Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
11. nov 2011

@lenkalienka01 ja som s nim nemala dobru skusenost,mozno teraz je lepsi.mne robil sono asi kratko potom,co nastupil a po asi 10min som uz toho mala dost a chceka som mu povedat,ze si ho radsej spravim sama.to je moja skusenost
@lulu10 tak stravis noc v brne.laparka je v pohode.spravi ti dva,tri male rezy v oblasti pupka a potom vlozi laparoskop dnu.ono zalezi ajj na sikovnosti dr,ale asi tie dva rezy spravi urcite

lulu10
11. nov 2011

@miminkad nevies ci potom budem musiet byt PN alebo ako dlho je zotavenie po tom? 9.12. mam ist na jednu akciu na ktoru sa cely rok fakt tesim, laparo mam 1.12., dufam ze budem schopna 😅

miminkad
11. nov 2011

@lulu10 myslim,ze budes moct ist.skor tie prve dva dni by som sa setrila.ale radsej sa marcela popytaj.povie ti to lepsie

gabinkaa
11. nov 2011

@lulu10 už sa nezamýšľaj nad tým čo mohlo byť, hlavne, že sa to dá odstrániť a že v RF Ti môžu aj v tomto smere pomôcť, majú tam možno viac skúseností s podobnými prípadmi a budúci rok sa budeš vytešovať z tehu
to je dobrý úlovok, že Marcel si holí hruď, som sa zasmiala, vidíš ja som to nezistila a mali sme viac sedení 😀, ale je fakt milučký, myslím, že sa zdá oveľa mladší ako aj je, ale hlavne že dobre pôsobí na pacientky a má aj úspechy

miminkad
11. nov 2011

@gabinkaa a hlavne ma asi stastnu ruku 😉

gabinkaa
11. nov 2011

@miminkad to je jasnéééééé, som mu to aj povedala, sa zasmial tým svojím úsmevom a teraz po 3D som mu napísala, že sme zatiaľ v poriadku prišli do 27 tt a čo bude, lebo chcel, aby sme ho informovali, tak som mu až teraz napísala, hneď aj odpovedal

miminkad
11. nov 2011

@gabinkaa tak to je krasne od neho.nas caka sono v stredu.aj sa zacinam bat,neviem,ci to ta alergia vyvolala,aj ked viem,ze je neskodna.inak sa citim relativne dobre.uz treti den mi neni ani tazko,co ma priam desi,ci je vsetko ok.radsej by som vracala a vracala.alebo mi bolo tazko.no a podbrusok nejak necitim.zda sa mi normalny.ty sa ako citis?boze,tak rychlo to uteka,o chvilu uz pojde bambulka von.

gabinkaa
11. nov 2011

@miminkad to je dobre, že sa cítiš dobre a zle Ti nemusí byť, mne teda nebolo, iba niekedy ťažko, ale to bolo málo, bolo mi aj ľúto, že som nezvracala, neviem aké to je, ani podbrušok nemusíš cítiť, možno je to tým, že sa viac šetríš a si v kľude, len to pekne dodržuj, aby sa bambuľke alebo bambuľkám dobre držalo
ja zatiaľ v pohode, tento druhý trimester sa mi zdalo, že je nekonečný, v pondelok idem na kontrolu tak uvidím čo mi doktor povie, dúfam, že bude všetko v poriadku ako doteraz, ale začínam mať obavu z pôrodu

cecil36
11. nov 2011

@miminkad neboj nemusi ti byt zle 🙂 Zevraj pri dievcatkach nebyva 😀 Ale to je indi vindi. Pri malej mi nebolo zle a pri synatorovi ach jaaaaaaaaaaaaaaj 😀

lulu10
11. nov 2011

@cecil36 tak aj ja chceeeeeem dievcatko 😀

miminkad
11. nov 2011

@cecil36 a moze to byt aj tak,ze par dni mi je tazko a potom par dni zrava nemoc?prsia ma tiez bolia skor v noci.uz si pripadam ako umrncana truba.ale ked ma to vsetko tak dokopy trapi.alebo mozno je to aj tymi zmenami nalad,vcera rano som smoklila pri prostreno.chvilu sa smejem a vzapati som nervna ako cert.
@gabinkaa neboj,porod je asi to najkrajsie,co som doteraz zazila a to som nerodila ani ja.snazim sa prevazne lezat.nerobim skoro nic,nastastie svokra mi aj operie,aj navari,co mi chuti a casto mi aj hore donesie,aj manzel sa stara.sem tam sa trosku prejdem dolu k svokrovcom.ale inak lezim,alebo aspon na chvilu si sadnem pri pc s vylozenymi nohami.inak sa mi zda,ze posledne dni som este unavenejsia ako predtym,od takej desiatej prespim cele doobedie,vcera dokonca do jednej.aj som rada,lebo aspon potom nemyslim

cecil36
11. nov 2011

@miminkad jasne, ze to tak moze byt. Mne tiez nebolo zle non stop 24 hodin. Zvycajne rano to bolo ako tak a vecer okolo 16.00-17.00 som samu seba stretavala cestou na zachod 😀 A s tym placom je to normal, mna rozplakal sportovy prenos z dostihov koni 😀

eviq
11. nov 2011

@lulu10 no ty kokso a na to si musela ist do RF, aby ti to povedali...na slovenskych lekarov niekedy nemam slov... 😖 aj my s k nim chystame na konzultaciu, uz si len dozhromazdujem vysledky, nech sme kompletni 🙂 a tiez tam pojdeme.... 😀

lulu10
11. nov 2011

@eviq no vidis, Machac hned na prvej konzultacii povedal ze treba urobit hystero. a terez ked pozrel vysledky ze sa tam nasla ta prepazka tak povedal ze to je tutovka ... takze ber papiere a chodte 😵

lulu10
11. nov 2011

@eviq ak nemas hystero tak ta urcite poslu a ak mozem poradit daj si urobit tam, tam to stoji cca 120Euro a mas istotu ze je to na 100% a tie prachy su zanedbatelne...

eviq
11. nov 2011

@lulu10 ok, uz som na to myslela, ze uz ked tam budem tak tam....ja sa s nim spojim najprv mailom, napisem mu, co mam a ak bude treba hysterku, tak by bolo fajn, keby ma rovno objednali, nech sa tam netrepeme dvakrat...myslis, ze by to slo spojit ta konzultacia a hysterka?

lulu10
11. nov 2011

@eviq myslim ze aj ano, len mu to napis vsetko, hystero ti bude robit Stelcl, treba predoperacne vysetrenia a potvrdenu krvnu skupinu, a ono myslim ze po hystero a aj laparo sa aj robi konzultacia kde ti vysvetli co zistil a co dalej 😉

cecil36
11. nov 2011

@lulu10 ty si uz na dobrej ceste 🙂 Ja sa zas tesim na toho mojho synatora, lebo baba v puberte je hotova katastrofa 😀 Sak potom mozes chodit po rady 😀

lulu10
11. nov 2011

@cecil36 jáááj uz aby to bolo! Verim ze sa tesis na synatora a urcite aj mm 😵 a co velka sestra ako to preziva ze bude mat maleho brata? vytesuje sa? 😉

cecil36
11. nov 2011

@lulu10 no co ti poviem na velku sestru 😀 Ona sa tesi, to je jasne, ale vcera zahlasila, ze ona bude stale chodit kocikovat. Tak my sme sa tesili, ze fajn ako sa mlada tesi na brata. Vytriezveli sme ked dodala, ze: "lebo na takych krpcov sa dobre balia chalani" 😀 😀 😀

miminkad
11. nov 2011

@cecil36 tak teda budem verit,ze je vsetkook.

lulu10
11. nov 2011

@cecil36 😀 😀 😀 zlatá! no vidis a mas jasno ako to funguje!

cecil36
11. nov 2011

@miminkad neboj vsetko je ok 😵 Jaj a som uz zvedava ci budete mat dievcatko alebo chlapceka. Ja viem, je to este skoro, ale ja tipujem prvu moznost 😉
@lulu10 aspon si nemusim robit ziadne nadeje, ze to robi z nezistnosti 😀 😀 😀 😀 Ale zas asi to mame v rodine, jej ujo zas na nu chodil balit baby a zbalil si tak svoju zenu 😀 😀 😀

miminkad
11. nov 2011

@cecil36 tiez tipujem to co ty.neviem preco mam taky pocit.inak mala je podarena.nuz ale mysli spravne,treba mysliet aj dopredu 😀

cecil36
11. nov 2011

@miminkad inak aj ja som citila, ze chlapcek, neviem to vysvetlit. Aj ked sme este nevedeli co to bude, kupila som modry kocik a nejako mi nesedelo ziadne dievcenske meno 🙂 No, nasa mlada ma aj ine perly, nad kotrymi niekedy nevieme ci sa smiat ci hladat psychologa 😀

lenkalienka01
11. nov 2011

@miminkad 😀 😀 no , asi si sa mu pacila 😀 😀 😝 ja mam tiez niekedy pocit, ze si by sme si to urobili rychlejsie ako dr. 😀 😀

lenkalienka01
11. nov 2011

Ahojte , pisala som si s dr., ze ako zlepsit kvalitu a kvantitu vajok pri nizkych hodnotach AMH
Dobrý den,
myslím jste mně to říkala, uvědomuju si, že mně některá pacientka říkala, že ho zkoušela…už jsme si nastavili schéma užívání – dávkování máte správné 75 mg denně, DHEA by se mělo užívat minimálně 3 měsíce, lépe až 6 měsíců – tak dlouho totiž trvá než se z primordiálního folikulu stane folikul preantrální a malý antrální, zda-li má DHEA efekt se pozná podle toho, že se zvyšuje AMH – takže bychom mohli časem zkontrolovat. DHEA je možné sehnat jen na internetu, ale předpokládám, že ho máte :o). Popisovali tam i případy, kdy nakonec získali až 16 vajíček na jednu stimulaci u pacientky u které na poprvé odebrali jen 1 oocyt. Tak bych Vám přál, aby to byl Váš případ :o)

Pěkný den

Marcel Štelcl

lulu10
11. nov 2011

@lenkalienka01 no zlaty chlapcisko 😀

lenkalienka01
11. nov 2011

@lulu10 ved toto, az moc 😀 😀 esteze ma mm nevidi , co si tu takto " potajme " piseme 😝 , ved ked sme tam boli, tak mm padla sanka, ze a to tento ta bude vysetrovat ?? 😀 neviem, preco som sa tesila 😀 😝

lulu10
11. nov 2011

@lenkalienka01 a Koudelku si videla? to je tiez feši, ja som machacovi hned na chodbe povedala ze som sa ho nemohla dockat a hned som dostala tym mojim spisom od neho po chrbate 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre