Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
10. jún 2011

@jada1 jááááj ved to liecime uz asi rok, ale nic nezabera 🙄 mne pri hysteroskopii bral aj vzorku na histologiu ci tam neni zapal z tych svinuch, ale to bolo v poriadku - ziadne zapalvove zmeny, co som si teda riadne vydychla 😅 tu temu som citala, je pravda ze vacsine ten doxyhexal zabral ale nam nie, mozno by sme ho mali skusit este raz

miminkad
10. jún 2011

@cecil36 ahoj,uz je vsetko ok?dufam,ze uz nekrvacas.len pekne oddychuj.inak som citala,ze tie brusnice je dobre uzivat aj takto pred ivf,len mam brusnice so zihlavou,mam si davat aj tie?mozno uz zajtra zacnem stimulovat.este ma napadlo,mam vitouskovej napisat do mailu,ze chceme picsi,ci pockam,ci nam bude sono robit ona?len dufam,ze nie kurecova...

cecil36
10. jún 2011

@lulu10 hmm tazka otazka, machac je z mojho pohladu super, bral na indi vindi, ziadne zauzivane postupy, dokonca sa travil do poctu vajok 😀 Ja som bola super spokojna. Koudelka nam robil ET, takze aj vdaka nemu mame mimiska v brusku, ale jeho nazor na picsi nepoznam. Skuste vyliecit tie urea a potompopros machaca, nech sa vyjadri 😉

rebeka33
10. jún 2011

@miminkad To mi je ľúto ☹ ☹ ☹ , niečo tam bolo , ale 2 je málo, to by si bola iný zázrak prírody 😉 .No dúfam,že pôjdeš ďalej. Mne pomáhalo si hovoriť,že má to 30-50% preto mám nabudúce väčšiu šancu.
@lulu10 aké iné ATB. si brala, okrem doxycilínu, vkladala si aj lokálne atb.-čípky. Je to prevažne infekcia pošvy.
K tým doktorom :Ja si myslím,že všetci v jednom centre majú skoro rovnaké postupy a názory. Ináč by nemohli preberať navzájom pacientov a každé ráno na porade by sa pobili 😀 😀 , ale Koudelka je tam šéf a je tam najčastejšie . Macháč je viac už v tej pobočke v Plzni či kde. Aj codí najvoac na tie školenia a sympózia toť prečo ja chcem na nastavenie jeho.

cecil36
10. jún 2011

@miminkad uz ani nespinim tuk tuk, teda aspon dnes, tak snad....Brusnice si urcite davaj, ani zihlava nevadi ak je k tomu. picsi je dobra volba 😉 Inak kurecova co som si precitala tu v teme je riadna truba, ale mas moznost povedat na recepcii, ze ju nechces. Ja som tak odmietla pospisilovu.

maticap.
10. jún 2011

@miminkad ahoj, to hcg mi je luto... fakt to vyzeralo nadejne 😢

maticap.
10. jún 2011

@miminkad ahoj, to hcg mi je luto... fakt to vyzeralo nadejne 😢

maticap.
10. jún 2011

no vidim, ze MK zase funguje ako ma... tak sory, mate to dvakrat... 😠

miminkad
10. jún 2011

@rebeka33 presne to iste si hovorim aj ja,ze je tam len 30-50%sanca.ale zas na druhej strane,treba to brat aj z lepsej stranky,je mozne,ze sa uchytilo.tak sa zodpovedne pripravujem,budem lezat a pozerat rozpravky,ziadne robenie toriet,iba takej malinkatej segre na promocie.ja len dufam,ze dnes alebo zajtra dostanem,nech mozme zacat dalsi boj
@cecil36 ved ked budem pisat vitouskovej,ze nech nas objedna na sono,tak je napisem,ze chcem ist k nej.by som jej hned aj to picsi povedala a este jeden papier potrebujem moj dr,kedze som pn
@maticap. nuz co moja,ale tento mesiac to vyjde,lebo som si tak povedala,ze musi.snad tu nebudem kazit priemer.zodpovedne sa pripravujem.popijam uz cervene,nech mrcha rychlo pride 😉

miminkad
10. jún 2011

@maticap. budeme si to lepsie pamatat 😀 uz ste vybrali dovolenku?

gabinkaa
10. jún 2011

@miminkad to je mi veľmi ľúto že to nevyšlo, tešila som sa na dobré správičky, rýchle som zapínala pc.... ☹ ☹ ☹

maticap.
10. jún 2011

@miminkad hmmm, cervene vinko - dobry napad 😉 . Neboj, o chvilu budes v "sedom priemere" 😀 .
Dovolenku sme nechali tak - namiesto toho som si vcera dala vytrhnut zub - osmicku. Takze som na tekutej strave a lezie mi to na nervy, lebo som samozrejme co? Som hladna ako vlk.... bauuu... 😠 Ale koketujem s myslienkou, ze obed, na ktory sa prave chystam, si nezoberiem domov, ale doslova ho zozeriem v jedalni. Mame zapekane tvarohove rezance. 🙂

miminkad
10. jún 2011

@gabinkaa nevadi,nabuduce si lahnem na tvoju postel a urcite to vyjde.a hlavne sa budem snazit vyhybat kurecovej 😉
@maticap. no to uz vidim,tepujem koberec 😀 nuz aspon mi bude pekne vsetko jedno 😀 tusim aj ja zacinam byt hladna,len keby idem jest,tak mi nechuti.... 🙄 neboj,o chvilu sa das do kopy a pojdete s manzelom na romanticku veceru.ja este neviem,co s tou nasou dovolenkou bude....najlepsie by asi bolo ju zrusit.tak to si mi narobila chute 😝

jada1
10. jún 2011

@miminkad nabudúce to určite vyjde. 😉 . Mali ste pekné embryjká, ja by som tiež na tvojom mieste išla do toho PICSI.

jada1
10. jún 2011

@lulu10 do kelu, ale ke´d si mala z hysto dobré výsledky, tak to je super 😉

miminkad
10. jún 2011

@jada1 budeme na tom trvat.aj teraz sme chceli,ale kedze to bol len telefonicky rozhovor,kedy som to vravela,tak asi si to dr nezapamatala a nenapisala.

lenka_21
10. jún 2011

@jada1 @cecil36 @lulu10 Baby, tak ja mam v tomto uz chaos ... mne viaceri lekari potvrdili (aj teraz naposledy v CAR), ze ureaplasma, mykoplazma, chlamydie nemaju vplyv na vysledky SPG, lebo to nie je zapalove ochorenie. Ak by sa jednalo o zapal u mm, tak to je ina vec a to treba liecit a to ma vplyv aj na SPG. Vraj tieto bakterie sposobuju problem hlavne u zeny - neplodnost, potraty ...atd.
Co sa tyka nas, tak ja mam prvy krat pozitivne urea,chlamydie a aj kvasinky (na testy chodim kazdych 6m) a presne ako pisete, kedze vysetrenie v pripade mm je problematicke tak sa preliecuju partneri spolu. My sme dostali ten Doxyhexal (obidvaja) a ja plus lieky na kvasinky. Mame to brat 21 dni (ziaden keksik pocas toho), potom na krv (hepatalky-obidvaja, ale to koli ATB) a kontrolny ster niecvo neskor. Ako pisala tusim @jada1 po 21 dnoch do kontrolneho SPG len s kondomom....

A pytala som sa gynekologicky kde som to mohla chytit, kedze doteraz nikdy nic a ona mi povedala, ze to byva po MA ☹

gabinkaa
10. jún 2011

@miminkad tak dúfam, že Ti prinesie šťastie, tak držím palce aby si sa jej vyhla, neviem či má šťastnú ruku, pri mojom OPU moc nemala,tak moc moc držím palce 😉 😉 😉

lenka_21
10. jún 2011

@miminkad Jaaaj miminkad, tak to mi je luto ☹ ☹ Fakt som verila, ze nieco bude ... ale nabuduce sa to uz podari 😉 Ja by som mala byt v TO v pondelok a tak skusim zbehnut za Leamax.

lulu10
10. jún 2011

@rebeka33 brali sme zanocin, doxyhexal a azitromycin, z toho posledneho este nemame vysledky kontrol.sterov 😕 teraz som nasadila probiotika Dophilus a este prikupim brusnice

lulu10
10. jún 2011

@lenka_21 vitaj do klubu aj ja v tom mam chaos a riadny, co lekar to iny nazor 😕 mne povedal Machac ze potrat by to mohlo sposobit ked by to bolo v maternici ale pokial je to v posve tak urcite nie, no a ja som z hystero mala super dobre vysledky: vobec ziadne zapalove ani nadorove zmeny, takze v maternici to asi nemam 😕 inak som z toho vsetkeho labud...a keby som to mala v maternici tak by som mala mat rezave bolesti a ja nemam vobec ziadne

lenka_21
10. jún 2011

@lulu10 No ani aj som nepredpokladala, ze nieco mam, lebo priznaky ziadne ... ani ja a ani mm, ale vraj pri tychto bakteriach nebyvaju priznaky okrem kvasiniek. Mne to Dr.kontroluje uz niekolko rokov a aj v CAR mi to vysetrovali a stale som to mala negativne a tak ma to teraz prekvapilo 😨

lulu10
10. jún 2011

@lenka_21 vidis a ja zas candidu nemam a urea ano, inak u mna sa to tiez objavilo po MA 😖

lenka_21
10. jún 2011

@lulu10 Ja mam okrem toho do plus aj chlamydie 😝 Keby tie tehu testy boli tak pozitivne ako tieto vysledky 😀

rebeka33
10. jún 2011

@lulu10 ja by som prekonzultovala možnosť dokombinovať to lokálnou liečbou v pošve ,ak máš meternicu čistú. z nich sú Chlámídie dosť pliaga, no aj to závisí od typu,nie všetky. môj mm to prekonal v čase svojej mladosti a poriadne mu to zničilo spmg.. nnno on to nedoliečil- ved načo- mladý chlap. 🤐

jada1
10. jún 2011

@lenka_21 podľa mňa vplyv na SPG nemajú. Aspoň u mm to žiadny vplyv nemalo.My sme ale na kontrolné stery išli až po 2alebo 3 mesiacoch (už si nepamätám, musela by som sa pozrieť do papierov). Ostatné baby vo fóre písali, že išli na kontrolné stery napr. po 2 týždňoch po dobratí antibiotík, výsledky boli negatívne a potom sa im to vrátilo naspäť.Ono totižto hne´d po tých antb.to môže byť negatívne a potom pozitívne . My sme mali kontrolné až za tie 2-3 mesiace, čo som bola nas*atá, že prečo tak neskoro, ale teraz to už chápem. Ak je to po 2-3 mesiacoch negatívne, tak je to vyliečené.Chodila som na špeciálnu protizápalovú gyn. ambulanciu a naozaj tá doktorka vedela čo robí.
Chytiť si to mohla kdekoľvek:plavárne, vírivky, bazény, sauny, verejné WC. Ureaplazmy sa držia vo vlhkom prostredí.

lulu10
10. jún 2011

@jada1 prosim ta a kde je taka specialna protizapalova gyn.ambulancia? taka by sa mi zisla

lenka_21
10. jún 2011

@jada1 Ahoj, aj ja mam kontrolu az o 3 m.... ved to ma na tom nastvalo najviac 😠 ... musim dovtedy cakat 😢

lulu10
10. jún 2011

@lenka_21
@jada1 no ja veru neviem kedy poslat mm na kontrolne stery po antibiotikach...

martini
10. jún 2011

@miminkad no škoda toho HCG...asi sa to na chviločka uhniezdilo, ked tam bolo číslo 2...takže z toho vyplýva, že ste uhniezdeniaschopní...a tak šup do ďalšieho kola...je to síce psychický zaberák...ale určite stojí za to... inač si úžasná s tým tvojím prístupom a postojom...fandím ti 🙂

jada1
10. jún 2011

@lulu10 ja som chodila tu v B.Bystrici do Rooseveltovej nemocnici k Dr.Hilárovej. Tá protizápalová bola len každú stredu. Ak by si chcela, tak ti kuknem doma tel. číslo. Mala som doporučenie od môjho gyn. a objednávala som sa tam telefonicky.
@lenka_21 aj mňa to štvalo a riadne, ale potom som pochopila, že je to dobre, že tak neskoro a lekárka k tomu pristupovala naozaj zodpovedne, nakoľko som jej povedala, že chceme ísť na IVF.
@lulu10 ja by som ho poslala najskôr o 2 mesiace.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre