Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
7. sep 2011

@naveen
@maticap.
@gabinkaa ja som tiež rozhodnutá, že na amnio nepôjdem. Aj napriek tomu, že máme vajíčko od mladej dárkyne,mám v papieroch napísané: vzhľadom k veku indikácia na amniocentézu. Keď som mm povedala, čo je to za vyšetrenie, rezolútne odmietol, že žiadne pichanie do brucha nebude.
Čítala som aj ja tu na MK príbehy žien, ktoré písali, že im amnio vyšla zle a majú zdravé detičky, takže ani táto metóda nie je 100%.
No a........čítala som tu príbeh jednej kočky, ktorá podstúpila amnio, potom dostala zápal placenty a dieťatko zomrelo. V správe mala napísané, že plodu nič nebolo. Čakali proste zdravé dievčatko a toto sa jej stalo v 5 mesiaci. Poviem vám, že sa mi kotúľali slzy ako hrachy po tvári, keď som to čítala. 😢 Písala, že si stále vyčíta, že na tú amnio išla.

Takže @gabinkaa, rozhodla si sa správne a nech si nejaká genetička hovorí čo chce. Pokiaľ je morfo UTZ v poriadku, tak nie je o čom uvažovať. 😉

jada1
7. sep 2011

@lulu10 myslím si, že 9-10 deň je akurát. Deň ET sa nepočíta a treba testovať 10-kovým testom 😉

naveen
7. sep 2011

baby, mam jeden mily: 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Isc do Tatroch na turu a zjebac še z palenki, to je slovenske.

Isc do Tatroch na turu a zjebac še zo skali, to je take česke.

Ale isc do Tatroch na turu a zjebac še už v Prešove, to je take vychodňarske
A isc do Tatroch a netrafic še tam, bo je plane džípíesko – ta to calkom bratislavske!

naveen
7. sep 2011

@jada1 uplny suhlas 😅 😅 😕 😕

gabinkaa
7. sep 2011

@maticap. myslím, že Tn genetika je veľmi slabá a trocha som to aj dr. Valachovej povedala, to porozprávanie bolo pre mňa veľmi drahé čo sa týka času a aj cesty, ešte, že som bola na návšteve kamarátky s ktorou sme sa už dlho nevideli a dokonca, keď som jej povedala, že nepôjdem a že som bola na utz, tak mi povedala, že neexistuje taký lekár, ktorý by povedal, že je všetko v poriadku, som si pomyslela "krava jedna", ani krv mi nezobrala nič, vraj mi ju brali v Ba, ja sama dobre viem, že v rodine nemáme nikoho s genet. ochorením, ale potešila ma Dr. Drakulová v Ba, vraj krv je v poriadku a ani ona mi amnio nedoporučovala, tak som to prestala riešiť, len mám veľmi veľké podozrenie, či nemajú nejakú províziu z toho, že posielajú na amnio, reakcia lekárky tomu veľmi nasvedčovala ☹

gabinkaa
7. sep 2011

@jada1 ja som to tiež skúšala čítať, ale veľmi rýchle som prestala, mne stačilo keď som sa dozvedela, že v mojom okolí potratila žena dieťatko po amnio, mala síce 44 rokov, dieťatko bolo zdravé, aj som to lekárovi hovorila, že cítila ten vpich, možno nejaká infekcia a keď som si predstavila, že čo všetko som podstúpila a niečo také by sa mi stalo, tak ma napadlo, že to je na vraždu tých lekárov, tak si hovorím nech sa stane vôľa božia

pikha
7. sep 2011

@naveen 😀 😀 😀 ale ze jake trefne 😀
Baby, dobre robite, ze kaslete na to amnio 🙂 lekari by cloveka dokopali k barscomu, z coho je profit 🙄 chvalabohu, ze pacient ma vo vacsine pripadov vlastny rozum. Drzte sa vsetky 🙂
@callex som rada, ze tip ulahodil 🙂 hned ma napadlo, ze ti dam vediet, ked som ju tam zbadala - segra tu knizku pouziva do roboty a vlastna je aj tak vlastna.. a za tu cenu, no nekup to.

lenka_21
7. sep 2011

@naveen Len keby som vedela kde sa zaradit 😀 😀 😀

@maticap. Aj ja som prekvapena 🙂 😉 🙂

Babyyy, kde ste??? Prave citam smutnu spravicku ohladom Pala Demitru a jeho spoluhracov ☹ ☹ ☹

miminkad
7. sep 2011

@lenka_21 😢 😢 😢

maticap.
7. sep 2011

@lenka_21 ja tomu nemozem uverit - myslim toho Demitru... a ked si predstavim jeho rodinu.... strasne... normalne som pri radiu bulila .... 😢

callex
8. sep 2011

@jada1 @lulu10 @naveen @gabinkaa @lenka_21 @maticap @miminkad @pikha @tinna13....baby nemate vy popripade niekoho kto by mal zaujem o toto:Praha na Vltave: v cene 69eur je ubytovanie pre 2 osoby na 2 noci s ranajkami, welcome drink,plavba po Vltave s obcerstvenim, 1-dnovy MHD listok.kupon je potrebne vyuzit do 30.9. a rezervovat treba aspon 2 tyzdne vopred.hotel info:www.nazamecku.cz

miminkad
8. sep 2011

@callex skoda,keby si povedala o take dva tyzdne skor...mm ma prekvapil a k vyrociu a k narodeninam som dostala pobyt v prahe.

lenka_21
9. sep 2011

Babyyy, ja idem dnes na dalsie sono ... drzte palce, srdce mam uz v krku 😕 😨

@callex Porozmyslam a dam vediet. My sme mali vcera vyrocie svadby a rzomyslam co dam mm.... 😉

lulu10
9. sep 2011

@lenka_21 drz sa!!! budem na teba mysliet a cakat na dobre spravy 😉

miminkad
9. sep 2011

@lenka_21 drzim palce,daj vediet 🙂

maticap.
9. sep 2011

@callex e-e, ale diky. My sme boli v prahe tento rok koncom juna cez nejake megazlavy a bolo super. 🙂

@lenka_21 Drzim palce na sono. 🙂 Inak, aj my sme mali vcera vyrocie svadby - stvrteeee. Ja som sa pokusila upiect jablkove pyte... dopadlo to katastrofalne, krepy recept a ten dobry neviem najst... vrrr a muz dostal odo mna flasu sampusu. A priznam sa, ze trosicka som si odpila aj ja...dubak neprotestoval, tchi 😀 . A dostala som ruzu a bolo vybavene 😎 .

rienok
9. sep 2011

@lenka_21 no tak ako?

callex
9. sep 2011

@lulu10 @maticap. my sme mali v utorok vyrocie svadby..a nedostala som nic ani mm..nejako ho na to neviem naucit. 😠 ..ale zase je pravda ze mal doooost stresujuci den v robote a cely tyzden je fuj.
@lenka_21 nenapinaj nas...dufam ze vsetko ok..

lulu10
9. sep 2011

@callex my tiez vyrocie svadby nejako extra neprezivame, na nase 1. vyrocie sme akurat neminili minuly rok strechu a na nejake kvetinkovanie sme veru vtedy ani nepomysleli a tento rok sme si dali dobru veceru v mojej oblubenej restike a bolo vybavene, ale viem si predstavit krasny darcek , ktory by som chcela na tretie vyrocie 😵 😵 😵 dufam ze sa nam to dovtedy podari 😅

callex
9. sep 2011

@lulu10 urcite sa vam to podari..a ked nie na vyrocie tak pod stromcek urcite 😉

lenka_21
9. sep 2011

Caute baby, tak az teraz som sa vratila ... kedze moja Dr.ma jednoduchsie sono ako v MT, tak mi v podstate vedela potvrdit dutinku, plodovy vak a vraj tam vidi naznak plodoveho tercika.... No ja vobec netusim o com toci, ale snad je to OK 😕 😔 😕
Zobrala mi este HCG - dnes 6900. Dnes by som podla ms mala byt 5tt plus 3 co je 39 DC a dalsia kontrola o 7 dni...

Inac ma vystresovali na biochemii, lebo mi dali vysledok HCG a ten bol, ze 1 😕 😔 😨 ... tak som na to pozerala ako puk, zacala som sa pytat, nooo tety neboli velmi mile 😒 ale na moje velke naliehanie to skontrolovali a potom zistili, ze mi dali cudzi vysledok ... 😠

@maticap. @lulu10 ... ani my do velmi neriesime, ale toto bolo 10 😀 😀 😀

miminkad
9. sep 2011

@lenka_21 no tak to si mala uzastny den,by som im asi cosi spravila na tej bioske...ale je super,ze hcg rastie a aj babulko,tak nohy hore,oddychovat a povinne sa nechat obskakovat 🙂

inak babule,ste si vsimli,vacsina z nas sa tu vydavala v septembri 😀

callex
9. sep 2011

@lenka_21 nadherne HCG..ja som bola v 6t na sone vRF a tiez tam toho nebolo velmi vidno..iba taku bodku v machulke..takze vsetko je ok.na tej bioske by som asi odkvecla.

@miminkad september je idealny mesiac na svadby..to bude asi tym.

lenka_21
9. sep 2011

@callex @miminkad Ved mi tam aj prislo zle a ked mi baba nakoniec povedala, ze sa pomylili tak som sa aj rozplakala ... najhorsie bolo, ze sa nechceli so mnou bavit a ani ma pocuvat, len opakovali, aby som sa opytala mojho gynekologa, vraj on mi to vysvetli ... 😒 😒 😒

Baby, tak najblizsi rok mozeme dat septembrovu vyrocnu party 😀 😀 😀

callex
9. sep 2011

@lenka_21 a na tom vysledku bola hodnota 1 a tvoje meno?ci meno inej?

ta vyrocna party je dobry napad.

lenka_21
9. sep 2011

@callex aha, tak to neviem ... tak daleko som sa nedostala, ale urcite tam bolo meno moje gynekologicky ... tetuska navela pozrela do pocitaca a zistila, ze je to chyba ... vytlacila mi vraj spravne vysledky a nejaky Dr.ich tam podpisal ... 😒 😒

maticap.
9. sep 2011

@lenka_21 hmm, vyrocna svadobna partyyy! 😀 To beru sefe!
Hcg mas kraaasne! Len tak dalej! 😉 Inak, co sa tyka toho vysledku - tak by som ich zvozila, ze aaaaz....vrrr... lenze v takej situacii stiahne hrdlo a clovek je rad, ze stoji na nohach... toto keby som si dovolila v nasom labaku (a to sme robili nieco uplne - nic co by s clovekom zamavalo), tak ma asi vyhodia na hodinu... no comment. 😖

A mimochodom, na tu vyrocnu veceru sa este len chystame - vcera bolo vela hodin a nechceli sme sa tradicne prezrat, tchi 😀 .

lenka_21
9. sep 2011

@maticap. Aj my ideme dnes na veceru, dostala som nadherne slnecnice (tieto kvietocky zboznujem) 🙂 😉 🙂 mm bol na konferencii a dostali super kavovar a tak sa teraz tomu vytesujem a ochutnavam vsetko mozne 😀 😀 😀
No nastastie ja v krizovkach fungujem, ale potom to na mna dolahne ... ked uz som vedela, ze je to chyba tak na mna prisiel stres,ale dovtedy som bojovala ako lev 😀 😀 😀

Babyyy, musite dobehnu na kavu ... pre tehu mam Milka horucu cokoladu 😝 😝 😝

maticap.
9. sep 2011

@lenka_21 My tu veceru zrealizujeme asi az buduci tyzden.

Inak, co sa kavy tyka, nechcem robit reklamu, no nasla som vybornu bezkofeinovu v lidli - teda aspon mne velmi chuti. V slovencine ma nazov dekofeinovana, mala by obsahovat 0,1 % kofeinu, no ma penu a chut kavy!!! mnam. 😉

lenka_21
9. sep 2011

Aj som sa chcela opytat ... je problem s kavou v tehu??? Ja pijem max. 2 denne aj to s mliekom. V kaviarniach robia standardne bezkofeinovu tak si mozem dat aj tu, ale doma mam normalnu ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre