Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
3. jún 2009

zuzli mam o 10tej v praci meeting tak preto som prisla a doma by som nervacila, tak ako sa poznam ale ideme na 13,00 tak to ked pojdeme z BA 11,30 tak sme v Brne nacas

avi ved uz mozes ist na krv v niektorych CARoch sa chodi na 10 den a ked Vam davali blastocysty tak s kludom mozete ist na 10den nakolko ja budem pozadu 3 dni tak budem musiet vydrzat na 14ty den

babulky moc som na mimiska myslela aby vydrzali tak dufam, ze na mna pekne cakaju
😉

my uz mame kupene letenky ale keby som bola tehu a mala zdravotne komplikacie tak sedime doma na terase a nejdeme nikde, to je to najmenej co mozeme pre babenka spravit

tanitta
3. jún 2009

ahojky...
avaka...kedy to ides na krv?? 😎 ...testik je fakt ukazkovy 😵... o tyzden mozno aj nieco na utz bude vidno 😎...siece mne kazali na krv na 14po et ale bola som na 10 a ukecala som ich skor na utz potom... 😵...
pozdravujemeee zvysok buducich tehuliek 😵 ... paa

lenka20
3. jún 2009

ahojte babulky, len som nakukla po par dnoch a co nevidim - avaka - gratulujem k // no sak som ti dobre vyvestila 😀 😉 len tak dalej, na krv mozes ist kludne skor, uz ked mas na testiku // tak aj krvicka bude pozitiv...
mirinda drzim palce drobcom, nech uz aj ty mas v brusku embrijka ako zuzlik...
babule stracam prehlad kto kedy co, skratka na vas myslim 😉 nech vam dopadne dobre co prave robite 😵
a ty tanicka mars do lekarne a testuj sa 😉 😵 😵 😵 na co cakas 😉

lahhel
autor
3. jún 2009

Julietka, Mirindik...tak ako? Dufam, ze nam prinesiete len a len dobre spravicky 🙂

julietka
3. jún 2009

tak ahojte babulky, my sme prave dorazili...teda poviem vam dnes to bolo v repraku desne, este aj mach
ac bol zhrozeny kolko ludi, jednu zienku som videla aj vonku na chodbe lezala na posteli aky natresk tam bol
mne kazali prist na 8hod, ale doteraz rozmyslam ze preco ked ma zobrali na salu az o 10.30, baby som myslela ze ma porazi, ja ked musim cakat niekde som z toho uplne nervna a ja trapka som si nezobrala ani casak tak som nemala co citat, lebo som myslela ze ma hned vezmu tak ako minule
ale ako vzdy boli velmi velmi zlati, odobrali mi iba tych 5 zrelych folikov ako som uz avizovala, tie ostatne nechali.
V kazdom foliku bolo podla Stelcla krasne vajicko, takze zajtra pekne manzelik vola ako to vyzera.
Uz som sa dohodla so Stelclom ze ak to nevyjde ani teraz ideme na dovcu a o dva mesiace sa ukazem 🙂

julietka
3. jún 2009

avaka to sa velmi moc tesim ze uz ani nespinis a ten testik jedna radost take dialnice a na 10 den, to je fakt tutovka, ani na krv nemusis 😉

zuzla80
3. jún 2009

Julietka blahoželám ku krásnej päťke 😉 len ma trošku zaskočilo, prečo ti nevybrali všetky vajucha, veď možno aj v ostatných mohlo byť nejaké ďalšie vajko. No ale asi oni sa v tom viac vyznajú - tak ti hrooozne veľmi držím palce, aby sa všetkých päť oplodnilo a delilo. Isto to bude silná päťka 😵

Avi tak ako? Ešte nevieš výsledky?

julietka
3. jún 2009

nerozumiem ani zuzli, lebo na UTZ spominali ze ich je okolo 8,9 aj v sprave to tak bolo, ale vraveli ze 5 je dominantnych a na tie sa zameraju, no pokial budu naozaj take pekne ako doki hovoril tak mi je to jedno aj ked bude jedno, len nech je vitazne 😉

jej a naozaj avka uz dnes isla na krvicku 😅 no haloooo, ake vysoke je hcg? 😵

julietka
3. jún 2009

ta prva veta mala byt "ze ani ja nerozumiem" robim preklepy ..asi je to nakazlive 😀

lahhel
autor
3. jún 2009

Juliekta mojka, to je super, 5 vajuchov a ked doki povedal krasnych, tak to uplne staci...budem drzkat palceky, aby sa krasne oplodnili...zajtra teda vola manzelik, co 😀

Ja som dnes pisala machacovi ohladom stimulky, nedalo mi to,ze preco mam opat presne taku istu a bol zlaty, odpisal mi, ze podla neho reakcia bola dobra, tie 4 foliky uplne stacia, az na to ze boli prazdne, ale to ziadne lieky neovplyvnia, takze povedal, ze skusime estu jednu s tymito liekmi a potom uvidime, a ze mi drzi palce..tak som teraz spokojnesia na dusi...uz len nech mrcha dojde, zatial nic...ale dufam, ze do konca tyzdna sa spusti..

bea77
3. jún 2009

ahojte,
juli blahoželám k tým piatim. To je pekné číslo a určite z nich budú pekné embryjká.
lahel, som rada, že si sa trošku ukľudnila s tou stimulkou.
zuzi, dúfam, že svoje bublinky rozmaznávaš

avaka už možno oslavuje výsledky z krvi. snáď sa už skoro ozve a miri by sa už tiež mala pomaly vrátiť.

julietka
3. jún 2009

baby reprofitacky zabudla som vam novinku z centra, mozno ste o tom uz poculi ale zatial to ziadna nespomenula...takze podla novej ceskej legislativy co sa tyka centier asist.reprod.musia robit pri kazdom OPU odbery>moc, krv. Mna rano privitali so skumavkou na moc, ale Stelcl mi napokon povedal ze kedze to vyslo takto ze som o tom este nevedela tak mi to zatial robit nebudu, lebo by sme museli platit za to 2000 manzelka a 2000 aj manzel. su to vsetky vysetrenia co sa bezne robia asi pred operaciou na HIV vsetky ostatne...tento zakon je v platnosti od 01.06.09 takze babulky vsetky co pojdete najblizsie na OPU do reprofitu pocitajte so 4tis.navyse 😎

julietka
3. jún 2009

avaka halooo 😵 dufam ze nie si niekde pod stolom 😀 uz oslavujete co? 🙂
alebo zarezavas v praci nebodaj? tehulky by sa mali setrit tak to neprehanaj 😉

mirinda10
3. jún 2009

juli gratulujem k 5 vajkam mozno si mala viac folikul ale prazdnych takze ti pisu len pocet vajok nie kolko mas folikul ja som mala skoro 8 folikul a iba 2 vajka ale ako som dopadla ja

no mame dve mimiska v brusku su jednotkovej kvality a ked mi ich vkladali tak embriologicka kricala 5 a 4 bunkovce aj ked v sprave mam rannu verziu 4a 3 ale bolo ich krasne vidno na monitore magel bol paf bol tam pri mne a cumel bolo to naozaj moc dojemne a ta lahka hudba na proste ideal

vsetci boli super od Stelcla az po sestricky a prebehol tam aj Koudy a iba okomentoval, ze uz mam miminka v teplucku v brusku a poprial vela stastia

pytala som sa ako pokracovat ak by sa to nahodou nepodarilo a doki povedal vy uz nepridete o tom som presvedcena mangel srandoval s dokim aj sestrickami budu si ho tam dlho pamatat

bea, lahhel mrcha uz dorazila?

julietka
3. jún 2009

nie miri oni naozaj vybrali iba 5 folikov a v kazdom bolo vajko, tie ostatne boli mensie a nedozrete asi, tak ich tam nechali, mne aj doki povedal ze budu vyberat 5 🙂 ja sem len dufala ze snad dalsie dorastu a vyberu aj tie, ale asi nedorastli

miri tesime sa tvojim mimiskom, to je super ze obaja bojovnici prezili do dnes 🙂 a dokiho musis zobrat za slovo a vazne ze uz tma nepridete 😉

dnes tma mali vazne dobru hudbu, kym ma uspali este som im stihla povedat ze dobre hraju 😉 pri mne mali pulp fiction 😀

julietka
3. jún 2009

baby ja ked sa citam ake dnes robim preklepy..to je este asi ten ponarkozovy stav, ved to ani nie je mozne..

lahhel
autor
3. jún 2009

Mirindik, blahozelam k dvom mimiskom, nech sa pekne uhniedzia a drzia u teba 9 mesiacov..pekne ich opatruj...
A mrcha zatial neprisla 😒

Julietka, tak to mi je teda novinka..takze si priplatime 4 tis., no ked to vezmes z inej stranky, u nas by sme neplatili za tieto vysetrenia nic...nie? Ale ked to musi byt, tak to musi byt...

bea77
3. jún 2009

miri, tak držím prsty, aby tie dve bambulky boli tie výherné.
moja mrcha zatiaľ tiež nič, ale keď mi vyjde krok, tak v piatok, alebo v pondelok pôjdem ku svojmu gyndošovi.

asi by bolo dobré zistiť, či tie vyšetrenia, ktoré po novom majú byť pred opu, či to nie sú klasické predoperačné interné vyšetrenia. lebo keď to ráno, keď sa robí opu vezmú krv a moč, tak do opu teda moc výsledkov mať nebudú. potom by stačilo doniesť výsledky od internistu. ak by bol u mňa aktuálny odber, tak by som sa hneď na začiatku stimulky opýtala Machača a prípadne by som si to vybavila na Slovensku. Môj internista by mi to určite urobil cez poisťovňu.

julietka
3. jún 2009

lahhel to mas pravdu, aj Stelcl mi to tak vysvetloval ze ceske pacientky to maju hradene z poistky, ale my zial si to musime zaplatit 😒

julietka
3. jún 2009

no bea to veru neviem, lebo ja som to pochopila tak ze sa to robi v den OPU, preto mi vysvetloval ze mi dnes nenabrali krv, vlastne iba ten moc, ale asi ho potom vyliali 🙂

avaka
3. jún 2009

Ahojte 🙂
Zarezavam kocky,zarezavam,normalne Vam zavidim,ze si tu takto cez den hrkutate.. 🙂
Gratulujem Mirinde k dvom bobaciko,vidis ako nadherne vydrzali,a este aj podrastli cestou za labaku do bruska..
Julietka,krasa 5 folikov,keby sa vsetka oplodnili,mozno ich aj nechaju na PK...nie?
Inak s tymu odbermi pred OPU ...som prekvapena,ale mozno by fakt akceptovali vysledky od Nasho lekara...lebo inak sa softik dost predrazuje,a na HIV to asi nerobia,tie vysledky trvaju dlhsie...

Jaaaaaaaaaj skoro som zabudla.. 😀 😀 657,5 😀 😀

avaka
3. jún 2009

Zuzlik ako? 😉 Ty tiez pracujes uz,ze? No to budu pracovite deti.. 😵

julietka
3. jún 2009

jejo avaka to je kraaaasne hcg na kolky?na 10 den?tehula nasa, prskaaaaaaaaaaaaaj na nas rychlo tehu bacilky 😵

avaka
3. jún 2009

Na jedenasty 😉 mozem oprskat az po UTZ 😅 Potom uz dvojnasobne,slubujem..
Kocky,myslite,ze v pondelok uz bude nieco vidiet...? strasne tesim,strasne bojim.. 😅

lahhel
autor
3. jún 2009

Juuupi avaka, ty si nasa prva tehulka...blahozelam, to je krasne hcg...dufam, ze ta uz budem vsetky nasledovat, ked si nas uz nakazila tehu virusikom..ale my sme ti za tento virus straaaasne povdacne 😉

avaka
3. jún 2009

Julietka,to fakt tam bol v R.taky natresk?Ja som tiez isla asi o dve hodky neskor na OPU...No co ,su dobry,maju vela ludi...dobre chyry sa rychlo siria... 🙂
Zajtra poobede volas,ze?Drzim palce nech sa krasne oplodnia.. 😵

avaka
3. jún 2009

Tak by som si zelala,aby sme boli vsetky tehu.. .Lahhel,uz len dostat mrchu a ide sa na to.. 😉

lenka20
3. jún 2009

avuska - gratulujeeeem, kraasne vysoke HCG, jaj ale som ja teodora naozajstna a som veeelmi rada, ze sa to splnilo 😉 😵 😵 😵 cisto teoreticky by mohlo byt vidiet aspon bublinku alebo dve 😉 prinajhorsom vydrzis este ten tyzden 😉
julietka super vajuska 😵 si sikulka, tak nech sa len drzia
mirinda - gratulujem k blskam v brusku 😵

mirinda10
3. jún 2009

avaka tak to su dvojky ako vysite gratulujemeeeeeeeeeeeeeeeeee, nebojkaj to je super ja som v teba verila to je tutovka a zuzli ide v zavese to je iste

inak dakujem babenky za podporu, teraz iba cakat no nejak to musim vydrzat a mam si 17.6 urobit test z ranneho mocu podla spravy tak uvidim

juli mne to tiez doki hovoril mne tiez bolo divne ked mi brali krv aj moc aj mangel daroval krv ale dnes nam povedal, ze im to kazal zahodit nakolko nas predtym neinformoval o tom tak nic nebudeme platit mangel skonstatoval, ze u nas by sme to platili bez slova ani by nam to poriadne nevysvetlili inak ak pocitam kolko v Iscare platis za minimalku tak tam mas 15.000 + ICSI za 1-3 vajka 6.500 co je viac ako ked zaplatis teraz a o servise tak to sa ani neda porovnat o tom ani nebudme pisat ja som platila dnes 12.000 CZK a porovnaj co by som platila v BA??????

avaka
3. jún 2009

Lenuska,ja Ta uz davno mam za Teodoru,v Tebe naozaj nieco je.. 😉

Ja skusim ten pondelok,uvidim...viem,ze este nemusi byt nic vidiet,ale to cakanie... 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre