Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
16. nov 2010

@callex - my mame zly spg, tak rovno robia ICSI, ale porozpravaj sa pred OPU s dr. Silno drzim palce nech je urodicka pekna

@rebeka33 - dufam ze to s callex pekne zacnete a my sa pridame 😉 . Rebeka mozno si teraz zareagovala inac a budu vajka. Foliky su pekne a este podratu. Drzim na piatok palce

lenka_21
16. nov 2010

Caute kocky, ja prispievam aj do fora babetko a mame tam temu dlhodobe sympaticke snazilky. Je pravda, ze jeden cas sme mali totalnu depku, lebo nikomu sa nic nedarilo a dost sa to vsetko vlieklo ... Tak isto ako v tomto fore sa vsak baby nevzdali a teraz uz skoro kazda ma babetko, niektore dvojicky, niektore dokonca cakaju druhe a otehotneli spontanne aj ked prve babetko mali cez IVFko a tak verim, ze sa to raz nam vsetkym URCITE podari .... Ja som im tam vzdy pisala Harabinov vyrok : Ked na nieco pozitivne myslim, tak sa to musi pozitivne vyriesit!!! Dokonca som navrhovala, ze by sme sa uz mali premenovat na dlhodobe sympaticke maminy 🙂 😅

@lenka20 Leni, nam sa Helios pacil, ale potom odisiel Doc.Tomas a postupne zacali nase pochybnosti, ale kedze sme vsetko absolvovali tam, tak sme to nechceli vzdat. Pacilo sa nam, ze nas hned netlacili do IVFka, lebo Doc.Tomas bol presvedceny, ze treba skusit vsetko ostatne predtym ako sa organizmus takto zatazi, kedze on sancu s pomocou menej invazivneho zakroku videl realnu. Ked odisiel tak sa zacalo sklonovat len IVF a kedze sme boli presvedceni o ich odbornosti tak sme tomu verili .... To preplatenie ma naozaj nemrzi, nastastie u nas nie je problem s peniazmi ..... No my sme to nikomu nepovedali, ale ked sme presli 12t a uz aj Dr.zacala verit, ze to bude dobre tak sme to povedali tym najblizsim ... dokonca sa chvilku na nas hnevali, ze sme to 3 mesiace tajili, ale chapali to 🙂 😅 Samozrejme teraz mi velmi pomahaju a je to OK. Inac boli mi luto aj mojej gynekologicky, lebo ked na UTZ videla, ze babetku prestalo bit srdiecko tak sa normalne rozplakala a tazko to znasala ... bola som z toho v soku, ale utvrdilo ma to, ze aj lekari maju srdce ... niekedy som o tom pochybovala ....

@rebeka33 nadej zomiera posledna a tak treba verit 🙂 🙂 Inac kedze nepoznam vsetky Vase skratky, co znamena OPU?

@mircalla uplne suhlasim ... raz sa tam dostaneme!!!

lilina22
16. nov 2010

Dievcata, velmi velmi moc Vam vsetkym dakujemza podporu 😉 a vsetkym stimulantkam ci cakatelkam drzim palce a nech sa cim skor objavia //. Tehulkam samozrejme bezproblemove tehu a super porod. 😵

ja som dnes zase zacala spinit, mam obavy, ale nic s tym asi neurobim, viac ako pokoj, ascorutin a utros preto nemozem spravit.

Krasny den vsetkym 😵 😵

rienok
16. nov 2010

nestiham to tu vsetko citat, v praci mam frmol a vecer padam do postele, ked budem mat viac casu pridem si vas precita :D

@callex a všetkym dievčatam čo idu na OPU prajem bohatu urodu a vsetkym co idu na ET& KET drzim palceky nech to už vyjde 🙂

lenka_21
16. nov 2010

@lilina22 Ja viem, ze asi akekolvek pismenka ta neukludnia, ale mozem ta uistit, ze spinenie na zaciatku tehu nemusi nic zle znamenat i ked Dr.to neradi vidia. Byva to sposobene uhniezdovanim vajicka do maternice a tak mysli na to, ze fazulka sa len lepsie udomacnuje 🙂 😅 😉 Samozrejme urcite vies, ze ak by toho bolo viac treba skocit za Dr., ale stale sa da tomu v nemocke pomoct. Mam kopec kamosiek, kt.na zaciatku krvacali a teraz maju zdrave babetka.
Na druhej strane mne vobec nic nebolo, nemala som ziadne spinenie a nedopadlo to dobre ... No asi som nepomohla, ale DRZIM TI silno palceky a na druhej strane HCG mas naozaj ukazkove!!!!! 🙂 😅 🙂

lilina22
16. nov 2010

@lenka_21 Lenka, praveze si mi pomohla a moc 😉 dakujem za ukludnenie, ja sa tak strasne bojim, tak strasne po babatku tuzime, ale to iste vsetky z nas. Viem, ze by som mala pozitivne mysliet a aj sa snazim, aj sa embryjku/kam prihovaram a verim, ze to bude fajn, len ked potom idem na to wc a vidim spinenie, tak na mna pride velka vlna obav. Leni, este raz moc dakujem.

lenka_21
16. nov 2010

@lilina22 Ak som len trosku pomohla tak ma to tesi. Lilina, kedze nie som tu este velmi zorientovana, podla toho co pises ste asi po IVFku a pokial som to spravne pochopila tehu urcite si, len asi este nevies ci jedno alebo dve babetka ...

danutta
16. nov 2010

Ahojte babulky.chcela by som sa opytat,ci niektorej pri sone,ked stimulovala nezistili,ze jej ostalo vajko z minuleho cyklu a stala sa z toho cysta.A ci jej to prasklo same,ked dostala mrchu alebo.....Neviem ci sa nemylim,ale calex nemala si nieco take podobne?Prajem vsetkym pekny vecer 🙂

lilina22
16. nov 2010

@danutta ja som take cosi mala pri stimulke este na IUI pred par rokmi. Zostal mi tzv. retinovany folikul, vzdy pred ovulkou narastol a k mrche sa scvrkaval, zmizol asi po 3och cykloch.

@lenka_21 😵 ano, boli sme na softe, vkladali mi 2 embryjka, ale na utz dnes este nic nebolo vidno, takze neviem kolko sa uchytilo, dozviem sa az buduci piatok 😵 😵

lenka_21
16. nov 2010

@danutta Ahoj, podla mna je toto idividualne. Poznam kocky, kt.to zmizlo ako Liline, ale aj take kt.si to museli dat prepichnut, lebo sa im to zvacsovalo. Drzim palce, aby si bola ten prvy pripad ale pre istotu sa porad so svojim Dr.ako dalej ....

@lilina22 Juuuj tak to drziiiiim palceky a urcite to musi byt uhniezdovanie ... 🙂 😅 🙂 Proste 2 babetka potrebuju viac miesta 😉

olympia
16. nov 2010

@lilina22 viem, že teraz ťa nič na 100% neukľudní, ale aj ja som na začiatku tehotenstav špinila, možno aj týždeň, z RF mi kázali zdvihnúť si dávku Utrogestanu na 3 x 2. Zavolaj im na nonstop linku a poraď sa, poradia ochotne. Držím palce. 😉

liliom89
16. nov 2010
mircalla
16. nov 2010

@lilina22 suhlas s olympiou, ja som dokonca krvacala a dost

callex
16. nov 2010

babule mna asi picne...ja som zabudla na aku hodinu mam zajtra prist? 😠 ci 9.30 alebo 10.30.???
pregnyl som pichala vcera o 23.00.a budem nejake deviata v poradi.podla toho by to mohlo byt na 10.30 nie?co myslite?

kvakuska
16. nov 2010

@callex ahoj, promiň že se vám sem pletu, ale nemáš to všechno napsané ve zprávě z posledního ultrazvuku? ... myslím čas v kolik píchnout Pregnyl i čas OPU ... v Reprofitu to do zprávy vždycky píšou 😉

rebeka33
16. nov 2010

@falin ďakujem za podporu, pozrela som sa na to z inej strany. Nech už je piatok a viem ako som na tom. No zachvílu sa pridáte. 😵 a budete sa báť s nami
@lenka21 OPU- odber vajíčok, ale ja som taký strachopud a negativista v poslednej dobe. Veru nádej zomiera posledná, dúfam že teraz v piatok neumrie. 🙂 😉
@lilina22 skús myslieť pozitívne, vraj to veľmi pomáha a o týždeň uvidíš srdiečko. 😵 Veľa báb špinilo a HCG pekne stúpalo.Držím palce.

callex
16. nov 2010

@kvakuska ja som nebola na kontrole v RF ale u svojho obvodneho gynekologa a s Machacom som sa bavila len cez telefon. budem musiet nieco urobit s tou mojou pametou..je to horsie a horsie.

kvakuska
16. nov 2010

@callex napíšu ti IP 😉

rebeka33
16. nov 2010

@callex ja mám pichnúť o 21 a prísť na 8.00 tak skús prepočítať . Ráno nestíhaš zavolať? Drž sa. Veď môžeš prísť na 9 a počkáš. Ja vždy chodím skôr,lebo tak mi ide vlak a kľudne posedím ,kým prídem na rad.

callex
16. nov 2010

@rebeka33 hej podla toho vypoctu mi to vychadza na 10hod.rano nestiham zavolat cesta bude trvat asi 2apol hodky.urcite pridem, pred 10tou nech sa mozem aj ukludnit.a vydychat. 🙂 drzim ti palce na piatok.
idem sa ja pripravit na zajtra.zajtra si vsetky pekne oddychnite.

luly3
17. nov 2010

ahojte kočky 😉
@callex držím palce na dnes 🙂 🙂 🙂
ja už tento rok stimulku nestíham teprva teraz mi dorazila mrcha
a druha do 6.12 nijako nepríde tak január bude moja posledná nádej 😉
zajtra idem na hematologiu tak som zvedavá či tam mi niečo zistia 😉
držím všetkým čakatelkám palečky 🙂 🙂 🙂

milacik10
17. nov 2010

@danutta ahojky, ja mam cystu, z vajicka,ktore neprasklo a stale sa mi zvacsuje. ale pri odoberani vyjicok poziadaj lekara,aby ti tu cystu hned odsal,aby ti nerobila potom problemi pri tehotenstve. ale pocula som,ze vraj v tehotenstve zvykne cysta aj sama prasknut a sa vstrebe...

milacik10
17. nov 2010

chcem sa vas tu opytat, nestalo sa niektorej z vas, ze chytila alergiu na injekcie na stimulaciu??? 😅

lenka_21
17. nov 2010

@milacik10 Ahoj, mne sa to nestalo, ale poznam kocku, kt.moja svokra pichala injekcie na stimulku a ona mala alegicku reakciu - koznu. Svokra (kedze je zdravotna sestra) jej odporucala, aby to hned nahlasila do CAR, lebo sa jej bala pichat injekcie dalej. Bohuzial kocke museli zastavit stimulku, ale potom stimulovala s inymi liekmi a teraz ma krasne dievcatko. Najlepsie bude ak sa poradis v CAR, ale urcite by som im zavolala cim skor.

@rebeka33 Chapem ten pocit ... je to logicke ked tolko bojujeme clovek sa uz boji "vlastneho tiena" a niekedy je tazko byt pozitivne naladeny, ale dufam, ze budes pozitivne prekvapena 🙂 😅 Ked vsak ides v piatok na odber tak by si mala teraz uz vediet kolko mas priblizne vajicok, alebo sa mylim?

Taak mne uz konecne dorazila cervena ciapocka a priniesla mi aj kosicek s vecami, kt.som 3 mesiace nepotrebovala ... ale pozitivne je, ze ked odide tak mozme snazilkovat a ak sa nic nepodari tak v novom roku hor sa do RP 🙂 😅

rikuska21
17. nov 2010

ahojte kocenky,

Falin, karlitko, je fajn ze pojdeme do toho spolocne a vzajomne sa budeme drzat a povzbudzovat, ja cakam na mrchu mala by prist na buuci stvrtok tak uvudime,

vitam nove zienky , Lenka 21 snad sa ti aj v tejto temicke bude pacit

calex drzkam ti palecky a daj vediet co a ako

este pekny zvysok sviatocnej stredy

rebeka33
17. nov 2010

Ahojte baby,
@luly3 dobré ,že zájdeš na hematológiu , pretože to veľa babám pomohlo. Dúfam,že mne tiež. 😵 Našli mi mutácie ,ale pozor na zlých hematológov. Niektoré veľmi podcenujú tento stav. Ale v RF ti poradia, len zober zo sebou výsledky.
@lenka 21 budem ti veľmi držať palce. 😵
@callex no ako si dopadla? dodaj nádej. 🙂
prajem ešte pekný večer. 😵

callex
17. nov 2010

ahojte babule...zajtra vas docitam..pridam len info: takze napokon bolo 6 folikov a z toho 5 vajicok.sliznica krasnych 11mm..takze vzdavam hold cervenemu vin. 😉 uz len aby sa tie vajicka pekne ujali a rastli.vklad bud sobota alebo pondelok.
ozaj ako ste si vkladali utros?pravidelne?lebo v GF nam hovorili ze to treba brat presne kazdych 8hodin.a tu mi nikto take nic nehovoril.

karlito2
17. nov 2010

@callex no tak gratulujem, super úrodička,držkajte sa 🙂

rienok
17. nov 2010

@callex blahozelam, krasny vykon 🙂

danutta
17. nov 2010

Ahojte.@lenka_21@lilina 22@milacik 10,dakujem vam,ze ste sa podelili o svoje skusenosti.Prajem vsetkym vsetko dobre 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre