Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
15. okt 2010

@lenka20 specialne pre teba pozdrav, dufam, ze s tym myomiskom to nebude tak zle

lenka20
15. okt 2010

mircallik dakujem 😉
filipko sa vrati do normalu ked vyzdravie, nejako to vydrzte, to vies, aj jemu sa asi zle dycha ked je chorucky, budi sa, je nevyspaty, unaveny, no a jedno s druhym, potom sa mu asi ani neda od unavy zaspat.... prajem skore uzdravenie vsetkym 😉

mirinda10
15. okt 2010

@mircalla no tak ti naozaj malo spi ked len raz za cely den, inak na soplik je dobra zima, tak ho daj na balkon alebo chod s nim von
my sme spali iba hodku ale ved aj to staci, naobeduje sa a pojde opat spat 😀

mircalla
15. okt 2010

vonku sme kazdy den aj 3 hodiny....ale bieda, nepomaha....uz fakt neviem
on dakedy spi doobedu, ale to maximalne 20 - 30 min

mircalla
15. okt 2010

aspon v noci spaval doteraz super, ale zda sa, ze uz aj v tom sa pokazil:((

lenka20
15. okt 2010

mircallik on sa polepsi, len ma teraz asi take obdobie... ale je taky zlaty krasny ze mu musis vsetko odpustit ked na teba hodi usmev tak sa urcite roztopis 😵 😵 😵 😵

orsulka
15. okt 2010

@danutta ja som mala v Martine 4xgonal a 1x puregon...v Vrne som 1x kupila Menopur a vyslo to....
@shandy kociar už ako tak vybratý mame...pravdepodobne easy walker duo.......ten jediný sa nám zatial zmesti cez dvere do kočíkarne 😀 😀 😀 farbu zatial neviem...velmi sa mi silver.....ale bojim sa aby nebol casto spinavy.....tak kožno skor nejaku tmavsiu farbičku...a zatial spi kolko vládzeš...ak má prisť nespavosť tak dojde aj sama 😀 😀
@kaciatko81 no pokial mas skusenosti aztial len s IUI, tak rozhodne staci Soft a nie komplet IVF..... 😉 naco tolko hormonov davať do seba 😉 😉
@lenka20 dakujeme pekne 🙂))) na menách sa pracuje 🙂)))

shandy
15. okt 2010

@lenka20 lenicek ahoooj, termin sa ti blizi, tak dufam, ze date tomu myomovi na frak...maternica bude patrit niekomu inemu, bude tam drobcek, tak myom nech uz nerobi neplechu.
@mircalla veru ako pise lenicek, viem aka som ja, ked mam chorobu a chuda filipko tiez musi nejako dat najavo ako sa citi a inak to asi nejde...mircalla a nepomohol by vam zvlhcovac, nech sa mu v noci lepsie dycha?
@orsulka, suhlas s easywalkerom, zatial je aj moj favorit 🙂 . no ved neboj orsulik niekedy mam take dni, ze nie a nie spat...snazim sa vynechat poobednajsi spanok, lebo ta noc potom stoji za prd... 😀 . a kedy hodis fotky?

mircalla
15. okt 2010

@shandy on sa stale rehoce...naladu ma dobru...len nespi
@takyna taky co kocik? mna ide porazit, kolecka su hrozne, nikam sa s nim neda bez problemov dostat.....
baby co maju kociky s tymi velkymi nafukovacimi koleckami pochvaluju....moj vrgza a zle sa s nim chodi...na dlhych dieloch su totiz otrasne chodniky a obrubniky
dost chvalia fusion concorde....odporucam buducim maminam, keby som bola byvala vedela....

falin
15. okt 2010

babulky - mam jednu otazocku. Pred OPU ste si vzdy pichali pregnyl? Ja zatial pri kazdom IVF, ale teraz nic stelcl o pregnyle nehovoril a ja ziadny doma nemam. Tak neviem ci mam zhanat 😖

shandy
15. okt 2010

@mircalla tak aspon ze tak 🙂 🙂 , ja mam vacsinou tiez problemy so spanim ked som chora.....skus mu zvlhcit vzduch,mozno sa mu bude lepsie v noci dychat....ufff no na dlhacoch si to viem zivo predstavit a este v zime....

falin
15. okt 2010

@mircalla - aky mas kocik? Ja som mala s velkymi nafukovacimi kolesami a fakt to bolo super. 😉

shandy
15. okt 2010

@falin jasne, pred OPU sa vzdy picha pregnyl, ale ja som ho vzdy brala v Brne pri poslednom ultazvuku pred OPU, len neviem ci tam ides, tusim ze nie, ze? tak to by si ho mala urcite potom zhanat...len mu zavolaj alebo napis, ze kolko a kedy pred pichnut. musia ti to presne nacasovat a podla toho budes mat potom OPU. ale ked cakas na dalsi uzv este tak asi az potom sa to rozluskne, ze kedy bude OPU a kedy pichnut pregnyl....

shandy
15. okt 2010

@orsulka @julietka a to mate babule dobre, ze mate kocikarne, to tu sa nam o takom ani nesnivalo...ani do vytahu ten kocik nevojde...no neviem si to dost dobre predstavit, ze ako to budeme zvladat, lebo sama ho asi po schodoch neznesiem...jedine, ze odnesiem spodok, necham ho dolu pri vchode, znesiem deti a idem 🙂 , to budem mat pekny zadok po tolkych schodoch hore dolu 😀 😀 😀

falin
15. okt 2010

@shandy - dakujem ti moja. Musim ist nejaky zhanat, ze ma to nenapadlo vcera, by mi bol gyndos predpisal 😠
Zajtra volam do brna, povedia kedy bude odber a spytam sa kedy budem pichat ten pregnyl

kaciatko81
15. okt 2010

@lenka20 dakujem 🙂
@orsulka dakujem 🙂 tiez si tak myslim, nechce sa mi do "velkeho" ivf, kedze aj iui bolo uspesne 😅 - ale iui uz nie 😔

callex
15. okt 2010

@danutta pripajam sa k ostatnym, je mi luto tvojej babky a nevydareneho pokusu.ono to asi bolo jedno s druhym.

@kaciatko81 rozhodne skus soft, je to lacnejsie a mensi napor hormonov na telo.a ako vidis soft tu ma slusny uspech.

babulky ja uz som v pyzame a v postielke,od pondelka bojujem s prechladnutim prechadzam roznymi stadiami a dnes som sa rozhodla pre kuru v posteli s teplym cajikom.cely clovek ma rano bolel.
mircala skus ten zvlhcovac vzduchu v bytoch je urcite vysuseny vzduch od kurenia, alebo spinkat pri otvorenom okne.

kaciatko81
15. okt 2010

@callex dakujem 🙂 dostala si ten mail? co na to hovoris?
ja som bola minuly tyzden chora na antibiotikach doma... ale inak mi zvykne pomoct cajik z cerstveho zazvoru, tak skuste 🙂

orsulka
15. okt 2010

@shandy iem skusit tie fotky...tak snad budem uspesna .-))) aokrem toho zadku, vieš ake budeš mat natrenované a vymakané ruky ????? 😀 😀 😀
@kaciatko81 to IUI nie je dobre opakovat viac ako 2-3 x...ani sa to viackrat neodporuca.....tak pekne sup ho do softiku 😉 😉
@callex prajem skore uzdravenie....ozajťa to už dlho drži.....a lež aj viac dni ak to pojde, možno len jeden den nepomože......inak ja mám dnes totál veget, drahy je na panskej jazde....tiež som sa od rana este nevyzliekla z pyžama 😀 😀 😀

kaciatko81
15. okt 2010

@orsulka vazne? to som nevedela... ja som mala jedno neuspesne, potom laparku, potom som mala dve s merionalom a druhe bolo uspesne, ale geu... a nejako sa dalsieho bojim... takze uz sa tesiiim 🙂 bud. tyzden mam este hovorit s mojim dr a budem volat do brna 😕 😀 😵

tomka12
15. okt 2010

Ahojte zienky 🙂

dnes ste toho dost popisali....
@danutta je mi to velmi luto, prajem vela sil do dalsieho boja
@cavik stastnu cestu a vela stastia na zajtra 😉 😉

Pozdravujem vas vsetky 🙂

kajka39
15. okt 2010

Ahojte vsetky babulky 🙂
@orsulka -gratulujem velmi k pariku, velmi rychle to leti, ze vraj uz 25tt. Nedavno si bola 9tt , ked som ti pisala. Drzkajte sa vsetci traja ,,particka,, 🙂 🙂 🙂

@mircalla - tiez zelam, aby malinky sa cim skor uzdravil, vzdy s niecim bojujete, ale zvladas to vyborne. .... tak nech ste cim skor fit!!! 🙂 🙂 🙂

@danutta - je mi to velmi luto, verila som, ze to bude ok, tak som na teba myslela. Dufam, ze dalsi pokus dopadne //

@callex - nic lepsie si ani nemohla vymysliet, beriem si z teba priklad a pojdem na chvilu tiez to teplej postele, citim sa podobne.... ☹ ☹

orsulka
15. okt 2010

@kaciatko81 to je super, že sa tesis...základ uspechu 🙂)))) my sme tiež boli u Stelcla .-))))) ak možem odporucit .-))))

tak nejake fotky sa podarili, aj ked niektore su fakt rozmazane...no to asi pri dvojičkách ide ťažsie...boli hlávkami uplne pri sebe, tak nas malý princ ma hlavku schovanu za sestričkou 🙂 😀

kajka39
15. okt 2010

Viete mi niektora poradit?? Pred softom som si dala este urobit hormonalny profil, doteraz som ho mala 100% v poriadku. Teraz som volala lekarovi ako dopadol 13DC : mam znizeny LH a zvyseny progesteron, nie velmi ale je 21DC : zvyseny Estrogen.
Myslite, ze mi v Brne stopnu Soft?? O par dni by som mala stimulovat, tesim sa a nemozem dockat a teraz toto!
Mna asi picne, uz len to mi chyba...........aby hormony zacali lietat ☹

kaciatko81
15. okt 2010

@orsulka snad budes mat pravdu 😵 krasne fotky 😵

tanitta
15. okt 2010

@kajka39 najlepsie by bolo prepisat vysledky na mail aposlat do brna... co povedia....ja som tiez nemala idealne FSH a sli sme dotoho...

danutta
15. okt 2010

@tomka,este raz vam vsetkym dakujem.@calex,zelam skore uzdravenie.@kajka,tak vidis ako to dopadlo,dufam,ze ty zacnes stimulovat ako si planovala,ale radsej zavolaj do RF co na to oni.Drzim vsetkym palceky 🙂

gerdusha
15. okt 2010

ahojte baby, viem, ze sa to tu isto niekde pisalo, ale asi som leniva si to tu vyhladavat. chcem sa spytat, na kolky den po odbere vajiciek sa potom vkladaju? ak by nahodou ten den vysiel na nedelu, robia to aj v nedelu?

gerdusha
15. okt 2010

ok, uz som si nasla, ze sa to vola ET 😉 ..a ze sa robi 3. alebo 5. den.

Este by ma zaujimalo, ako to je s tou nedelou v Reprofite. Mate niektora skusenosti?

lenka20
15. okt 2010

gerdushka ak to embrijka dotiahnu do PK tak 5. najneskor 6.den... ak vyjde nedela tak v nedelu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre