Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cavik
16. sep 2010

Pekný večer žienky

no tééééda, tu čo raz prídem, tak je samá dobrá správa....až sa bojím ísť do stimulky, aby sa to akutát na mne "nezlomilo".....ale rebeca.....congratulation 😵
ja som včera písala tomu môjmu 😉 😉 😉...teda, dr. Š. 😉, čo na Wobenzym, ....a že neprekáža, ale daný marker, pre ktorý ho mám brať, je pre stimuláciu nepodstatný..........no ale ja som ho už začala zobať...tak hádam neuškodí.
Mám si nechať predpísať Prednison.
A tu smeruje moja otázka 🙂 🙂. Odkedy ste ho začali brať ? Až od stiumulky ? Ja si myslím, že mi ho hematologička predpísala, ale mám ísť za ňou až keď začnem stimulovať a inokedy sa mi ani nechce 😅....sa tam furt načakám 😠
Rebeka33...Ty sa kedy chystáš do Brna ?

Ja sa neviem rozhodnúť, či ísť do Brna teraz alebo až o mesiac. Mala by som mesiac zobať Wobenzym, ale teraz viem, že to vlastne ani nieje treba........ a potom mám ešte zopár úplne nepodstatných dôvodov, prečo to odsunúť 😝 ( také tie vypočítavo - praktické, ale trochu sa obávam, že just, keď si niečo naplánujem, tak to nevydá 😒 )...tak sa neviem rozhodnúť, či to oddialiť kvôli nejakým malichernostiam alebo čo, či ?

orsulka
16. sep 2010

@cavik ahoj...tak ja by som dala na pocity... tak ako to citiš či ano alebo nie...koniec koncov mesiac hooore-dooole.....alebo nechaj to na rano to rozhodnutie, možno s niečo dobre zasniva a udá ten správny smer.........netreba nič siliť, hlavne aby si ty bola OK...potom aj vysledok byva OK 😉 😉

takyna
16. sep 2010

@olympia pri tehotenstve 18kg ale ešte mi zostali kilá zo stimlky, a z pôrodu s pred 2 rokov ☹

cavik
16. sep 2010

@orsulka
veď áno Oršulka....asi to nechám do posledného dňa....nechám si svojim gyn. predpísať lieky a rozhodnem sa, či začnem teraz alebo o mesiac ....uff 😉 😵

tomka12
16. sep 2010

@cavik velmi ti drzim palce aby sa ti to uz konecne podarilo, nech sa rozhodnes akokolvek 😵

shandy
16. sep 2010

@rebeca_1 no co to tu ciiiitam. supeeer, gratulujem. tak to je riadna tehu vlna toto.
@cavik ale no co sa budes ondiet, sup ho do nej 😉 , ale nie, urob ako citis...prd na tie prakticke a neprakticke dovody. proste pocuvaj srdce 😉. ja som mala prednison zobat od 1.DC, ale tentokrat ked to vyslo som ho zacala zobat skor, uz asi mesiac pred v polovicnej davke.

lahhel
autor
16. sep 2010

Cavik, ani nehovor... ako sa zacinam bat aj ja tejto tehu vlny pri mojej stimulke...Cavik a ako pise shandik, sup do stimulky, nie je na co cakat 🙂

shandy
16. sep 2010

@lahhel lahhelik mysli pozitivne, u mna to vyslo prave vtedy ked som sa odovzdala osudu, uz sme planovali dalsie IVF v januari, dovolenku v Turecku koncom septembra. No to mas tak....a predtym som si bala kupit nove lyze, lebo som si myslela, ze uz uz budem tehulka...

violoncielka
16. sep 2010

@rebeca_1 super gratulujem a drzim palce 🙂

martineluska
16. sep 2010

rebeka čo to tu čítam... gratulujeeeeeeeeeeeeeeem super spravička 🙂 normalne si ma inšpirovala aby som nečakala do jari 😅 prajem ti super tehulkovanie 😉

rebeca_1
16. sep 2010

Dakujem Vam.
Neviem co mate Vy nove, docitam si Vas asi az cez vikend. Komu mozem blahozelat? Vobec nemam prehlad....

maticap.
16. sep 2010

@shandy @rebeca_1 Dievcata - to su super spravy! Gratulujem! 😉 😀 😵
V poslednej dobe som vas trocha zanedbavala a citala som len obcas co je tu nove. Tak ak som na dalsie nove tehulky zabudla, tak prepacte.
U mna nic nove... cyste na pravom vajecniku sa stale u nas paci, tak zostala aj po druhom menzese - nepomohol ani nasadeny duphaston... Dr. rozhodol, ze tento mesiac neda ziadne lieky a citujem: nechame to na prirodu. Vsak ved dobre, akurat, ze ta svina ma celkom tlaci.... 😒 Neviete nejaky "zaruceny" recept ako sa jej zbavit? Niekto mi radil velke davky B vitaminov, niekto Indonal...Tie bečka som si uz kupila, no indonal je kapanecek drahsi, tak este otaľam... a popri tom cakam, kym nam schvali poistovna ziadost o IVF. Neviem, ci si pamatate: nakoniec som sa rozhodla prve ivf vyskusat na Slovensku a konkretne vo Ferticente... tak uvidime. Ak by to nevyslo, tak ideme do RF. A basta! 😉

olympia
16. sep 2010

@rebeca_1 krásna správa, potichučky gratulujem! 😵 😵 😵

@orsulka zas ma dobiehaš? 😀
takyna, pýtam sa preto, lebo aj ja sa bojím kíl, aj keď zatiaľ to je celkom ok.
maticap, tiež som počula, že vitamíny skupiny B pomáhajú, konkrétne thiamín (teda B1).

rebeca_1
16. sep 2010

@shandy prepac, az teraz v prispevku od maticap som postrehla ze si tehulka. Tak obratom ti posielam velikaaaaaansku gratulaciu ))))) Objimam ta.... Opatruj sa! Waw!!!! )))))

A co je tu este nove? Zhrnte mi to prosim, kym si Vas docitam!

zufalka
16. sep 2010

@rebeca_1 supeeer!!!! gratulujemmmmm 😀 😀 😀

lenka20
17. sep 2010

caute zlaticka 😵 😵 😵
rebeca gratulujem!!!!!!!!!! fantasticke, tusim prisla totalna tehuvlna, tak drzim palce aj ostatnym nech to klapne 😉 😵
mircallik - dufajme ze to bude len malickost tie filipkove vajka, naozaj dost vela deticiek to mava co som pocula, zvykne sa to vstrebat, hlavne sa nestresuj ty, maly to vyciti....drzim palce... ako sa vam byva v novom? 😉 😵
pozdravujem vsetky, specialne lahhelik - lahhelik nech sa pridas k tehulkam!!!
britus - nech dnes pridas vybornu spravicku 😵 😵

moni19
17. sep 2010

Ahojte dievčatá,

@rebeca_1 gratulujem. Krásne Hcg. Tak sa opatruj. 😵 😵 😵
To je fakt tehu vlna.

Pekný deň.

olympia
17. sep 2010

@lenka20 ahoj, ja by som si priala, aby si sa na tejto tehuvlne zviezla ešte aj ty, verím, že zázraky sa dejú a všetko bude ok a podarí sa to. 😵

takyna
17. sep 2010

@olympia tak po 30tt išli mi hore kila , lebo sa mi rapidne bruško zvečšilo, to nebolo z jedla, veľa vody som v sebe zadržiavala, bolo teplo leto 😝 v porodnici som hned nechala 12kg

takyna
17. sep 2010

Babule super to tu samá tehula, aj Tomka krásne testíky super,super ,super 😵 😵 😵 😵 😵

rebeca_1
17. sep 2010

@tomka12 waw, srdecne blahozelam!

mirinda10
17. sep 2010

@takyna presne vobec sa nestresuj malla sa nauci ked bude cas ale vies co ja som robila, kedze mala nechcela byt na brusku ja som si lahla a dala si ju na seba ako na baranky a prihovarala sa takto to zvladla alebo drz ju na rukach tak musi drzat hlavicku tiez, ja som ale na brusku vobec netrenovala nakolko naco este viac revu pocuvat, krasne priberate ono kojene deti viac kakaju, ked pojdete na prikrm tak bude menej ale ved ak by nema licka, tak je ako slizik tiez, kde ma tych 5kg 😵 ale dolezite je, ze priberate
no si hviezda jed 14kg dole ja uz 3 mesiace stojim na vahe a mam iba 12kg a potrebujem dat aspon dalsit 10kg aj ked co som ako tehu pribrala 10kg to bolo do max 3 tyzdnov dole ale dalej to nejde

@rebeca_1 nadhera, to je spravicka po dovolenke co 😵 😵 😵 😵 teraz zacina silna vlna baby tak stimulantky treba naskocit na vlak 🙂 🙂 🙂

@zuzla80 no my sme mali takyto priebeh po 2hom ockovani ale neboj to hned prejde
inak teraz od stredy je akcia v kauflande na SUNAR tak posli muzika neviem co presne beriete ale je 600ka za 5,90 tak nejak co je asi super cena
vela toho mliecka nevypijete, aj ked pojdes na prikrm musis do konca 1 roka pit aspon 500ku, pocita sa aj kasa mliecna
inak ja mam susedu asi som to uz pisala ma nedonosene dievcatko a chodia k neurologovi, nesmie s malou ani za ruky chodit dr ju hned zhaltovat, ze to ze sedi, chodi vsetko je nie len podla svalov ale podla toho ako je mozog pripraveny, nic nemas robit ani vodit za ruky,ziadna chodula nic mas iba rozostavit do priestoru nabytok aby sa dieta pridrziavalo samo ale inak mu nesmies pomahat

@avaka no Eli je ina modelka my uz atakujeme 8kg 😀 😀 😀 a pred skoro mesiacom mala 68cm, tak hadam sme uz nejaky 1 cm narastli, boze ak ti zavidim, ze nemusis tolko nosit mna strasne bolia krize
a co zuby uz ide nieco 😉

takyna
17. sep 2010

@mirinda10 , mirindik kukni fotky, ona je taka dlha gulicka 🙂 , vcera vecer chytila mala naladu a tak krasne pasla baranky, ako pises, aj ja si ju davam na brusko a piskam jej atd... 🙂 a ona kuka na mna a tiez tak trenujeme to drzanie hlavky, sa mi zda , ze sa to zlepsuje, poklopem , odfotim ju ak sa mi podari, konecne sme prekonali 5kg 😝
mala Emka bude asi vysoke dievcatko a uz sedite?

avaka
17. sep 2010

🙂 Ahojte
No dovolenkarky... 😵 😵 gratulujem,tak dovolenky padli na urodnu podu 🙂

@mirinda10 ,ja som tiez rada,ze nedviham viac,ved ma uz 4 mes.boli ruka a aby nebolo dost,tak ma vcera aj seklo v krku 🙄 ,som uplny kripel,ale nastastie sa mozem hybat...
Zuby stale nemame,ak to bude po mojom muzovi,tak mame este cas,ten mal vraj velmi neskoro..
ale konecne dame sem tam pa pa,a ukazuje teraz prstom na vsetko,objavila ukazovak,tak sa zabava.. 😀 No a pol dna prespi a cez noc podriemkava.. 😅
pozdravujem vsetky a Mircallka Filipkovi sa to urcite vstrebe,nebojaj 😉

avaka
17. sep 2010

@takyna ,ja som E davala,tak ,na predlaktie,dolu bruskom,to mala strasne rada,lebo kukala a tak si aj hlavku musela drzat,lebo baranky tiez nechcela... 😉

shandy
17. sep 2010

ahojte dievcence 🙂
@rebeca_1 dakujem 😉 . kedy ides na sono?
@lenka20 lenicek ako s tym myomom, kedy ti ho daju von? aby si uz aj ty naskocila na tuto mexicku vlnu.
@olympia olycek ja som uz teraz pribrata, ze mi uz brucho trci. sa obavam, ze to uz dlho neutajim, uz sa ma to ludia sami pytaju...uffff
@avaka @mirinda10 @takyna @mircalla @zuzla80 @julietka no krasne su tie vase deticky maminy 😵 😵 . Reprofit robi naozaj krasne deticky 🙂

shandy
17. sep 2010

vsetky babulky pozdravujem a zelam pekny vikend 😵
my sme boli rano na genetike po vysledky, nastastie vsetko ok, len nam povedala ze ak mame ICSI, ze by sme mali ist na amniocentezu, vy ste babulky boli, tie co ste mali ICSI? mne sa to zda dost velke riziko....

violoncielka
17. sep 2010

@shandy a jmne uz brucho tlaci na nohavice. Sice vaha je stale rovnaka,ale brusko uz vykuka. Ja sa utesujem, ze to su este asi tie zvacsene vajecniky 🙂. Ale snazim sa uz teraz spravne stravovat, dokonca som obmedzila aj sladkosti a jem vela masa a ryb, ovocia a zeleniny....tak dufam, ze to nejako obstojim a nenaberiem zbytocne kila navyse 😉
Rebeca aj shandy no ved vy pojdete na sono asi este predo mnou ☹. Ale nevadi ja si pockam 🙂

violoncielka
17. sep 2010

@shandy co je to ta amniocenteza? Zistuju z plodovej vody mozne vady? No ja na to nepojdem....aj ked vek uz na to mam.....asi to odmietnem

mirinda10
17. sep 2010

@takyna no mne Bibka ako gula nepripada je dost dlha a ma iba krasne gulate licka ale inak pri tej vyske 5kg je ako modelka, budete rovnake ako Elik

@shandy co to je za hlupost, kolko mas rokov uvidis co ti povedia podla vysledkov AFPcka ale chod na prenatalny screening na NT a nosnu kosticku
nebojkaj budes mat aj ty krasne babo, mozno aj dve, kedy mas prvy utz?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre