Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
3. júl 2009

ahojky...
renysek...tak teraz uz len pekne čičikaj drobceka a dufam ze min do 38tt si budes bezproblemovo tehulkovat 😉 uzivat si rastuce brusko 😉
miri... no prosim 😵 ... 7stastne cislo 😉 ...
mahul.. celkom sikovno ti dali termin 😉 .. uz sa neviem dockat co napises ake dojmy budes mat 😉 ... no pozor aby sa ti z koudyho nezatocila hlava 😎 ...
.. sa varime.. uz nech je po lete taka pekna jesen...

lenka20
3. júl 2009

ahojte zlaticka 😵 😵
renysek 😵 😵 😵 moooooc gratulujem k sonicku a prajem nadherne tehulkovanie, a na konci krasne zdrave miminko - ci jedno alebo dve, to je uuuplne fuk 😉
mirindik - vyyyyyborne to ide zatial fantasticke, len tak dalej az k // 😵 😵 😵
ja tipujem stale 1 dietatko pre julie 😉
vecer nakuknem este

lenka20
3. júl 2009

jeeej, zabudla som, mahu - dobra rychlovka 😉 ta konzultacia... ak nosis okuliare tak si zober so sebou, koudy je fesak 😵 riadne si ho poobzeraj 😉

bea77
3. júl 2009

Ahojte babule,
včera som skoro nemala zapnutý počítač, lebo robili na ulici niečo s elektrikou, tak ju zapínali a vypínali.

Miri, super bojovníčkov máš. Určite to aj tí dvojbunkovci doženú.

U mňa to špinenie prestalo a termín ms mám tak za 4-5 dní, tak uvidím ako sa to rozbehne, či sa pustím do stimulky teraz, alebo až o mesiac.

Prajem pekný víkend

avaka
3. júl 2009

Leni,Juli mala dve dutinky a ak Tvoja vestba vyjde,uz sa len budem cudovat,preco sa tym nezivis... 😉
Tanii ahoj 😉 vy aspon mate hrusku,ale co budeme my v bytoch.. 😢
Bea,ahoj,takze mozno by bola stimulka uz aj..? 🙂

Juli 😵

mirinda10
3. júl 2009

Juli kde si asi ste skoncili v obchode a pozerate veciciky pre dvojicky co ked ti netrplezlivo cakame 🙂

no ja idem pekne domokov, este som sefovi neoznamila, ze na pondelok potrebujem pol dna dovolenku nie je tu tak az v pondelok

zajtra ked zavolam poobete, tak napisem ako bojujeme

pekny vikend babulky a moc sa neopekajte nie je to zdrave ja som citala, ze ked papam prendison tak nemam chodit na slnko tak budem v tieni

zuzli sa na uz skoro vrati tesime sa

avaka
3. júl 2009

veru,Zuzli pride vyoddychavana....dufam,ze tam nemali tolko burok,ako tu..

Miri s prednisonom na slnko vobec? 😕 Ja nie ze by som sa nejak opalovala ,ale na slniecku trosku som...
zajtra sa tesime na dalsie spravicky..

lenka20
3. júl 2009

juliiiiiii 😵 😵 no kde si ty tulacka 😉
avuska - no ak to aj teraz klapne tak zacnem o tom rozmyslat 😀 😀
ja sa teraz neopalujem, doteraz sa supem z koze uz 2 tyzdne su co som sa tak spalila a stale koza lezie dole..

mircalla
3. júl 2009

ahojte...som sa par dni neozvala...

dneska som testovala a dva ciariska ako hrom..

mahul - stara znama z inej temy, vidim, ze Ta baby zlomili na Reprofit...spravna volba, nebudes banovat...budes ozaj nadsena

baby, ja rozmyslam, ci ist na PNku alebo ako...asi pockam do UZV a ak bude ok, idem

mam sice sedavy job, ale tie stresy...pod sebou 7 ludi (ako na potvoru ma prave povysili) a dost velky stres...dost sa sice bojim, ze ak budem PN sa budem doma nudit a moc analyzovat, kebyze mam menej narocnu robotu, tak zvazim, ale takto asi nie

ved rekapitulacia: je to 4. IVF (1. s darcovskymi), z toho 1 spontanny potrat s reviziou, v r. 2005 konizacia krcka (takze neskor to moze byt riziko), neviem ako to bude zatial s RH faktorim, kedze mam darcovske, ale ja mam negativ a partner pozitiv.

naviac som mala zlomenu chrbticu, vek 37 rokov...no asi nemam co riesit

prosim o radu

lahhel
autor
3. júl 2009

Ahojte babulky...

Mircalla, blahozelam k dvom dialnickam 🙂 Ja na tvojom mieste by som isla na PN...tak dlho na to cakate, tak musis urobit preto maximum, aby si bola v pohode a bez stresu...a robota nestoji za to, aby sa nieco stalo..pekne doma oddychuj aj s mimiskom -ami.... 😉

Mirindik, tak super, velmi sa tesim s tebou, ze vsetky vydrazali a krasne sa vyvijaju..budem drzat palceky dalej...A ty si sama poziadala o PK, alebo ti to oni navrhli?

Julietka, no kde si..cakame na krasne spravicky od teba a teba nikde...cakame...

Tanittka, zuzlik, lenka, bei, renysek, avaka..pozdravujem 🙂

maahuliena
3. júl 2009

ahojte kočky 🙂
aj Vám želám pekný víkend. Ja pracovne 😲 😲 ale v auguste dovča 😵 😵 zajtra home 😀

mircalla gartulacia k dvom tlusticam 😵 šetri sa...pekne si si to zhrnula... takže naozaj nemáš čo riešiť 😉

ostatné kočky.. držte sa 😉 myslím na Vás... 😉

julietka
3. júl 2009

babulky hned si vas docitam, no musim sa s vami podelit o moju radost, takze mame dvoch mimiskov a uz sme videli aj srdiecka, pocut ich samozrejme este nebolo, ale krasne sa mihotali a doki povedal ze to vyzera dobre ze je vsetko v poriadku. Som mu povedala ze moja lekarka ma objednala az 27jula ci to nie je neskoro, tak bol ochotny a mily ako vzdy a povedal ze ak chceme urobi nam UTZ aj v piatok 😵
uz si tie tt zmenim aj v pase, ved nebudem cakat do 10tt na ten UTZ...verim ze bude uz len dobre

julietka
3. júl 2009

jeej mirindik tebe vydrali vsetky embrijka 😅 😵 to je krasa!! moc ti drzim palce aby to tentokrat vyslo 🙂

mahuli no vidis ako rychlo navstivis "nase" centrum 😉 a ako lenka s tanitkou pisu s koudaka sa ti naozaj hlava zatoci, je to velmi prijemny clovek a velky sympatak, ale mne sa pacia vsetci aj machac aj stelcl, oni su tam vsetci frajeri pekni mužíci a samozrejme velki profesionali co je najdolezitejsie preco tam chodime

mircala gratulujem k dvom ciarkam 😅 kedy mas UTZ? to bude nekonecny cas 😉

renysek a samozrejme blahozelam aj tebe k dutinke 🙂 😵

lahheli,lenik, avuska ..naozaj som sa bola tulat, ale baby byvam taka unavena po hodinovej vychadke ako keby som farala dva dni v bani..bola som este u nasich a kedze som nebola svojim autom ale muz bol s firemnym tak som doteraz cakala nanho kedy skonci v praci...

maahuliena
3. júl 2009

jul, to je úžasnáá správa 😵 😵 tak sa tešíííím 😵 😵 😵 😵 😵 😵 opatrujte sa 😵 😵

julietka
3. júl 2009

mahuli neboj aj ty sa zachvilu dockas, ani sa nenazdas 😉

julietka
3. júl 2009

mahuli vsimla som si ze st riesili tie poplatky za odbery pred OPU, no to je zial novinka v reprofite, oni ani za to nemozu, ale ceska republika prijala v ramci asist.reprodukcii takyto zakon..zial, no ale aj keby sme mali platit raz tolko aj tak by sme tam chodili, lebo je to neporovnatelne z SR, uvidis sama 😉

maahuliena
3. júl 2009

jul.... ja si až takú ťažkú hlavu z peniažkou nerobím, len som chcela vedieť či to tak je 😉

a ja viem, že nám určite pomôžu 😉 už raz mi v čechách zachránili život(ked som bola malé ročné dieťa-lebo na SR sa také operácie nerobili)a teraz mi pomôžu.... ale nosiť v sebe další život 😵 😵 😵

opatruj sa, krásne ti to tam svieti, mám obrovskú radosť a verim, že bude všetko v poriadku 😉

želám dobru noc 🙂 😵

tanitta
3. júl 2009

mircalla...gratulujem k d1 😵 ..
julie...takze predsa bobik dohnal co meskal 😉 aspon vam a drobcovi nebude smutno 😵 a vy to zvladnete jednym supom a dvojnasobna radost...sa setri... a nevymyslaj 😉 .. ako ja...by som len behala ked som bola tehu.. no a krcok poddal ☹ ...predsa.. budes dvojnasobna mamina 🙂

julietka
3. júl 2009

dakujem tanitka 😉
a ty si akoze vela pobehovala?a kedy si bola v nemocke, niekedy na zaciatku ci az neskor uz ked sa potom veduci narodil? ty si tusim bola az tak akosi pri konci vsak? a myslis ze si mala problem preto ze si vela chodila?

tanitta
3. júl 2009

juli od 6-9tt a o od 26-34tt...v nemocke... myslim ze to bolo dost ovpyvnene mojim spravanim.... nevravim ze nechodit na prechadzky.. ale ja som mala vrtulu v zadku...

tanitta
3. júl 2009

do 35tt

lahhel
autor
3. júl 2009

Julietka mojka, velmi velmi moc sa tesim s tebou...tak ste sa konecne dockali, velmi vam to zelam, aby ste boli zdravucki a stastnucki...a poriadne opatruj mimiskov 🙂

julietka
3. júl 2009

tanitka dik za upozornenie 😉 budem sa snazit si davat pozor a uvidim ako sa veci vyvinu no mozno sa naozaj nedam uz vypisat a ostanem PN az dokonca 😵

lahhelik dakujem mojka 😵 ja verim ze coskoro sa vsetky babenky cakatelky dockate dvoch vytuzenych ciarok a mimiskov 🙂

ved aj my sme len na zaciatku dlhej cesty..stale nosim v sebe strach, teraz ako sa to bude vsetko vyvijat, aby sme neprisli o mimiskov, potom strach z konca tehulkovania - z porodu a dokonca zivota strach o deti...takze pocatim sa zacina vlastne vsetkym matkam prirodzeny celozivotny strach o svoje deturence 😵 vsak tanitka, mamina nasa zatial jedina 😉

tanitta
3. júl 2009

veru julie.. ten strach je hrozny...spatne ked na to ozeram co bolo.. dakujem bohu...asi nas ma rad 🙂 ...
bojim sa o neho a velmi...sledujem...a velakrat panikarim a bezdovodne 😝.... napr. take koliky bezne u chlapcov...prve pretiahnutie predkozky... zvysene teplotky.. spoliky,kasliky...alebo nejaka potnicka na tele 😀....

julietka
3. júl 2009

paaaani tanitka tak toto je to tajomstvo za co tu vsetky tak bojujeme 😅
..to je urcite v poriadku ze panikaris, radsej sa zbytocne bat, ako nieco zanedbat..to by som tu z mojej profesie mohla rozpravat zazitky...

tanitta
3. júl 2009

julie.. prisla som k dr s tym ze stale place...a ona ze to je normalne 😅 .. ja som bola spokojna ze to mam potvrdene od dr a ona spokojna ze ja som spokojna 😀

julietka
3. júl 2009

😀 to je dobre tanitka 😵 vlastne ste si boli dat zdiagnostikovat detsky plac 😵

tanitta
3. júl 2009

asi tak nejak 😅 ... myslim si ze nasa pediatricka musi byt zo mna uz nestastna.. 😝 ked ju zacnem zaplavovat otazkami nadupana z netu 😵 ...sa opytam ..ona tak dosikma na mna kukne 😕 .. potvrdi mi na co som si uz v podstate uz aj odpovedala a ideme domov 😀 ... hlavne ze sme zdravy 🙂 .. nic viac si nemozme uz priat 😵 .. idem do hajan... dobru noc ...

avaka
3. júl 2009

Julinka 🙂 ja som to vedela,ze to budu dvaja mimiskova 😵 😵 😵
Tak hrozne sa tesim 🙂 Musel to byt super pocit Na UTZ-dvojnasobna radost...
Kto Ti robil UZT ?
Ja som to inak kukala ako si mala ET a Ty si bola tusim pekne skoro na 1. UTZ,preto nebolo vtedy druhe mimi este vidno 🙂
Mam fakt velku radost 🙂 ,uz len nech sa ostatne koceny pomaly popridavaju...a budeme chodit podla vzoru
Tanittky k detskej doktorke.. 😀

marione74
3. júl 2009

mircalla ak mas stresy, tak nevahaj a ostan PN... ja som chodila prve 2 mesiace do prace ale potom som sa necitila moc dobre, tak som bola 6 tyzdnov pn a potom ked som skoncila najrizikovejsie tyzdne - ked som ukoncila 15 tt tak som sa vratila...hoci ak by som mala stresy alebo ma nieco bolelo bez vahania sa slahnem na pn a ostanem uz do konca tehu doma 😉
viem ze to nie je lahke rozhodnutie vzdy, ale ved hod sa na dva tyzdne a uvidis, pn si mozes stale predlzovat... ja som to hrala na komplikovany zapal mocovych ciest, ked sa budu kolegovia pytat.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre