Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
14. nov 2010

@esther03 podla mna maju viac aliasov na tych mailoch,cize mozno maju niektori aj meno aj priezvisko, ale spravidla funguju obe... inemu urcite nepride 😀 , posli to s potvrdenim o doruceni a precitani. ak adresat neexistuje mail sa ti vrati....

lenka_21
14. nov 2010

Caute kocky,

dakujem za rychlu odpoved 🙂 🙂 🙂 Ano rozmyslam aj o softe, ale to musim konzultovat este s mojou osetrujucou lekarkou. Bohuzial beriem lieky a tak sa musia na to pozriet ako by stimulacia na soft vplyvala na na tie lieky co beriem, lebo nerada by som skoncila ako minuly rok po IVF ... zbierala som sa z toho cca 6 mesiacov. 😢 😢
Co sa tyka penazi, tak to naozaj nevplyva na nase rozhodnutie ...

Prajem pekni dnik 🙂

kajka39
14. nov 2010

@esther03- toto je 100% jeho email: machac@reprofit.cz chodim k nemu 🙂

mircalla
14. nov 2010

@esther03 stelcl na krsne meno, tak neviem
@shandy ale ano, v pohodicke, na zmenu casu si zvykol. uz sa krasne pretaca na bok. ockovanie zvladol na jedno, ani opuch, ani teplotka. z tych tripple testov si nerob problem, dost kresluju, ten screening v 1. trimestri je smerodajnejsi

mircalla
14. nov 2010

na jednotku som myslela.

esther03
14. nov 2010

@kajka39 dakujem moc 😵 a si s nim spokojna?
Mircalik, ja chodim k pospisilovej a tam ma tiez len meno, ale chcem skusit ineho dr. 😉

olympia
14. nov 2010

@esther03 tá adresa sedí, tiež som k nemu chodila. A bola som veľmi spokojná.
inak ahojte, nestíham reagovať a niekedy už ani všetko čítať,
ale vidím, že @shandy je na tom podobne. 🙂
pozdravujem a prajem peknú nedeľu!

kajka39
14. nov 2010

@esther03- boli sme pri nom len raz na konzultaciu. Stimulku sme konzultovali len e-mailom a OPU+ET mi nakoniec
robil Stelcl a Machaca som vlastne nevidela lebo tam nebol... Ked to zhrniem, videli sme sa len raz ale bol OK 😀

esther03
14. nov 2010

@kajka39 nas mal na ET a bol mily, ale to su tam vsetci 😉 Skusim mu napisat, ze aku stimulku by odporucil. Ty si bola na softe?

mircalla
14. nov 2010

ja by som odporucila skor stecla, koudelku, vitousovu....teda ja machaca osobne nepoznam, mily je urcite, len problem je prave, ze ked ste jeho pacientka, tak tam skoro nidky nie je, a vzdy skoncite u dakoho ineho. aspon teda som sa docitala v tejto diskusii, ze sa to deje dost pravidelne. moj nazor len...

martini
14. nov 2010

Ináč neviem presne ako to v RF s výberom lekára chodí. Ja som výslovene žiadala dr. Koudelku a musela som na neho dlhšie čakať. Potom som aj absolvovala u neho úvodný pohovor, ale sono mi spravil dr. Štelca aj OPU mi urobil dr. Štelc, ale ET zasa dr. Koudelka. Pričom vždy som v daný deň videla oboch. A správu o zmrazení mi napísal dr. Macháč.

martini
14. nov 2010

@lenka_21 Ja som tiež ako väčšina báb bola na softe. Nativ je fakt asi risk, podstúpiš narkózu a max. jeden oocyt a to je fakt málo. Ja som mala tiež problém ísť na klasický dlhý protokol, lebo mne aj soft spôsobil hyperstimulačný syndróm, pričom aj pri softe majú rôzne protokoly - jemne a jemnejšie 🙂

lenka_21
14. nov 2010

@martini , dakujem za odpoved ... ako som uz pisala u mna musi prebehnut porada medzi CAR a osetrujucim lekarom a ked sa zhodnu, tak mi snad ten soft povolia ... i ked by to naozaj musela byt asi minimalna stimulacia a pri reakcii mojich vajecnikov neviem co by sa dosiahlo. Ja som mala klasicke IVF s dlhym protokolom a nakoniec som skoncila so 6 vajickami, ale 2 boli prazdne a 2 poskodene a tak mi nakoniec zostali len 2 ☹

Ja som pisala do Reprofitu a odpovedal mi Dr.Koudelka a aj Dr.Kurecova - zaujimave bolo, ze kazdy z nich mi dal inu radu ako dalej, ale s tym sa v poslednej dobe stretavam casto. 😅 😉 . Preto som sa pytala, ze kt. z lekarov zvolit, kedze na ich stranke ich bolo dost ....

kajka39
14. nov 2010

esther03- bola som na softe stimulovala som len clostilom 3x1tabletu.

mircalla
14. nov 2010

@lenka_21 urcite by som dala na koudelku, je to hlavny doktor. kurecova je tam nova a este sa len uci

callex
14. nov 2010

ahojte babulky..mam dilemu..pytala som sa M.ci si mam nieco od obvodneho gynekologa vypytat daco na sliznicu a on mi odpisal ze ano prosim. 😒 a z toho teda neviem co si mam vypytat? ten estrofem? moze to aj gyn.napisat?

idem vas docitat.

zufalka
14. nov 2010

@callex ahoj,neviem či estrofem na slovensku kúpiš,lebo ja som ho pred mesiacom musela kupovat v čechách,pretože u nás skončil dovoz aj estrimaxu aj estrofemu.Asi v piatich lekárnach mi povedali rovnako ,že už ho nedostávajú 😒

callex
14. nov 2010

@esther03 ta adresa je ako pisala shandy. priezvisko zavinac reprofit.cz

gerdusha
14. nov 2010

stelcl ma krstne meno zavinac atd atd

ahojte mimochodom...

v piatok som bola znova na krv, sestricku som poprosila, ze chcem vysledky este v ten den...povedala ze ok...cez obed manzel utekal po ne do labaku a tam mu povedali, ze v ramci setrenia sa hcg robi iba stredy...no a kedze najblizsia streda je este aj sviatok, tak je to uplne na hlavu postavene...

kaslem uz na ich krv, vo stvrtok idem na ultrazvuk...ozaj, ked ste boli na prvom ultrazvuku v brne, dali vam aj nejake fotky? alebo cd?

mircalla
14. nov 2010

@callex presne to co pise zufalka...mne povedal moj gyndos ze u nas sa uz nevyraba este ked som ja bola tehu. je len v CR. brala som miesto toho estradiol, ale len co mi nevystacil estrofem...myslim, ze to je asi to iste co velmi podobne

callex
14. nov 2010

@gerdusha ty mas ale smolu s tou krvou ☹ neviem ci na ultrazvuku uz bude daco vidiet, iba ak nejaka mala machulka.v GF robia prvy UZ v 10tt.

callex
14. nov 2010

@mircalla a ten estradiol je dostupny na sk?
zajtra idem na kontrolu.ake je vlastne idealna sliznica?okolo tych 8-10mm?
skusala som to vino...ale velmi som nepochodila.v piatok mi z neho prislo zle 😝 ..vypila som mozno dve deci.a vcera som si naliala deci trikrat si usrkla a vbehli mi tam musky tak som potom nato kaslala.skusim to este dnes.ale zbysok rodiny ma z toho radost ze je otvorena flasa a mozu si dat.

rebeka33
14. nov 2010

Ahojte, callex zajtra sa možno stretneme. Ja prídem ráno vlakom, som zvedavá čo som vypestovala. Idem Vás dočítať. Ináč ja mám vino rada,hlavne červené. Takže teraz sa tvárim ,že to musím 😀 😀 😀 .

rienok
14. nov 2010

@callex dakujem, snazim sa oddychovat a pripravit na ten 5-ty, tentokrat uz uspesny, pokus
urcite si nechaj predpisat ten estrofem mne ho vzdy davali na sliznicu , ked sa im zdalo ze je nizka ... pripadne este nejake pripravky s materskou ikašičlou

esther03
14. nov 2010

Baby dakujem za adresku, uz mi aj odpisal 🙂 juj to bola rychlost, na maily od pospisilovej som cakala 4-5 dni 😀

esther03
14. nov 2010

@callex mne pomahala alchemilka na sliznicu 😉

gerdusha
14. nov 2010

@callex ,
mne kazali prist 10-14 dni po pozitivnom teste...tak asi by ma len tak nevolali, keby tam neboli nic vidno...niektore kocky pisali, ze v 6.-7. tyzdni bolo uz aj srdiecko

rienok
14. nov 2010

@callex tak ja som teda motovidlo... no ked nie je estrofem tak naozaj neviem co by som ti poradila

tanitta
14. nov 2010

@callex v heliku davaju na sliznicu ethylestradiol viem ze ho predavali napriamo v car ze v lekarni ho nemavali dovazali ho z rakuska ale to uz bolo davno ktovie ci uz nie je aj oficialne predajny na recept... popytaj sa aj kociek v teme helios ci im nezostali.... a co estrofemove naplaste??...zeny v nemopauze prave papaju tieto estrofemy a kedze nie kazda zvlada lieky je tu alternativa naplasti a myslim ze adekvatna nahrada taktiez....

callex
14. nov 2010

@gerdusha tak sa potom tesime na prve foto z UZ.
@rebeka33 ja idem na kontrolu k mojmu obvodnemu.tak dufam to bude stacit.
@esther03 ta alchemilka ako cajik? alebo su nejake tablety?

babulky a aka ma byt idealna sliznica tak po 10DC?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre