitka pisala oralne ber utros, ospalost je silna ale vydrzime 😉 🙂

Mircalka tiez myslim na teba a drzim palce, nech to mas cim skor za sebou

pozdravujem vsetky

mircalla
26. apr 2010

krvacanie moze mat rozne priciny. myslim, ze aj dior krvacala. ja som krvacala v 8tt kvoli hematomu, ale len 2 dni...zato riadne
treba mat hlavne kludovy rezim.....len lezat, aspon kym to neprejde.pri krvacani oralne, ak je slabe spinenie len som si davala vaginalne, ale teraz oralne

rebeka33
26. apr 2010

Oli ja som ležala v nemocke a kázali mi vkladať aj keď som silne krvácala.Skúsila si napísať do reprofitu, čo by ti poradili oni. Ale úplne strašne som musela ležať,sestrička na mňa kričala aj keď som sa zdvihla rýchlejšie z postele.Držímpalce, keď je srdiečko bude to O.K. 😵

mircalla
26. apr 2010

urcite to netreba podcenovat, snad to nebude nic vazne a prejde to.

zuzla80
26. apr 2010

Ahojte 🙂
Ja sa vám len ozývam, že sme v poriadku, aby ste sa nebáli, že sme sa tu niekoľko dni neukázali. Dnes sme mali mať kontrolu krčka, ale ujo doki sa nedostavil, tak ideme opäť zajtra.

Oly tiež radím papať utrogestan a hlavne držím palce, aby to dopadlo všetko dobre.
Čavik tebe veľa šťastia na ultrazvuku, dúfam, že sa nám prídeš pochváliť s krásnou fotečkou 😉
Taky super, že výsledky cukru sú v norme a super, že sa držíte a hlavne, že držia stehy a že si užívate domácu pohodu. Z bacilov si nič nerob, preliečite a bude dobre, neboj.
Diorik vám sa ako vodí, ešte ste stále v nemocke?
Mircalla určite je ťažké vyhodiť otca svojho dieťaťa, držím palce, aby ste to s drobčekom zvládli - veď počkaj, ešte bude ľutovať.
Baby tehuľky chcem sa vás opýtať, ako cítite, keď majú drobčekovia štikútku - čkanie? Mne tak skacka bruško, akoby malej bilo srdiečko, ale ja si myslím, že sa jej asi štikúta...
Táni, Leni, Lahelik a všetky ostatné srdečne zdravím 😉

mircalla
26. apr 2010

zuzli mne obcas tiez skacka brusko, ale nenapadlo ma, ze to je stikutka...ale mam take tiez. aj tie kopanceky su rozneho typu ci intenzity
tak drzim palceky a daj prosim vediet, co tie protilatky....ale urcite ok
ozaj diorik, si sa dlho neozvala
ja mam uz kocik...dneska doviezli, este je v krabici...a mam par dalsich veci....perinka, navliecky, postielka, matrac, stojan na vanicku aj s vanickou, take lehatko na hranie (to som prehnala, na to je skoro), plienky, lehatko do vanicky

inak uz 2 tyzdne kaslem, nebola som u lekara, lebo nechcem brat antibiotika, tak mi dali len take v lekarni, co sa mozu v tehu, ale samozrejme moc nezaberaju...tak ja neviem...dneska trochu lepsie konecne, snad to tak bude potkacovat....inak ma len mierne skriabe hrdlo (vacsinou ani nie), ziadne hlieny, plny nos, teplota...len tak otravny kasel...baby a este - aj vas pali zaha? mna teda posledny mesiac uplne desne.

olympia
26. apr 2010

takynka, rebeka, mircallka, zuzlik, dakujem za rady, jasne, ze lezim, dnes som fakt ani krizom slamky neprelozila. 😔
na vaše rady aj tak ako mi dr. poradil ten utrogestan užívam orálne, aspon kym mi to nezoslabne. snad to bude ok. esta raz dakujem.

dior
26. apr 2010

ahojte 😵 jasne este sme na pobyte 🙄 - no onicom, uz aj na chodbu mi zatrhli ist 😠 , drzime sa zatial, ale vyvadrzaju krpci 😅 , aj my sme mali 2 dni tu stikutku,ale len jeden 😅 a ja ze to mu tak silno bije srdiecko -take pravidelne to bolo a sestricka,ze to ma stikutku-nalogal sa vody 😅

zuzla takze zajtra kontrola-potom napis

mircala 😔 neviem co povedat.... ,ale tesis sa z veciek z kocika ze 😵

olympia -drzime palceky-je ich dost 😉

takynka zajtra nech ti dobre dopadne kontrola,napis

lenka ahooooj 😵

shandy
26. apr 2010

ahojte babulky, ja som zasa nejako nestihala, klasika 😒
cavik to je super, ze mas take baby v praci, spolu sa to lepsie tiahne 🙂 , len nech ta maju pod dozorom 😉
rebeka, tebe kedy vychadza OPU?
mircallik, tak pozeram, ze uz si s tym nanichodnikom poradila. no bez neho sa ti bude volnejsie dychat 🙂 , ejha ale to si si urobila veeela radosti s tymi nakupmi 🙂 , uz sa tesim, kedy budem aj ja takto nakupovat 😵
zuzla skackave brusko? 😀 , teda to je super, to by mi vobec nenapadlo 🙂 , drzim palceky zajtra na kontrole...
oly, co to?? dufam, ze to rychlo prejde. tesim sa zo srdiecka a myslim na teba 🙂
diorik, teda to mas ako pobyt za trest 😒 , tak tvoji futbalisti si tam pripijaju 🙂
ja idem zajtra zasa hematologicke, tak som zvedava, co vymysli 🙂
bru noc a zajtra slnecny den 😅

takyna
27. apr 2010

Ahojte kočky 🙂

Takže sme po kontrole, stav je chvalabohu nezmenený, čiže ostávame doma do 11.mája potom je dalšia kontrola, ale doktor povedal, že on tomu veri, a v 35tt by sa mal vybrat steh, ak sa nieco neocakavane nestane samozrejme, a vraj uvidime ako potom to s nami bude, ale tvari sa , ze budeme prirodzene rodit, ☹ a ja , že som stara a chcem cisarsky a len sa šklabil a usmieval, a odbil ma , ze to budeme potom riesit 😠 tak co uz s nim 😝 😵

Mircalka tak skore uzdravenie prajem, ano aj ja mam zo zahou rozrobene, ale uz je to nie kazdy den, asi sa dietatko posunulo do panvy nizsie, ale bez nejakych liekov by som to nerozdychala, inak vraj v 30tt ma bábo uz 1700 gramov? tak to je celkom pekna vaha.

Inak boli dnes u doktora, trojicky, dvojicky same 😉 🙂 sranda

Oly dufam, ze ti preslo to krvacanie...daj vediet, drzim palce 🙂

pozdravujem vás babulky 😵

dior
27. apr 2010

taky super-pekne sa drzite 😵 a to ma prncezna uz taku vahu -to je na oslavu supeeeer 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ,co jej davas papat , dr asi caka evrace 😀 potom bude hned indikacia na cisar 😉

olympia-dufam ze sa drzite

mircalla
27. apr 2010

taky tak zaha je zla, al evic ma kasel trapi, je to neznesitelne a bojim sa, ci to malemu neskodi...do kelu co robit...bojim sa brat dake antibiotika ale toto neni tiez dobry stav
ochorela som, ked som jednu noc stale otvarala okno a cakala na toho zufalca
inak super, ze sa drzkate...krasna vaha
pozdravujem vsekty

shandy
27. apr 2010

ahojte dievcence,
taky super, ze sa drzite 🙂
mircallik a keby si skusila homeopatika? alebo nejaky cibulovy caj, hm?
ja som dnes od Drakulky vyfasovala fraxiparine 0,3, tak uz mam doma fakt lekaren. povedala, ze s tou vybavou co do toho IVF idem, si uz ani nevie predstavit, ze by to nevyslo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre