Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
10. aug 2010

@shandy no lekar v Unice mal podozrenie na PCO a pre istotu mi dal urobit nejake odbery.lenze tam nejdem.tak som uvazovala ako prekabatit obvodnu sestricku aby mi urobila na to rozbory. a ked ma pozrel tak povedal ze nevyzeraju na PCO.pri nom musi byt vraj 11a viac na jednom vajecniku.ja som mala 15spolu na oboch.
@ninockaskv tak to teda vrelo odporucam na predlzeny vikend.skvele sluzby, vyboorna kuchyna..az do popuku mozes tlacit do seba 🙂

lenka20
10. aug 2010

caute babiky, tak ja som stastlivo doma z hematologie.... neviem, ci mam byt rada alebo nerada... lebo tie odbery co mi robili v 6tt boli vsetky v norme, takze fakticky sa hematoproblem nijak nepotvrdil, som zdrava ako velryba 😝 ani len antifofolipidy, no skratka nic, vsetko uplne v norme... tak uz teda fakticky neviem kde je pes zakopany... 😠 😠 😠
brituska tak este raz gratulujem k blskam v brusku a drzim palce nech sa zahryznu 😉 😵 😵 a oni sa urcite zahryznu 😉
britus ja som naposledy vobec nedufala, ze nieco bude na mrazenie, lebo na 5.den sme mali dvojkove embrijka, ale tak sa pekne vzchopili cez noc, ze boli vhodne na mrazenie.. tak myslim, ze ti o par dni pride mail 😉 😵 😵 😵
inak tomu som sa minule divila - shandy ty si tusim vravela, ze mate mrazaciky 2-3-kove, ja som bola stale v tom, ze sa mrazia len jednotky, max.dvojky... neboj auto poriesis rychlo, este stihas dovcu 😉 😵 mrcha si dava nacas 😉
callex - tak vitaj v RF-klube 😉 ja som brala clostyl 2 roky vkuse, kazdy mesiac folikulometria a iba 2x sme mali aj nejake foliky a prolaktin v norme takze sme mohli mat IUI.... doteraz som nepochopila preco ma tym clostylom ladovali ked zjavne nezaberal, no ale vtedy som bola mlada vyhukana, keby mi davali arzen tak poslusne papam 😉 😀 vysledkom tych 2 rokov bolo PCO.... 🙄
zufalka hcg je tam, je to jasne, teraz uz len pockat na sono, ci su blsky tam kde maju byt a bude to 😉 pokial nemas nejake problemy, bolesti, krce, tak bud uplne kludna 😵 😵 😵 😵 😵 😵

rebeca_1
10. aug 2010

@callex ja som bola s vysokym stupnom OHSS hospitalizovana v nemocnici a mala som len 7 oocytov.

shandy
10. aug 2010

@callex no ja neviem, az tak do toho nevidim, len mi to napadlo, ze by to mozno nebolo zle skontrolovat, ale tak oni si asi daju pozor pred OHSS...
lenicek do prdky 😠 😠 😠 , toto je fakt najhorsie, ked sa ti nic nezisti. imuno problem tiez leni ziadny? leni ano, nam mrazili jedno dvojkove a jedno 2/3, tiez som si myslela, ze mrazia len tie najlepsie, no ale snad vedia, co robia. Koudy ked sme boli na kontrole tak povedal, ze sanca je tak 25%...autiko uz aj idem riesit, som zaangazovala braska 😀
no ale pozeram, ze aj pocasie sa ma na vikend zas pokazit, ved klasika 😠 , no ale tak hadam cosi vyhutame 😅 .
leni ze arzen 😀 😀 😀 . teda ti poviem, 2 roky do seba ladovat clostil, no ufff. asi si mysleli leni, ze potrebujes placebo, tak ale to ti mohli dat radsej kyselinu listovu 😠 . este ze teraz uz sme take mudre - podla mojho gynda niekedy az moc mudre 😀 😀 😝

lenka20
10. aug 2010

shandy no co zabijeme sa ked sme take sikovne? 😉 😀 😀 😀 jaaaj, ked si na tie casy spomeniem clostylove to bolo hrozneeee, no ale uz je to 7 rokov dozadu nastastie... ono tie tabletky to nebolo nic take, clovek si zvykne na to, len to ze som nabrala 15kil z toho a kazdy mesiac do nemocky na kontrolu na sono, vysedela som tam vzdy dieru, to bol jeden cely den na gynde...
shandy u nas je imuno problem len ten, ze som alergicka na manzelove spermose, preto zakazdym uzivam prednison, inak je uplne vsetko uplne v poriadku, no fakt na porazenie... manzelovi sice ked som volala dneska tak bol rad, ze nemam hemato problem, ale co z toho, tak to netusim... ledaze by som si dala do spalne nejaky certifikat, ze som uplne zdrava - ze by ma to akoze kazdy den potesilo pri vstavani 😝 😀 😝 som nevdacna, viem, co by ini dali za to.... len tym padom som uz celkom v koncoch, fakt som dufala, ze bude pricina tam 😠

tanitta
10. aug 2010

ahojky... clostilky 😀 teda vam poviem ze tooto obdobie bolo teda fakt obdobim 😝 ...presne nekonecne cakanie na sono a raz som bola tak ze ma objednal medzi poradnu kde robil morfologicke utz babetiek som mylsela ze tam umrem 😔 ...
@lenka20 stale sa to pytam a opytam sa opat....a co sexik s ochranou?...zeby to ozaj boli blbe nahody vsetko?.. keby to tak bolo to by bol fakt kolos nahod 😕 ...
pozdravujem kocky... ale naozaj uz vobec neviem co kto kde ako a s kym 😅 ...

olympia
10. aug 2010

callex, super rozhodnutie, myslím RF, veľmi ti držím palce a nech ma nasleduješ. (Pamätám si ťa ešte z predošlého CAR. 😉 )
lenka20, tak potom to všetko vyzerá len na úplne blbú náhodu, možno práve to jedno konkrétne embryjko malo nejakú malú chybičku, a preto to takto skončilo, no snáď už to najbližšie vyjde a konečne sa dočkáš. Inak gratulujem k dobrým výsledkom, ono to poteší, aj keď tým pádom si stále si dookola ďalej kladieš otázku, že prečo. 😒
shandy, už len kúsoček a si medzi stimulantkami, teraz ti budem držať palce ešte silnejšie! 😉
ja sa mám dobre, len musím viac oddychovať, ale inak pohoda.

lenka20
10. aug 2010

olycek ty len oddychuj, ale ttcka ti rastu krasne to sa musi nechat, tebe to tak asi nepride, ale fakticky 😉 😵 😵
tanicka no hura, ze sa aj ty tu ukazes, co mate noveho? co ste poriesili u gyndosa? a co maly veduci, stale vas drzi v pozore? 😵 😵 😵 tani sexik s ochranou - neviem comu by to pomohlo, my aj tak pred ET ani po nom nesexikujeme, pre istotu...plus uzivam ten prednison, ktory by som ani teoreticky nemusela... tak neviem... co by sa zmenilo... aj som si predtym myslela ze to bolo kvoli imuno, ze sa skratka moje telo brani a embrijko vypudi, ale tentokrat to skor bolo tak, ze embrijko uz bolo kaput a preto som ho ,, vypudila ,,... aspon tak si myslim, kedze za tyzden nenarastlo a nemali sme akciu.... no uz skoda nad tym rozmyslat, ako pise olympik - uz len dufat, ze nabuduce uz bude vsetko ok 😉 a kolos nahod sa presunie o dum dal 😉 😵 😵 😵 😵 😵 ale daleko daleko od tejto temicky 😉
tani ja som pravidelne cakavala na sono s tehulkami, dokonca ich brali prednostne, takze ja som tam cakavala od 7.30 rano do 13.00!!!!! to bolo uplne bezne, malokedy som bola skor vybavena... fakt sa tam clovek citil ako taky menejcenny kedze nemas brusko tak cakaj 5 hodin, pohoda 😠 a najlepsie ze vacsinou som zo sona odchadzala s vysledkom - nula.. ziadne foliky..a sup do dalsej rady pred gyndu k mojmu gyndosovi s vysledkami.. hrooooza, esteze uz take nemusiiiiim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ninockaskv
10. aug 2010

@lenka20 tak z okruhu.. jednej mojej znamej doktorky pacientka 11x potratila a teraz ma 2 zdrave deticky.. a ked som si bola po pitevnu spravu, tak lekar tam nieco splietal o genetike, ze my mame v poriadku, ale niekedy nahodou prisli na vselijake veci .. a baby, ktore nemohli otehu, tak otehu..

mozno to mas len nechat tak a netlacit na pilu.. to sa snazim robit aj ja teraz.. som sa rozhodla, ze nebudem robit uplne nic, ziadne vitaminy, bylinkarky.. proste nicovate nic..

ty asi nie si z Bratislavy? ja som tu objavila taku jednu velmi milu pani, robi aurasomu a vyklada anjelske karty.. mozno by sa ti zislo trosku energie takto nazbierat .. vycistit hlavu 😵

shandy
10. aug 2010

@lenka20 hej, tie kila navyse mrzia aj mna, ale co uz narobime, asi ze nic, ked to musi byt...len keby aspon tie vysledky boli, ze ano? 😒 . leni ja ti verim, aj mna by to asi nastvalo. a stitku mas ok? kedy ti naposledy robili? inak leni tanicka mozno nema zly napad, lebo nam to aj madar spominal, ze je dobre tak na par mesiacov pred (cca 2 - 3) keksikovat s kondomom, neviem ci to nejako moze skodit ked vlastne akoby stale prichadzas do styku s tym alergenom...hmm, jaaaaaj keby sme tak do toho videli, co?
@tanitta tani ja mam gynda co robi morfologicke uzv a len popritom ma par pacientiek, takze ja zakazdym ked som prisla na kontrolu, nad 5 tehul vyssie a este som si v predizbe vypocula kolkokrat bit srdiecko, no zo zaciatku dost masaker. ale je to dobry trening, uz som si nejako na to zvykla...no co, aspon som pre neho take prijemne spestrenie pri tych tehulach 😀 😀
olycek dakujem 😵 , tak pekne oddychuj, nech tie tt pribudaju a vianocny darcek pride az pod stromcek, ako ma 🙂

ninockaskv
10. aug 2010

ja som si teraz vypocula srdiecka ked som bola v nemocnici na operacii... ked pozerali, ci je to fakt mimomaternicove... 😅

olympia
10. aug 2010

no a na mna raz jedna sestrička vyštekla, ked som sa pýtala, či si mi môžem kvoli výsledku hcg zavolať (to bol kontrolný, či rastie, bola som tehotná), že ona nemá čas telefony vybavovať, ked ma plnu cakaren tehotných. Hrozne ma to vtedy zabolelo, ale čo už, každá sme si odkrútili kopec takýchto situácií. Ja som si vždy pri pohľade na tehulky vravela, že je to ich čas, že neviem, koľko si ony počkali, že mi nemá byť ľúto (ale niekedy bolo 😔 )a môj čas isto ešte príde. 🙂

callex
10. aug 2010

@olympia zeby z GF?sme sa pametali?

OHSS urcite nemam..ved som nebrala ziadne hormony a podla mna vela tych folikov popraskalo este pred ovulkou.spomenula som to dvom lekarom a nik nic neriesil..tak hadam je to ok. kazdopadne sa na to opytam v piatok obvodneho ako s tymi folikmi je.. musim si ist k nemu odobrit zemi sestricka moze zobrat krv ktoru si pytaju v RF.aspon sa ho opytam ci bude ochotny mi urobit kontrolny ultrazvuk.
s tymi kilami ani mi nehovorte.uz som skoro rok pribrata a este som si nezvykla.este pred rokom som kupovala 36-38 a teraz ze 40 sem tam 42..zalezi od strihu.vsetko mi to islo do stehien a do brucha.hruuza. bola som vo stvrtok v kosiciach poyriet znamych ktori ma dlhsie nevideli a schytala som dve otazky od dvoch ludi ci som tehotna?najlepsia bola kamoska..ukazala na brucho a tak natesene sa pyta ze ci ano? no musela som ju sklamat ze to su kila.ale potesila ma ze to vyzera ako tehu brusko.ale aj tak sa hanbim.a najradsej by som skryla.ale ved pride den ked sa ja poratam s tymi kilami. 😠..teraz to ani nema vyznam riesit ked papame kadejake hormony.coskoro budeme ako polske kurence. 😀
a mame tu nejake nove tehulky zaciatocnicky?? to je pozitivna sprava.

orsulka
10. aug 2010

@ninockaskv caf..neda mi nezareagovat.....ja s tebou suhlasim s tou pauzou a nechanim vsetkeho aspon nachvilku tak, ako si pisala pre lenku@lenka20
ja sopm tiež pon tolkych IVF a IUi už vola z toho taka nejaka hotova, že sme sa tiež na vela veci vykaslalai, dali si pauizu...ja som pred softom v repriku nebrala žiadne vitaminy, ani kys. listovu, ani kajanske korenie jednoducho nič ani žiadne ocistne caje a podobne.....a možno aj to zabralo.....takže preto s tebou v tomo suhlasim.. 😉
@lenka20 to ste s mm na tom podobne ako aj my, my sme nemali vobec žiadny problem, ani hemato, obaja uplne zdravi a aj tak sme museli čakat skoro 9 rokov anikto nam nevedel povedat prečo, vsetci len tak hádalai....a preto si myslim, že vždy to za pokus stoji, ked ste obaja zdaravi !!! 🙂 🙂 🙂

rebeca_1
10. aug 2010

Ahojte babulky,

@lenka20 mas moj velky obdiv, ze tak dlho si vydrzala vyckavat na doktora. To je hrozne! Ja som len raz sedela v cakarni u internistu od 7,15 do 13,30 ale povedala som si, ze to bolo naposledy. To bolo pred druhym IVF. Ale co by sme nespravili pre miminko, ze?
Leni a ty si nemala nikdy problem s hemou? Sakra, tak preco potom bolo MA? Ja uz tomu nerozumiem....
A tie uprednostnovane tehulky.... Akoze ano ale aj mna to uz par krat zabolelo. Cele roky tu cakam aspon na nejake to hcg, kebyze oni vedia.... Ta ktora ma babatko z teplej postele, nema ziadny problem a este aj nech sa paci, podte Vy! A UTZ jej robia hodinu, lebo ona je tehulka!!!! Ano nech su uprednostnovane ale kybeze nam to podaju trosku citlivejsie.... Aspon teda mne (((((

@ninockaskv super ste vybrali, kedy letite? My asi 2. alebo 13.9., uvidime podla ET ale najskor k nemu musi prist )))))

@olympia
@orsulka mate krasne tyzdne, parada!!!! Aj ja chcem ))))
@shandy co trojka v Alpach nakoniec nebola? )))))

ninockaskv
11. aug 2010

@rebeca_1 no, presne si to vystihla.. na mna bola aspon mila moja gynekolgicka minuly rok, ked osm tam prisla a zbadala ma, tak ma prednostne zobrala.. a ked mi kazala na krv tak nikdy nie cez poradnu.. 😅

@orsulka takze zjavne to tak funguje.. len dopracovat sa do toho stavu je poriadne tazke.. co urcite vsetky viete.. 😅 ja mavam zase rano okolo pol 9 moje 5minutovky, ked slzu vytlacim v autobuse.. nas malus by mal ochvilu rok 😔 😔

@rebeca_1 neviem neviem, nie su tu moc nadseni z mojej dovolenky, ale mam este 18 dni tak to musim vycerpat, tak sa hadam dohodneme na september 😝 a letenky do londyna mame booknute na 20.10, ale to este nevedia xixixi

o kilach radsej nic nehovorte, ja som na to zvalila aj celulitidu.. ze to je z tych homonov ☹

prajem krasny den

mircalla
11. aug 2010

ahojte kocky, len z rychlika....pocity, ktore tu opisujete su mi doverne zname....ja som inak bola az v takom stadiu, ze som sa musela vyhybat vsetkym tehotnym kamoskam a kamoskam s detmi
tiez take prijemnosti,ze potratite a ste s tehulkami na izbe napriklad....jedna mala hlasku...nic si z toho nerob, mozes kocikovat nase...no mala som namale...myslela to dobre, ale vyznelo to strasne
jaj, kde su tie casy, ked filipko spal....trochu sa trapime s kolikami....zastavene prdiky....ale neni to tragicke ze by plakal x hodin v kuse
kila navyse....zhodite....ja uz mam 14 kilo dole...inak som za stimuliek tiez pribrala...15 kil a dalsich 13 za tehu....takze som mala 28 kil navyse

ninockaskv
11. aug 2010

to bola riadna krava.. prepac, inak sa mi to neda povedat.. teda da, ale nebudem 🙂)

joj kila sem kila tam.. kaslat na ne
@mircalla mne tusim dula vravela pit fenyklovy caj, ked ma baby problem s kolikami.. ked kojis, skus to pti 🙂

shandy
11. aug 2010

ahojte dievcence 🙂 🙂
@callex OHSS pokial viem maju niektore kocky aj z clostilu, takze to je individualne. ale ja som tym chcela povedat to, ze ak by si aj PCOS mala, tak asi jedna z tych veci, ktore by ti mohli skomplikovat pripadnu stimulaciu je OHSS.
inak k tomu uprednostnovaniu tehuliek u lekara, ja sa musim mojho gyndosa zastat, ze ten naopak uprednostnil casto krat mna, lebo tie tehule tam boli vzdy ovela dlhsie, ja som bola o chvilu vybavena, hlavne ked som sla len na folikulometriu.
@rebeca_1 veru trojka v alpach sa nekonala, ale chceme od zajtra skusit stvorku v Tatrach 😀 😀 😀 , tak uvidime....akurat som nastvana, lebo mrcha zatial neprisla a ked ju dostanem niekde na ture, tak ma asi slahne 😠 😠 . ninocka aj kamoska takto rata, kolko by mal ich malicky, ono asi nikdy nezabudnes a je lepsie si poplakat, ako to drzat v sebe...mas to tazke, mas moj obdiv 🙂
@mircalla hej, to s tym kocikovanim mi hovori aj moja kamoska stale, niektori ludia su fakt mimo ako keby ti to kocikovanie cudzieho dietata mohlo nahradit... 🙄
pekny den dievcence 😵

mircalla
11. aug 2010

ahojte, cajik som kupila
no leni, kukam, ze nic nenasli...tak potom to uz musi prist
kamoskina mama 4 krat potratila, a mala potom ju aj aj brata
jedna znama tiez vela krat potratila...a uz ma 3 deti
uz mas vsetko vysetrene, mozno len embryjko nebolo to prave

callex
11. aug 2010

ahojte...navrhujem aby si nasi gynekologovia zaviedli hodiny pre snazilky 🙂 ked to tu tak citam.
@shandy tatry su dobra volba..uzi si to.
@mircalla fenyklovy cajik je moj oblubeny..tiez ho pijem ked mam problem a to som uz velka. malemu sa urcite polepsi.
@ninockaskv letenky mas tie akciove za 10eur?

zufalka
11. aug 2010

@ninockaskv dakujem,uvidíme 🙂 držkaj sa a uži si dovču. aj ja by som išla 😉

ninockaskv
11. aug 2010

@shandy klud, kupel a cervene vino .. 😀 😀 😀 😀

callex, nie nie su az take akciove, ale stale dobra cena nejakych 70 spiatocna.. ja uz som dorobila, uz sa mi nema kto venovat, idem hladat dovolenku...

po ceste z posty som stretla znameho .. boli na nasej svadbe, ona tlacila velke brucho.. a som sa ho pytala, co nove a on ze neviem ci vies... no vacsie uz nemohla mat to brusko.. boze a ten pohlad, mozem ti to povedat, nemozem.. .. tak by som najradsej zaspala a zobudila sa o 10 rokov, ked uz by mohlo byt vsetko ok a ja budem zmierena a vyrovnana

lenka20
11. aug 2010

ninus za tych 10 rokov by si nam chybala 😉 ale uplne chapem... je to tazke.... ale je to len faza, urcite coskoro sa budes citit ovela lepsie...
inak ahojte, dneska nestihacky, pol dna v meste, potom doma robotka ach jo, ale aspon to rychlo ubieha... ktosi sa pytal na moju stitku - je OK, naposledy mi robili odber zaciatkom roka, vsetko bolo v norme...
shandy veru horuca vana a cervene vinko a mrska tu bude hned 😉 ja ani neviem kedy mam cakat, dnes v noci ma bolelo brusko, uz som myslela ze pride ale nakoniec nie...
rebeca1 a ty kedy uz mas OPU, sa mi zda ze uz nejak dlho stimulkujes, ci nie? 😵 😵 😵
britka akoooo???? ako sa citi cerstva tehula? pocitam, ze oddychujes, gaucova kultura 😉
pekny vecer vsetkym 😵 😵 😵 😵 😵

rebeca_1
11. aug 2010

@lenka20 ja mam dnes deviaty den utrogestan a potom uz cakam na ms a hor sa do novej stimulky )))))
Len dufam, ze tento krat aj s nejakym tym materialom )))) Nech odletime na dovolenku ako rodinka ))))) Kiezby Boh dal....

Babulky ja som vysadila hned po OPU ten siofor a dnes mi odpisala Vitulka, ze si ho mam nasadit naspat. No nie som blba?

modra
12. aug 2010

Tak my sme sa nakoniec rozhodli to odlozit na september.. uz sa neviem dockat stimulky, baby a ako to riesite v praci? Ja mam z toho stale stres co si zase vymyslim 🙂 ze kam idem a pod..

lenka20
12. aug 2010

rebeka tak ja som si to uplne doplietla, ja som myslela, ze ty uz stimulkujes 😝
modrik - ja som to zvykla riesit tak, ze som povedala sefovi o co ide a ze ak to vyjde tak skoncim na dlhodobej PNke...on to bral sportovo, ale mne to potom vadilo, ze sa o tom vie 😝 tak som sa to potom snazila vykonat pocas dovolenky,aby som nikomu nemusela vysvetlovat.. lenze tym padom som vycerpala vsetku dovolenku a potom som uz nemala... ked som mala KETy tak som chodila normalne do prace... ale kebyze to mam vysvetlovat teraz tak poviem, ze mam gyn. problemy, ze idem na operaciu, ze budem na PN min.3tyzdne... a co koho do toho.... ja som mavala normalne vycitky svedomia, ze necham na kolegoch svoju pracu, bolo toho vela, kym som bola na PNkach tak sa veru zapotili, aj preto som myslela ze musim povedat co mi je... ale tak to nie je, nikomu nemusis hovorit o svojom zdravotnom stave a na PNku mas narok....potom ked mi to nevyslo a prisla som nazad do prace tak som si vyzrala vsetky tie lutostive pohlady, to je potom horsie ako ten samotny fakt ze to nevyslo... 😝
inak dobre ranko vsetkym, dneska mam kmitaci den, musim doma nieco porobit, navarit a poobede do mesta 😝

brita
12. aug 2010

@lenka20 Lenik, suhlasim s tebou. Ja som v praci povedala, ze mam zdravotne problemy ( ani nie ze gynekologicke - co koho do toho, ze? 😉 ) a ze budem teraz do konca augusta PN, teda ze koncom augusta idem na kontrolu a potom uvidim.
Inak, mrazaciky nemame. 😒 Pisali mi z RF mail, ze zial ani jedno nebolo vhodne na kryokonzervaciu. Tak som z toho trochu smutna. ☹
Ako som pisala som na PN, moj gyndos ma hned z radostou hodil na PN-ku a dokonca ma vzdal v ramci tehotenskej poradne, co bolo od neho pekne 🙂 Tak mi to tak dobre padlo.
Na UTZ a krvicku pojdem do heliosu asi 23.8, to je v pondelok, to bude uz 14 den po ET. Koceny, mylsite, ze keby tam cosi bolo, ze by to uz bolo aj na UTZ nejako vidno? Prosim, napiste mi, ake mate skusenosti, budem vam povdacna. 😉

ninockaskv
12. aug 2010

@brita ja som bola u gynekogolicky tak okolo 17 den po ET a nechcela ma posielat na uzv, lebo vraj mozu byt nejasne vysledky a mozu sa zle vysvetlit.. ze mam cakat na ten uzv do centra v 7 tt priblizne..

mne vcera chlap oznamil, ze on nechce adopciu a musi si to premysliet.. taka som bola nasrata.. rozpravam o tom uz par mesiacov, papiere som bola vyzdvihnut, potvrdila som to u lekara a teraz toto, som ho skoro zabila 😠 😠 😠 😠

inak ja nikomu nic nehovori, proste idem na PN ked treba... na PNku mate narok, ostatnych nemusi nic zaujimat, robotu si rozdelia, vsetci sme v praci nahraditelni 😉

callex
12. aug 2010

@modra no veru hod sa na PN..a v klude si vyriesis celu stimulku.ale zase zavisi od sefa a od kolegyn.ja som pri IVF mala menej chapavu kolegynu..vedela o co ide,chcela som zostat po ET doma tie 2tyzdne ale nesuhlasila.tak sme sa vtedy dohodli ze budem chodit do prace od 14,00 do 22,00..lebo inak sme robili kazda 16hodin a druhy den volno.ale bol to zaberak najme to ranne vstavanie.nemala som to srdce ist na PN a ju nechat robit dva tyzdne 16ky..a aj tak ma ohovarala a bola ofucana.no ale co uz je to tam.odvtedy sa toho vela zmenilo.robim uz sama 8hodin denne..a v pripade nudze ma vie zaskocit moj nadriadeny ktorym je moj manzel 🙂 ...horsie je ked potrebujeme vypadnut obaja spolu.
mala som byt uz aj prepustena prave kvoli snahe otehotniet..firma pre ktoru nasa firma robi skoncila s nami obchodny vztah a tym padom to co robime malo koncit koncom augusta.sefka ma chcela zobrat k sebe na inu pobocku ale musela by prepustit paniu ktora tam robi.necitila som sa dobre pri myslienke ze ju prepustia ja otehotniem a sefka pride o nas obe. tak sme jej povedali co je vo veci a ona sa rozhodla ze ja pojdem papa. ale stastie sa usmialo a firma si to rozmyslela odvolali zrusenie a tak ostava aj nasa pozicia.a ja na svoje stolicke.
@brita preco ides na krv do heliosu?ak bude daco vidno tak len malu bublinku alebo bodku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre