Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
1. jún 2011

@leamax Ved prave ... to citronove je ine ako toto 🙂 😉 🙂 , ale je to sladke ... ja mam rada sladke 😀 😀

rebeka33
1. jún 2011

@ninockaskv no zbehla tá stimulka, tak na sobotu držím palce a budeme tu trpnuť spolu 😵
@rienok no aká to promtnosť. No aspoň budeš vedieť ako si na tom ty. a urobia pre kompletnosť aj HP s FSH. Alebo by to bola blbosť tak skoro po hormónoch. Pre isotu sa opýtaj či to nevadí? a na mužíka pohádž pár dní snutné oči a ked sa spýta čo ti je tak .... a je to. 😀 😀 Ak budeš chcieť ,tie Ke v tkanivovej ti vybavím alebo prepošlem.

ninockaskv
1. jún 2011

@pikha nove foto? snazim sa.. snazim ..a veru ked minule stelcl povedal (na moju otazku,z e 2x geu po sebe po ivf) ze bude maternica vypudila alebo mohlo byt embryjko vlozene priliz blizko vajcovodu.. tak ja uz radsej niekoho, kto vie kam a ako ma vkladat 😉 😉

dominika ako? co nove ste otestovali? 😀

rienok
1. jún 2011

@rebeka33 no nepýtali sa na nič tak uvidíme ako to dopadne 🙂 ja som sa hlavne na to AMH pýtala HP a FSH mi spraví aj môj gyndo 😉 kedykoľvek on je taký zlatý človek
fú že košice, no iba žeby sme si spravili výlet 😀 veď uvidím dám mu trochu času nech to vstrebe
@ninockaskv vsetko bude v najlepšom poriadku , nad ničím takým ani náhodou nepremýšľaj. bude to úplne všetko správne 😵 😵 😵

gerdusha
1. jún 2011

@dyba ,

jeeej ahoj spolubojovnicka!..teda byvala...🙂..som strasne rada, ze si sa ozvala...tesim sa s tebou, verim, ze sa malej nemozes nabazit...verim verim verim...tak sa drzte!

ninockaskv
1. jún 2011

@rienok no ved nejako bolo nejako bude .. inak ja davam takto pauzu na vydychnutie mojmu chlapovi ohladom adopcie, ja uz som mala doma papiere, ze to zacnem vybavovat, nech tam to odsejpa, nech sme v dotazniku a on na poslednu chvilu, ze nechce.. tak ho to nechavam predychat 🙂

gerdusha
1. jún 2011

@bayley ,
ano, robili mi u nich kyret a bol zdarma...nabrusena? hm, nuz asi preto, ze zacina byt na ich pristupe a bohuzial aj praci vidno to, ze nestihaju...ak si precitas prispevky zpred roka a porovnas ich so skusenostami bab, ktore tu pisu, tak je citit, ze je nas viac...

pisala som vsak,ze ZATIAL ich v mojom pripade z nicoho nevinim...len to uz nie je co to bejvaavalo

leamax
1. jún 2011

@lenka_21 a nerobite toto nahodou vy, ked robis v pipvovarnictve 😀 😀 😀 tak ked je to sladke, tak to dam najskor skusit muzovi, on ma rad take sladke vody 😀
@ninockaskv vsetko bude dobre, teraz to uz vyjde 😵

pikha
1. jún 2011

@ninockaskv no, smajlikova kvetinka sa dlho neohriala 😅 tak som vymenila. Chapem s tym vkladanim.. ak si mala obe geu po ivf, tak to je jasne, nie je o com. A mozno by aj bolo dobre na to upozornit pri ET. Veela drzim palce na vikend 🙂 No a moja dcera.. neviem, ci bude jogin alebo co, vyraba mi chute na veci, ktore som v zivote nejedla. Nikdy som nebola nejak extra fanusikom tych zdravych veci z Bio obchodov a teraz kazdu chvilu spaldove cestoviny, chalva, polievka z pohanky a cervenej sosovice, palacinky zasadne zo spaldovej muky a takto 😀 Ale budis, lepsie nez denne desat veternikov 😝 😀

ninockaskv
1. jún 2011

@pikha wau to je super.. my sa takto snazime ficat aj normalne.. ale parada ... evidnetne bude uvedomela uz od mala 😉

pikha
1. jún 2011

@ninockaskv normalne taketo veci papate? 🙂 vsak ono to je super , len mne to nikdy nejak moc nebralo-ale teraz otocka totalna. A daj nejaky dobry bio tip na veceru 😉

ninockaskv
1. jún 2011

@pikha hej.. ja som mala zdravotne problemy kedysi, homeopatka zahlasila ziadny cukor a mlieko a syry a ja som to rozsirila aj na bielu muku.. tak sa snazime spaldovu (ked doma chlieb pecieme) a pohankovu a taketo.. a cervenu sosovicu a ine strukoviny a obiloviny.. teraz to trosku flakam.. 😒 najprv som mala dusevnu krizu, ze sa idem roztrhnut,a by som bola ok a aj tak sa nam stale stavaju prusery, tak som mala fazu "drogovania a pitia" a potom sme rekontruovali, tak nebol sporak a kuchyna,a le teraz je sporak, kuchyna bude hadam ochvilu, tak chcem nabehnut ..

na nete je vela receptov, dieta ma nabeh na makrobiotiku 😀 😀 😀 napriklad tu

http://www.biospotrebitel.sk/recepty/strava/mak...

alebo
http://makrobiotika.aspone.cz/recepty/Hledani.a...

pohanku som si robievala s bryndzou, hrachovu kasu som lubila s cibulkou.. a fajny je aj seitan a tempeh.. zagoogli a ak mate niekde bio obchod, tak skoc kupit a ochutnat 😉

leamax
1. jún 2011

@pikha tie palacinky zo spaldovej muky - robis normalne palacinky, len das spaldovu muku? by som normalne vyskusala 😵 ja by som u muzika s takou stravou neuspela, tak len takto mierne by som vyskusala 😀

miminkad
1. jún 2011

@lenka_21 to som este nepila.len saris red a ten je perfektny 😉

leamax
1. jún 2011

@miminkad a ten je sladky, ci klasicky horky?

miminkad
1. jún 2011

@leamax sladky az tak moc neni,nepila som ten bazant radler,ale toto je asi ako rezane pivo.super je

leamax
1. jún 2011

@miminkad ja som este rezane nepila 😀

tonytony
1. jún 2011

Holky, které máte už tu zkušenost po pozit. IVF- nevím, máte taky přes den křeče v břiše? Já ráno a dopoledne ok, když ležím tak taky ok, ale po obědě a odpoledne, jakmile vyloženě neležím, tak mě břicho jakoby tvrdne a sem tam větší nebo menší křeč, dnes ta jedna teda byla tková, že jsem se musela sesunout dolů do klubíčka a myslela, že je to moje poslendí hodinka Myslíte, že to je ok? Beru ráno to 1 Magne B6, tak jsem myslela, že to bude lepší, ale zatím teda moc ne...
Moc díky... Fakt se bojím, aby to nebylo něco blbýho☹

leamax
1. jún 2011

@tonytony ja ti neviem odpovedat, ale silno drzim paste a verim, ze to bude ok

ninockaskv
1. jún 2011

@tonytony fuha, ja neviem 😖 😖 😖 😖 skus zavolat do RF

naduska
1. jún 2011

@tonytony a nemoze to byt OHSS lebo niekdy po pozit .HCG sa to stava...zbehni k doktorovi alebo zavolaj do Heliku ...a vela pi

callex
1. jún 2011

@dyba zlaticko dakujem..dufam ze to dotiahnem do zdarneho konca..pozdravuj hviezdicku a este sa nehr do dalsieho..uzivaj si ju.
@jada1 citala som o tom inkubatory..a urcite ho budu mat aj niedke v CR.
@lenka_21 tak decapeptyl je takyto previit..ja som tiez brala v GF..a neznasala som ho lebo bolel..a musel sa pomaly davat.,.hajzlik jeden.to si ho kolko brala?
@rienok aa tu uz to vyzera na seriozny bojovy plan...tesim sa...mm spracujes..ty si velky bojovnik a verim tomu ze on ta podpori.

miminkad
1. jún 2011

@leamax to je chyba,to by si mala skusit 😉

miminkad
1. jún 2011

@tonytony myslis akoby take pred mrchou?

lenka_21
1. jún 2011

@tonytony ja by som to tipovala este na roztahovanie maternice ... ja som mala podobne problemy ked som bola tehu, ale kedze ty si po IVF urcite by som zavolala do RP... pre istotu 🙂

@leamax @miminkad ahojte, ano ten Redds robime my a je to nasa novinka 😉 ... aj Saris red je nas, ale to je normalne pivo a ak mas @leamax rada pivko toto ti bude mozno chutit, ale ten Saris red je tiez alkoholicky 🙂 😉 .. no, ale len tak ako pivo a to nie je vela, lebo pivo je najmenej alkoholicky napoj ... max.5% a to je uz pri stupnovitosti 12. Vela ludi si mysli, ze stupnovitost (desiatka, jedenaska, dvanastka) je podiel alkoholu, ale to nie je pravda 😀
A predtym so robila vo firme co robi to citronove pivo, ale to je z kategorie Radler a ako som pisala v tom je rozdiel, lebo Radler je klasicke pivo (slad, chmel, voda, plus prichut) a Redds je bez chmelu ...

lenka_21
1. jún 2011

@callex Ja som ho brala celu stimulku a mala som dlhy protokol ☹ takze cca 1 mesiac ....

miminkad
1. jún 2011

@lenka_21 mne strashe chuti red,inak mam rada skor ceske piva,slovenske uz az taku kvalitu nemaju.inak to by ti potom mohlo chutit slivkove a visnove pivo,je super a nealkoholicke,len neviem,kde ho zohnat 😉

tonytony
1. jún 2011

@miminkad No, já právě přes MS na bolesti moc netrpím, takže je tohle pro mě nové, jakoby větší blesti než před MS, já fakt mívám jen takové sabší bolení před MS, jinak na to netrpím, tak mě to mate asi☹

miminkad
1. jún 2011

@tonytony ved skus napisat alebo zavolat do centra,co ti povedia.istota je istota

tonytony
1. jún 2011

@naduska Uvidím, jestli to bude denně, tak zavolám, právě sonduju, abych neplašila zbytečně, třeba to je normální... Takhle daleko jsme se u IVF ještě nedstala, tk fakt nevím no...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre