Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
22. júl 2010

@callex ahoj, rozhodla som sa pre ferticent. Dufam, ze to vyjde a keby naaahodou nie, ze mi aspon ostanu lieky a pojdem do Reprofitu. 😉 Ty si chodila kam?

shandy
22. júl 2010

ahojte dievcence,
fuj to je zas teplo toto 🙄
julietka drobcekovia su uplne na zjedenie 😵 😵 , len som nevedela rozoznat, ze ktory je ktory 😵
@olympia ani sa nenazdame a uz aj ty budes riesit porod 🙂 , ten cas tak leti....
@mircalla tak na stredu drzim vsetky prsty. fakt od soboty uz hadam bude znesitelnejsie....inak ja som mala jednu operaciu v spinalke a mozem Vam povedat, teda neviem cim to bolo, ze celkova bola pre mna ovela lepsia. ja som mala brutal bolesti hlavy po spinalke a narusilo sa mi centrum rovnovahy, takze 3 dni som nebola schopna stat. ked som vstala z postele, hned som padala, ledva na wc, no nemam na to dobre spomienky. ufff. ono je to asi individi kto ako na to reaguje...mne to asi nesadlo 🙂 a to este nehovorim o tom, ze cele to trvalo dost dlho ta operacia a som sa nudila cely ten cas. spat sa nedalo, lebo furt kvakali, bola mi zima a este som aj citila smradek z kosti ako mi ju brusili + ten zvuk...fuj, no stacilo mi... tak ale porod bude nieco ine, to bude rychlovka.

shandy
22. júl 2010

@malik gratulujem, podla mna to je pekne cisielko, verim, ze bude stupat 😵 😵
@callex o tom preplacani som pocula ale veru neviem ako to je....
babule boli ste niektora na genetike na kramaroch alebo na americkom? ze ako vam rychlo prisli vysledky. lebo neviem kde sa mam dat...na kramaroch je termin az koncom septembra, na americkom zaciatkom....dakujem 🙂
a pekny den vam 🙂

malik
22. júl 2010

@shandy ja som toho nejaka smutná.. aj ked neviem čo som čakala.. ked som mala mlade embryjka a kto vie kedy sa uhniezdili...a dakujem... verime aj my, že bude stupať 😵

mircalla
22. júl 2010

nuz ja neviem, vsetky baby to chvalili, deti mali u seba do 8 hodin apson na chvilku
uvidime
doky sa vyjadril, ze celkova je rizikovejsia
ja to necham na nich, ale nemam rada to prebudenie po celkovej, ked neviem, co sa deje, som dezorientovana atd

@malik super gratulujem

lahhel
autor
22. júl 2010

Ahojte babulky!

Tak ja hlasim prichod z nemocnice...som rada, ze som doma, ale to teplo je nenormalne. Takze vybrali mi z laveho vajecnika endo cystu, vajcovody boli pekne priechodne. Nasli tam nejake malinke loziska endosky, ale zevraj boli take male ako mak, tak s tym nic nerobili. S dokim sme sa dohodli, tak, ze skusime na dalsi cyklus stimulku, ked sa nepodari, pojdem na tu pol rocnu liecbu (akoze do prechodu)..tak som rada, ze suhlasil, s tym, ze mozem skusit najprv stimulku a potom tu liecbu...poslem stelclovi spravu z nemocnice a dohodneme termin. Inac narkoza hrozna, bola som hned rano o pol 8 na operacke a do nejakej 16.00 som vkuse vracala, hruza vecna...ked si na to spomeniem, chces sa mi vracat este teraz...ale sestricky boli super. Zaplatila som si nadstandardnu izbu, bola som sama, mala som sprchu, telku...skoro ako doma, takze okrem narkozy v pohodicke...

teraz budem pomalicky citat vsetko co ste napisali...

Vsetky vas moc pozdravujem 🙂 🙂

shandy
22. júl 2010

@malik nebud, bud rada, ze si tehulka. este budes mat kopec casu sa stresovat kvoli inym veciam. je to pekne cisielko a ked pises, ze embrijka boli mladucke, tak to cislo je uplne v pohode si myslim 🙂 a kedy mas dalsiu krvicku?
@mircallka doktori urco navrhu co bude treba, neboj. ako vravim uz kazdeho je to ine. ja som bola po celkovej ako rybicka, vobec nic mi nebolo 😀 😀
@lahhel lahelik to je super, ze uz mas po a ta hnusna cysta je uz vonku, tesim sa ze budes uz aj ty stimulkovat s nami 🙂 🙂

shandy
22. júl 2010

Cakatelky na stimulku/KET
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne a cakame na vysledok,
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6. neg., čaká na hemato
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rikuska21, konzultacia 30.6.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., dalsie soft IVF august, genetika
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, OPU 22.7.
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF, kontrola 26.7.

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Mircalla (38 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehu, caka chlapceka, TP: 08/2010
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynDiv, krv 29.6. - HCG 76
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

shandy
22. júl 2010

@lenny71 ako dopadlo OPU? a co je s ninockou dievcence? optimisticky verim, ze len zobrala vazne tu radu pani Anky o ziareni z pocitacov....

lenny71
22. júl 2010

ahojte babule
no ja som ako mechom ovalená po tomto OPU.pred tým čo som bola po narkóze , tak úplná pohoda a dnes no hrúza. mala som a aj mám ešte stále bolesti a stále mi bolo na odpadnutie.Sestrička mi aj pichla niečo ale voláko neprechádzalo a aj celú cestu mi bolo tak blivno 😠 😎 .No a aby som došla k tým výsledkom...ja som čakala zas tak 5 vajok a ono ich bolo 11 😀 .Zajtra mám volať na ďalšie info , že ako sú zrelé a tak. tak som zvedavá.Inak celé poobedie som prespala v obyvačke na sedačke.Ani som nejadla od rána čo som nemala vobec chuť, len som pila.Ale už je to celkom v poho.Takže shandy...toto bola dúfam už posledná narkóza ...bola som z nej docela hin kým to prešlo 🙂
A všetkým čo ste mi držali palce mysleli ste na mna ta Ďakujeeem 😀

mircalla
22. júl 2010

@takyna tak super, ze bibuska je take dobre dievcatko
@shandy ja som vsetky narkozy zvladla celkom v pohode, a to som dva krat lezala na stole 3 hodiny, len po tych silnych som bola jak nadrogovana a nevedela som, kde je sever
@lenny71 paradny vysledok ozaj, daj zajtra vediet

julietka
22. júl 2010

@mirinda10 @avaka my sme zacali s prikrmami asi tyzden pred ukoncenym 4 mesiacom, necakali sme na tabulky..ked som mala 3 mesiace mama do mna napchala fazulovu polievku a som tu..my sme zacinali s Hippkami vacsinou tie jemne pyre ako mrkva, spenatik, teraz ked viem co lubia tak im navarim sama a spapaju celu misku, ale Hippky alebo Hami kupujem uz len tie masove, pretoze nikdy som nevarila kralika, ani morku nerobievame, takze preto..kuracie masko mam uvarene a namrazene v kockach na lad a uz len vyberiem a dam do coho potrebujem. Nasi drobci su velmi maskovi a zacali mi odmietat aj mlieko, ved uz su nejaki velkaci 😀 tak co nam tu mama strkas flasu mieka si asi myslia..takze cez den mi spapaju mlieko asi len dvakrat , rano, vecer a potom v noci ked sa mi zobudia, takze im robim kasicky ale mliecne aby mali aspon tam mlieko a prikrmy. Ale problem je ze ked im urobim doma ovocie tak to mi nechcu papat, takze to zial musim nahradzat presnidavkami z obchodu..

mirindik a malinku Emmku som si pozerala je tiez nadherna 🙂

orsulka
23. júl 2010

dobre ranko 😵 a krasny piatok

Lenny...tak to je paradny vysledok !!!! gratulujem, take paradne množstvo.......daj vediet, ked budes volat ako pokračujete 😉 😉
ja som tiež inak po OPU mala bolesti bruska, co som pred tym až takto nemavala......ale nakoniec som len ležala a zvladla to bez liekov.....ale narkoza v pohode 😉 terz už bude len dobre Lenny 😉
@lahhel laparka v pohode, to som moc rada...teraz už len sup sup sup do uspesnej stimulky.... 😉
malik...gratulujem k pozitivnej krvičke, verim, že to HCG bude stupat...nie je zrovna mod vysoke......ale ostan v klude a bude to dobre 😉 😉
Mircalla...nejak som nepostrehla...len z clankov...takže sekcia bude v stredu??????????

mircalla
23. júl 2010

ahojte
@orsulka.....jj az v streduuuuu
ozah @lahhel som zabudla......vidis, tak rychlo to mas za sebou a hlavne, ze ziadne problemy. stale si myslim, ze sa ti moze aj prirodzene zadarit, len to moze dlhsie trvat

avaka
23. júl 2010

Ahojte,

@malik ,ked si mala mlade embryjka tak hcg bude este len stupat isto.. 😉

@julietka ,tak vy uz papate vo velkom 😵 Super,ze drobcom chuti..My zacneme teraz,ale hlavne kvoli tomu,ze je len kojena,ak by nebola,urcite by som zacala skor..,Mrazis aj hotove prikrmy uz s maskom?Ci to nie?A kolko tych kociek davas?Tiez som tak chcela,ale sa mi to zda male..

lenka20
23. júl 2010

ahojte babule, mircallik no ja uz cakam sms ze dneska rodis a ty az v stredu 😉 😀 😀 😀 no snad sa uz naozaj pocasie troska umudri a tie posledne dni zvladnes vo vacsej pohode... ze je to akurat na ,, vyrocie ,, cistenia - no aspon ti ten datum uz nebude pripominat skaredosti ale krasnu udalost 😉 s bytikom poriesis, take veci sa v BA daju predsa vybavit rychlo, zaujem je stale.... najma v tvojej lokalite....
malik gratulujem k pozitivnej krvicke 😵 😵 😵 😵 ze je to nizsie to nevadi, kazdemu stupa indi vindi, uz boli aj hranicne vysledky a dvojicky z toho - vsak gabinka 😉 tak nech to pekne stupa tehulka 😉
jeej konecne aj mamicky sa rozhovorili, tie horucavy nie su pre babatka nic moc, vsak...
takynka malicka je poklad ked tolko spinka 😉 setri si maminku 😉
drzim palce stimulantkam a gratulujem lahhelik - tak uz to mas za sebou, teraz to urcite vyjde prirodzene, si cela vynovena, priechodna, nic nebrani tehulkovaniu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
vsetky pozdravujem a prajem pekny piatocek 😵 😵 😵

julietka
23. júl 2010

@avaka zatial som s maskom namrazila len jedenkrat, ale to este este nerozmrazovala tak uvidim 🙂 , tie kocky maska staci dat tak cca 3, podla chuti, je to vlastne masko s vyvarom, takze oni to maju hlavne pre chut a myslim ze takym drobcom sa ani do tych kupenych prikrmov nedava vela maska, ved ked to ochutnavam, tak ledva citim tu chut masa... 😕
zabudla som napisat..takze nasi po tom nocnom Nutrilone spali tak isto ako vzdy, zobudia sa mi vzdy okolo tej 3, plus minus a napapaju sa a spia do rana. Neviem, je to normalne aby sa stale budili na nocne krmenie???
Muzovho kolegu dcerka sa od 3 mesiaca nebudi a prespi az do rana celkom 8 hodin...Nas maly sa mi prestal budit od 3 mesiacov a teraz po prvom ockovani ako tak pozorujem sa mi zacal budit znova na papanie... 😕

julietka
23. júl 2010

@takyna super ze ti Bibuska prespi celu noc, to som ja mohla v tom case len snivat, nasi sa mi budili pravidelne kazde 2 az 3 hodiny na papanie cca do 8tyzdna a to aj vo dne v noci, uz som myslela ze to neprezijem..to mi potom moja mamina chodievala pomahat a aspon raz za tyzden prisla hned rano, zobrala mi ich aj celou postielkou do vedlajsej izby a aspon 3 hodky VKUSE bez zobudzania som si pospala 😅

julietka
23. júl 2010

@lahhel som rada ze uz mas laparku za sebou, teraz sa uz len pustit do boja, ktory urcite vyhras 😉 drzim palce 😵

@lenka20 casto na teba myslim, a velmi ti drzim palce lenulik moc si zelam aby si uz aj ty konecne bola maminka 😵 si tu asi najvacsia a "najstarsia" (vies ako to myslim) 😉

lenka20
23. júl 2010

julinka ono je to asi u kazdeho dietatka ine, niektore sa zobudi v noci na hlad, niektore musis cely den nahanat aby aspon nieco zjedlo... smola pre teba, ze su drobci hladni akurat v noci 😉 😀 😀 😀 😀 no ale nedas im papat ked su taki zlatulinki krasnucki 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja myslim, ze napravo bolo dievcatko a nalavo chlapcek, vsak? na tom videu...

lenka20
23. júl 2010

juli - no posledny mohykan 😀 😀 😀 jedine stastie ze este mame mrazaciky, dufam, ze to s nimi uz konecne klapne... lebo inak uz infarkt 😝

julietka
23. júl 2010

lenik sa mi neodoslalo to posledne slovko najvacsia a najstarsia bojovnicka 😉 😵

julietka
23. júl 2010

lenulik ano na pravo bola Ninuska, nalavo Samuso 🙂
lenik som rada ze mate aspon mrazacikov, ale nesmies to vzdat, verim ze to raz vyjde, urcite by PanBozko chcel aby ste vychovali dietatko 🙂

lenka20
23. júl 2010

julinka no samko sa tak chalansky kukal 😉 taky maly betar, na prvy pohlad.... to je raz darmo, fcielkafcielka mala pravdu, uz len telo tym malym chlapciatkam narastie, inak su uz hotovi chlapi 😉 😀 😀 😀 😀 su naozaj krasne tie tvoje deturence, velmi pekne babatka, ako z reklamy... 😵 😵
vzdat nevzdame, len sme uz z toho obaja unaveni, ved uz 11-ty rok nic ine neriesime len deti.... tak uz by bolo aj dobre keby to uz vyslo... esteze inak nam to vsetko klape, keby este do toho nejake manzelske problemy tak by to bolo horsie...

takyna
23. júl 2010

@julietka Bibuska spava napr. od 21 30 do rana pol tretej, napana sa hodinku sa pomojkame a spi do 8 rana 😉 , ale este je to rozne v noci tie casy budenia sa, ale prespi 5,6 hodin, aj cez den bud tvrdo spi, alebo kukuckuje na nas aj 4 hodinky 🙂 , samozrejme , ze sa to moze kedykolvek zmenit, ale zatial sme na tom takto 🙂

pozdravujem vas, musim bezat do mesta aj s malickou, pekny dnik 😵

ninockaskv
23. júl 2010

ahojte, ja len kratko, moc sa mi nechce, prave sme prisli z nemocnice... o male sme prisli, bolo to mimomaternicove tehotenstvo.. ale krasne srdiecko malo, aj hcg... vraj sa to "sporadicky" stava.. ja uz fakt nevladzem 😔

lenka20
23. júl 2010

ninocka - je mi to velmi luto 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 o to viac, ze som dufala velmi, ze aspon ty to potiahnes za nas obe.... ☹ ☹ ☹ ☹ dufam, ze to rozdychate a nabuduce to dopadne uz celkom inak... stale je sanca na dobry koniec, nedavno som citala stare temicky nase, ked toto iste alebo podobne a horsie prezivala zulka, zuzlicek, takynka... a pozri dnes su to uz stastne maminky zdravych deticiek.... verim, ze aj ty sa dockas a nebude to ani tak dlho trvat...

julietka
23. júl 2010

@lenka20 lenulik dakujeme za pochvalu 🙂
veruze mas pravdu este to by chybalo aby ste manzelske problemy riesili, je vyborne ze v manzelstve vam to klape a mate ho krasne 😵 urcite vas tieto problemy okolo babatka utuzili..aspon u nas to tak bolo, v takychto situaciach spoznas partnera a overis pevnost manzelstva, resp.partnerstva..a nie vzdy to vyjde..ako napr. Mircalkin parner sa ukazal ako ozajstny haj..ik, nech mi prepaci ale ja to inak nevidim..

lenka20
23. júl 2010

juli nemas za co, ved je to fakt, to vidi kazdy, naozaj su nadherni drobci 😵 😵 😵 😵
ach jo, chcelo by to uz nejaku total tehuvlnu, nech sa to tu rozveseli.....

avaka
23. júl 2010

@ninockaskv 😔 ,je mi to luto..

@lenka20 ,ja som vas citala este stare raketa a veru mas pravdu,postupne sa vsetky stavaju maminkami,aj ked niektore si musia prejst velmi trnistu cestu 😔 Preto verim,ze sa coskoro dockas,aj Ninocka,verim tomu 🙂

@julietka ,aha,takze aj vyvar si davala?Ja ze len masko cisto.A s tym spanim,je to naozaj pravda a meni sa to.Niektore deti aj v 3 mes.prespia celu noc a niektore sa aj do roka casto budia.Nam prespala zo zaciatku aj 6-7 hodin v noci,teraz 3-4.Ale mne to nejak nevadi,tiez sa v noci dobre napapa,cez den sa tak nie,to sa uz vrti,zvedava,co kde suchne.. 😕 U nas hlavne cez den byval problem so spankom..

@takyna ,To mas veru riadnu spachtosku,nech jej to vydrzi 😉
Neviete,co nove Zuzlik?
pridavam fotocky nasej malej potvorky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre