Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cherry1981
2. sep 2011

@lenka_21 Gratulujem silno moc si pre mna velka nadej ze to ide, kedze aj ja mam velmi nizke hodnoty AMH 😀 a vlastne IVF je pre mna asi jedina sanca.Uz to len dotiahnut do uspesneho konca 🙂 Silno drzim palce 🙂

naveen
2. sep 2011

tehulky, brnklo mi dnes do nosa http://www.biobaby.sk/

lenka_21
2. sep 2011

@tinna13 @lulu10 @pikha @naveen @cherry1981 ... Baby, tak ja stale tomu nemozem uverit ... bola som uz u Dr., tak skor dostala infakt, ale velmi sa potesila 🙂 😉 🙂
Cakam na vysledky HCG (dnes o 12.00 by som ich mala mat - snad ten test neklame 😉 )
Mate pravdu s tym Utrosom ... ja som si ho uplne zabudla vypytat .... Inac co je lepsie Utros, alebo Duphaston, lebo mne naposledy predpisala Duphaston... robila mi aj sono, ale bol tam len neurcity naznak a podla mna to je este skoro ... v pondelok mam ist opat na UTZ a vraj mi potom predpise aj fraxik ....

Baby, ja mam vsetky stavy ... tesim sa, mam zimomriavky, nenormalne sa bojim a jednoducho tomu nemozem uverit ... po tych dlhych rokoch ... 😕 😔 😕 😔

naveen
2. sep 2011

@lenka_21 chce to kliiiiid .. neboj, vsetko bude dobre 😉 😵

jada1
2. sep 2011

@lenka_21 neviem posúdiť, či je lepší Duphason, alebo Utroš, ale napr. v RF predpisujú uroš a väčšinou v každom CAR, tak skús dať ten. Ja som mala 4-0-4, dosť vysoké dávky, ale som vkladala, takže tam je aj nejaký odpad čo vytečie do intímky 😀. Vraj keď sa vkladá, tak má lepší účinok. Skús sa poradiť s dokinou, ten Utroš by som začala na tvojom mieste čím skôr, lebo pri IVF sa berie už od OPU!

pikha
2. sep 2011

@lenka_21 mravci mi tu dieta, ale nakukam a cakam na vysledky tvojho HCG 😝 😀 A tak ako ti jada1 hovori, daj utros. Ja som vkladala 2-2-2, a podla moznosti vkladat, nejest. Jednak ti bude zle 😝 a jednak ten ucinok je lepsi. Kua tesim sa 😵 😀
@naveen diky 🙂 😎 jj, je vlasata, aj ja som bola takato 😀 Btw, skvely link si hodila 🙂

callex
2. sep 2011

@lenka_21 no nestiham citat plus ale toto co som zahliadla ma neskutocne potesilo..dokonca aj slecna v brusku sa tesi a stucha do mna. 🙂 manzel ta nie nadarmo posielal na to wcko.betar jeden. 😉 moc moc ti to prajem aby to teraz dopadlo na jendotku.ciarky su krasne.tak ono mohli spravit svoje aj tie preparaty co si brala na AMH.

lenka_21
2. sep 2011

Baby, tak mam vysledok .... S-HCG, hodnota 684,2 mIU/ml ... Je to dobre??? Som z toho jelen 😕 😨 😕

Volala som vysledok Dr, pytala som sa utros, alebo duphaston ... vraj na to je este cas, staci ked to nasadime buduci tyzden 😒 ☹

lenka_21
2. sep 2011

@pikha Ja som v tom soku aj prehliadla fotocku ... no co ti napisem, mala je pokladik a uz sa na nu tesim buduci tyzden 🙂 😉 🙂

jada1
2. sep 2011

@lenka_21 máš to v norme, neboj 😉
doba od oplození (ovulace) doba od poslední MS hladina hCG (mIU/ml)
7 dní (1. týden) 3 týdny 0 - 5
14 dní 28 dní (4t) 3 - 426
21 dní 35 dní (5t) 18 - 7340
28 dní 42 dní (6t) 1080 - 56500
35 - 42 dní 49 - 56 dní (7-8t) 7650 - 229000
43 - 64 dní 57 - 78 dní (8-11t) 25700 - 288000
57 - 78 dní 79 - 100 dní (11-15t) 13300 - 253000
17 - 24 týdny Druhý trimestr 4060 - 65400
Od 25 týdne Třetí trimestr 3640 - 117000

tinna13
2. sep 2011

@lenka_21 hcg mas suprove 🙂

pikha
2. sep 2011

@lenka_21 JE to dobre 🙂 je to priam skvele 😀 na 32 DC je to uplne akurat. Tesim sa velmi 🙂 a s tou dokinou.. prd makovy je na utros este cas 🙄 kup si od tehuliek, ktorym zostal a pekne si to nasad 😉 treba podchytit hned z uvodu.

pikha
2. sep 2011

@tinna13 awooj tinus 🙂 😎 aka je izbicka?

tinna13
2. sep 2011

@pikha ahoj moja, izbicka je zatial jeden velky sklad, ale prave teraz mi dosiel tapetar tak sa to pomaly rozbieha.
ked pridu rodicia tak sa to cele spraví, lebo manzel nie je velmi na taketo veci. takze po 19.9 vas aj Diankou a samozrejme callex ocakavam 🙂 posielam Dianke pusinku

lenka_21
2. sep 2011

@jada1 @tinna13 @pikha Dakujem baby 🙂 😉 🙂 ... mne tusim naposledy robili Beta HCG a teraz S-HCG a tak ma uplne zmiatli ... no snad je to to dobre, lebo som pozerala do historie a minuly rok som mala na 39 DC HCG niekde okolo 145 (ale to bolo tusim beta) a tak neviem ci sa to moze porovnavat ....

Kedze mam znamych lekarnikov, ten utros zozeniem, ale neviem ako si ho mam teda davkovat 😕 😔 😕

pikha
2. sep 2011

@lenka_21 davkovat tak, aby si stale mala pritomnu hladinu utrosu 🙂 co viem tak vacsine bab ordinuju 2-2-2, aj mne vzdy davali takto.. ale uvidis co ostatne kocky povedia 🙂 a HCG je HCG a basta 😀 je krasne!
@tinna13 jassne, tesime sa 🙂 😎 nech vam to len pekne spravia, nech ma Mius kralovstvo ako sa patri 😉 😎

jada1
2. sep 2011

@lenka_21 nemyslím si, že je na to čas, však v centrách ho už dávajú od OPU a to ešte žena nie je ani tehotná.Ja by som dala tak ako hovorí @pikha 2-2-2. Ale ak si ho cez obed nemáš ako v robote vložiť (ja som si to vždy vkladala po ležiačky) tak daj 3-0-3 a je to 🙂.
HCg nerieš, je dosť vysoké a basta 😉

callex
2. sep 2011

@lenka_21 HCG nas vyborne..ja som mala tak nejako podobne to prve a to druhe o dva dni potom cez 2000.jooj supeeer.

a ako to v zivote byva niekto prichadza niekto odchadza....mm zomrela dnes babka.,.dozvedeli sme sa to pred chvilou.moja princezna to asi citila lebo dnes ma tak divno picha,boli na lavom boku.tak nas caka tazke obdobie.je to mojej svokry mama..a u svokry byvame. ☹

lenka_21
2. sep 2011

@callex Jooj moja, tak to mi je luto .... bude to tazke ☹ ☹ ☹ (mne tiez zomrela blizka osoba ked som bola prvykrat tehu) .... Myslim na teba!

tinna13
2. sep 2011

@callex je mi to luto

miminkad
2. sep 2011

@martini vy uz ste riadne velky 😵 to je krasa 😉 mna ta cysta len napadla v suvislosti s kurecovou,na poslednom OPU mi povedala,ze napichla dva dominantne foliky a vysala odtial len hlien,ale ze to mohla byt aj cysta,tak som z toho jelen.ja som inak s cystami nikdy problem nemala.tak teraz neviem,ci to mam nechat tak alebo nie 😕
@gabinkaa zatial len psychicky,stimulovat zacnem az koncom septembra.ale dnes mi dosiel cajik na podporu,tak som zvedava,co to bude 😉
@lenka_21 jejjjk,parada,tisko gratulujem a silnoooo drzim paluchy.a je po stimulke 😀 s kym teraz pojdem do toho? 😕 😵 😵 😵 😵
@pikha ta je nadherna....jaj kopu pusiniek malinkej posielam 😵 😵 😵 😵

miminkad
2. sep 2011

@lenka_21 co sa tyka utrosu,moj gyndos v pripade leamax tvrdil,ze nech si dava utros,ze je lepsi ako duphaston.tak som jej ho utekala zaniest do nemocky.
@lenka_21 paraaaaada,krasne hcg 😉

miminkad
2. sep 2011

@callex to mi je luto,drzte sa

rienok
2. sep 2011

@lenka_21 no toto! aká si ty čarodejnica 😀 Blahoželáááám 😵 😵 😵
@callex je mi to ľúto ☹
@pikha Dianka je nádherná 🙂

bayley
2. sep 2011

@lenka_21 tak to je krásne !!!!! Moc gratulujem a držím palce nech ten prvý trimester ubehne 😉

bayley
2. sep 2011

@pikha Dianka je neskutočne krásna!!!!

@callex je mi to ľúto ☹ nech to prebolí čím skôr....

gabinkaa
2. sep 2011

@lenka_21 čo to čítam akú nádhernú správičku, testík krásny a HCG vysoké, moc moc gratulujem a držím palečky 🤐 🤐 🤐 teraz je vidieť, že aj lekárska veda zlyháva a príroda si urobí čo chce, takže žiadne stresy a len a len oddych

gabinkaa
2. sep 2011

@pikha jéééééj malinká je nádherná a krásne sa usmieva 😵 😵 😵 a koľko vláskov.......
dúfam, že aj my sa budeme tešiť z krásnej princezničky a že moje rozhodnutie odmietnuť amnio bolo správne, dnes som volala genetičke ako som sa rozhodla a bola dosť nemilo prekvapená a miesto toho, aby ma potešila, že bude všetko v poriadku, mi povedala, že neexistuje lekár,ktorý by povedal s istotou v tomto tt že D.S. je alebo nie je 😠

gerdusha
2. sep 2011

@lenka_21 ,

srdecne blahozelam a drzim palce

rienok
2. sep 2011

@gerdusha jéj ahoj, ako sa máš ?
@gabinkaa kašli na ňu je to KRAVA 😠 ... malá bude OK a basta 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre