Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bayley
12. júl 2011

@callex @tinna13 ten glukózový test sa robí viac krát v tehu? Alebo ako to, že ste boli obidve teraz?
@sisab držím palce na zajtrajšie hcg 🙂

sisab
13. júl 2011

Ahojte dnes rano mamatest negativny 😠 Idem si oci vyocit, ale ani duch ☹
Tak dik, ze na mna myslite, uvidim, kedy budu vysledky.

callex
13. júl 2011

@bayley tt rataju podla menzesu..podla sona potom upravuju termin porodu..ale to sa moze menit aj kazdu poradnu..takze podla menzesu je to take smerodatne.
glukozovy test sa robi iba raz pocas tehu.mne ho robili minuly rok na vylucenie inzulinovej tolerancie pretoze aj to moze sposobovat problem s otehu.. akedze mame cukrovku v rodine tak som adept.
@sisab este testni normalne na 14den kedy sa odporuca.ja viem ze sme vsetky nedockave a testovali by sme kazdy den ale to nema cenu je to len stres.14den ako kazu ma svoje opodstatnenie.a mohli sa aj neskor uhniezdit.takze by som povedala ze este hlavu nevesaj uplne dolu.

lenka_21
13. júl 2011

@pikha Joooj som taka stastna ... Dianka je nadherna, pekne si to uzivajte a uz sa chystam do NR na kocikovanie, ale dam ti este trosku vydychnut ... a tie slzy mam, je neskutocne co si vsetko zvladla pocas svojej cesty za babetkom 🙂 😉 🙂 Specialne pre teba upravena tabulka 😉

@callex Super baba a super vysledky ... blahozelam 😉 Drz sa a dufam, ze ked sa na buduce stretneme uz budem moct pohladkat brusko 😀

@gabinkaa Zda sa, ze si nasla dobreho Dr. a blahozelam k TK ... musi to byt krasny pocit ... inac v piatok som bola v Myjave pozriet kolegov a viem, ze Senica nie je az tak daleko ... snad to nabuduce dotiahnem do Senice a dame kavicku ... 🙂 😉

@jada1 Velmi dobre sa citaju take riadky ... tesim sa s tebou ... mozno si uz mozes nastavit, ze cakas babetko ... tak isto aj @gabinkaa a tusim aj @bayley

@tinna13 S tym kocikovanim pockaj na mna 😀 😀

@sisab Joooj, dnes budem velmi SILNO drzat palceky a verim, ze nam tu nahlasis neskutocne HCG ... je pravda, ze si kratko po ET a tak to mozu byt len duch, duch ciarky ... dobre je, ze su tam a verim, ze krv to dnes potvrdi ... Ako pisali baby, spinenie moze byt a neznamena to nic zle ... Budem ta tu dnes vyzerat a cakat ... 😉

lenka_21
13. júl 2011

@sisab Nestihla som precitat, ale suhlasim s @callex ... este nevesaj hlavu a sup na krv 😉

Baby, ja idem dnes do MT na konzultaciu (hlavne chcem vsetky vysledky, aby som to mala pekne pokope 😉 Pisala som Koudelkovi ohladom stimulky, zatial sa neozval, ale minuly tyzden mal dovcu a tak ma toho urcite vela ... poznam to ked ja sa vratim do prace a maily sa na mna valia 😀 😀 😀 Zatial poctivo tlacim tbl.na tie vajicka ... potom napisem moje skusenosti a samozrejme tu budem vyberat poplatok za testovanie 😝 😝 😝 ved tie IVKa nieco stoja 😀
Jooj @callex teraz som si spomenula, ze som zabudla zavolat tomu Dr.co si mi posielala kontakt ... snad ho zlomim a urobi aspon tu mobilizaciu ci co to treba ... 😕 😕 😕

callex
13. júl 2011

@lenka_21 brusko uz je.a tvarim sa ze je to tehu brusko a nie slaninka.lebo je to taky mix. 😎 😀 ..no len tam pekne rychlo volaj lebo dovolenky su a on hlavne chodi rad na futbal kade tade po svete. 🙂 hej mobilizacia to je.

gabinkaa
13. júl 2011

@jada1 ďakujem, aj ja Tebe gratulujem k TK 😵 😵 😵 krásny pocit
@rebeka33 určite je to zanedbateľné, potrebujem byť bez stresu, status zmením až sa vráti doky z dovolenky 😀 ale Tebe sa to už riadne kráti a budeš nasledovať @pikha
@bayley ďakujem, rátal to teraz podľa sona, pýtal sa kedy bola posledná MS, nahadzoval si to do toho svojho stroja a vyšlo mu, že presne 10. tt som bola v pondelok, ale tiež tomu nerozumiem 😲

gabinkaa
13. júl 2011

@lenka_21 ďakujem moja, fakt je to krásny pocit, dúfam, že onedlho budeš patriť aj Ty medzi tehule, ak si bola na Myjave, tak to už fakt nie je ďaleko, ak budeš v týchto končinách kľudne dáme kávičku a pokecáme 😀
držím Ti moc palečky, nech liečiky dobre zaberajú

maticap.
13. júl 2011

@pikha ahoj mamina, este odo mna veeeelka gratulacia k malej princeznicke! 😉 Veru, pekne si to napisala - "secko" je to pravda pravduca!
Nestiham vas citat, lebo v praci mame maly blazninec.... a ja sa neviem dockat, kedy vypadnem na matersku... 😀 Oza, kocik uz mam na predajni, este mi kompletizuju zvysok objednavky (fusak, plastenku atd.) . Z genetiky stale nevolaju, tak je snad vsetko v poriadku. Ale to som sa utesovala aj minule a oni sa na to skratka vyprdli, takze im radsej zavolam ... ak sa teda dovolam.... Nas zbojnik asi skusa akrobaticke cisla alebo co, lebo v brusku je niekedy riadny "rambajz" 😵 . Pekny den!

lenka_21
13. júl 2011

@pikha Taaaaak specialne pre teba 😀 🙂 🙂

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu

STIMULANTKY:
Sisab – 2xIVF Gynfiv, 1xFerticent, 1xMA, stimuluje na 4 IVF v RP, krv 13.7.

ČAKATEĽKY:
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.

TEHULKY:
gabinkaa
bayley - 3xIUI, 1. IVF soft RF - bez ET, 2. IVF uspesne, tehulka 
jada1
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká chlapceka
maticap caka chlapceka
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
pikha – STASTNA MAMICKA NADHERNEJ DIANKY 🙂
6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne.
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt
lulu10 - 3x prirodzene tehu s MA
ninockaskv
kajka39 – 5x IVF, 1xMA
leamax - 1 MA, 2x IUI, 2x IVF RF – 1x anembryomola
miminkad-1xIVF,2.IVF bolo bez oocytov,vsetko v RF
mima263 - 3x IVF (v SK), 7 x prenos, 2x biochemické

lenka_21
13. júl 2011

Baby a neviete ako dopadla Mia_15?

naveen
13. júl 2011

ahojte.. inak ta tabulka je riadne motivujuca 😉 😉 😨 neskutocne, co ste niektore absolvovali.. boze a ked si predstavim, ze ma intenzvine obhana "kamoska" z UK, ktora nikdy nechcela deti, pili a hulili travu o dusu a ani neviem, ci to jej chlapa, lebo mam pocit, ze ma vasektomiu... tak ma ide rozhodit od jedu 😠 😠 😠
ale nic, dycham z hlboka, ze ano? 😕 😕

naveen
13. júl 2011

jaj, samozrejme som chcela napisat, ze pred par mesiacmi rodila 😒

bayley
13. júl 2011

@callex ďakujem, hneď som múdrejšia 😉 doteraz som študovala len všetko ohľadom neplodnosti a IVF, tehotenstvo je nová kapitola, tak som ešte mimo 😀
@sisab môže byť ešte skoro.... verím, že HCG bude pozitívne 🙂
@gabinkaa presne 10. tt znamená asi ukončený 10. týždeň? Myslím, že si o nejaké 3 dni predo mnou... Môžem sa opýtať, kedy si mala poslednú MS?
@lenka_21 tiež by ma zaujímalo, ako dopadla Mia_15

callex
13. júl 2011

@naveen dychaj veru dychaj. inak ako pokracujes?co podnikas v tomto smere ty?
@bayley @gabinkaa ak vam lekar napisal napriklad ze ste 10+3 to znamena ze uz bezite 11tyzden.lebo mate 10tyzdnov za sebou a tri z noveho.veru tehu je ina kapitola a zorientovat sa celkom potrva.ja mam v zalozkach na pocitaci asi tak 20stran..kde sa popisuje tyzden po tyzdni..ake vysetrenia treba a podobne.plus citam vybornu knihu 9mesiacov otazok a odpovedi.odporucam.

jada1
13. júl 2011

@bayley mne to vyrátal podľa UTZ. Začala som teda od dnes postupne vysadzovať lieky.

naveen
13. júl 2011

@callex ani nic, zacala som chodit do falcku.. teta zahlasila, ze tdalsie plodenie vidi realne v novembri a hematologiu mam vysledky v auguste ☹ inak nic

v lete som si povedala, ze na to kaslem,n epokazim si leto..uvidim v akom stave budem na jesen

callex
13. júl 2011

@naveen tetu z falcku neber tragicky..ked budes pilne cvicit tak to pojde aj skor.tak si teda uzi leto..lebo takto o rok si ho s velkym bruskom velmi neuzijes. 😉

tinna13
13. júl 2011

@bayley callex ti uz odpovedala, teda sa robi iba raz pocas tehotenstva v 6 mesiaci. mne lekar vysvetlil, ze smerodajne je ratanie tyzdnov podla velkosti na ultrazvuku a najpresnejssie je to stanovit v 12-13 tt
@lenka_21 jasne ze na teba pockame, drzim palce v MT

@jada1 gratulujem ku knizke
@callex test na glukozu negativny a vcera mi zle nebolo, iba som jedla strasne vela a dnes -0,5 kg 🙂

sisab
13. júl 2011

Ahojte dievcata, krv odovzdana a vysledky budu az v piatok poobede 😀 Niekto asi chce, aby som sa uplne zblaznila. Sestricka najprv, ze buducu stredu 😀 , tak som jej vysvetlila, vo co de, tak ze si mam skusit zavolat v piatok poobede. Takze idem dufat dalej, spinenie, ani krvacanie nemam, akurat brutal mrcha bolesti, BT dnes rano 37,1, akurat, ze test bol negativny...a Ms by som mala dostat v nedelu.
Tak ma tu este chvilu budete musiet strpiet 😀

naveen
13. júl 2011

@callex uvidim, mozno spravim kompromis, ale ja sa poznam, ak by to nevyslo, tak by som si to davala za vinu, ze mi kazali cakat a ja som nebola dost trpezliva 😉

@sisab tak tfuj tfuj.. nech je hcg uplne najviac vysoke, potrebujeme tu niekoho na udrzanie stafety 😀

gabinkaa
13. júl 2011

@bayley ano to bol ukončený 10 .tt a teraz už som na začiatku 11. tt, menzes som mala posledný začiatok 5.5., ale to rátanie sa asi ani nedá pochopiť, ale nezaťažujem sa, nechávam to na lekára 😉

callex
13. júl 2011

@gabinkaa tak veru podla menzesu si zajtra 10+1 cize zacaty 11tt..super.a zle ti nebyva vsak?patris k tym stastnejsim.

jada1
13. júl 2011
gabinkaa
13. júl 2011

@callex podľa lekára som dnes 10 + 2, ale fakt to už neriešim.......nie zle mi nebýva, aj sa ma dve baby teraz pýtali či mi nie je zle, nechcem to nikomu ešte hovoriť, ale toto boli osoby, ktorým sa už nijako nedalo vyhovoriť, a sa čudovali, že mi nič nie, tak vravím, že mi je to aj niekedy ľúto 😀

gabinkaa
13. júl 2011

@jada1 skúsila som, tu sú aj pekne obrázky 😀 skúšala som aj nejaké sk stránky, vychádzalo to všade troška inak, ale hovorím, nechávam to na lekárovi, podstatné je, aby bolo všetko v poriadku po zdravotnej stránke, ostatné nie je také dôležité

gabinkaa
13. júl 2011

@sisab myslím, že BT Ti zvyšuje aj utroš, to teraz nie je moc smerodatné, ja som to pri I. IVF merala a potom už nie, ale s tými výsledkami testov robia fakt veľké caviky, ja som sa dostala k výsledku až po 6. dňoch a to mi ešte ani v labáku nechceli povedať, lebo vraj nech sa pýtam u lekára, skoro ma porazilo

jada1
13. júl 2011

@gabinkaa ja to tiež nechávam na lekárovi, ale toto sa mi páči, lebo sú tam pri každom týždni obrázky ako sa miminko vyvíja 😉

gabinkaa
13. júl 2011

trocha to aktualizujem

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu

STIMULANTKY:
Sisab – 2xIVF Gynfiv, 1xFerticent, 1xMA, stimuluje na 4 IVF v RP, krv 13.7.

ČAKATEĽKY:
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.

TEHULKY:
gabinkaa - 2x IVF GF BA, 1x IVF soft RF neg., 2x IVF soft RF úspešné
bayley - 3xIUI, 1. IVF soft RF - bez ET, 2. IVF uspesne, tehulka 
jada1
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká chlapceka
maticap caka chlapceka
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
pikha – STASTNA MAMICKA NADHERNEJ DIANKY
6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne.
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt
lulu10 - 3x prirodzene tehu s MA
ninockaskv
kajka39 – 5x IVF, 1xMA
leamax - 1 MA, 2x IUI, 2x IVF RF – 1x anembryomola
miminkad-1xIVF,2.IVF bolo bez oocytov,vsetko v RF
mima263 - 3x IVF (v SK), 7 x prenos, 2x biochemické

gabinkaa
13. júl 2011

@jada1 ano je to veľmi zaujímavé, som to prebehla od začiatku do konca, už by som bola rada na konci

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre