Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
10. nov 2011

@lulu10 - tak nech "rande" dobre dopadne 😉 , nech sa dozvies pozitivne veci a pekne naplanujete stimulku

lulu10
10. nov 2011

@falin dakujem, sama som zvedava co sa dozviem, dufam ze uz aj nieco dobre 😵

cecil36
10. nov 2011

Dobre ranko 🙂
@miminkad juj tak to mas inu alergiu, snad ten fenistil pomoze 😉
@lulu10 jeej tak to velmi drzim palce u machaca 😵 A valibuka pozdravim 😉

leamax
10. nov 2011

breeeee raaaanko 🙂
@lenkalienka01 no ale hcg si mala pozitivne, tak ja by som na tvojom mieste isto hned utekala na kontrolne hcg. nezabudni na mna, @miminkad - tiez sme krvacali a pozri, ona je uz v 7tt. ked si mala pozitivne hcg, tak sa tam nieco deje, chod k doktorovi
@falin @lulu10 dakujem, vy sa ku mne pridate 😵
@lulu10 na dnes drzim silno paste, nech sa dozvies dobre spravicky

leamax
10. nov 2011

ozaj dievcata - dnes bol spln, dali ste si dzbanik s vodou na okno? neni som si ista, ci zo vcera na dnes alebo z dnes na zajtra 😀 ale dala som si 😀

lenka_21
10. nov 2011

@lenkalienka01 Ach jaaaj ☹ ☹ ... som nastvana 😠 a riadne 😠 😠 😠 Len nerozumiem tvojmu HCG ... aj ked bolo nizke, nieco tam muselo byt ... Myslim, ze mesiac pauza ti pomoze a v Novom roku to tam musi byt ... a ja chapem tvoj pocit, lebo aj ked mas jedno dietatko tuzba po druhom je rovnaka ako ta nasa 🙂 Este sa snazim mat iskru nadeje ... je ta ms normalna???

@falin U nas pochopili, ze je to pre firmu lacnejsie ked robime z domu ... necestujeme do prace a tak nam nemusia preplacat benzin (lebo ja mam sluzob.auto), minam svoju energiu, kavu, caj, vodu ... atd a este spravim viac ako v praci kde sedim v hnusnom "open space" a stale ma n iekto rusi .... No dnes som uz doma, akurat idem na interne vysetrenie 🙂

@mircalla Zatial mame info iba o tinus, mala rodit aj martini ...

@leamax Suhlasim s Koudy, podla mna 3-4 kvalitne uplne kvalitne stacia 😀

@bibi24 Je mi to luto ... musi to byt tazke ... ☹ v tomto fore je nas kopeeec co mame rozne problemy za sebou, ale sme velmi uspesne a postupne tu pekne vsetky tehotnieme a tak verim, ze to bude aj tvoj pripad 🙂

@miminkad Kedy mas dalsiu kontrolu?

bibi24
10. nov 2011

@lenka_21 Dakujem Leni 😉

leamax
10. nov 2011

@lenka_21 tiez s nim suhlasim. a som presvedcena, ze s prednisonom aj budu kvalitnejsie embryjka, lebo si myslim, ze preto sa aj embryjka pomalsie delili, lebo predsa tiez mali v sebe tie protilatky, tak sa branili. ma to svoju logiku, nie?

lenka_21
10. nov 2011

@leamax Jasne, ze to ma logiku i ked asi skor v pripade ak mas protilatky na spermije ... no urcite ten trofoblast zauradoval pri uchyteny ... Ja si myslim, ze s Prednisonom bude tvoj pokus urcite uspesny!!!!

gabinkaa
10. nov 2011

@linda81 držím palečky, aby sa malinkí dobre uhniezdili, viac sa šetri, ale snaž sa na to nemyslieť, pocity nemusíš mať žiadne, to je veľmi skoro

linda81
10. nov 2011

@falin
@leamax dakujem kocky...uz spomalujem dnes🙂..kus ma picha v podbrusku, asi este po OPU.Pekny den vam zelam.

linda81
10. nov 2011

@leamax co s vodou v zbane za splnu? ja len viem , ze OP v case splnu su nic moc🙂, hadam krpcom ten spln nevadi🙂.

linda81
10. nov 2011

@gabinkaa ahojky....celkom to zvladam , som sa bala, ze ake to bude,ale tesim sa a nemyslim na to..jasne obcas ma to napadne....ale myslela som , ze to horsie bude...🙂

miminkad
10. nov 2011

@falin buducu stredu.uz aby to bolo....

miminkad
10. nov 2011

@lulu10 drzim palce a daj potom vediet,ako ste dopadli
@cecil36 bola som dnes u obvodnej,tak jednorazovo mi zvysila prednison a dostala som hydrocortisonovu mast
@leamax pozri www.lunarnykalendar.sk.podla mna asi este len bude dnes. 😉
@lenka_21 v stredu.dufam,ze bude vsetko ok....

gerdusha
10. nov 2011

ahojte baby,

rozoberali ste niekedy s niektorym z mudr to, ze imunologovia /aj ten Madar z Prahy/ kazu uzivat prednison minim 3 mesiace pred IVF a lekari v RF ho davaju spolu so stimulaciou? ake mate s tym skusenosti?

jada1
10. nov 2011

@gerdusha ja som mala Prednison tiež len od OPU, ale poznám kočku, ktorá nie a nie otehotnieť, potom brala Prednison 1 rok a otehotnela. Má dokonca dvojičky. Písala, že má takú silnú imunitu, že vždy jej telo embryjká zlikvidovalo. Vraj nebýva vôbec chorá, tak asi na tom niečo bude, že pri opakovaných neúspechoch ho treba užívať asi dlhšie.

gerdusha
10. nov 2011

@jada1 ,

no ja praveze mam slabu imunitu, chytim takmer kazdu pliagu, cize som chodila na imunologiu a brala som imunor na posilnenie imunitu...na druhej strane mam asi v tele niekde nonstop zapal, mavam vyssiu sedimentaciu, tak mudr usudil, ze asi nasadime prednison na znizenie imunity...cele to mam akesi "dohumplovane"....

jada1
10. nov 2011

@gerdusha aha, tak treba vyskúšať. Lekár hádam vie čo robí.

lulu10
10. nov 2011

Caute baby tak sme sa vrátili a výsledok je že podľa machaca a aj stelcla je príčina prepazka v mojej maternici. Machac ked si precital správu z hysteroskopie tak si zavolal stelcla a obaja sa zhodli že to je tutovka ! Takže má 1 dec caka laparka u stelcla lebo to musí ísť von celé. Takže po 2 rokoch mi kpnecne niekto povedal dôvod. Čo vy na to?

leamax
10. nov 2011

ahojte 🙂
@gerdusha odpoveim ti na tvoju otazku ohladom uzivania prednisonu skor ako od stimulky. ja som presne ten pripad - tiez mam taku imunitu, ktora vytvara protilatky voci trofoblastu a teda embryjku. stimulku mam v januari a od vcera mi dal koudy prednison, ze ja som specialny pripad a musim ho uzivat skor. vobec s tym nemal problem, dala som mu vysledok od MUDr. Madara s suhlasil s postupom, ze aspon dva mesiace pred et uzivat prednison
@miminkad ano, kukla som, dam si aj dnes dzbanik do okienka 😀
@linda81 to sem kedysi hodila niektora do eteru, ze ked je spln, treba si dat dzban vody von na parapetu a potom tu vodu pit. ma to blahodarne ucinky na organizmus 😉
@lenka_21 som ti odpisovala este doobeda a ked som to chcela poslat, tak padol cely kon 😖 takze - ja verim tomu, ze s prednisonom som takto o rok maminka, ze s nim IVF isto vyjde. a co sa tyka tych protilatok - zrejme nejake mam aj voci spermiam, ked nam nakazali pouzivat kondom aby sa "znizila imunizacia partnerky"
@lulu10 ahoj. no nevravela som, ze dojdes s dobrou spravou? a to je, podla mna, dobra sprava, ze konecne vedia pricinu a vedia ju odstranit. takze januar je moj a tvoj, budeme spolu tehulkovat 😵

miminkad
10. nov 2011

@lulu10 tak to su super spravy,som moooc rada.potom v januari mozte ist na to 😉

lulu10
10. nov 2011

@leamax no normálne to musím predychat, ked Machac povedal že je to tutovka tak som to uverila. Je to prvý lekar ktorý namiesto "neviem" povedal že "tak toto je u vas dôvod" akurát že po laparke musim mat 3 mesiace paizu, tak má obehnes

lenka_21
10. nov 2011

@gerdusha Ak chces mat istotu, ja by som isla do Prahy an vysetrenie ... prednison nie je jednoduchy liek a brat ho len tak asi nebude najlepsi napad ... ja som na tom vysetreni bola, ale davnejsie... Drzim palceky!

@leamax Ahoj, ano to je bezne... problem je v tom, ze by si pocas liecby mohla otehotniet, ale tvoja imunita by nebola oslabena a mohol by opat nastat MA ... preto sa indikuje kondom, aby si nebola tehu skor ako je potrebne 😉 ... no a ja som presvedcena, ze u teba to bol naozaj imunitny problem ...

@lulu10 Supeeer, velmi sa tesim ... takze laparka to vyriesi a kedze nemas problem s tehu tak to mozno bude aj bez IVF 🙂 😉 🙂 Velmi sa tesim, lebo ten pocit, ze nevies co sa deje bol stresujuci ☹

lulu10
10. nov 2011

Nebola ste niektora na laparke v rf? Zaujíma má kazda infoska

leamax
10. nov 2011

@lulu10 a ty si bola v RF prvykrat? ci to doteraz nepovazovali za potrebne vediet, ci vidiet? no tak budes tehulka dva mesiace po mne, ale aj tak budeme spolu tehulkovat 😵 december je za chvilu ani sa nenazdas a mozno fakt nebude IVF treba 😵
@lenka_21 ja si tiez myslim, ze u mna to bol imunitny problem. viaceri doktori mi to potvrdili, aj ten v luckach.

lulu10
10. nov 2011

@leamax bola som tam druhy krát, hneď prvý krát mi machac povedal ze treba hystero a ja blba som si to dala urobiť v heliose v mt, tam sa potvrdila tá prepazka a do rf som s tym išla az teraz

eviq
10. nov 2011

@lulu10 Ahoj, to je super, ze konecne ti niekto nieco povedal 🙂 a tebe tu prepazku neodstranovali uz na slovensku? Robili ti v RF uzv a tam ju videli???

leamax
10. nov 2011

@lulu10 moja, nic si nevycitaj, ako ich poznam v RF, tak by ti to aj tak kvoli financiam navrhli, ze daj si to urobit u nas na sk. a neboj - tri mesiace po laparke ti ujdu ako voda, ani sa nenazdas. pozri ako mne ubehol pol rok po kyrete. uz sa mi blizi mrcha, nastupi HAK. a nejak mi to ani nedochadza, ze je to uz tak blizko 😀

gerdusha
10. nov 2011

baby, po hysteroskopii je treba 3 mesiace cakat na ivf?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre