Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
31. máj 2011

@jada1 no tak uz som viac-menej rozhodnuta pre iscare, aj kvoli tomu softu. a toho doc. si tu len chvalite kazda, takze neni o com 😵

jada1
31. máj 2011

@miminkad ja som dva zjedla a potom som 3,5 hodiny cestou domov spala v aute na zadných sedadlách. Tak som to mala aj v pláne, že po ET idem ležať ako pena. 🙂 . Naskôr som sa zobudila pred Nitrou na to, že mi treba riadne cikať, lebo pred ET som nechcela úplne vyprázdniť moč. mechúr. Zastali sme na pumpe a druhýkrát som sa zobudila, že kde sme? a mm, že už doma 😀 .

lenka_21
31. máj 2011

@jada1 @leamax Tak aj som mu teraz napisala a uvidim aka bude odpoved ... podla toho sa rozhodneme 🙂 😉 🙂 My to mame na rovnako do Brna, alebo MT 😉

miminkad
31. máj 2011

@jada1 no ja som moc v aute spat nechcela,aj tak sa mi driemalo.

leamax
31. máj 2011

@jada1 ja presne tak isto. ale mna ani cikanie nezobudilo 😀

leamax
31. máj 2011

@lenka_21 aj my to mame na rovnako, lebo do brna chdime po starej ceste, nie po dialnici, takze cesta je asi to iste

miminkad
31. máj 2011

@leamax si sa pocurala? 😀
my tiez chodime starou cestou a mame to narovnako,len do brna lepsia cesta

jada1
31. máj 2011

@lenka_21
@leamax a skadeže holky ste, že to máte do MT tak ďaleko?

leamax
31. máj 2011

@miminkad nieeee 😀 nemala som az taky plny mechur pred ET a snazila som sa menej pit aby som csetou nepustila 😀 ale doma som hned od dveri musela ist na zachod 😀

leamax
31. máj 2011

@jada1 TO. ty?

jada1
31. máj 2011

@leamax BB 🙂

miminkad
31. máj 2011

@leamax no ja som zas pila po OPU dost,kvoli tlaku,aj tak sa mi dost motala hlava
@jada1 ja Pe a ty?

leamax
31. máj 2011

@miminkad tak po OPU aj ja, ale hovorime o ET 😀
@jada1 jaaaj, tak to je jasne, to my mame BB asi tak v polovici cesty? priblizne mozno

miminkad
31. máj 2011

@leamax vidis,psychiater to isti,uz sa neviem ani sustredit 😀 po ET som asi tolko nepila

jada1
31. máj 2011

@leamax no ale čo by človek pre mimi nespravil, že? Aj na kraj sveta by som išla. Mne už ako sme do toho Brna išli 2-3 krát tá cesta nejako rýchlo ubiehala. 🙂

leamax
31. máj 2011

@miminkad aspon tam nebudem sama 😀 😀 😀
@jada1 presne tak. ale do mt by som sa asi odvazila aj sama. bola som viac-menej sama v RK, tak MT by som mohla zvladnut, nie? 😀

inak, dievcata, ako mam dosiahnut aby som sama zacala krvacat? mozem pouzit take tie klasicke metody ako ked "privolavame" mrchu?

leamax
31. máj 2011

@jada1 tak som prave zistila, ze do MT to mame podla googla 1h38min, do brna nam to trva tri hodky

miminkad
31. máj 2011

@leamax zalezime tam klub 😀
co sa tyka privolavania mrchy,teraz uz nic nevymyslaj.nech to priroda zariadi sama.nech si este nenarobis zle

leamax
31. máj 2011

@miminkad ok, tak nebudem robit nic. len sa bojim aby som nemusela do nemocky ☹

miminkad
31. máj 2011

@leamax ved prave preto,radsej nevymyslaj.uz sa nemas kam ponahlat

jada1
31. máj 2011

@leamax no vidíš, máte to bližšie 😉 . Do MT určite zvládneš aj sama, nemáš kde poblúdiť. IScare je v Martinskej nemocnici. Zaparkuješ v pohode pred nemocnicou a ako vojdeš do areálu, je to myslím pavilón č.6 po pravej strane na 1. poschodí oproti gynekologickému oddeleniu. 🙂. Majú to tam pekné vynovené a už od vonku to zbadáš podľa nových okien, lebo ostatné na budove sú staré 😀
Skús a uvidíš, či sa spustí krvácanie.
Jaj, idem si ľahnúť , nejaká som unavená. A stále mám syndróm tej tabletky v krku 😀

miminkad
31. máj 2011

@jada1 ale pocit dvoch krasnych ciarociek,tak zabudnes na vsetko 😉 opatruj sa a davaj na vas pozor 😵

leamax
31. máj 2011

@jada1 akoze toho sa nebojim, ze by som pobludila, teta navigacia to isti 😀 ja som sa bala v zime tych ciest a hlavne v tej hornatej casti medzi PD a MT. lebo v zime nemam taku odvahu soferovat a uz vobec nie za horsieho pocasia (zazila som havarku na poladovici, tak odvtedy mam strach)
tak teraz neviem, ci mam nieco skusit, ci nie

leamax
31. máj 2011

@miminkad praveze mi kazdy doky vravi, ze do konca tyzdna by som mala zacat krvacat, inak nemocka ☹ tak ale hadam take cervene vino si mozem dat, nie?

miminkad
31. máj 2011

@leamax daj si,to ti nemoze ublizit.dobre na nervy a aspon si pospis,ak teda nestiahnes flasu sama 😀

jada1
31. máj 2011

@miminkad to bezpochyby, aj keď 9 mesiacov, ja to vydržím 😀
@leamax my sme do MT chodili akurát cez zimu november, december, január. Tiež to máme z BB akurát cez Šturec a ani raz sme nezažili, žeby bola neupravená cesta. keď aj bolo popadané viac snehu, išli sme opatrne. Neboj, poľadovica nebýva celú zimu. A keby aj vtedy bolo akurát veľmi zlé počasie, keď tam budeš potrebovať ísť, tak prinajhoršom nájdeš nejakého skúseného vodiča.
Prajem, aby sa ti teda čím skôr spustila, aby si nemusela do nemocky.

leamax
31. máj 2011

@miminkad tak to urcite nie, toho sa bat nemusis 😀 a uz sa nemusim zrejme umyvat len cistou vodou, ze?
jaj, no pozeram, ze to asi kazdu chvilu na mna dolahne a budem mrncat ☹ ☹ ☹

leamax
31. máj 2011

@jada1 dakujem, bojim sa ☹

miminkad
31. máj 2011

@leamax daj si vina,horuci kupel a natri sa mlieckom,rozmaznaj sa a nezabudni cokoladu 😉

rebeka33
31. máj 2011

@lenka_21 dobre vysvetlené, ja som sa snažila tak jednoducho. Lenže práve ten decapeptil je svinstvo, on totiž veľa ženám nezablokuje len ženské ,ale rôzne hypofyzárne hormóny a to môže byť dosť zlé. Presne to čo tam ten doki píše je výhovorka x carov na sk ,že by sa to zle riadilo. Tak si ti zjednodušia decapeptilom. Potom zarvú 225 puregonu a estimax a dufaston a potom máš ohss ako vyšité a rozbyté hormony a čakáš mesiace kým tento pokus na tebe môžu zopakovať. Mala som 2x a viac nechcem. Radšej x softov.Preto obhajujem RF ,že sa trápia s ťažkými prípadmi a ešte pomocou softu,aby tým neublížili.
@rienok ja som otehu v Ke a aj tak ked vidím dokiho fotku v mama a ja tak mi nožík vyskakuje.
@leamax kvalitu vajíčkok skôr z mojej skúsenossti zhoršuje ,lebo ich bolo veľa. ja som mala 15 a z toho zrelé 8, pk prežili 3 .druhý krát z 10 len 2 zrelé bez pk,, ale 10 som mala aj pri softe a 8 sa oplodnilo a máme aj mrázika, 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre