Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bettypo
10. nov 2011

@lulu10 ahoj, som prekvapená. Keď som išla som hysteroskopiu čítala som, že dá pri tom odstrániť aj tá prepážka. Vysvetlili Ti prečo to nespravili na Slovensku? Inak aj čakám. Mám pauzu po hysteroskopii 😖

bettypo
10. nov 2011

@gerdusha závisí od toho, čo počas nej robili. Ak je len diagnostická tak nie. Mne vybrali polyp a mám počkať 2 ms

gerdusha
10. nov 2011

@bettypo ,

ahaaa ahaaa...

ja zase cakam na hysteroskopiu...uz by som to chcela mat zkrku...

gerdusha
10. nov 2011

@lulu10
@leamax ,

ja som uz v prahe bola aj objednana...ale potom mi v RF povedali, ze si myslia, ze to vysetrenie by bolo v mojom pripade zbytocne...tak som cukla, bola som aj rada, nechcelo sa mi tam trepat...na druhej strane bola by som pokojnejsia, keby som to mala z prahy potvrdene, ze som ok po tejto stranke...

leamax
10. nov 2011

@gerdusha o mne v RF ani nevedeli, ze sa chystam na toto vysetrenie a ked ti bude lepsie, ked to budes mat aj na papieri, tak tam chod. ano, cesta az tam je strasne dlha, my sme mali to stastie, ze tam mam tetu a teda sme spojili prijemne s uzitocnym a urobili sme si trojdnovy vylet. ja som mala predtym tusenie, ze to bude imunitny problem, ale kedze mi kurecova odmietla dat prednison, tak som sa rozhodla tam ist, reku uz to budem mat na papieri a budu mi musiet ten prednison dat. podla mna tym vysetrenim nic nestratis, naopak. ale bud pripravena, ze na vysledky sa caka mesiac asi a plati sa tam cca 200€

gerdusha
10. nov 2011

@leamax ,

jo jo, viem aj o tej cakacej dobe na vysledky, aj cca 2 mesiacoch na vysetrenie a aj o tej cene

leamax
10. nov 2011

@gerdusha tak my sme boli zas extra pripad, lebo ja som si tam hodila terminy, kedy mam muzika doma a hned najblizsi termin nas objednali
inak - nepochopila som, na co sa tam objednava, ked aj tak nevedia, kto im vlastne sedi v cakarni a volaju si ludi dnu podla poradia ako prisli

lenkalienka01
10. nov 2011

@lenka_21 ahoj milacik......no ty si nastvana, a co ja ?? hm ?? 🙂 , uz som celkom v poho, nejako som to rozchodila. Dnes som bola u kamosky v nemocke na hcg, bolo 12 , takze odchadza .....no, nic uz stym nenarobim, uz bdem cakat len na ten januar. Dufam, ze rok 2012 nebude ku nam taky kruty 🙂

lenkalienka01
10. nov 2011

@leamax 😉

staga
10. nov 2011

@lulu10 to je super - garatujulem , prvy krok k uspechu

leamax
10. nov 2011

@lenkalienka01 ahoj. joj, tak ma to mrzi ☹ verila som, ze sa zdvihne.
neboj, verim, ze v roku 2012 budes aj ty s nami tehulkovat 😵

lenkalienka01
10. nov 2011

@leamax chcem, chcem, chcem !!!!! 😀

leamax
10. nov 2011

@lenkalienka01 budes, rok 2012 je nas 😵 😵 😵

lenkalienka01
10. nov 2011

@leamax 🙂 😉 😅 😵

gabinkaa
10. nov 2011

@lulu10 tak dobrá správička, konečne sa to pohlo a vedia v čom je problém, takže budúci rok prichádza do úvahy ďaľšia tehulka, bude sa nám to tu rozrastať 😉

gabinkaa
10. nov 2011

@linda81 ET je v pohode aj po ňom, len horšie je to čakanie a hlavne v čase kedy treba urobiť testík a veľká obava z neúspechu, ale Teba sa to iste netýka, určite nájdeš na testíku krásne dve// 😉

cecil36
10. nov 2011

@lulu10 jeeej to su dobre spravicky, to som rada, ze sa konecne zistilo v com je problem. Teraz sa pekne odstrani prepazka a onedlho si tehulka 😵 😵 😵

cecil36
10. nov 2011

@lenkalienka01 to mi je luto 😒 Nabuduce to urcite vyjde 😉

mimon31
10. nov 2011

ahojte, prosim Vás ktorého doktora nám odporučíte z reprofitu. Vieme že sú tam všetci super ale predsa.

leamax
10. nov 2011

@mimon31 kazda z nas ma skusenost s inym doktorom/doktorkou. podla mna su naj dr.Koudelka -ale u neho treba pocitat s urcitou dobou cakania na termin, rovnako ako u dr.Machaca, ten je tiez dobry. a aj dr. Stelcl, Vitouskova. drzim paste

lenka_21
11. nov 2011

@lenkalienka01 No nie je to pozitivna spravicka ☹ ☹ ☹ , ale znamena to, ze nieco tam bolo a tak s tehu mozno nebude az taky problem ... Nepamatam si, ake si mala vysetrenia, ale mozno by si este v decembri stihla tu imunologiu v Prahe a tiez by som pouvazovala nad hysteroskopiou a mozno dala aj genetiku zameranu na tie tombofilne faktory (kedze si uz mala MA ☹ ) ... No a potom v novom roku mozes dat dalsie uspesne IVF s babami ... co ty na to?? Fakt ma to hrooozne mrzi ☹ ☹ ☹

lulu10
11. nov 2011

@cecil36
@gabinkaa
@staga
@leamax
@gerdusha
@miminkad diky baby, ja som uz ani neverila ze niekedy budem pocut vetu: toto je dovod! a vcera som ju pocula dokonca od dvoch lekarov. To bol teda pocit. A Machachov vyrok ze "toto je tutovka" mam stale v usiach. 😉
A este jeden poznatok zo vcerajsieho stretnutia: Marcel si holi hrud! 🙂

lulu10
11. nov 2011

@bettypo ahoj ano mne 1cm z nej odstranili v Heliose v MT a zbytok tam nechal lebo sa vraj nevedel ako daleko moze ist no a Stelcl mi to vsetko nakreslil a vysvetlil ze v takomto pripade sa potom ide na to zvrchu teda cez brusko a odtial vidi kolko a dokial moze rezat a odstranit vsetko. Bola som v Heliose max. spokojna ale teraz ma to aj stve ze som mohla ist radsej hned do RF nato a bola by som to uz mala za sebou a usetrila by som si jeden zakrok 😖 no ale co uz tera narobim...

lulu10
11. nov 2011

@eviq ahoj vies si predstavit ten pocit ked mi to povedal 😵 mne 1cm z nej odstranili v Heliose v MT a zbytok tam nechal lebo sa vraj nevedel ako daleko moze ist no a Stelcl mi to vsetko nakreslil a vysvetlil ze v takomto pripade sa potom ide na to zvrchu teda cez brusko a odtial vidi kolko a dokial moze rezat a odstranit vsetko. Problem je v tom ze sa embryjko uchyti na tu prepazku a ta ho nema z coho vyzivovat lebo tam niesu ziadne cievy ani nic, je to len vazivo alebo druhy problem je ze sa uchyti niekde blizko tej prepazky a nema kam dalej rast lebo ta prepazka mu zavazia-ale to je asi v trosku neskorsom stadiu tehu, moj pripad je ten prvy...

miminkad
11. nov 2011

@mimon31 vyhla by som sa hlavne dr kozumplikovi.inak su dobri machac,stelcl,koudelka,vitouskova
@lulu10 na to si ako prisla ,ze marcel si holy hrud? 😝 inak z neho mam pocit,ze je asi rovnako stary ako ja.ale zlaty chlapcisko.ani nevies,ako som rada,ze je vsetko ok a pojde to.niekedy strach je silnejsi ako realita.aj ja to teraz prezivam.podstatne je,ze ti vedia pomoct

lulu10
11. nov 2011

@gerdusha po hysteroskopii nie tam netreba cakat ale po laparke ano 😉 kam ides na hystero?

lulu10
11. nov 2011

@miminkad sedel uplne blizko pri mne a som mu videla do "vystrihu" 😅 a bolo to jasne ako facka, neckala som ze je az taky mlady, ved to je taky chlapcek milucky 😀 ale som rada ze mi to bude robit on, machac povedal ze nato je marcel jednicka

miminkad
11. nov 2011

@lulu10 tak to je super,ze je na to dobry.fakt mam pocit,ze neni starsi odomna .

lenkalienka01
11. nov 2011

@miminkad preco sa treba vyhnut Kozumplikovi ??? Mne robil OPU, pomoc........ 😀 😝

lulu10
11. nov 2011

@miminkad budem musiet v RF stravit noc, pustia ma az na druhy den, musim si nastudovat ako sa vlastne laparka robi... Marcel povedal ze si najskor vsetko podrobne pozrie cez hysteroskop ak to bude vediet odrezat aj tak, tak to urobi ale ze ak by to bolo horsie tak spravi hned laparku 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre