Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
14. okt 2011

Joooj baby, zabudla som napisat.... Dnes som bola na kontrole, drobcek ma 3,5 cm, srdiecko krasne bije, podla velkosti som 10+4 a dalsiu kontrolu (uz aj s tehu knizkou 😀 ) mam 25.10. Opat mi trosku odlahlo 😎

miminkad
14. okt 2011

@lenka_21 tak super,ze malicke krasne rastie 😵

maticap.
15. okt 2011

Ahojte babulky,
my sme boli vo stvrtok v poradni a vraj vazime 2900g. Ale dr. ma uistovala, ze pri porode to nebude nad 4 kg... bodaj by mala pravdu. No a popoludni po tehotenskom cviceni sme s mm absolvovali prehliadku porodnice a prednasku co a ako - my baby sme ju poculi x-tý krat, no chlapi to mali tenkrat po prve 😀 . jeden mlady muz vyzeral vyslovene vyplasene, tak si ho pri porode neviem predstavit 🤐 . No a vcera sme boli na prietokoch a tam dr. skonstatoval, ze sme o tyzden vacsi, ale inak vsetko v poriadku. Len keby sme neopuchali...kvoli tomu budem zberat 24-hod.moc a musim si merat tlak krvi. A od poslednej poradne (pred 2 tyzdnami) som pribrala skoro 2 kg...pomoooc! Ja uz nechcem priberat 😔 . Koniec hlasenia z TN 😀 .

miminkad
15. okt 2011

@maticap. ahoooj,tak super,maly je uz riadny chlapik,tak sa drzte,nech tie posledne tyzdne ubehnu v klude 😉

maticap.
15. okt 2011

@miminkad dakujeme 🙂 . A Ty sa tiez opatruj, verim, ze Tvoj najblizsi tehotenskych test bude pozitivny! 😵

miminkad
15. okt 2011

@maticap. dufam,ze mas pravdu... 🤐

maticap.
15. okt 2011

@miminkad si pis! 😉

miminkad
15. okt 2011

@maticap. si vestica? 😀 uz mas aj tasku a vsetko nachystane?ozaj,tak nakoniec rodis v trencine?mojej sesternici tam na porodnici zachranili zivot....

maticap.
15. okt 2011

@miminkad vestica asi nie, no treba mysliet pozitivne, nie? Som z TN a nemam chut riesit ine porodnice v okoli. Okrem toho sa hovorilo, ze sa mozno bude rusit porodnica bud v Ilave alebo v Banovciach. neviem, co je na tom pravdy, no kazdopadne keby nieco, je tu vyborna detska JIS-ka. Takze nebudem spekulovat. Ani dr. som si nezahovorila - som si povedala, ze cim vacsia "tlacenka", tym vacsi "pruser". Vsetko skratka dopadne dobre. Musi. 😵 Ale inak neslapem na nicom 😀 . Ved to, ze sme to dotiahli bez problemov az sem, je zazrak sam o sebe. A ten najvacsi nas este len caka - nas dubak 🙂 .
Idem si urobit kavicku a vylozit nozicky - kym mi doperie pracka. Zatial paaaa! 😉

miminkad
15. okt 2011

@maticap. ved to sa aj snazim 😉 super pohlad na vec.tiez to zvazujem vsetko kvoli detskej JIS.nie,zeby to bola pre mna aktualna tema niekedy,ale ciste hypoteticky...lebo asi len trencin a nitra maju na okoli detsku JISku...jasne,oddychuj.aj ja sa idem vylenosit a dopozerat mama ozen ma 😀

callex
15. okt 2011

@maticap. neboj uz to mas zapar..dubacik bude mat idealnu vahu 3300gramov..som sa prave rozhodla 😀 a ty uz priberies len take kilecku..dobre? 😀 a tie opuchy to bude ok..moja sestrenka to mala vraj pred porodom vyzerala akoby mala 100kg tak bola spuchnuta a o 4dni po porode vyzerala ako stihla studentka ...vsetka voda z nej odisla a bolo dobre.

lenka_21
15. okt 2011

@maticap. Super vysledky ... drzim palceky a uz ti to pomaly odsypa 😀 😀 😀 Neboj,po porode to das dole 🙂

maticap.
15. okt 2011

@callex 🙂 pekne rozhodnutie - to beriem, sefe! 😀 Kolegyni mala tiez opuchy, no podstatne horsie, rodila cisarskym a velmi nedodpuchla.. a v nemocke jej povedali, ze nech sa neboji - ze do konca sestonedelia odpuchne urcite... tak neviem. ostava mi len dufat 😉 .

@lenka_21 dakujem, lenka. A Ty sa ako citis?

callex
15. okt 2011

@maticap. mozno to bolo tym cisarskym ,..ze tam neprebehli tie hormonalne zmeny ako pri prirodzenom porode.treba vela pit a vela cikat potom.

lenka_21
15. okt 2011

@maticap. Po vcerajsiej kontrole lepsie 😉 😉 Mam nejake tie tehu priznaky, najhorsie su vone, ale da sa to zvladnut 🙂 Onedlho ma caka testovacie obdobie a tak si este uzivam relax ... potom to bude chvilku stres, ale verim, ze prijemny 😎 Ako planujes rodit? Prirodzene, alebo mas planovanu sekciu?

@callex Ja uz cakam kedy ti to skoci na 30 tt 🙂 😉 🙂

maticap.
15. okt 2011

@callex hm, to je mozne, ze to bolo tym cisarskym.
@lenka_21 hm, vone, to poznam - nemala som problem s nicim konkretnym, no chodila som ako stopovaci pes - mala som strasne citlivy nos, vsetko som rychlo zacitila/zavetrila. 🙂 Rodit chcem prirodzene, nad cisarskym ani neuvazujem - ved naco, hlavou dole sme uz od 27.TT, odvtedy neboli ziadne premety 😀 (citila som, ked mi dupal na mocovy mechur, od otocenia tam iba "klopka" a dupe a tlaci prdelku pod rebra). drzim palce, nech testy dobre dopadnu! 😉

lenka_21
16. okt 2011

@maticap. Dakujem... Mam v plane sa prihlasit na policiu, teraz by som vystopovala tusim vsetko 😀 😀 😀 To, ze mi je z tych voni zle mi az tak nevadi, ale ak je to na dlhsiu dobu tak mam z toho potom migreny a to nie je velmi prijemne ☹ ☹ Asi sa zavriem do vesmirnej komory a budem cakat kym to prejde 😝
No co, drobcek chce, aby si vedela, ze je tam 😀 😀 😀 Moja mamina mala problem, lebo ja som hravala v jej bruchu futbal pravidelne, ale sestra sa ani nepohla ... mama mala vzdy paniku, ze sa jej nieco stalo ... citila pohyby tak max 5x za tehu a aj to ju musela provokovat ....

luly3
16. okt 2011

krásne ránko kočky tak mi sa držíme výsledky nie su ani zle ani dobre tak mi budu davať infuzky na výživu mojej lásky a zostávame tu až do pôrodu čo určite bude predčasne ale chcela by som aspoň do 36 tt vydržať.tak uvidíme pa pa peknú nedelu

lenka_21
16. okt 2011

@luly3 Drzte sa, som rada, ze ste v poriadku!!!

miminkad
16. okt 2011

@luly3 drzte sa,mas v sebe bojovnika a ten zabojuje,neboj 😉

maticap.
16. okt 2011

@luly3 drzkajte sa, drzim palce nech to potiahnete co najdlshie!

maticap.
16. okt 2011

@lenka_21 ahoj Lenka, u mna ten vycibreny cuch fungoval cely prvy trimester, potom sa to zacalo vytracat. 😉 takze vydrzat! ono to prejde 😵 .

huginka13
16. okt 2011

...čaute kočky,chcem sa vás opýtať koľko by nás to vyšlo ako samoplatcov v Brne??...a či ste to skušali predtým aj na Slovensku,dakujem za odpovede

lenkalienka01
16. okt 2011

@huginka13 ahoj, ja chodim do RP ku Stelcovi a stimulujem na soft . Povedal, ze by ma to malo vyjst zhruba do 20 000,- Kč. JAsne, ze som skusala aj na Slovensku. Ale v prvom centre so mnou nic nerobili, ked este mohli a v druhom mi sancu na vlastne dieta nedavali. V RP mi tuto sancu dali a to je uz pre mna velka vyhra, nehovorim o tom, ze raz si odtial donesiem drobca 🙂 🙂 🙂

huginka13
16. okt 2011

@lenkalienka01 ...hmm,ja som teraz v septembri po 2.neuspešnom IVF.,s lekárom sme sa dohodli,že sa stretneme až v januári a dohodneme čo dalej....neviem čo mám robiť-či to skusiť ešte raz na slovensku ale ísť radšej hned do Brna..hmm??...ja nemám ešte deti a kedže už mám 35r......som z toho smutná...ale pozerám,že Ty máš krásne slniečko-tíško závídím:.....a čo obnáša ten soft-dík

bettypo
16. okt 2011

@lenkalienka01 tak to je zaujímavá suma, lebo nám povedal že máme rátať so sumou 35 tis.

huginka13
16. okt 2011

@bettypo ahoj,možem sa opýtať už si bola v Brne na konzultácii?...dík

bettypo
16. okt 2011

@huginka13 áno

huginka13
16. okt 2011

@bettypo aha,možem sa spýtať na tvoj názor na nich v porovnaní s našimi centrami??...tá cena ma nezaskočila,lebo moja kamarátky bola v Plzni a platila asi 55tisíc plus lieky...ale je konečne tehotnááá

bettypo
16. okt 2011

@huginka13 podľa mňa si treba prečítať celé toto fórum. Viem, že je vyše tisíc strán. Ťažko sa hodnotí po jednej konzultácii. Ale určite Ti môžem povedať, že môžeš čakať lepší prístup lekárov. Želaný výsledok Ti nezaručí nikto

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre